Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums

TOP atostogų kryptys: nuo pačių populiariausių iki netikėtų tautiečių pasirinkimų, kurie nustebina net kelionių ekspertus

TOP atostogų kryptys: nuo pačių populiariausių iki netikėtų tautiečių pasirinkimų, kurie nustebina net kelionių ekspertus

Yra šalių, kurių iš populiariausių sąrašų nepajudinsi, bet kartais į viršų netikėtai šauna tokios šalys ar vietos, kurios nustebina ir pačius kelionių organizatorius. Štai kad ir šių metų šeimų su vaikais pasirinkimas – Juodkalnija. Po žymių Lietuvos žmonių vestuvių Maljorkoje, pilni lėktuvai kyla į šią Ispanijos salą. Jaunimas okupuoja kruizus, į savaitgalio išvyką Stambule kada nori taip lengvai nepakliūsi. Darbostogų karalienė Tenerifė turi labai stiprią konkurentę – Meksiką. O kas nesikeičia metų metais, tai – lietuvių ištikimybė Turkijos kurortams.

„Garsių tautiečių įspūdžiai, tobulos nuotraukos socialiniuose tinkluose išties puiki reklama šioms ir daugeliui kitų vietų, kurios galbūt buvo primirštos. Galime tai vadinti ir mados reikalu, bet tai, kad žmonės vėl keliauja, nori pažinti, išsiilgę patirčių, o mes galime jas jiems organizuoti neskaičiuodami darbo valandų, mus vis tiek džiugina“, – šypsosi kelionių organizatoriaus „West Express“ produktų skyriaus vadovė Laura Šepetienė su kolegomis ne pirmus metus  stebinti, kaip kasmet keičiasi populiariausios kelionių kryptys. Vien per praėjusius metus šis kelionių organizatorius išleido į poilsines keliones daugiau kaip 200 tūkstančių keliautojų.

Pilni lėktuvai skrenda į Dubajų, Meksiką, Maldyvus

„Žiemą karaliauja ne tik Egiptas ir visų taip pamilta saulėtoji Tenerifė. Šiais metais įspūdingi skaičiai lietuvių traukia į Meksiką ir Dubajų, Maldyvus. Šios šalys pandemijos metu buvo ir yra lengvai prieinamos, be to ten puikus oras ir yra pakankamai veiklos net ir tuose pačiuose Maldyvuose. Tai bene labiausiai įtakoja turistų pasirinkimą“, – sako L. Šepetienė.

Visos šios trys šalys, pasak pašnekovės, yra tokios skirtingos, kad ji negalėtų išskirti vienos, kurią pamatyti reiktų labiau nei kitą. Visos jos įdomios, savotiškai unikalios. Spalvinga Meksika su egzotiška savo istorija, didybe, gamta kultūra ir maistu iki rojaus žemėje Maldyvų, iš kurių kelioms dienoms lietuviai ištrūksta į šalia esančią Šri Lanką arba atvirkščiai. Atsivėrus Šri Lankai, keliaujama į šią nuostabią salą, kuri gali pasiūlyti ne tik istoriją, architektūrą, skanų maistą, bet ir safarius nacionaliniuose parkuose, o vėliau kelioms dienom skrendama poilsiui į Maldyvus.

"Sakome, jog gyvename žaibišku ritmu: pirmadienis keičia penktadienį, tada lyg pusdienis prabėga savaitgalis ir vėl griausmingai beldžiasi pirmadienis. Tačiau nuvykus į Jungtinius Arabų Emyratus apima jausmas, tarsi mes gyvename iš tiesų visai lėtai. Čia vyksta nuolatinės lenktynės ir nepažabotas noras kuo nors išsiskirti. Pirmas klausimas, kurį išgirsti atvykus, neskaičiuojant pasienio klausimų oro uoste, kelintą kartą lankaisi Dubajuje ir kada tai buvo paskutinį kartą. Jei išdidžiai sakai, kad vos prieš kelis metus, pašnekovas šypteli į ūsą ir sako, jog miesto nepažinsi", – sako L. Šepetienė.

Graikijos salos išlieka labai populiarios – Kreta ir Santorinis sąrašo viršuje

„Graikijos salos – vienareikšmiškai vienos lietuvių mėgstamiausių, o į Kretą kelionių parduodame daugiausiai. Tai nenuostabu, nes Kretoje išties yra kažkas tokio užburiančio, nes norisi sugrįžti vėl ir vėl. Galime stebėti, kad kasmet viena ar kita sala būna labiau populiaresnė, kaip pavyzdžiui, praėjusiais metais lyderė buvo nuostabioji Santorinio sala, prieš tai buvo Graikijos vakarėlių liūtės Mikonos laikas“, – pastebi L. Šepetienė.

Pasak kelionių organizatorės, Kreta pradėjo vis dažniau save įvardinti ir kaip visos šeimos kurortu, tai reiškia, kad daug viešbučių persiformuoja į šeimyninius viešbučius, kad būtų  pramogų vaikams, investuoja į animaciją, vandens kalnelius, kokybiškus renginius visai šeimai vakarais.

