Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums

Madeira - sala, kurioje nėra kada nuobodžiauti

Madeira - sala, kurioje nėra kada nuobodžiauti

Madeira

Kristina Korsakaitė

2021

Tai sala, kurioje nėra kada nuobodžiauti. Norintiems mėgautis saule nederėtų nutolti nuo Funšalio, salos sostinės. Čia gausu įvairiausių pramogų ir festivalių – gėlių ir vyno.

Ką tiesiog būtina pamatyti ir nuveikti Funšalyje:
- Šventosios Marijos gatvelę, joje galima pamatyti daugybę įvairiais piešiniais išdailintų durų;
- Montės kalną, pakilimas funikulieriumi, kylant , po kojomis matomas visas senamiestis: bažnyčių bokštai, gėlėtos aikštės, raudonstogiais nameliais aptupdyti žali statūs šlaitai, nusileisti rogutėmis nuo Montės kalno, kurias stumia du stiprūs madeiriečiai.
- Senamiestis labai kompaktiškas, daug kavinių, graži promenada.
- Kultinio futbolisto ir garsiausios Madeiros žmogaus- Kristiano Ronaldo vardu ne tik pavadintas oro uostas, bet yra ir įkurtas muziejus, o šalia krantinėje galima grožėtis milžinais kruiziniais laivais, užsukančiais į Madeirą.
- Aplankykite vietinį turgų. Čia tikra gausybė madeirietiškų produktų, šviežios daržovės ir jūrų gėrybės.
- Keliauti po Madeirą patogiausia automobiliu. Nuoma galima pasirūpinti iš anksto,  galima ir vietoje nuvykus.
- Tikrai naudinga MadeiraWeather programėlė, kuri patogiai rodo orą pavalandžiui skirtingose salos vietose. Yra galimybė matyti gyvai per Webcam, ypač naudinga planuojant važiuoti į viršukalnes. Pasitikrinus orą, žinosite į kurią pusę važiuoti.

Rytinė salos dalis:
Sao Lourenco pusiasalis man asmeniškai pati įspūdingiausia salos dalis. Labiausiai į rytus nutolęs salos taškas, vaizdai užburia. Ši vieta dažnai vadinama „marsu“ dėl savo uolienų iškilusių virš Atlanto vandenyno. Čia atsiskleidžia rytietiškas salos tipas: vingiuoti susiaurėjimai, pusiasalio gale yra švyturys. Kelyje yra plati Atlanto vandenyno panorama, spalvingos uolos, gaivus jūros oras. Vėjas labai didelis, todėl būnant čia reikia nepamiršti elgtis atsakingai.

Santanos miestelyje savo akimis galėsite pamatyti šiaudiniais stogais dengtus spalvotus namukus. Šiandien juose jau niekas negyvena, tačiau viduje galite įsigyti įvairiausių lauktuvių artimiesiems. Visas miestelis – lyg muziejus po atviru dangumi. Soduose šalia namukų vis dar auga gėlės, vaismedžiai ir daržovės. Lyg nuo praėjusio amžiaus niekas nebūtų pasikeitę. Nors jau daug metų namukuose niekas nebegyvena, tačiau jie puikiai išsilaikę ir stebina savo kiekiu. Santanoje yra išlikę net 200 autentiškų namelių.

Pico do Arieiro kalnas. Akys negali patikėti, sau po kojomis 1818 m aukštyje matydamos debesis. Ši pasakiška vieta puikiai pritaikyta žygiams. Turistams čia yra išgrįstas siauras takelis, šalia kurio žydi gėlės, matomuose tarpekliuose skęsta debesys.

Vulkano krateris Curral das Freiras . Išvertus iš Portugalų kalbos Curral das Freiras reiškia Vienuolių slėnis. Taip yra todėl, kad beveik prieš 500 metų šioje vietoje vienuolės slėpėsi nuo piratų išpuolių. Ilgą laiką buvo manoma, jog ši vieta, tai ugnikalnio kraterio dugnas

Eira do Serrado. Šioje vietoje Jūsų laukia apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria dar vienas unikalus peizažas. Matysite didingus kalnus bei jų apsuptyje įsikūrusį cukrinių namukų kaimelį – Kura.

 

Vakarinė salos dalis:

Ribeira Brava-mažas miestelis, bet turi juodo smėlio paplūdimį, nuo apžvalgos aikštelės atsiveria vaizdai į vakarinę salos dalį.

Camara da Lobos žvejų miestelis, kuriame gyvena apie 2000 žmonių ir beveik visi miestelio vyrai yra žvejai. Kaimelio gyventojai savo dienas leidžia ant uolėtų Madeiros pakrančių laukdami lemtingos akimirkos, kada savo rankomis ištrauks dienos laimikį. Camara de Lobos vandenyse gaudoma tradicinė Madeiros žuvis – Espada. Tai itin unikali ir sunkiai pagaunama žuvis. Be Madeiros egzistuoja tik dar viena vieta pasaulyje, kur būtų įmanoma sužvejoti šią vandenyno karalienę. Tiesa, grožio pas ją maža – žuvis visa juoda, išsprogusiomis akimis, didžiulė ir primenanti labiau ungurį ne mums, lietuviams, įprastas žuvų rūšis. Tačiau jos skonis atperka viską. Espados tikrai galėsite paragauti bet kurioje salos vietoje. Miestelio atmosfera atspindi gyventojų kasdienybę. Net jauki bažnytėlė, kurioje vietiniai madeiriečiai meldžia geresnio laimikio, yra pasipuošusi paveikslais su žvejybos simbolika, o visas paplūdimys mirga nuo iškabintos džiovinamos žuvies. Kai vietiniai vyrai nežvejoja, dienas leidžia vietinėje tavernoje gerdami garsųjį Madeiros punšą ir žaisdami kortomis.

