Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Pasirinkite keliautojus
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums

Etiopija – Istoriniu ir Omo slėnio genčių keliais. Su grupe ir vadovu iš Lietuvos nuo 2590€

 • Lap. 2-16d.
Martynas rekomenduoja
 • Pavasarį rengiau istoriją LRT laidai "Tai kur toliau?" apie Etiopijos gentis. Vėl sugrįžau į Afriką, kuri mane traukia nuo pirmojo apsilankymo, nutikusio prieš daugybę metų. Visų pirma dėl nuostabaus gamtos grožio ir vietų, į kurias, atrodytų, patenki lyg laiko mašina į praeitį, kur tiek daug naujųjų laikų nepaliesto gyvenimo. Unikalus, ypatingas kraštas neginčijamai vertas keliautojų laiko.

Keliaudami kalnų keliais, ežerais ir upėmis atrasite netipišką Afriką su įspūdingais UNESCO pasaulio paveldo krikščionybės paminklais, tai ir legendos apie Sandoros skrynią, Sabos karalienę, Saliamonidų dinastiją, Naująją Jeruzalę, tamplierius šiaurinėje šalies dalyje ir savitomis gentimis pietiniuose regionuose, keliaujant Didžiuoju Lūžių ir Omo slėniais

Kelionės metu Jūsų laukia:

 • Pažintis su Afrikos Sąjungos sostine - Adis Abeba
 • Uolose iškaltos monolitinės Lalibelos bažnyčios
 • Gonderis - vartai į Simeno kalnų nacionalinį parką
 • Simeno nacionalinio parko kraštovaizdis
 • Mėlynojo Nilo krioklys ir vienuolynas Tano ežero saloje
 • Pažintis su dasenešų, hamerių, mursių, karo, konso, dorze ir kitomis etninėmis grupėmis
 • Čamo ir Tanos ežerai
 • Aromatingosios Etiopijoje užaugintos kavos skanavimas 

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA. LAPKRIČIO 2 D. VILNIUS - STAMBULAS - ADIS ABEBA

2 DIENA. LAPKRIČIO 3 D. ADIS ABEBA (P,V)
Adis Abebos aukštis - apie 2 400 m virš jūros lygio
Ankstyvą rytmetį atvykę į tarptautinį Adis Abebos Bolės oro uostą ir sutvarkę migracijos bei muitinės formalumus, būsite pasitikti ir važiuosite į viešbutį. Užsakyta ankstyva registracija į viešbutį. Miestas yra įsikūręs 2 400 m virš jūros lygio aukštyje ir yra trečia pagal šį vertinimą sostinė pasaulyje po La Paso Bolivijoje ir Ikito Ekvadore. Be to, Adis Abeba yra Afrikos Sąjungos sostinė ir dėl to dažnai vadinama visos Afrikos sostine. Adis Abeba iš pirmo žvilgsnio sudaro chaotiško ir kontrastų kupino miesto įvaizdį, tačiau iš tikrųjų tai judrus ir įtraukiantis miestas, kurio dvasia yra būtent tokia, kokia ir turėtų būti Etiopijos sostinės - keista ir neabejotinai etiopiška. Apie vidurdienį vyksite į apžvalginę ekskursiją po Etiopijos sostinę Adis Abebą arba amharų kalba „New flower“. Lankysite antrą svarbiausią šventovę Etiopijoje - Švč. Trejybės katedrą, Nacionalinį muziejų, kuriame surinkta skirtingas kultūras, istoriją, tradicijas, religijas ir įvairiausių genčių gyvenimo būdą atspindinti kolekcija, susipažinsite su šalies istorija nuo žymiosios Liusės fosilijos (3.2 mln. m. amžiaus) iki šiuolaikinės Etiopijos. Užvažiuositeį Entoto kalną (3200m), iš kurio atsiveria panoraminis Adis Abebos vaizdas. Jei bus galimybė, aplankysite imperatoriaus Meneliko II buvusią rezidenciją, suręstą iš molio, Šv. Marijos bažnyčią. Vakarienė ir nakvynė 4* viešbutyje.

