Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums

Dubajus - nuolatinių lenktynių ir prabangos miestas

Dubajus - nuolatinių lenktynių ir prabangos miestas

Straipsnio autorė
„West Express“ produktų vadovė Laura Šepetienė

Sakome, jog gyvename žaibišku ritmu: pirmadienis keičia penktadienį, tada lyg pusdienis prabėga savaitgalis ir vėl griausmingai beldžiasi pirmadienis. Tačiau nuvykus į Jungtinius Arabų Emyratus apima jausmas, tarsi mes gyvename iš tiesų visai lėtai. Čia nuolatinės lenktynės ir nepažabotas noras kuo nors išsiskirti. Pirmas klausimas, kurį išgirsti atvykus, na neskaičiuojant pasienio klausimų oro uoste, kelintą kartą lankaisi Dubajuje ir kada tai buvo paskutinį kartą. Jei išdidžiai sakai, kad vos prieš kelis metus, pašnekovas šypteli į ūsą ir sako, jog miesto nepažinsi.

Tad nuo ko pradėti tą pažintį? Aš rekomenduoju pradėti nuo žvilgsnio iš paukščio skrydžio:

Burdž Chalifa – ikona, kurios dar niekas aukščiu neperspjovė. Pastatas pasitinka su visa statybos istorija, statytojais, nuotraukomis ir langu su mažu rutulėliu, kur užvertęs galvą gali matyti kaip aukštai būsi užkeltas. Lifte nereikia tūnoti pusvalandį klajojant akims bet kur, kad tik ne į bendrakeleivius. Kol sugraibai telefoną nufilmuoti, kaip greitai „bėga“ aukštai, kokie vaizdai rodomi ant lifto sienų, jau štai prašom ir 456 m. aukštis. Jei nėra debesų atsiveria visas Dubajus kaip ant delno ir dar toliau.

The Frame –  didžiausias pasaulyje paveikslo rėmas, apkaltas auksinėmis plokštėmis, pasitinka senovės istorija, senaisiais amatais ir keliauja link ateities. Toks ir buvo sumanymas, pakilus į viršų einant iš kairės į dešinę keliauji tarsi istorija nuo senosios miesto dalies iki naujosios. Jei norite fotografuoti miestą, tai nėra pati tinkamiausia apžvalgos vieta, nes užstoja pastato konstrukcija, bet pasivaikščioti skaidriu rėmo dugnu ne visi išdrįsta.

The View – 240 m. aukštyje esanti 360 laipsnių apžvalgos aikštelė yra dedikuota pamatyti Palmę iš viršaus. Tik įėjus išgirstate ir susipažįstate kaip buvo ir iš ko buvo pilamas šis stebuklas, pamatote statybos etapus, o užkilus atsiveria visa panorama ne tik į Palmę, bet ir į patį miestą.

Dar šiemet Dubajuje pradeda savo veiklą didžiausias pasaulyje apžvalgos ratas, kurio kapsulę galite išsinuomoti gimtadieniui, mergvakariui ar bernvakariui, ar įmonės vakarėliui.

Jei nenorite išlaidauti apžvalgos aikštelėms, puiki panorama atsiveria iš barų – aukščiausiuose viešbučių aukštuose. O jei neužtenka tik pasivaikščioti po pastatus, šokite į malūnsparnį ir būsite paskraidinti virš miesto.

Kas toliau? Bent vieną vakarą skirkite La Perle – įspūdingas akrobatinis šou, kuriame žmogaus gebėjimai, pastiprinami vandens, konstrukcijų elementais. Jei jau būsite Dubajaus Mall‘e – pramogų ir parduotuvių centre, užsukite į Les Iluminiers – skaitmeninį teatrą, tiesiog „pasikrauti“ muzikos ir vaizdų. Šiame centre yra ir didžiausias akvariumas, kuriame galite panardyti narve tarp ryklių, taip pat pačiuožinėti pačiūžomis, jei kartais pasiilgote žiemiškos gaivos. Išėjus į lauką pasigerėti šokančiais fontanais. Įspūdingiausia, kai sutemsta, bet ir dienos metu jie stebina.

Kur pavalgyti? Dubajuje gražiai sugyvena gausybė tautų, tad tik sugalvokite kokio maisto norite. Įspūdingos eilės paprastai driekiasi prie CZN Burak restorano. Šis šefas socialiniuose tinkluose jau yra pagarsėjęs savo plačia šypsena ir gigantiškais patiekalais.

Ką veikti atvykus su vaikais? Svarbiausiai pasirūpinti pinigais kortelėje, nes pramogų vaikams yra daugybė – 9 teminiai parkai – du vandens parkai, slidinėtojų rojus, Legolandas, Bolivudas, Ferrari, Motiongate. Dubai Park and Resorts apima 4 parkus, kurie yra vienas šalia kito. Apsistojant Lapita viešbutyje, parkai pasiekiami pėstute. Vaikams mėgstantiems gamtą, rekomenduoju Green Planet – čia paukščiai, ropliai stebimi labai labai iš arti.

Kur apsistoti? Dubajuje vargiai rasite mažutį, kelių aukštų viešbutį – jie čia dangų remia. Apartamentai, viešbučiai, prabangūs kurortinio tipo viešbučiai su didelėmis teritorijomis ir pramogomis. Kiekvieno skoniui ir kišenei. Jei norite būti įvykių sūkuryje rinkitės netoli Marinos, jei norite didelės teritorijos, tuomet Palmėje, atokiau nuo miesto šurmulio ir pramogų.

Expo? Pakankamai trumpą laiką (iki 2022 m. kovo 31 d.) Dubajuje vyksta Expo paroda. Prieš atvykstant, būtina atlikti namų darbus. Laikas čia pralekia labai greitai, kasdien vyksta virš 60 renginių, vakare tūkstančio dronų pasirodymas, vandens siena, kur bangos kyla pagal muzikos ritmą, įspūdingos ekspozicijos, į kai kurias norint patekti, reikia užsisakyti vietą iš anksto. Expo yra Rove viešbutis, tad galima tiesiog gyventi parodoje ir atsikvėpiant viską nuodugniai apžiūrėti.

Reikalavimai?  Šiuo metu atvykstant į Dubajų reikia turėti galiojanti PGR testą, padarytą ne vėliau nei 72 val. iki atvykimo; sveikatos draudimas, dengiantis saviizoliacijos išlaidas; galiojantis pasas. Reikalavimai keičiasi, tad būtina prieš kelionę pasitikrinti.

Kitokie reikalavimai? Dubajus liberalus Emyratas, čia viskas daug laisviau. Tiesa, alkoholis prekybos centruose tik nealkoholinis, bet yra specialios alkoholio parduotuvės. Aprangai reikalavimų nėra, tačiau reikia gerbti šalies tradicijas ir papročius.

Jei vis dar abejojate, ar keliauti į Jungtinius Arabų Emyratus, neabejokite. Rašau ir suprantu, kad norėčiau dar ir tą paminėti, o ir šitą pamiršau... Neužtenka vieno karto norint pažinti ir pamatyti. Emyratiečiai turi ministeriją pavadinimu – „Viskas įmanoma“ – tad verta keliauti ir pamatyti, ar yra kas nors jiems neįmanoma.

Patiko įrašas?

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite dar daugiau kelionių patarimų ir naujienų!

Facebook komentarai