Cabo Girao stiklinis skardis. Tai pats aukščiausias iškyšulys Europoje ir net antras pagal dydį visame pasaulyje. Koks jausmas sau po kojomis matyti vandenyną, uolienas....

Sao Vicente miestelis. Sao Vicente – mielas, žavus miestelis, pasipuošęs tradiciniais, akinančio baltumo namukais, raudonais stogais. Miestelis įžymus savo maža, gražia bažnytėle ir neįprastos konstrukcijos tiltu. Tačiau niekas taip negarsina šios vietos, kaip vulkaniniai urvai. Urvuose galėsite pamatyti stalaktitus bei neapsakomo skaidrumo ežerus.

Ribeira da Janela. Įspūdinga uola vandenyje, visai arti Seixal paplūdimio.

Išsimaudyti Seixal paplūdimyje!!! Tai labai gražus juodo smėlio paplūdimys.

Porto Moniz vulkaniniai baseinai. Nepraleiskite progos išsimaudyti lavos baseinuose. Nors tai skamba neįtikėtinai, tačiau tai tikrai įmanoma. Porto Moniz vulkaniniai baseinai susiformavo ugnikalnio išsiveržimo metu, lavai pasiekus vandenyną. Ji greitai atvėso ir, subėgusi į bazaltinių uolienų plyšius, sukūrė bangų skalaujamas maudykles, kuriose galima maudytis ir šiandien. Keliaujant į šią vietą ne sezono metu, išsimaudyti gali ir nepavykti, kadangi baseinai uždaromi dėl milžiniškų vandenyno bangų, užliejančių vulkaninius baseinus. Šaltuoju metu, vandenyno bangos gali siekti net iki 10-ties metrų aukščio

Žygis levadomis. Tam reiktų skirti atskirą dieną.

Levados, tai vietinių kadaise suformuoti drėkinimo sistemos kanalai, įrengti dėl nuolat jaučiamo drėgmės pertekliaus. Levadomis buvo išraizgyti visi salos kalnai ir lyg mums įprasti lietaus latakai, nukreipdavo vandenį žemyn, į apačioje esančius salos plotus laistyti daržams. Patys pirmieji kanalai buvo mediniai, tik vėliau jie buvo pakeisti betoniniais. Šiandien šalia visų levadų yra įkurti pasivaikščiojimo takai. Keliaudami levada galėsite grožėtis tiesiog po Jūsų kojomis srūvančiais kriokliais, visus metus žaliuojančia augmenija bei įveikti pakeliui sutinkamus tunelius – uolas. Nepamirštami įspūdžiai garantuoti.

Gėrimai: Be abejonės Madeirietiškas punšas – tradicinis salos gėrimas, Punšas turi senas tradicijas bei yra gaminamas iš medaus, citrinų sulčių, cukranendrių romo, suplakamas speciale medine lazdele.

Būtina paragauti Nikitos, tai ledų ir vietinio cukranedrių romo sumaišytas šaltas gėrimas.

Madeireičiai turi vietinį alų Coral, ypač didžiulė vynų paletė, baltas, rausvas, raudonas, visų skoniams.

Maistas, labai paprastas bet tikrai gardus.

Juodosios kalavijos filė su bananu. (vadinasi Espada) Vandenyno gilumose gyvenanti žuvis pagardinama česnaku, citrinos sultimis, druska ir pipirais. Kartu su bananu išvoliojama kiaušinių plakinyje, miltuose ir iškepta patiekiama su bulvėmis bei salotomis.

„Espetada“ ir „Bolo do caco“. Tradicinė espetada – tai jautiena ant iešmo, o bolo do caco yra įprasta Madeiros duona iš saldžiųjų bulvių.

Kiauliena su vynu ir česnaku. Šį patiekalą sudaro maži kiaulienos kubeliai, marinuoti ir virti baltajame vyne, česnako skiltelės, actas, lauro lapai ir pipirai. Patiekiama su keptos duonos riekelėmis arba bolo do caco. Dažnas patiekalas Kalėdų laikotarpiu.

Ir žinoma desertui, niekas neatsispirs  garsiajam Pastel de Nata - portugališkas kiaušinių kremo pyragėlis, apkepęs cinamonu.

Nuvykti į Madeirą šiuo metu išties paprastas. Tiesioginis skrydis ir tuomet kasdien nepakartojami įspūdžiai garantuoti!

Patiko įrašas?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite dar daugiau kelionių patarimų ir naujienų!

Facebook komentarai