Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums

Ranka pasiekiama Dominikos Respublika

Ranka pasiekiama Dominikos Respublika

Dominikos Respublika

Oksana Buzmakova

2021

Valstybė, Ispanjolos saloje, kurią dalijasi drauge su Haičiu. Šiai valstybei priklauso daug smulkių salelių ir rifų, išsibarsčiusių aplink salą. Dvi didžiausios salos netoli kranto yra Saona ir Beata. Jei tai būtų kryžiažodis ar proto mūšio klausimas, tikiu, kad jau nuo pirmos užuominos sakytumėt – Dominikos Respublika. Tikrai taip, šiais metais tai atostogų kryptis, neįtikėtinai arti Lietuvos, vos 11 valandų tiesioginio skrydžio.

Akinančiai žalia sala, apsupta vandenyno ir jūros, kur gyvenimo tempas tai merengė ir bačata šokių ritmas. Nejučia imi linguoti tarsi palmė, glostoma švelnaus vėjelio ir skalaujama smaragdinio vandens.... O  vaisių sultingumas tarsi ilgai išliekančių kvepalų dvelksmas, kutena gomurį dar ilgai grįžus namo. Būtinai paragaukite karambolos, jūros vyniuogių, pasifloros, papajų, mango ir itin skanių avokadų. O kava čia trečia pagal kokybę pasaulyje – tai puiki dovana, laukiantiems namie.

Geriausias laikas vykti yra jau dabar nuo lapkričio iki balandžio. Lietingesnis laikotarpis prasideda kai baigiasi geriausias laikas (nuo gegužės iki spalio).

Ką pamatyti?  Galite tiesiog tingiai leisti laiką didelėse, išpuoselėtose viešbučių teritorijose, su baseinų zonomis, paplūdimiais, arba a la carte restoranais kiekvieno svečio skoniui, vaikus pradžiuginti vandens nusileidimo kalneliais arba ... pažinti Dominikos Respubliką.

Sala tikrai turi ką parodyti ir kuo pasigirti:

Santo Domingo. Tarsi dėlionė iš skirtingų namukų, kvartalų ir įvairius šimtmečius menančių istorinių pastatų. Gyvenamieji namai - spalvoti, maži ir dideli, apgriuvę ir dar visai šviežiai nudažyti, skęstantys šiukšlių krūvose, visi su grotomis ant langų ir durų, bei nesuskaičiuojamų kabančių elektros laidų apsupty. Vietomis tarp jų įsiterpia miesto legendos: trijų tautos didvyrių memorialas (didvyriai: Duarte, Sanchez, Mella), viena pirmųjų katedrų Amerikos žemynuose, XVI a. Kolumbo rūmai (iš tiesų pastatyti jo sūnaus Diego), neoklasikiniai Nacionaliniai rūmai (Prezidentūra), Nacionalinis panteonas, kuriuose savo paskutinio poilsio vietą atrado labiausiai miestui nusipelnę asmenys, Dominikonų ordino vienuolynas statytas XVI a., ir didžiulis Kolumbo švyturys, kuriame (tikima) ilsisi šalies atradėjas. Šiuos ir dar daugiau lankytinų vietų Jums parodys kiekvienas gidas Santo Dominge, tačiau niekas nenupasakos miesto dvasios. Dainuojančio miesto gatvės muzikantai, cigarų kvapas, nepaprasto skanumo ledai gaivinantys karštą saulėtą dieną, kiek keista tradicija puošti penkiolikos metų sulaukusias merginas žėrinčiomis suknelėmis tarsi iš animacinių filmų apie princeses, ir švęsti jų gimtadienį Santo Domingo gražiausiuose kampeliuose su balionų puokštėmis rankose; nepapasakos apie miesto kvapą, drėgną, kiek kartoką, bet taip jam tinkantį.