Juodkalnija – nauja top šeimų vieta, grįžta primiršta Bulgarija

Kelionės į Turkiją – vienos populiariausių tarp Lietuvos keliautojų, kur tinkamai pasirinkus regioną ir viešbutį jame, galima būti užtikrintam aptarnavimo kokybe, svetingumu, pramogomis, kurių čia begalės. 

Visgi, kelionių organizatorė pastebi, kad be Turkijos ar Egipto šeimos su vaikais turistai vis dažniau prisimena pamirštą kažkada buvusią gerokai populiaresnę Bulgariją. Tiesa, joje sezonas prasideda vėliau. Jeigu į Turkiją skrendama nuo balandžio mėnesio, tai į Bulgariją tik nuo birželio vidurio.

„Didžiausia staigmena mums patiems, kad šeimos pradėjo labai dažnai rinktis Juodkalniją.

Atrodytų, kad tai daugiau pažintinė kelionė, bet dauguma keliautojų, paklausus, kodėl būtent Juodkalnija, sako, kad nori savo vaikams parodyti šios mažytės, bet įspūdingos šalies grožį. Šiandien Juodkalnija, skirta gamtos ir kultūros mylėtojams yra „ant bangos“ ir yra šiandieninis topas“, – patikina L. Šepetienė, pridurdama, kad pajūrio kurortuose nakvynių yra labai didelis pasirinkimas – nuo ekonominio tipo apartamentų iki prabangių vilų, iš kurių atsiveria kvapą gniaužiančios panoramos.

Dar viena staigmena – tarp šeimų ir jaunimo populiarėjantys kruizai

Dar viena įdomi tendencija, kurios pakilimą stebime ne vienerius metus, bet jis nebuvo toks ryškus kaip šiemet, tai yra kruizai, apie kuriuos užklausomis užvertė jaunimas ir šeimos su vaikais. Nors ir anksčiau kalbėdavome, kad kruizai – nėra tik senjorų pramoga, kad laivų, programų, intensyvumo, skirtingų aplankomų šalių yra begalės, tokio aktyvumo kaip šiemet dar nebuvo. Dauguma jų plauks pirmą kartą, tad tikimės, kad jie atras ir kitokias patirtis“, – sako L. Šepetienė.

Pašnekovė pabrėžia, kad atostogos kruizuose išties specifinės, ir viską lemia tinkamas kruizo pasirinkimas. Gerai pasirinkus, ir kompanija bus panašaus amžiaus, vienys ir bendros pramogos, ta pati mėgstama laive tiekiama virtuvė, noras aplankyti būtent tas šalis ir panašiai. „West Express“ kelionių ekspertai gilinasi ir nagrinėja kruizinių programų pasiūlą, tad atsižvelgdami į keliautojų poreikius padės išsirinkti geriausią variantą.

Po Lietuvos įžymybių vestuvių į viršų šoko Maljorka

„Jeigu anksčiau Ispanijoje lietuviai daugiau rinkdavosi kurortus šalia Barselonos, tai paskutiniu metu visi pageidauja pabuvoti Maljorkoje, ypatingai tai pasijautė po ten vykusių garsių mūsų tautiečių vestuvių. Prieš kelis metus Lietuvos žvaigždės buvo išpopuliarinusios Ibizos salą, tai labai daug kelionių organizavome ten. Jaunimas šiose salose nakvynei dažniau ieško ne viešbučių, o vilų, kurių čia daug ir įvairių. Kainos taip pat nėra didelės, jei kompanija dalijasi kaštus“, – pastebi L. Šepetienė.

Be Maljorkos, pasak pašnekovės, labai paklausi yra Andalūzija – tikroji Ispanija, koridos ir flamenko gimtinė, kurioje gimė garsieji menininkai Pablo Picasso ir Federico Garcia Lorca. Regionas žavi unikaliu romėnų, arabų ir maurų kultūriniu paveldu, savita architektūra, įspūdingais miesteliais, keliais, nuostabia jūra, unikalia vietine virtuve.

Praėjusių metų atradimas Madeira išlieka aukštumoj ir šiemet

„Madeira – turinti savo aurą, nuostabi sala ir atradimas ne vienam. Pastebime, kad atsirado pačių tikriausių salos gerbėjų, kasmet čia sugrįžtančių. Didelis salos populiarumas rodo, kokia ši vieta yra ypatinga“, – ir pati susižavėjusi Madeira sako L. Šepetienė.

Norintiems mėgautis saule, čia viešėjusi pašnekovė, pataria nenutolti nuo salos sostinės Funšalio. Futbolo gerbėjai čia gali užsukti į Kristiano Ronaldo vardo muziejų.

Būtina aplankyti Sao Lourenco pusiasalį, dažnai vadinamą „marsu“ dėl savo uolienų iškilusių virš Atlanto vandenyno. Čia pučia gan stiprus vėjas, todėl reiktų tai įvertinti, ypatingai, jei vykstama su vaikais.

Nuostabus Santanos miestelis, įdomus vulkano krateris, vienuolių slėnis Curral das Freiras, kuriame vienuolės slėpėsi nuo piratų išpuolių. Pats aukščiausias iškyšulys Europoje ir antras pagal dydį visame pasaulyje Cabo Girao stiklinis skardis.

