Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Pasirinkite keliautojus
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums

Tanzanija – stebinanti įvairovė ir dalelė tikrosios Afrikos...nuo 2650€

 • 2022 rugpjūtis ir kitos datos
Vytaras rekomenduoja
 • Gali pasirodyti keistai, bet Tanzanijoje daug kur rasi gero indiško maisto. O vietinis taip pat įvairus. Prie Viktorijos ežero – keptos žuvies: didelės ir mažos. Zanzibare – vietinių picų. Verta pasigardžiuoti bananų sriuba Mtori, paragauti bulves atstojančio virto ar kepto žaliojo banano Matoke.

Tanzanija - Rytų Afrikos valstybė su savanomis, atogrąžų miškais, palmių nusagstytomis salomis, gausia gyvūnija. Čia susiduria aukščiausias Afrikos kalnas ir giliausia jūra. Į Tanzaniją geriausia keliauti sausuoju metų laiku: birželį - spalį ir sausį, bei vasarį.

Kalionės metu Jūsų laukia:

 • UNESCO vietovės: Ngorongoro draustinis ir Serengečio nacionalinis parkas 
 • Klasikinės lodžijos laukinės Afrikos gamtos apsuptyje
 • Jaudinantys safariai ir pažintis su nepaprastu Afrikos gyvūnijos pasauliu

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA. VILNIUS - TARPINIS ORO UOSTAS - KILIMANDŽARAS 

2 DIENA. KILIMANDŽARO ORO UOSTAS - ARUŠA - MANIAROS EŽERO NACIONALINIS PARKAS - KARATU (P, PI, V)
Atvykę ankstyvą rytmetį į Kilimandžaro oro uostą, susitvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus, įsigysite šalies vizą, atsiimsite savo bagažą, bei pereisite muitinės patikrą. Jūsų gidas pasitiks prie išėjimo iš oro uosto. Susipažinę vyksite į viešbutį Arušoje. Trumpas poilsis 4* viešbutyje. Po pusryčių su gidu ir transportu išvyksite link Maniaros ežero nacionalinio parko (apie 2 val. kelio). Registracija į viešbutį ir safaris Maniaros ežero nacionaliniame parke arba atvirkščiai. Maniaros ežero vaizdingas parkas, kurio du trečdalius užima pats Maniaros ežeras. Nors parkas nėra didelis (apie 320 kv. km), tačiau dėl čia gyvenančių unikalių rūšių gyvūnų vykti į safarį tikrai verta. Parkas garsus liūtais, besiilsinčiais medžiuose, juos, jei tik nenuvils sėkmė, galėsite pamatyti patogiai įsitaisiusius akacijose, jei nepavyktų, Serengetyje jų taip pat yra. Išvysite daugybę vandens paukščių - pelikanų, būrius flamingų. Taip pat parke sutiksite žirafų, antilopių, dramblių, leopardų ir babuinų. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje Karatu.

3 DIENA. NGORONGORAS - CENTRINIO SERENGEČIO NACIONALINIS PARKAS (P, PI, V)
Po pusryčių per Ngorongoro saugomą teritoriją ir jos aukštumas pasieksite Serengečio parko vartus (trukmė apie 3 val.)  
Pakeliui į Serengetį lankysite Masajų kaimelį. 
Galbūt labiausiai žinomos Tanzanijos genčių grupės, masajai, gyvena šiauriniuose šalies regionuose. Didžioji masajų genčių gyvenimo dalis sukasi apie jų tradicijų ir kultūros išsaugojimą. Genties nariai kasdien rūpinasi savo galvijais ir ieško ganyklų savo apylinkėse. Genčių būstai, vadinami manyatomis, yra pagaminti iš purvo, molio ir yra apskritos formos. Kelios manyatos yra išdėstytos apskritimu, kad genties galvijai naktį būtų apsaugoti nuo plėšrūnų, tokių kaip liūtai. Erškėčių krūmai įpinami į tvirtas tvoras, kad veiktų kaip papildoma apsauga nuo tų pačių plėšrūnų. Masajų kaimai yra laikini ir gali būti perkelti į geresnius ganyklos plotus. Tradicinė masajų kultūra suskirsto vyrus ir moteris į skirtingas amžiaus grupes: jaunesni nariai gano ožkas ir avis, o jauni vyrai tampa moranais - kariais, kurių pareiga yra apsaugoti savo šeimos bandas. Masajų genčių vyresnieji yra gerbiami, jiems leidžiama tuoktis ir kurti šeimas. Pasiekę parko vartus, pasinersite į safario nuotykius. Visos dienos rytinis ir popietinis safaris ir pažintis su gamta ir laukiniais gyvūnais. Pietūs, vakarienė ir nakvynė Serengečio lodžijoje. 
Įsikūręs Tanzanijos širdyje, Centrinis Serengetis apima visame pasaulyje žinomą dėl puikių laukinės gamtos stebėjimo galimybių Seroneros slėnį. Šiam tobulam kraštovaizdžiui būdingi begaliniai savanomis apaugę atvirų lygumų vaizdai, tarp kurių yra ir uolėtų atodangų ir išsibarsčiusių akacijų miškų bei upių ir upelių susiraizgę tinklai. Centrinis Serengetis yra didžiosios gnu ir zebrų migracijos dalis ir yra ideali buveinė įvairiems laukiniams gyvūnams, tokiems kaip žirafa, impala, vandens bakas, begemotas, dramblys, buivolas, liūtas, leopardas, hiena, šakalas, servalas ir daug daugiau. Populiarios veiklos yra: kultūrinės ekskursijos, jodinėjimo safariai ir skrydis karšto oro balionu įspūdingoje vietovėje. Serengečio nacionalinis parkas yra vienas didžiausių ir populiariausių nacionalinių parkų pasaulyje. Beveik 15 tūkst. kv. km parko teritorija driekiasi į šiaurę iki pat Kenijos, o vakaruose ribojasi su didžiausiu pagal plotą Afrikoje Viktorijos ežeru. Čia gyvena daugiau kaip 1,6 mln. žolėdžių žinduolių ir tūkstančiai plėšrūnų. Ypač parkas garsėja savo „didžiuoju penketu“ - liūtu, leopardu, drambliu, raganosiu ir buivolu. Nakvynė lodžijoje.

