Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums

Egiptas – išsiilgtos laisvės pojūtis

Egiptas – išsiilgtos laisvės pojūtis

Straipsnio autorė
Vaiva Arnašė

Išsiilgę poilsio be ribojimų, saulės, mėlynos jūros žmonės traukia ne tik į Tenerifę, Meksiką ar Maldyvus, bet ir į Egiptą, tapusį šviežiausiu traukos epicentru. „Nors baimių keliaujantys turi daug, atsakingai susiplanavus kelionę, ji tampa ne tik saugi, bet ir pralenkia lūkesčius. Egipte šiandien jaučiamas tikros atgaivos ir laisvės skonis, kurio esame taip išsiilgę. Visgi, planuojantis kelionę į Egipto kurortus verta atidžiau pasidomėti viešbučiu, į kurį norite vykti. Prieš tai buvusi puiki atostogų vieta, šiandien gali pasirodyti šiek tiek prastesnė siūlomos virtuvės prasme. Aš pati kai kurių viešbučių savo klientams jau nebesiūlyčiau, bet užtat atradau  nemažai nuostabių naujų vietų, kurios pralenkė visas kitas“, - pasakoja tik ką iš Egipto grįžusi kelionių organizatoriaus „West Express“ turizmo vadybininkė Sandra Mikolaitienė.

Sandra, kokia situacija Egipte?

Vos atvykus pasitiko išsiilgtos laisvės pojūtis! Šis jausmas dabartinėje pasaulinėje situacijoje – nuostabus. Spindinčios vietinių akys išduoda, kad ir jie išsiilgę mūsų - turistų. Didžiausią privalumą Egiptas turi tiems, kurie ieško laisvės, ramybės, saulės, skanaus maisto, tikro poilsio, čia nėra didelių ribojimų, kalbant apie pandemiją. Saulėtosios ramybės oazės – taip pavadinčiau šiandieninius Egipto kurortus.

Kuriuose iš jų lankėtės?

Mes lankėmės Hurgados, Makady ir Sahl Hashesh kurortuose. Juose gyvenimas vyksta įprastai. Atvykę gal ir nerasite vienos ar kitos parduotuvės, kuri po karantino taip ir neatsidarė, nepamatysite tiek turistų, kiek jų čia buvo anksčiau. Bet patikėkite, tai atostogų nė kiek nesugadina!

Svarbus klausimas šiandien: kokie reikalavimai išvykstant ir atvykus į Egiptą?

Į Egiptą vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti  COVID-19 tyrimą PGR  metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Taip pat prieš kelionę būtina užsipildyti visuomenės sveikatos formą, kuria pasirūpins kelionių agentai, atiduodami kelionės dokumentus.

Atskridus į Egiptą, oro uosto darbuotojos tikrina kiekvieno atvykusio testų atsakymus bei deklaracijos formą. Lengviausiai ir greičiausiai praėjo tie, kurie turėjo originalus ir parašus tiesiai iš laboratorijų. Na, o visa kita standartiškai – anketų pildymas dėl vizų, kurios šiuo metu yra nemokamos.

Atvykus į viešbutį matuojama temperatūra. Pats įregistravimo procesas vyksta vos lėčiau, tačiau nuotaikos tai negadina. Keliautojai čia visiškai atsipalaidavę ir mėgaujasi gyvenimu!

Pačiame Egipte privaloma dėvėti apsaugines kaukes autobusuose, prekybos centruose, parduotuvėse. Daugiau visur galite mėgautis laisve, nejausdami ribojimų ar baimių!

Išvykstant iš Egipto patikra vyksta kaip ir anksčiau. Prie registracijos į skrydį pasiruoškite pateikti kelionės dokumentus, neigiamą sertifikatą bei QR kodą iš NVSC. Jeigu viską turite pasiruošę iš anksto, nebus absoliučiai jokio streso. Nuoširdžiai tikėjausi didelės, ilgos ir varginančios patikros į priekį ir atgal, tačiau... viskas paprasta ir greita!

Šiandien tik ir girdime, kaip visi keliauja į Tenerifę, Maldyvus ar Meksiką, populiarėja ir Zanzibaras. O ar daug lietuvių keliauja į Egiptą?

Lėktuvai iš Lietuvos į Egiptą kyla 7 kartus per savaitę, tad tikrai nemažai. Tikrieji Maldyvai yra prabangos prekė, tad toli gražu ne visiems įperkama, jeigu kalbame apie tokį poilsį, kokį matome nuotraukose. Neretai susigundoma žemomis kainomis ir papuolama visiškai ne ten, kur įsivaizduojama pateksiant. Tenerifė – pasakiška sala, kurioje norisi ne tik poilsiauti, bet ir likti su visam arba grįžti bent kas kelis metus. Ją įsimyli kiekvienas! Visgi, kainos šioje šalyje nėra žemos. Dauguma mūsų klientų renkasi Egiptą ne tik todėl, kad čia prieinamos kainos, bet ir dėlto, kad žino, jog jų laukia geras oras, puikus servisas, užtikrintas poilsis.

Ar verta pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymais, ar visgi labiau apsimoka kelionę užsisakyti iš anksto?

Paskutinės minutės kelionės vilioja ir tai suprantama, nes viešbučių kainos tikrai yra gerokai mažesnės nei seniau. Tikrai kviečiu pasinaudoti galimybe, jei atrasite gerą pasiūlymą, nes atsigavus turizmui, ne tik kainos gerokai šoktels į viršų, bet ir atsiras vietų trūkumas pamėgtuose viešbučiuose.