3 DIENA. LAPKRIČIO 4 D. ADIS ABEBA - LALIBELA (P,V)
Lalibelos aukštis - apie 2 600 m virš jūros lygio
Anksti ryte išvyksite į oro uostą ir skrisite (~ 2 val.) į Lalibelą - seniausią ir istoriškai krikščioniškajai Etiopijai nepaprastai svarbią vietą. Lalibela - miestas Etiopijos šiaurėje, laikomas Etiopijos krikščionių ortodoksų centru ir piligrimystės vieta. XIII a. Lalibelą buvo numatyta paversti Naująja Jeruzale kaip atsaką musulmonams dėl jų užimtos senosios Jeruzalės. Daug čia esančių pastatų pavadinta tais pačiais vardais kaip ir Jeruzalės pastatai, net per miestą tekanti upė vadinama Jordano upe. Lalibela garsi XIII a. raudonose vulkaninės kilmės uolose iškaltomis monolitinėmis bažnyčiomis. Painus ir gluminantis tunelių labirintas, siauri koridoriai su požeminėmis perėjomis, grotomis ir galerijomis jungia visas bažnyčias į vieną visumą. Bažnyčia Bete Medhame Alem laikoma didžiausia monolitine bažnyčia pasaulyje. Bene įspūdingiausia - Šv. Jurgio bažnyčia (Bete Giyorgis) - kryžiaus formos, išskaptuota uoloje naudojant tik kirstukus ir plaktukus. Unikalus, įspūdingas ir didingas Lalibelos kompleksas vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu, o 1978 m. 11 monolitinių uolose iškaltų bažnyčių buvo įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vietinių gyventojų legenda byloja, kad, apsilankius Lalibeloje nors vieną kartą, septynios kartos bus palaimintos. Ši diena bus skirta Lalibelos bažnyčioms. Numatoma, jei vyks pamokos, aplankyti vietinę mokyklą, kur jus džiugins nuostabios vaikų šypsenos, didelės ir tyros akys, jų dainos, darbeliai. Mainais už pieštukus ar sąsiuvinius, gausite vaikų padėką, pajusite jų svetingumą - tai kultūros dalis, puoselėjama nepaisant vargingos padėties. Vietinių gyventojų namuose kavos gėrimo ceremonija. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje. 

4 DIENA. LAPKRIČIO 5 D. LALIBELA - GONDERIS (P,V)
Gonderio aukštis - apie 2 200 m virš jūros lygio.
Po ankstyvų pusryčių apžiūrėsite likusias Lalibelos bažnyčias. Vėliau - skrydis į Gonderį (40 min.). Šis miestas - pirmoji Etiopijos imperijos sostinė (nuo 1632 m.). Pamatysite unikalius į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktus aksumitų stiliaus Karališkuosius rūmus - iki šiol išlikęs karaliaus Fasidilo baseinas, pirtys (XVII a.). Apsilankysite Švč. Trejybės šviesos bažnyčioje (Debre Berham Selassie), kurios interjeras dekoruotas biblinių scenų freskomis, paveikslais, o lubos ištapytos 133 angelų veidais. Pasak legendos, šioje bažnyčioje buvo laikoma Sandoros skrynia, kurią Saliamono sūnus Menelikas, pradėjęs Saliamonidų dinastiją, atsivežė iš Jeruzalės. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje 3+* Gonderyje.

5 DIENA. LAPKRIČIO 6 D. GONDERIS - SIMENO NACIONALINIS PARKAS - GONDERIS (P,V)
Simeno kalnų aukštis - apie 3 200 m virš jūros lygio. 
Po pusryčių vyksite į UNESCO saugomą Simeno kalnų nacionalinį parką, esantį vakarinėje Simeno kalnų grandinės dalyje. Gėrėsitės puikiu kraštovaizdžiu ir beždžionių, vadinamų geladomis, populiacija. Simeno kalnai yra viena didžiausių kalnų grandinių Afrikoje su plynaukštėmis, atskirtomis Mašehos upės slėnių ir bent tuzinu viršukalnių, siekiančių 4 tūkst. metrų. Viena jų yra ir aukščiausia Etiopijos vieta - Ras Dašeno kalnas (4 620 m). Simeno kalnuose gyvena trijų pagrindinių endeminių Etiopijos rūšių žinduoliai: labiausiai paplitusios beždžionės gelados (populiacija siekia apie 7 tūkst.), etiopiniai vilkai (šiuo metu kalnuose sutinkami retai, jų populiacija siekia vos 40 individų) bei etiopiniai kalnų ožiai (lot. Capra Walie). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Gonderyje.
Nuvažiuotas atstumas apie 250 km.