Samanos pusiasalis. Cayo Levantado („Bacardi“) sala. Los Haitises nacionalinis parkas. Samana - švaresnė, žalesnė, gaivesnė. Paplūdimiai (Punta Boniata ir Coson), skalaujami Atlanto vandenyno, labiau laukiniai, labiau tikroviški, idealūs ieškantiems ramybės ir romantikos, tinkantys daivingui, snorkelingui, serfingui. Pats Samanos miestelis šiek tiek primena pasaką. Jame gausu nedidelių spalvotų, medinių namukų. Būtent nuo čia prasideda vandens ekskursijos link Cayo Levantado („Bacardi“) salos ir Los Haitises nacionalinio parko. Bacardi salą galima pasiekti per 15 min. motorine valtimi/ katamaranu. Los Haitises nacionalinis parkas tikras šios Karibų salos perlas užimantis net 1600 kv.m. teritoriją. Išvertus iš indėnų kalbos „Los Haitises“ reiškia „kalvota žemė“. Čia keliaujama norint pamatyti nepaliestą gamtą ir 30 m aukščio iš vandenyno kyšančias uolas. Kol jūsų kateriai lėtai braunasi pro įspūdingus mangrovių miškus, galite grožėtis į Raudonąją knygą įrašytais Haitiniais suopiais, tamsianugariais geniais, smaragdiniais kolibriais ir kitomis paukščių kolonijomis. Taip pasieksite įspūdingus urvus išpuoštus petroglifais ir piktogramomis. Būtent čia kadaise buvo filmuotas žymusis „Jūros periodo parkas“.

Lankydamiesi Samanos įlankoje nuo sausio iki kovo vid. turėsite galimybę pamatyti įspūdingus banginių šokius.

El Limon krioklys nuostabus ir maudynės ten labai malonios, tik rekomenduoju nesinaudoti pavargusių arklių paslaugomis, o rinkitės ėjimą iki ten pėsčiomis.

Ekskursija kateriu į Saona salą ir linksmybės katamarane. Apie 20 min. plaukiama link Saona salos. Pakeliui sustojimas seklumoje. Duodama 30 min. išsimaudyti Karibų jūroje (apie 50 m nuo kranto). Maudynių metu vaišinama gėrimais, yra galimybė pamatyti jūros žvaigždes. Toliau dar 5 min. kateriu. Paplūdimių grožis nenusakomas. Palmės, žydra Karibų jūra ir baltas smėlis paverčia bet kurią nuotrauką tikru šedevru. Keliautojai čia gali išsimaudyti, pasideginti ant gultų, pasivaikščioti paplūdimiu. Atgal keliaujama jau didesniais katamaranais. Kol katamaranai lėtai juda prieplaukos link, keleiviai gali pasivaišinti dominikietišku romu ir gerai pasilinksminti skambant bačatai, bei kitoms populiarioms ispaniškoms dainoms. Ko vertas vien Farruko – Pepas dainuojantis, kad kiekviena diena turi būti lyg šventė.

Kokie pinigai, elektra ir ką pasiimti? Rekomenduoju vežtis JAV dolerius, galima turėti ir EUR, tačiau kursas skaičiuojamas kaip patinka pardavėjui. Galima išgryninti pinigus iš bankomatų, tik imamas gan nemažas mokestis. Atsiskaitymas kortelėse tik didesnėse prekyvietėse. Elektros įtampa 110 V, tad reikalingas adapteris. Pasiimti būtinai kremą nuo saulės ir gerą nuotaiką.

Kur apsistoti? Daugelis viešbučių dirba pagal viskas įskaičiuota programą. Viešbučių yra įvairiausių, jie paprastai nedaugiaaukščiai, teritorijos didelės, tad žingsnių prikaupsite nemažai. Man labiausiai patiko Lopesan Costa Bavaro Resort Spa & Casino. Čia gyvenant nereikia galvoti apie tai, kas yra už viešbučio ribų. Čia yra viskas: nuostabus Bavaro paplūdimys, kerinčios 7-ios baseinų zonos su gausybe įvairiausio tipo gultų, aibė stilingų restoranų ir gausybė pramogų (didžioji jų dalis įskaičiuota į paketą).  Teritorijoje yra gana nemažas vandens parkas (įsk. į kainą), 800 vt. uždaras kino teatras, kuriame dirba 40 profesionalių animatorių (šokėjų, aktorių, akrobatų), didelis sporto klubas su dviem profesionaliais treneriais, tik suaugusiems skirtos zonos, prekybos zona ir dar daugiau.

Dominikos Respublika keri spalvomis ir skoniais, kojos vis dar dėlioja bačata žingsnelius, o užsimerkus matau šnarančias palmes. Suskubkite pailsėti šioje saloje, kol ji taip paprastai pasiekiama!

Patiko įrašas?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite dar daugiau kelionių patarimų ir naujienų!

Facebook komentarai