L. Šepetienė rekomenduoja išsimaudyti juodo smėlio paplūdimyje Seixal ir būtinai paragauti madeirietiško punšo, tradicinio salos gėrimo, kuris gaminamas iš medaus, citrinų sulčių, cukranendrių romo, suplakamas specialia medine lazdele.

Buvusi populiari Azija dėl suvaržymų vis dar sunkiai pasiekiama

„Jeigu kiekvieną šaltąjį sezoną prieš pandemiją išties daug tautiečių keliaudavo į Pietryčių Aziją, tai šiais metais situacija vis dar išlieka sudėtinga.  Daugelis šalių arba vis dar pilnai uždarytos, arba į jas pernelyg sunku ir brangu patekti. Lietuvių pamėgtas Vietnamas, Kambodža – į šias šalis vis dar negalime pardavinėti kelionių dėl suvaržymų“, – apgailestauja L. Šepetienė.

Pasak pašnekovės, Tailandas, yra ta šalis, į kurią šiandien galima nuvykti. „Tailande yra tiek daug nuostabių vietų ir tai, kad ne į visas jas galima šiandien pakliūti, šiek tiek liūdina, bet tai laikina ir tikimės, kad neužilgo sugrįšime prie įprastinių kelionių pasiūlymų paketų. Džiugios žinios Bali gerbėjams, nes ši šalis jau žada atlaisvinimus nuo vasario 4 dienos. Apie tai tikrai informuosime, kai tik daugiau žinosime“, – patikina L. Šepetienė. 

Ilgųjų savaitgalių absoliutus topas – Stambulas, antroje vietoje – Barselona

„Ilgieji savaitgaliai su lietuviškai kalbančiu gidu Stambule yra tokie populiarūs, kad ne visada beturime vietų. Kelionės išperkamos labai greitai ir būna, kad tenka vykti ne tada, kada norima, bet kada yra laisvas gidas. Programa yra išties užburianti. Aplankomos tokios vietos, kur keliaujant be vietinio, niekada neužklystumei. Labai lengvai galima susižavėti tiek Stambulo didybe, tiek vietinių gyventojų svetingumu. Labai įdomios jų tradicijos, papročiai, kasdienybė. Stambulas palieka neišdildomus įspūdžius, ir tikrai labai skiriasi nuo lietuvių pamėgtų kurortų Turkijoje. Tai visai kitas pasaulis“, – patikina pati kartu su gidu po Stambulą keliavusi L. Šepetienė.

Pasak pašnekovės, kelionės su gidu yra taip graibstomos, nes žmonės nori kokybiškos pažinties su vieta: „Jeigu anksčiau užtekdavo nusipirkti skrydžius, tai šiandien reikia daugiau dėl paprastos priežasties. Tam, kad pačiam viską žinoti, reiktų labai daug domėtis, o ir perskaičius gausybę informacijos, atvykus čia tikrai ne viską galima suspėti pamatyti taip, kaip keliaujant su vietiniu gidu ir dar kalbančiu lietuviškai. Šiandien žmonės vertina atostogų kokybę“.

Dar viena naujiena, kurios vietos sparčiai tirpsta, yra penkios dienos Barselonoje su lietuviškai kalbančia gide, į kurias įeina ir kruizas.

„Turas pradedamas siaurose gotikinio kvartalo gatvėse, pasivaikščiojimu garsiąja pėsčiųjų alėja Las Ramblas, kurioje yra ne kartą geriausio pasaulyje apdovanojimą laimėjęs Boqueria turgus, Liceo teatras ir ankstyvieji Antonijaus Gaudi darbai. Aplankoma dar viena šauni vieta, tai Šventosios šeimos bažnyčia. Kelionė tęsiama 5 dienų kruizu, aplankant Genują ir Marselį, ir aišku, turint pramogas pačiame laive“, – pasakoja kelionių organizatorė.

Populiarėja patirčių kelionės

„Pasaulis toks platus ir įvairus, o šalių yra tiek daug įdomių ir veiklų jose tiek skirtingų, kad būna ir mes kartu su keliautojais jas atrandame vis kitokiais, nei anksčiau. Juk keliautojai dažnai ieško visiškai naujų vietų, arba jau žinomose vietose ieško ypatingų arba tikslinių patirčių.

Tai gali būti pažintinė kelionė po Airijos dvarus, Prancūzijos pilis, kelių dienų žygiai po Pietų Vokietiją, savaitė keliaujant po Italijos vynuogynus ar plaukimas katamaranu su draugu kompanija tarp Graikijos salų“, – sako L. Šepetienė, pridurdama, kad autentiškos patirtys, kad ir labai žinomoje ir lengvai pasiekiamoje šalyje gali tapti pačiu įdomiausiu dėl savo unikalumo. Net nereikia toli keliauti. Pasirinkimų yra begalės, tik reikia žinoti, domėtis, skirti laiko paieškoms ir norėti pažinti.

 

 

Patiko įrašas?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite dar daugiau kelionių patarimų ir naujienų!

Facebook komentarai