6 DIENA. LAPKRIČIO 7 D. GONDERIS - BAHIR DARAS (P,V)
Bahir Daro aukštis - apie 1 800 m virš jūros lygio.
Anksti ryte išvyksite į Bahir Darą. Tęsite kelionę autobusu nuostabiomis vietomis. Bahir Daras, 1 800 m aukštyje esantis miestas pietinėje Tanos ežero pakrantėje, garsėja švelniu atogrąžų klimatu. Pagrindinis Bahir Daro miesto bruožas - greta derančios kaimiškos ir miesto tradicijos. Miestas prisiglaudęs prie Tanos ežero - vieno didžiausių aukštikalnių ežerų pasaulyje. Pro jį prateka dešinysis Nilo intakas Mėlynasis Nilas. Atvykę registruositės į lodžiją ir galėsite papietauti. Po to vyksite prie maždaug 30 km nuo miesto centro esančių Mėlynojo Nilo krioklių, vietinių vadinamų Tis Abay (liet. „rūkstantis vanduo“). Vanduo krinta iš 45 m aukščio keturiomis srovėmis ir lietingojo sezono (liepa - spalis) metu atrodo labai įspūdingai. Nilo plotis virš krioklio - apie 400 m, apačioje jis daug siauresnis. Nors tai ne Viktorijos krioklys, vis dėlto jį pamatyti būtina. Pirmasis europietis, aprašęs šį krioklį, buvo portugalų kunigas Joćo Bermudesas (1565 m). Vakarienė ir nakvynė lodžijoje Bahir Dare. 
Atstumas Gonderis - Bahir Daras apie 175 km.

7 DIENA. LAPKRIČIO 8 D. BAHIR DARAS - ADIS ABEBA (P,V) 
Po pusryčių išvyka laivu Tanos ežeru. Tanos ežerą ekologinio žygio „Vanduo - tai gyvybė“ metu 2013 m. sausį perplaukė ir lietuvis Vidmantas Urbonas. Iš 38 ežero salų 20-yje stūkso vienuolynai ir bažnyčios. Garsiausia jų - Ura Zidane Mihiret vienuolyno bažnyčia su unikalia XVI–XVIII a. ikonų kolekcija. Ekskursija laivu po ežerą ir apsilankymas Ura Zidane Mihiret vienuolyno bažnyčios saloje. Po pietų vyksite į oro uostą skrydžiui į Adis Abebą. Vakarienė ir nakvynė 4* viešbutyje Adis Abeboje.

8 DIENA. LAPKRIČIO 9 D. ADIS ABEBA - DŽINKA (P,V)
Iš Adis Abebos skrydis į Džinką, iš kurios atsiveria vartai į Omo slėnį ir jame įsikūrusias bendruomenes. Iš čia prasidės kelionė visureigiais Etiopijos pietinės dalies link Didžiuoju Lūžių slėniu. Afrika - lyg per siūlę į dvi dalis plyšęs drabužis. Nuo pietinio Raudonosios jūros pakraščio pietų kryptimi per Eritrėją, Etiopiją, Keniją, Tanzaniją ir Mozambiką žemynas skiriasi išilgai zonos, vadinamos Didžiuoju Lūžių slėniu. Vietovėje gausu ežerų, čia gyvena daugybė paukščių. Omo slėnio infrastruktūra yra mažiau išvystyta nei šalies šiaurėje. Dėl regiono atokumo keliai dažniausiai žvyrkeliai arba sunkiau pravažiuojami gruntiniai keliai, todėl čia įsikūrusias gentis pasiekti galima tik visureigiais, o kartais net valtimi - luotu. Važiavimo laikas iš vienos vietos į kitą gali užtrukti iki 4 - 6 val., o transporto priemonėje praleisti nemažai laiko. Apgyvendinimo galimybės ribotos, bet lodžijose yra svarbiausi dalykai. Registracija į lodžiją Džinkoje, išvyka pas Ari genties žmones. Svečiuositės Ari genties kaimelyje. Ari žmonės gyvena vešliose augmenija Džinkos apylinkėse, augina kavą bei vaisius tiek savo vartojimui, tiek pardavimui. Kaimai žali, apsupti bananų, mangų ir avokadų plantacijų. Trumpas vizitas į Džinkos kultūros muziejų. Nakvynė ekostovyklavietėje Džinkoje.

