Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums

Albanija – šalis, kurioje saulė šviečia beveik 300 dienų per metus!

Albanija – šalis, kurioje saulė šviečia beveik 300 dienų per metus!

„West Express“ kelionių ekspertė Aurelija prieš kelias dienas grįžo iš pažintinio turo po Albaniją. Kaip ir visos balkanų šalys, ji garsėja maloniu Viduržemio jūros klimatu bei svetingais, savo šalies istorija ir kultūra besididžiuojančiais gyventojais. Kelionių organizatorius „ITAKA Lietuva“ atrinko ir paruošė puikius atostogų Albanijoje pasiūlymus vasarai bei rudeniui.

Albanija – tai kerinti ir paslaptinga, pilna kontrastų šalis. Šioje šalyje lankytojus užburia nepaliesta gamta: aukštai į dangų kylantys kalnai, smaragdiniai ežerai ir smėlio paplūdimiai. Albanija kupina nuostabių senovės paminklų, kurie pasakoja čia gyvenančios tautos istoriją. Šią istoriją puikiai atspindi ir vietinė albanų virtuvė, kuria išbandyti verta kiekvienam.

 

Albanijos virtuvėje atrasite jau žinomų skonių, maisto paslaptis albanai skolinasi iš kaimynų italų ir graikų, tačiau į viską žvelgia su balkaniška perspektyva, taip sukuriant unikalią albanišką virtuvę. Pavyzdžiui, visai kaip Italijoje, Albanijoje ruošiama nepriekaištinga espresso kava, bet čia ji skanaujama su baklava ar ballokume sausainiais ar ashure tradiciniu desertu. Kaip ir graikiškoje virtuvėje, albaniškuose patiekaluose rasite daug alyvuogių aliejaus, jogurto, avinžirnių. Čia itin populiarūs troškiniai, sujungiantys visus šiuos ingredientus. Lietuvoje vasarą valgome šaltibarščius, o albanai ferges troškinį, kuriam leidžia atvėsti ir įgauti tvirtesnę konsistenciją.  Išbandykite ir petulla su įvairiausiais įdarais -saldžiais ar sūriais. Tai puikus užkandis! Būtinai užsukite į vynuogynus – Cobo vyninė Berate, menanti daugiau nei 100 metų istoriją

 

Ką nuveikti? Kilkite kilometro ilgio Dajti Express į Dajti kalną, nuo kurio atsivers kvapą gniaužiantį panorama į miestą. Ne veltui ši vieta vadinama “Tiranos balkonu”. Saulėlydį pasitikite Sky Tower besisukančiame bare. Tiranoje akis užklius už Bunk’art, kuris yra labai populiarus, tad nepraeikite pro muziejų įsikūrusį apleistame bunkeryje.  15 hektarų apimančiame Tiranos botanikos sode smagu praleisti dieną, jei domitės augalais. O jei vilioja pirkiniai – Toptani gatvė siūlo didžiausią pasirinkimą. Pasimėgaukite natūraliomis karštosiomis Benja versmėmis, esančiomis netoli Permet miestelio. Albanijoje gausu natūralių vandens šaltinių, suformuojančių vadinamas “mėlynąsias akis” – net ir karščiausią vasaros dieną, vanduo čia šaltas ir gaininantis.

Albanijoje gausu nacionalinių parkų – Butrint – archeologinės liekanos nuo geležies amžiaus iki viduramžių. Shkodra ežero pakrante patogu vaikščioti, važinėti dviračiu, čia anuomet vyko nemažai romėnų mūšių, viskas čia dvelkia gilia istorija, o tuo įsitikinsite užsukę į Rozafą tvirtovę.
 

