Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums

Dar daugiau pasirinkimų – nuo Dubajaus iki Maroko

Dar daugiau pasirinkimų – nuo Dubajaus iki Maroko

Daugeliui mūsų pažįstamas jausmas, kai jau žinome atostogų datą, žinome atostogų laiką, bet nežinome atostogų krypties. Ką darome tokiais atvejais? Naršome internetą, prašome draugų (arba salės) pagalbos, ekspromtu bedame pirštu žemėlapyje į tašką, kuris artimiausiu metu kažkuriam laikui taps mūsų namais.

Nei vienas šių variantų nepriimtinas? Prašome dar vieną. Šioje vietoje į pagalbą skuba oro linijų bendrovė „airBaltic“, kuri šį rudenį pristato net keturias naujienas – į Dubajų, Tenerifę, Gran Kanariją bei Marakešą.

Dubajus

Prabangiausiu, novatariškiausiu ir kosmopolitiškiausiu pasaulio miestu vadinamas Jungtinių Arabų Emiratų pasididžiavimas Dubajus nuo šiol iš Vilniaus pasiekiamas mažiau nei per devynias valandas. Pavyzdžiui, artimiausią trečiadienį, penktadienį arba sekmadienį.

Būtent šiomis savaitės dienomis, o nuo spalio 30-osios ir kiekvieną pirmadienį „airBaltic“ padės įgyvendinti jūsų svajonę.

Neįtikėtinu greičiu augantis ir beveik tris milijonus gyventojų talpinantis miestas kasmet pasiūlo kažką naujo, todėl nenustebkite, jei jūsų pasakymas „žinau Dubajų, nes čia buvau prieš penkerius metus“ vietinių bus sutiktas su šypsena. Dar vienas svarbus momentas – mieste yra itin daug lankytinų vietų, todėl išmokite planuoti laiką.

Dubajus neįsivaizduojamas be stebuklu vadinamo ir Gineso rekordų knygą puošiančio pastato „Burž Chalifa“, kurio aukštis siekia 829 metrus. 163 aukštų pastate netrūksta parduotuvių, viešbučių, apartamentų bei aukščiausios pasaulyje apžvalgos aikštelės, iš kurios visas Dubajus kaip ant delno.

„Žodžio „neįmanoma“ lyderių žodyne nėra“, - tokia fraze į kievieną besilankantį Burž Chalifoje kreipiasi Dubajaus valdytojas Mohamedas bin Rašidas al Maktumas.

Nemažesnį turistų srautą pritraukia ir vienas prabangiausių pasaulio viešbučių „Burj al Arab“ („Arabijos“ burė“). Septynias (!) žvaigždutes turintis viešbutis yra aukščiausias (321 metras) pasaulio viešbutis . Jis suprojektuotas taip, kad atvaizduotų plaukiančią burę. „Burj al Arab“ dieną akina savo baltumu, o vakare nušvinta įvairiomis spalvomis.

Kas dar? Vienintelis toks pasaulyje prekybos centras „Dubai Mall“, Senasis Dubajus, Ateities muziejus, mečetė, Sheikh Zayed Road gatvė, paveldo ir nardymo kaimas, akvariumas, Jumeirah paplūdimys, burlenčių paplūdimys, vandens pramogų parkas – dalykai, kurių nepamiršite visą savo gyvenimą.

Jei atostogas planuojate gruodį, jūsų įspūdžių turinys gali būti dar didesnis. „West Express“ siūlo 8 dienų kruizą ne tik po Dubajų, bet ir kitus Jungtinių Arabų Emyratų miestus (Abu Dabį ir Sir Banį Yas), Saudo Arabiją (Damamo miestą) ir Katarą (Dohos miestą)“, - naujienomis pasidalino „West Express“ kelionių ekspertė Joleta Bilskienė.

Kanarų salos

Dėl vyraujančio šilto ir švelnaus klimato ištisus metus, Kanarų salos dar vadinamos „amžinojo pavasario“ salomis. Tie, kas lankėsi bet kurioje iš septynių salyno salų puikiai supranta, kodėl. „West Express“ siūlo pažinti (arba sugrįžti į) dvi labiausiai apgyvendintas salyno salas – Tenerifę ir Gran Kanariją.

Kad jaustumėtės komfortabiliai, jūsų patogumui šiuo metu į Tenerifę yra vykdomi trys reisai per savaitę, o nuo spalio 30 dienos – šešis kartus per savaitę.

Tenerifės salos pažiba – Teidės ugnikalnis, kuris salą padalina į dvi dalis – Pietinę ir Šiaurinę. Nors sala nėra itin didelė, temperatūrų skirtumai vienoje ir kitoje salos pusėse yra pakankamai dideli. Ypač tai juntama žiemą.

Į Teidę paprasčiausia yra pakilti funikulieriumi, tačiau dažnas renkasi kopimą pėsčiomis. Dar nepasiekus viršūnės, atsiveria milžiniški krateriai, o nuo paties aukščiausio 3718 metrus siekiančio taško nesunkiai galima įžiūrėti kitas Kanarų salyno salas. Tarp jų, be abejo, ir Gran Kanariją.