9 DIENA. LAPKRIČIO 10 D. DŽINKA - MAGO NACIONALINIS PARKAS - TURMIS (P,V)
Po pusryčių anksti ryte išvyksite į Mago nacionalinį parką, esantį Omo upės slėnyje. Grožėsitės puikiu kraštovaizdžiu, susipažinsite su mursių genties žmonėmis ir jų gyvenimo būdu. Mago nacionaliniame parke vyrauja tankūs akacijų miškai, tarp kurių įsiterpę nedideli atviros savanos ploteliai. Dauguma turistų atvyksta į šį parką ne dėl laukinės gamtos, bet kad pamatytų mursių kaimus palei Mago upę. Garsiausi pietų Omo gyventojai - mursiai. Tai savita klajoklių gentis, kurią sudaro apie 7 000 narių, jų teritoriją vakaruose riboja Omo, o rytuose - Mago upės. Mursių gentis labiausiai žinoma dėl karingumo ir vieno itin keisto puošybos elemento - vadinamųjų lūpų lėkščių. Pagal paprotį, kai mursių genties moteris sulaukia 20 metų, jos apatinė lūpa yra įpjaunama, sukuriant mažą tarpą tarp lūpos ir audinio apačioje. Vėliau šis tarpas palaipsniui plečiamas, formuojant „lūpos kilpą“, pakankamai didelę mažai apskritai molio lėkštelei, kuri bus įterpta tarp lūpos krašto ir burnos. Kitaip nei kartais manoma, mursių moterys nenešioja lūpų lėkščių nuolat, jos yra gerokai per sunkios ir nepatogios. Vis dėlto vaizdas be lėkštelės gali būti sukrečiantis... 
Grįšite į Džinką, pietausite ir per akacijomis nusėtą savaną keliausite į Turmį. Pakeliui stabtelėsite egzotiškame Key Afero turguje. Turmis viena įdomiausių ir didžiausių Etiopijos genčių hamerių gyvenvietė. Geriausiai žinomos genties populiacija siekia 35 tūkstančius. Ši gentis taiki, bet jos žmonės nešiojasi ginklus, kad apsigintų nuo dažnų laukinių gyvūnų ir kaimyninių genčių antpuolių. Iš prigimties, kaip ir dauguma kitų pietų Omo genčių, hameriai yra klajokliai ir ypač didžiuojasi savo galvijų bandomis, tačiau iš tiesų šiuo metu genties gyvenime kur kas svarbesnį vaidmenį atlieka žemdirbystė. Jie augina kukurūzus ir sorgus - daugiau, be akacijų ir alavijų, tose sausose žemėse niekas neauga. Vyrai prižiūri gyvulius (tai jų pagrindinis darbas) - karves, ožkas ir avis, kurios sausuoju sezonu iškeliauja ganytis į Omo upės slėnį. Moterys beveik visą laiką gyvena vienos. Hamerių genties žmonės atletiški, jų kūno sudėjimas ne tik tvirtas, bet ir grakštus. Jie yra dailių ir išraiškingų veido bruožų, garsėja kaip dideli puošeivos - jų genties su niekuo nesupainiosi. Moterų plaukai supinti į daugybę mažų pečius siekiančių kasyčių, suteptų molio, pelenų ir sviesto mišiniu. Kaklai padabinti gausybės kriauklių ir karoliukų vėriniais, rankos išpuoštos tuzinu ar daugiau varinių tvirtai aplink rankas prigludusių apyrankių, kojos taip pat papuoštos aliuminio apyrankėmis. Ant kūnų matyti tankūs randai ir žaizdas gydant pelenais bei anglimi. Kai kurios moterys nešiojasi iš džiovintų moliūgų kiautų ir odos sumeistrautus „rankinukus“, dėvi moliūgų kiautų „kepuraites“, kurias prireikus naudoja kaip puodukus. Vyrai galvas puošia įvairiaspalviais karoliukų vėriniais, ant rankų ir kojų nešioja žalvario papuošalus. Iš molio ir plaukų suformuoti kuodai ant kai kurių vyrų galvų rodo, kad pastaraisiais metais jie nužudė pavojingą gyvūną. Hameriai mėgsta fotografuotis, bet yra daug mažiau įkyrūs negu mursiai. Turmyje lankysite hamerių gyvenvietę. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje. 
Atstumas Džinka - Mursių gentis - Turmis apie 200 km.