4 DIENA. SERENGEČIO NACIONALINIS PARKAS (P, Pi, V)
Papusryčiavę pratęsite pažintį su Serengečio nacionaliniu parku. Nakvynė lodžijoje.

5 DIENA. SERENGEČIO NACIONALINIS PARKAS - NGORONGORO KRATERIS (KARATU) (P, Pi-piknikas, V)
Po pusryčių išvyksite atgal į Karatu - kaimelį prie Ngorongoro - saugomos nacionalinio parko teritorijos (apie 2 val kelio).
Šiaurės Tanzanijoje esantis Ngorongoro krateris geriausiai žinomas dėl savo gamtos grožio ir įvairios laukinės gamtos gausos; todėl tai yra viena iš populiariausių Afrikos safario vietų. Teigiama, kad šis į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Tanzanijos aukštumų apsuptas Ngorongoro krateris - didžiausia pasaulyje nepažeista vulkaninė kaldera. Lankytojai gali pamatyti visame pasaulyje žinomą Didįjį penketą ir daugybę kitų laukinių gyvūnų rūšių, įskaitant dideles zebrų ir gnu bandas. Ši saugoma teritorija garsėja kaip viena gausiausiai turistų lankomų vietų Tanzanijoje, kartu su Ngorongoro krateriu apima 8 tūkst. kv. km plotą ir yra unikali išskirtine laukine gamta, gyvūnijos įvairove, tradicinių genčių kultūra ir archeologiniu lobynu ir galinti pasiūlyti lankytojams daugybę nuostabių užsiėmimų, įskaitant paukščių stebėjimą, žygius, laukinės gamtos stebėjimą, važinėjimą kalnų dviračiais...  
Leisitės į patį Ngorongoro kraterio dugną kartais dar vadinamu Edeno sodu pusės dienos safariui. Kraterio gylys yra 1 km, skersmuo siekia net 18 km ir yra didžiausias uždaras krateris pasaulyje. Jo teritorijoje aptinkama net 25 tūkst. žinduolių, daugiausia žolėdžių: antilopių, zebrų, gazelių, buivolų, begemotų, afrikinių karpočių, dramblių, babuinų, vandeninių ožių ir kt. Per kraterį veda gyvūnų migracijos keliai. Čia užtektinai grobio randa ir didžiosios katės - liūtai, gepardai, leopardai. Miškų augalijos įvairovė, lygumų pievos, kanjonai, ežerai ir pelkės taip pat yra ir daugybės skirtingų rūšių paukščių namai. Ši dinamiška ir nuolat kintanti ekosistema atskleis jums nepaprastą ir dar nepažintą gyvūnijos pasaulį bei puikų kraštovaizdį nuo viršaus. Pietūs - piknikas. Nakvynė lodžijoje.