„West Express“ kelionių ekspertės Aurelijos įspūdžiai: „Albaniją rekomenduočiau tiek šeimoms, tiek draugų kompanijoms. Šį sezoną kelionių organizatorius „ITAKA“ suplanavo labai patogius skrydžių laikus dienos metu, o pats skrydis trunka vos daugiau nei 2 valandas, tad kelionė tikrai nevargins. Rekomenduoju šią kryptį keliautojams, kurie ieško kažko naujo, bet už priimtiną kainą, nori šiltų, saulėtų ir skanių atostogų. Nuvykus į Albaniją galėsite ne tik ilsėtis viešbutyje, bet ir keliauti į istorinius miestus, įspūdingus paplūdimius, aplankyti į UNESCO paveldą įtrauktas didžiausio Balkanų Ohrido ežero pakrantes. Mėgstantiems pramogas taip pat bus ką veikti, plaukiant upės kruizu ar lekiant visureigių safariu. Albanijos istorija tokia turtinga, kad norintiems su ja susipažinti iš esmės, organizuojamos specialios pažintinės kelionės. Tokios kelionės trukmė – septynios dienos, bet net ir intensyviai keliaudami, galime susipažinti tik su dalele Albanijos istorijos. Būtent dėl to Albanija yra šalis, kur verta ne tik apsilankyti, bet vėl ir vėl sugrįžti“.

Kelionių organizatoriaus „ITAKA Lietuva“ kryptis Albanijoje – ant jūros kranto įsikūręs Duresio kurortas. Tai vienas svarbiausių Albanijos turizmo centrų ir antras pagal dydį Albanijos miestas. Jo ilgą, viduramžius siekiančią istoriją mena daug senovės paminklų, dalis jų - net iš Romos imperijos laikų. Čia verta pamatyti senovinės miesto gynybinės sienas, romėnų forumo ir amfiteatro liekanas, taip pat II a. romėnų termų griuvėsius. Verta apsilankyti ir Archeologijos muziejuje, kuriame eksponuojama moderni ekspozicija, skirta Antikos istorijai. Miestas – Albanijos vasaros sostinė, tad čia pramogų ras visi!

 

„Atvykus į Albaniją užplūsta jausmas - tarsi atradus kažką naujo, dar nesugadinto, nes net ir vasaros viduryje keliautojų kiekis čia optimalus. Pajūrio miestai spinduliuoja gyvybe, bet nėra perkrauti. Todėl net ir pačias populiariausias lankytinas vietas galite apžiūrėti ramiai, be spūsčių ar eilių“  dalinasi įspūdžiais Aurelija.

 

Kelionių organizatorius: ITAKA Lietuva

Maršrutas: Vilnius – Tirana – Vilnius

Skrydžio trukmė: 2 val. 20 min.

Skrydžių dažnumas: 1 kartas per savaitę, sekmadieniais

Rekomenduojami viešbučiai:

4* viešbutis „Horizon“ priklauso „Harmonia Hotels“ viešbučių tinklui, įsikūręs netoli Duresio centro. Tai puikus pasiūlymas atostogoms Albanijoje!

https://www.westexpress.lt/kelione-i-albanija/uzburiancios-atostogos-albanijos-pakranteje-4-horizont-viesbutis-su-viskas-iskaiciuota-tik-kaina-7-1193

5* viešbutis “Grand Blue Fafa“ elegantiškas ir modernus viešbutis puikiai tinka atostogoms šeimos ir draugų rate.

https://www.westexpress.lt/kelione-i-albanija/rudens-atostogas-praleiskite-albanijoje-5-grand-blue-fafa-viesbutyje-su-viskas-iskaiciuota-tik-kaina-98-1194

5* viešbutis “Albanian Star“, stovintis pirmojoje kranto linijoje, prie pat plataus, švelniai link jūros besileidžiančio paplūdimio – tai idealus pasirinkimas nerūpestingoms atostogoms dviese.

https://www.westexpress.lt/kelione-i-albanija/atostogos-albanijoje-4-albanian-star-viesbutis-su-viskas-iskaiciuota-937

5* viešbutis „Prestige resort“ su vaizdu į jūrą, pušų ir palmių apsuptyje tai puikus pasirinkimas atostogoms ramioje vietoje, tuo pačiu netoli Golemo lankytinų vietų.

https://www.westexpress.lt/kelione-i-albanija/savaites-atostogos-albanijoje-5-prestige-resort-viesbutyje-albanijoje-su-viskas-iskaiciuota-tik-kaina-96-1195

Skrydžiai į Albaniją bus vykdomi iki rugsėjo 25 dienos.

 

Susidomėjote? Parašykite mums keliones@westexpress.lt, o mes suplanuosime nepamirštamas Jūsų atostogas.

Patiko įrašas?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite dar daugiau kelionių patarimų ir naujienų!

Facebook komentarai