10 DIENA. LAPKRIČIO 11 D. TURMIS - KARO GENTIS / DASANEŠO GENTIS - TURMIS (P,V)
Po pusryčių vyksite į Murule (Kolčo) aplankyti Karo gentį. Atstumas apie 130 km. Tai maža gentis, kurioje yra nuo 1 000 iki 3 000 žmonių. Dauguma jų tradicinių ritualų gali būti atsiradę kartu su kita, kur kas didesne gentimi - hameriais, nes jų giminystės linija ta pati. Šios abi grupės kalba beveik identiškomis kalbomis, ceremonijose naudojama panaši simbolika. Karo žmonės iš kitų kaimyninių genčių išsiskiria gausiais piešiniais ant kūno ir veido. Jie kasdien dažosi spalvota ochra, balta kreida, geltonomis mineralinėmis uolienomis, sumalta geležies rūda, visomis natūraliomis medžiagomis, kurios būdingos jų gyvenamai teritorijai. Konkretūs piešiniai ant kūno gali kasdien keistis ir skirtis turiniu - nuo paprastų žvaigždžių ar linijų iki gyvūnų motyvų ar gausybės rankų antspaudų. Kaip ir hameriai, karo genties vyrai naudoja molį šukuosenoms formuoti, jos atspindi jų statusą, grožį ir drąsą. Vyrai taip pat dengia kūnus ir veidus pelenų bei riebalų mišiniu - tai yra vyriškumo simbolis, naudojamas per svarbias šventes ir ritualines klanų kovas, kurios vyksta po derliaus nuėmimo. Karo genties moterys dažniausiai dėvi tik odines karoliukais puoštas juostas, dengiančias priekinę kūno dalį (loincloth). Jų plaukai sutepti raudonu moliu ir nukirpti trumpai, dubens forma. Vyrų ir moterų kūno randai perteikia reikšmingą simboliką ir grožį. Randai ant vyro pečių rodo, kad jis nugalėjo priešą iš kitos genties ir yra gerbiamas bendruomenėje. Gilūs pjūviai ant moters pečių ir liemens yra laikomi patrauklumo ženklu. Jie yra įtrinami pelenais, kad būtų ryškesni ir pabrėžtų seksualumą. Vyras gentyje gali turėti žmonų tiek, kiek nori, tačiau privalo jas išlaikyti, todėl įprastai dauguma vyrų turi tik po dvi ar tris. 
Grįšite į Turmį. Pietausite ir tęsite genčių kaimelių lankymą. Šį kartą vyksite į rytiniame Omo upės krante plytintį Omorato miestą (apie 75 km). Miesto pavadinimas kildinamas nuo Omo upės vardo. Netoli Kenijos sienos persikėlę per upę išskaptuota kanoja - luotu aplankysite dasenešo gentį. Šios genties kaimeliai, kitaip dar vadinami Galeb ar Rešiat, plyti didelėje teritorijoje nuo vakarinių Omo upės krantų į pietus iki Turkanos ežero. Pasakojama, kad dasenešo gentis į dabartines žemes atsikėlė iš vieno Kenijos regiono. Kaip ir turkana, samburu ir šiaurės Kenijos gabra gentys, dasenešo žmonės iš pradžių buvo klajokliai. Tačiau vandens gausa ir derlingas dabartinės teritorijos dirvožemis paskatino juos apsigyventi sėsliai ir užsiimti kitomis veiklomis: žvejyba, žemdirbyste bei galvijų auginimu. Šiandien klajokliškos dasenešų šaknys atsispindi jų tradiciniuose kaimeliuose, kuriuos sudaro maži, lengvi kupoliniai nameliai, primenantys laikinus būstus, statomus kitų Afrikos dykumų klajoklių. Grįšite į Turmį. Jeigu pasiseks už papildomą mokestį (t.y. jeigu vyks ši ceremonija, o ji dažniausiai vyksta tik porą kartų per metus), pamatysite svarbiausią hamerių bendruomenės įvykį - jaunuolių įšventinimo į vyrus ceremoniją: kelių dienų trukmės apeigų kulminaciją, vadinamą „šokinėjimu per jaučius". Vakarienė ir nakvynė Turmio lodžijoje.