6 DIENA. NGORONGORO NACIONALINIS PARKAS IR PAŽINTIS SU VIETINĖMIS GENTIMIS  (P, PI, V)
Tanzanijoje yra didelė genčių įvairovė, visos pagrindinės etninės grupės ir kalbos. Nuostabu matyti tokią įvairovę vienoje šalyje. Genčių bendruomenių, besijungiančių prie pagrindinių gyventojų, dėl žemės ir ekonominių pokyčių daugėja - šiuo metu šalyje yra apie 120 genčių bendruomenių. Net ir tada, kai tanzaniečiai yra priskiriami prie pagrindinių miestų gyventojų, jie labai didžiuojasi savo genčių įvairove. Nereikia nė sakyti, kad apskritai tanzaniečiai labai vertina savo šalies daugiakultūrį paveldą. Kultūrinis turizmas per pastaruosius kelerius metus išaugo, o safariai vis dažniau lankosi genčių kaimuose, kad patirtų kultūrinius genčių bendruomenių gyvenimo aspektus. Svečiai dažnai pastebi, kad ši kultūrinė patirtis yra svarbiausias jų safario maršrutų akcentas.
Po ankstyvų pusryčių išsiruošite į lankyti vietinių kaimelių ir genčių prie Ejasio ežero Didžiajame Lūžių slėnyje. Afrika - lyg per siūlę į dvi dalis plyšęs drabužis. Nuo pietinio Raudonosios jūros pakraščio pietų kryptimi per Eritrėją, Etiopiją, Keniją, Tanzaniją ir Mozambiką žemynas skiriasi išilgai zonos, vadinamos Didžiuoju Lūžių slėniu. Vietovėje gausu ežerų, čia gyvena daugybė paukščių ir yra daug vietinių genčių kaimelių. 
Ejasio ežeras yra atokiame ir sausringame kraštovaizdyje, į pietus nuo garsiojo Tanzanijos Serengečio nacionalinio parko. Ežeras gan seklus, todėl jame yra sausų druskos sluoksnių, čia gyvena įvairūs paukščiai, tokie kaip flamingai ir pelikanai. Gražios senovinių baobabų apylinkės vilioja tyrinėti, yra pėsčiųjų takų. Lankysite medžiotojų - klajoklių Hadza gentį, susipažinsite su paprastu jų gyvenimo būdu, gal paseksite medžiotojus, išsiruošusius į medžioklę krūmynuose. Vėliau susipažinsite su Datoga žmonėmis - taip dažniausiai Afrikoje apibūdinami vietinių genčių gyventojai. Datoga gentis laiko save seniausia gentimi Tanzanijoje (kitos gentys, tokios kaip masajai ir bušmenai, taip pat nori šios šlovės). Tai išdidžių žmonių ir nuožmių karių gentis, jie patyrę lydant metalus ir gaminant peilius bei kovos įrankius, verčiasi gyvulininkyste ir amatais. Jų gyvenimo būdas ir veikla beveik nepasikeitė per šimtus tūkstančių metų, todėl šioje bendruomenėje labai retai galima rasti žmogų, kuris moka skaityti ir rašyti (o tai reiškia, kad jų kalba beveik nėra parašytų tekstų). Viena iš fizinių savybių, labiausiai išskiriančių šią gentį yra skarifikacija arba odos perrėžimas. Ši kūno modifikavimo technika susideda iš nedidelių odos pjūvių, kurie vėlau suformuoja estetinį modelį. Datoga skarifikacija dažniausiai yra ant veido. Šiose gentyse lankėsi ir keliautojai Martynas Starkus bei Vytaras Radzevičius. Po išvykos grįšite į lodžiją vakarienei ir nakvynei.

7 DIENA. NGORONGORAS - KILIMANDŽARAS - TARPINIS ORO UOSTAS - VILNIUS (P)
Po pusryčių pasivaikščiojimas su gidu ir pervežimas į  Kilimandžaro oro uostą skrydžiui.

PASTABOS:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • kelionės datos gali būti keičiamos pagal pageidavimą;
 • didžioji migracija vyksta nuo birželio iki spalio mėnesio, tai yra sausuoju metu, kai didelės gyvulių bandos pajuda iš Pietinės Serengečio parko dalies ir juda į šiaurinę Serengečio parko dalį ir toliau į Kenijos Masai Mara nacionalinį parką, perplaukdamos Mara upę;
 • COVID - 19 protokolai bus patekti. 

Kelionės datų ir keliautojų pasirinkimas
rugpjūčio 9 - 15d. (6 naktys)
Geriausia kaina!
 • Maitinimas pagal programą
 • Angliškai kalbančio gido paslaugos
 • Ekskursijos ir safariai pagal programą
 • Pervežimas iš oro uosto ir atgal
2650€
Kaina asmeniui už 6n.

rugsėjo 6 - 12d. (6 naktys)
 • Maitinimas pagal programą
 • Angliškai kalbančio gido paslaugos
 • Ekskursijos ir safariai pagal programą
 • Pervežimas iš oro uosto ir atgal
2650€
Kaina asmeniui už 6n.

rugsėjo 20 - 26d. (6 naktys)
 • Maitinimas pagal programą
 • Angliškai kalbančio gido paslaugos
 • Ekskursijos ir safariai pagal programą
 • Pervežimas iš oro uosto ir atgal
2650€
Kaina asmeniui už 6n.