Antra pagal gyventojų skaičių ir trečia pagal dydį Kanarų salyno sala – viena labiausiai Europos turistų lankomų vietų. Bet ne lietuvių. Salos sostinė Las Palmas gali pasigirti kolonijiniu senamiesčiu, ilgu smėlio paplūdimiu ir promenada su daugybe barų ir kavinių. Būtinai paragaukite nacionalinio Kanarų patiekalo – Papas Arrugadas – mažų bulvyčių su aštriu padažu.

Jei pageidaujate atsipalaiduoti paplūdimyje, nuvykite į salos pietus. Klimatas čia ypač malonus, o regione yra daug populiarių kurortų, tokių kaip Maspalomas, Plaja de Inglesas ir Puerto Rikas. Salos centre ir šiaurinėje dalyje gausu laukinių kalnų, juodo vulkaninio smėlio paplūdimių ir derlingų kaimo vietovių su mažais kaimeliais. Šios vietovės puikiai tinka žygiams pėsčiomis ir vietinei kultūrai pažinti.

Kaip lankantis Tenerifėje neįmanoma aplenkti Teidės ugnikalnio, taip lankantis Gran Kanarijoje neįmanoma aplenkti Roque Nublo vulkaninės uolos, kuri dar vadinama uola debesyse. Vietiniai čia rengdavo ceremonijas, kuriose garbindavo dangaus dievą. Jei labai pasiseks, užlipę ant uolos turėsite galimybę išvysti tik kas 18 metų pasikartojantį astronominį reiškinį – pilnatį piečiausioje pozicijoje danguje.

Jei vietinių paklaustumėte, ką dar tikrai reikėtų pamatyti Gran Kanarijoje, jie nesudvejodami pasakytų – Maspalomaso kopas. Prieš 35 metus šis daugiau nei 400 hektarų užimantis unikalus gamtos stebuklas buvo įtrauktas į saugomų gamtos rezervatų sąrašą.

Kas dar jums garantuotai atimtų žadą? Veguetos senamiestis, ugnikalnio tarpeklis Tobas de Colores, Aruko miestelis. Mėgaukitės į sveikatą.

O kaip vienu ypu aplankyti Gran Kanariją, Tenerifę, kitas Kanarų salyno salas ir net Madeirą? Geriausias būdas – nuo lapkričio mėnesio „West Express“ organizuojamos aštuonių dienų kruizinės kelionės.

Marokas

Spalio mėnesį „airBaltic“ pradeda reguliarius skrydžius į Marakešo miestą Maroke. Pirmadieniai ir penktadieniai – savaitės dienos, kuriomis lengvai galite atsidurti Afrikoje.

Vos pasiekę Marakešą, suprasite, kad atvykote į šalį, kurios su niekuom supainioti neįmanoma. Tarkime, pats Marakešas yra tik ketvirtas pagal dydį Maroko miestas, tačiau jis unikalus. Sunku įsivaizduoti, kad vaikščiodami senamiesčio gatvės turgaus labirintais nė karto nepaklysite, tačiau tai ir yra tikrasis žavesys. Prie ko čia turgus? Medinos turgus dėl išskirtinių prieskonių, odos gaminių, sidabro ir aukso gaminių yra viena lankomiausių Marakešo vietų.

Visiška priešingybė turgui – dar XVI amžiuje sultono Ahmado al-Mansuro pastatyti El Badi rūmai. Dabar ši vieta – lankomas muziejus, iš kurio terasos, tarsi, ant delno sugula visas Marakešas.

Jau, turbūt, supratote, kad Marakešas yra priešingybių miestas, todėl iš El Badi patekę į bet kurį botanikos sodą, kaip vietiniai sako, pasijusite, tarsi, patekę į rojų.

Trys lankomiausi Marakešo objektai: Saadi (dinastijos, valdžiusios Maroką XVI-XVII amžiuje) kapai, Bab Agnaou vartai ir Bahia rūmai. Kaip supratote, Marakešo per vieną ar dvi dienas tikrai neapžiūrėsite.

Keliaukime tolyn. Karavanų kelyje iš Marakešo į Sacharos dykumą, kuri yra Maroko pasididžiavimas, stūkso Ait Benhadu miestelis – tvirtovė. Dėl savo istorijos Ait Benhadu yra įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Patikėkite, aplankę šią tvirtovę, jos nesumaišysite su niekuom kitu pasaulyje.

Artėjant prie Sacharos (ir tuo pačiu, prie Alžyro), turistus pasitinka Merzougos kaimas, žinomas kaip dykumos pramogų parkas arba smėlio stebuklų šalis.

Kaip Marokas yra neįsivaizduojamas be Sacharos dykumos, taip jis neįsivaizduojamas be Ourikos slėnio krioklių, be Rojaus slėnio. Marokas – tai egzotiška prieskoniais kvepianti šalis, kurią galima pažinti ir su grupe, ir individualiai, stebėti žvaigždes dykumoje, mėgautis vandenynu, klaidinančiais senamiesčiais ir skaniausiais patiekalais.

Atostogos

Svarbiausia, kad atostogų metu jums nereiks niekuo rūpintis. Tiesiog išsirinkite laiką bei vietą ir viskas. „airBaltic“ jus nuskraidins, „West Express“ padės kelionę susiplanuoti pagal jūsų pomėgius ir poreikius. Gerų atostogų jau šį rudenį!

Patiko įrašas?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite dar daugiau kelionių patarimų ir naujienų!

Facebook komentarai