11 DIENA. LAPKRIČIO 12 D. TURMIS - KONSAS (P,V)
Ryte vyksite į Konso. Atvykus apžiūrėsite Konso kaimą, gentį ir vadinamąjį Etiopijos Niujorką. Ši vieta garsi terasine žemdirbyste, o vietiniai gyventojai čia sunkiai dirbdami ūkininkauja. Pats žodis „konso“ reiškia „aktyvus darbe“, t.y. ne tinginys. 2011 m. Konso gyvenvietė buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl išskirtinio kraštovaizdžio. Konso gentis garsėja savo tradicijomis. Viena jų - statyti stulpus. Kartos stulpas yra statomas kas 18 m ir žymi kartos pradžią. Kaimo amžius gali būti apskaičiuotas pagal jame stovinčių stulpų skaičių. Skulptūros, išdrožtos iš medžio ir vadinamos waga, buvo statomos ant buvusių valdovų kapų. Akmenų statymas sudaro svarbią Konso ritualų dalį. Visų kaimų aikštėse galima išvysti vadinamųjų pergalės akmenų, kurie skirti svarbiems kaimo istorijos įvykiams - paprastai pergalėms prieš plėšikus ar užkariautojus - pažymėti. Apžiūrėsite vadinamuoju „Niujorku“ - gamtos sukurtu stebuklu neįprastomis smiltainio uolomis, panašiomis į Braiso kanjoną JAV. Vakarienė ir nakvynė Konso lodžijije.

12 DIENA. LAPKRIČIO 13 D. KONSAS - ARBA MINČAS (P,V) 
Po pusryčių ankstyvą rytmetį tęsite kelionę į Arbą Minčą ir ekskursiją po Čamo ežerą, vadinamą „krokodilų turgumi“. Pasibaigus lietingajam sezonui ir pradžiūvus užliejamoms ežero salelėms, rytais galima stebėti daugybę besišildančių saulėje krokodilų, o vandenyje tai šen, tai ten besimaudančių begemotų šeimynų. Jei sausesnių salelių yra mažiau, „krokodilų turgus“ gali būti ne toks didelis. Po ekskursijos vyksite į lodžiją trumpam poilsiui ir lankysite kalnuose 2 800 m aukštyje įsikūrusį Čenčos kaimelį, kuriame gyvena dorze genties etninė grupė. Apžiūrėsite unikalaus statybos stiliaus namus ir pasigrožėsite tradicinių amatų dirbiniais (audiniais), sužinosite apie maistą ar kaip gaminamas tradicinis jų patiekalas iš netikrų bananų lapų (lot. Ensete), vadinamas kocho. Kiekvienoje gyvenamoje teritorijoje yra bent vienos staklės, kuriomis dirbama nuolat, o čia gaminami shama drabužiai yra laikomi geriausiais Etiopijoje. Šiais laikais geriausi dorze genties audėjai darbuojasi sostinės tekstilės pramonėje. Vis dėlto didžiausią nuostabą kelia dorze genties namai. Jų aukštis gali siekti iki 6 m, o pagaminti jie iš visiškai natūralių medžiagų. Pirmiausia pastatomi bambukiniai pastoliai, tada jie apipinami žole ir netikrų bananų lapais, iš tokio derinio sukuriamos kietos izoliacinės sienos ir stogas. Dauguma dorze genties namų priekinėje dalyje yra padidinti. Namelių centras - laužavietė, skirta valgiui gaminti ir patalpai šildyti; atskirtos zonos miegui ir mažesniems gyvuliams laikyti. Dorze genties namai labai patvarūs ir paprastai juose susituokusi pora praleidžia visą savo gyvenimą. Jei termitai sugraužia apatinę namo dalį, namas pažemėja, o durų anga prakertama vis aukščiau. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje Arba Minče. 
Atstumas Konsas - Arba Minčas apie 95km.