Kelionės avansas 1325€
spalio 11 - 17d. (6 naktys)
 • Maitinimas pagal programą
 • Angliškai kalbančio gido paslaugos
 • Ekskursijos ir safariai pagal programą
 • Pervežimas iš oro uosto ir atgal
2650€
Kaina asmeniui už 6n.

Kelionės avansas 1325€
spalio 18 - 24d. (6 naktys)
 • Maitinimas pagal programą
 • Angliškai kalbančio gido paslaugos
 • Ekskursijos ir safariai pagal programą
 • Pervežimas iš oro uosto ir atgal
2650€
Kaina asmeniui už 6n.

Kelionės avansas 1325€
lapkričio 8 - 14d. (6 naktys)
 • Maitinimas pagal programą
 • Angliškai kalbančio gido paslaugos
 • Ekskursijos ir safariai pagal programą
 • Pervežimas iš oro uosto ir atgal
2650€
Kaina asmeniui už 6n.

Kelionės avansas 1325€
lapkričio 15 - 21d. (6 naktys)
 • Maitinimas pagal programą
 • Angliškai kalbančio gido paslaugos
 • Ekskursijos ir safariai pagal programą
 • Pervežimas iš oro uosto ir atgal
2650€
Kaina asmeniui už 6n.

Kelionės avansas 1325€

Dėmesio! Pasiūlymuose pateikiame išskirtines kainas, turinčias didžiausią paklausą. Tad jei pasiūlymas sudomino, nelaukite kol pabrangs!

Domina kitos datos ar turite klausimų? Parašykite mums ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis! 

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai.

Į kainą įskaičiuotas Tanzanija – stebinanti įvairovė ir dalelė tikrosios Afrikos
Kas įeina į kelionės kainą?

ĮEINA

 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą pažintinio turo - safario metu
 • 6 nakvynės lodžijose safario metu, įskaitant pirmą naktį atvykus
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus ir parkus
 • Parkų mokesčiai
 • Profesionalūs angliškai kalbantys Nacionalinės geografinės ekspedicijos gidai, yra paskiepyti
 • Maitinimas pagal programą safario metu: pusryčiai, pietūs, vakarienės
 • Transportas kelionės metu visureigis 4x4 varomaisiais ratais Land Rover arba Toyota Land Cruiser su pakeliamu stogu
 • Žiūronai, šaldytuvas, inverteris
 • Mineralinis vanduo safario metu
 • Neribota rida safario metu
 • AMREF Flying Doctors draudimas medicininės evakuacijos atveju (500 km spinduliu)

NEĮEINA

 • Tarptautinis skrydis Vilnius - Kilimandžaras - Vilnius (nuo 900€)
 • Tanzanijos viza ir formalumų sutvarkymas, inf. pateikta prie vizų
 • Papildoma nakvynė Arušoje ar Kilimandžare prieš skrydį į Lietuvą, jei reikalinga
 • Geltonojo drugio tarptautinis skiepų sertifikatas - rekomenduojama
 • Skrydis oro balionu
 • Visi gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas lodžijose
 • Mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose
 • Medicininių išlaidų draudimas, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas; COVID-19; draudimas susirgus COVID-19 Tanzanijoje
 • Arbatpinigiai aptarnaujančiam personalui
 • Asmeninės išlaidos
Naudinga informacija

TOP atostogų kryptys: nuo pačių populiariausių iki netikėtų tautiečių pasirinkimų, kurie nustebina net kelionių ekspertus

Yra šalių, kurių iš populiariausių sąrašų nepajudinsi, bet kartais į viršų netikėtai šauna tokios šalys ar vietos, kurios nustebina ir pačius kelionių organizatorius. Štai kad ir šių metų šeimų su vaikais pasirinkimas – Juodkalnija. Po žymių Lietuvos žmonių vestuvių Maljorkoje, pilni lėktuvai kyla į šią Ispanijos salą. Jaunimas okupuoja kruizus, į savaitgalio išvyką Stambule kada nori taip lengvai nepakliūsi. Darbostogų karalienė Tenerifė turi labai stiprią konkurentę – Meksiką. O kas nesikeičia metų metais, tai – lietuvių ištikimybė Turkijos kurortams. Daugiau

Norite pasitarti dėl kelionės?  Parašykite mums