Kokie pagrindiniai skirtumai, lyginant su praėjusiais metais?

Didžiausias skirtumas, kad viešbučiai negali dirbti pilnai - užpildyti 50 proc. kambarių. Tai gan stipriai, gerąja šio žodžio prasme, pasijaučia tiek gyvenant, tiek pramogaujant, tiek saugumo prasme. Renginiai vyksta be didelių susibūrimų. Vienas iš pastebimų skirtumų yra maisto tiekimas restoranuose. „Viskas įskaičiuota“ viešbučiuose, paisant saugumo reikalavimų, didžiausią dalį maisto klientui įdeda personas, tik tam tikrus maisto produktus galima įsidėti patiems. Kituose viešbučiuose švediškas stalas yra už stiklo ir maistą įdeda tik personalas. Dar kituose viešbučiuose maistas užsakomas tiesiog iš meniu. Ar mane tai trikdė? Visiškai ne! Man taip gerokai švariau, jaukiau ir maloniau, negu lipimas per galvas (šypsosi).

Kiek galima "migruoti" iš viešbučio? Ar visos ekskursijos galimos, kokie joms keliami reikalavimai?

Kelionės ir ekskursijos Egipte vyksta kaip vykusios, išskirtinumas tas, kad autobusai užpildyti tik 50 proc., tad kiekvienas turi daugiau vietos, gali keliauti ne tik patogiau, bet ir saugiau. Dauguma lankytinų vietų dirba įprastai, tačiau vienu metu priimamas mažesnis keliautojų skaičius nei iki tol. Tad šiuo metu puiki proga daugiau ir laisviau apžiūrėti Egipto įžymybes, kurių čia netrūksta. Juo labiau, kad esant mažoms grupėms turite galimybę daugiau pabendrauti su gidu, o ir pačios ekskursijos būna jaukesnės, nei keliaujant didelei kompanijai. Ekskursijų kainos panašios į tas, kurios buvo iki šiol.

Kuriuo metų laiku geriausia keliauti į Egiptą?

Egipte puikus oras - garantuotas. Kovo mėnesį vėjai gerokai rimsta, tad tik pirmomis dienomis vakarais norėjosi apsirengti šilčiau. Laukui bėgant vakarai gerokai įšilo, o dienos lepino šiluma, gaiviu oru. Vėjas, kuris itin pasitaiko gruodį, visiškai dingo! Jeigu nesate labai dideli karščio mėgėjai šis laikas puikiai tiks. Tiems, kurie dievina karštį, patarčiau rinktis balandį, vasaros laikotarpį. Pravartu žinoti, kad Egipte oras yra „sausas“, todėl karštis nėra toks alinantis, kaip, pavyzdžiui, Pietryčių Azijoje, kur jaučiama drėgmė.

Minėjote, kad vietiniai išsiilgę turistų. Anksčiau egiptiečiai garsėjo išskirtiniu dėmesiu atvykėliams, ypatingai, ragindami pirkti savo siūlomas prekes ar paslaugas. Galbūt šiandien tas dėmesys tapo santūresnis?

Tas egiptietiškas priekabumas tikrai niekur nedingo (šypsosi). Viešbučiuose galbūt to nelabai pajusite, bet, tarkime, Hurgados centre bene kiekvienos parduotuvės darbuotojas prašo užeiti į vidų. Marinos promenadoje, kurioje šurmulys būdavo kasdienybė, tapo ramus, restoranuose dirbantys tik ir gaudo akimis, kviečia aplankyti, pasimėgauti jų maistu ar gaiviaisiais gėrimais. Tikrai nereikia jaustis nepatogiai atsisakant užeiti į kavinę ar ką nors pirkti. Toks bendravimas yra dar vienas šios tautos išskirtinumas. Visi esame skirtingi, o tai pažadina dar didesnį norą pažinti kitas kultūras, įpročius bei papročius.

Ką patartumėte šiuo metu planuojantiems kelionę į Egiptą?

Patarčiau nebijoti patikrinimų oro uostuose, nes tik iš toli jie atrodo varginantys. Viskas, kaip jau ir minėjau, vyksta daug paprasčiau. Manau, kad norintys ištrūkti, pailsėti, pasimėgauti laisve tikrai neturės laiko ieškoti prie ko prisikabinti, tad nuoširdžiai linkiu – atsipalaiduoti. Norinčius prabangos ir kokybiško aptarnavimo, tokio, koks buvo iki pandemijos, kviečiu atkreipti dėmesį, kad ne visur išliko toks pats aukštas lygis. Norint nenusivilti, patarčiau pasikonsultuoti su tais, kurie žino dabartinę situaciją, viešėjo ten šį sezoną. Aš pati radau tokių viešbučių, kurių nebesiūlyčiau klientams, bet kartu atradau tokių viešbučių perliukų, kuriuos jau įtraukiau į geriausiųjų sąrašą. Keliausiantiems į Egiptą linkiu pasitikėti savo kelionės organizatoriais, o nuvykus mėgautis laisve, atostogų akimirkomis, kurių nusipelnome kiekvienas iš mūsų. Gerų kelionių, kur bevyktumėte!

Dėkoju už pokalbį.

Patiko įrašas?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite dar daugiau kelionių patarimų ir naujienų!

Facebook komentarai