13 DIENA. LAPKRIČIO 14 D. ARBA MINČAS - LANGANO EŽERAS (P,V) 
Vaizdingu kraštovaizdžiu tęsite kelionę Etiopijos Lūžių slėniu prie Langano ežero. Užsuksite į Šalos nacionalinį parką, kuris garsus natūralių karštųjų versmių šaltiniais, čia lankosi ir gydosi vietiniai gyventojai. Mėgausitės vaizdu į du ežerus, kurių pakrantės bus rausvos nuo tūkstančių vandenyje esančių mažųjų ir didžiųjų flamingų. Karštosios versmės, stručiai, paukščiai, gazelės ir kiti žinduoliai yra pagrindinės pramogos parke. Galiausiai pasieksite Langano ežerą ir atsipalaiduosite ežero pakrantėje, stebėsite paukščius. Langano ežere galima maudytis, yra paplūdimys. Vanduo gali pasirodyti neskaidrus ar nešvarus, bet taip yra dėl didelio mineralų, ypač magnio, kiekio. Ežeras yra vulkaninės kilmės. Čia mėgsta leisti savaitgalius ir diplomatinio korpuso atstovai iš Adis Abebos. Atstumas iki Adis Abebos apie 200km.
Vakarienė ir nakvynė lodžijoje Langane.
Atstumas apie 180 km.

14 DIENA. LAPKRIČIO 15 D. LANGANO EŽERAS - ADIS ABEBA (P,V)
Po pusryčių išsiruošite į kelionę link Adis Abebos. Adis Abeboje bus skirta laiko paskutiniams suvenyrams įsigyti ir aplankyti Merkato turgų, Asni galeriją. Trumpas kelių valandų poilsis (angl.day use rooms) Adis Abebos viešbutyje paskutinę dieną, pasiruošimas kelionei į oro uostą ir vakarienė tradiciniame restorane su nacionaliniais šokiais ir dainomis. Iš jo ir išvyksite į oro uostą. Nuvažiuotas atstumas apie 210 km. 
Čia ir baigiasi kelionė Afrikos ritmu, kur karštas alus, šaltas dušas...kur no oil, no money, but enough time... 

15 DIENA. LAPKRIČIO 16 D. ADIS ABEBA - STAMBULAS - VILNIUS

PASTABOS:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui: vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, skiepai ir kt.;
 • rekomenduojami lagaminai minkšta danga;
 • važiuojant maršrutu - tualetai yra „bush toilet“, tai yra krūmynai, apsirūpinti tualetiniu popieriumi;
 • viešbučių ir lodžijų žvaigždutės nurodytos pagal Etiopijos vertinimo sistemą, gali skirtis nuo europietiškos klasifikacijos ir kokybės; 
 • dienos kelionpinigiai pietums Etiopijoje - apie 7 - 10 Eur;
 • keliautojų skaičius - mažiausiai 10 keliautojai; 
 • nakvynių skaičius  - 13 nakvynių, trumpas kelių valandų poilsis (angl.day use rooms) viešbutyje paskutinę dieną Adis Abeboje prieš išvykimą į vakarienę ir oro uostą;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė kaina perskaičiuojama;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės,eismo intensyvumo, sustojimų fotografuoti, papietauti;
 • nepamirškite pasirūpinti savo sveikata, rekomenduotinas skiepų sąrašas užkrečiamųjų ligų ir Aids centro svetainėje;
 • Dėl skiepų, geltonojo drugio sertifikato ir maliarijos profilaktikos kreipkitės į savo šeimos gydytoją;
 • pasibaigus kelionei pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn., jame turi būti bent du laisvi puslapiai.

Kelionės datų ir keliautojų pasirinkimas
lapkričio 2 - 16d. (14 naktų)
Geriausia kaina!
 • Maitinimas pagal programą
 • Ekskursijos pagal programą
 • Pasitikimas ir pervežimas
 • Angliškai kalbančio gido paslaugos
 • Lietuviškai kalbantis kelionės vadovas
 • Vidinių skrydžių bilietai
2590€
Kaina asmeniui už 14n.

Kelionės avansas 1295€

Dėmesio! Pasiūlymuose pateikiame išskirtines kainas, turinčias didžiausią paklausą. Tad jei pasiūlymas sudomino, nelaukite kol pabrangs!

Domina kitos datos ar turite klausimų? Parašykite mums ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis! 

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai.

Į kainą įskaičiuotas Etiopija – Istoriniu ir Omo slėnio genčių keliais
Kas įeina į kelionės kainą?

ĮEINA

 • Vietiniai skrydžiai pagal programą
 • Pasitikimas ir visi pervežimai pagal programą
 • 13 nakvynių 3+/4★ viešbučiuose bei lodžijose istoriniu keliu ir lodžijos genčių keliu - neklasifikuota
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai
 • Maitinimas pagal programą: 13 pusryčių ir 13 vakarienių
 • 1 butelis mineralinio vandens dienai/asmeniui
 • Transportas: pasitikimas pagal programą ir visi pervežimai automobiliais "Toyota Land Cruiser" ar panašiais pietinėje dalyje ir autobusu (coaster) šiaurinėje dalyje
 • Laivas Tano ir Čamo ežeruose
 • Angliškai kalbančio lydinčio gido paslaugos visos kelionės metu
 • Skautų, vietinių gidų paslaugos, kelių ir kaimų mokesčiai
 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos

NEĮEINA

 • Skrydis į Etiopiją ir atgal (nuo 790€)
 • Etiopijos Federacinės Demokratinės Respublikos e-viza
 • Mokestis už genties žmonių fotografavimą (vadovautis gido nurodymu) ir ceremonijos stebėjimą, jei tai būtų organizuota
 • Medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas, COVID-19 apsauga
 • Mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose
 • Gali būti papildomų rinkliavų, lankantis pietinės dalies gentyse
 • Arbatpinigiai gidams ir vairuotojams - apie 60 JAV dolerių
 • Asmeninės išlaidos
Naudinga informacija

TOP atostogų kryptys: nuo pačių populiariausių iki netikėtų tautiečių pasirinkimų, kurie nustebina net kelionių ekspertus

Yra šalių, kurių iš populiariausių sąrašų nepajudinsi, bet kartais į viršų netikėtai šauna tokios šalys ar vietos, kurios nustebina ir pačius kelionių organizatorius. Štai kad ir šių metų šeimų su vaikais pasirinkimas – Juodkalnija. Po žymių Lietuvos žmonių vestuvių Maljorkoje, pilni lėktuvai kyla į šią Ispanijos salą. Jaunimas okupuoja kruizus, į savaitgalio išvyką Stambule kada nori taip lengvai nepakliūsi. Darbostogų karalienė Tenerifė turi labai stiprią konkurentę – Meksiką. O kas nesikeičia metų metais, tai – lietuvių ištikimybė Turkijos kurortams. Daugiau

Norite pasitarti dėl kelionės?  Parašykite mums