Dėl koronaviruso

Mieli keliautojai,

Bendroji informacija:

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos informacija keliaujantiems: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems

Vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis siūloma imtis šių saugumo priemonių:

 • dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba dezinfekuojančiu skysčiu;
 • vengti liesti akis, nosį, burną nenusiplovus rankų;
 • palaikyti bent 1 m atstumą nuo kitų asmenų, ypač turinčių kvėpavimo takų infekcijų;
 • prisidengti burną ir nosį servetėle (ne ranka) kosint ir čiaudint;
 • pasijutus blogai likti namuose, išskyrus atvejus, kai reikalinga medikų pagalba, vengti kontakto su aplinkiniais, pablogėjus sveikatai, ypač pajutus kvėpavimo sutrikimus, rekomenduojama skambinti skubios pagalbos telefonu 112 arba 1500;
 • nevartoti antivirusinių vaistų ar antibiotikų, nebent būtų paskirta gydytojo;
 • nekeliauti sergant.

Dėl kelionių planų keitimo:

Jei pageidaujate keisti savo kelionių planus, prašome susisiekti su savo vadybininku – būsite informuoti apie tai, kokias kelionių keitimo sąlygas šiuo metu taiko Jūsų kelionės organizatorius.


KELIONIŲ ORGANIZATORIAUS „NOVATURAS“ INFORMACIJA:

SVARBU: pažintinių kelionių klientams suteikiama galimybė atidėti keliones (atnaujinta 2020 03 26)

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas  nuo kovo 13 d. iki gegužės 5 d. atšaukiamos „Novaturo“ suplanuotos pažintines keliones lėktuvu ir autobusu. 

Visi klientai, kurie planavo keliauti nuo kovo 13 d. iki gegužės 5 d., savo išvykų planus kviečiami atidėti vėlesniam laikotarpiui. Jie gali nemokamai pasikeisti savo kelionės planus, pagal tuo metu galiosiančias kainas. Keisti galima kelionės išvykimo datą ar maršrutą.

Klientai raginami keliones nukelti šiltesniam laikotarpiui. NOVATURAS prašo klientų informuoti apie sprendimą iki 2020 m. gegužės 31 dienos.

Dėl egzotinių kelionių keitimo sąlygų (2020 03 24 07:01)

Klientams, kurie planavo keliauti kovo 14 - balandžio 16 d. laikotarpiu ir neišvyko į suplanuotas keliones:

 • Iki gegužės 31 d. NOVATURAS skiūlo pasikeisti savo suplanuotą kelionę už tą pačią kainą, keičiant kelionę į tą pačią kryptį, viešbutį, kambario tipą ir trukmę išvykimams iki šių metų gruodžio 10 d. arba laikotarpiu nuo 2021 01 01 – 2021 04 16.
 • Norintiems pasikeisti egzotinę poilsio kelionę į bet kurią kitą „Novaturo“ siūlomą egzotinę poilsio kelionę, t. y. keisti kelionės kryptį,  išvykimams iki 2021 04 16, kelionės kaina bus perskaičiuojama pagal keitimo dieną  galiojančias sistemoje kainas. Klientai apsispręsti ir atlikti keitimą gali bet kada per šiuos metus. Sumokėta įmoka bus pritaikyta naujai pasirinktai egzotinei poilsio kelionei ir naujai atliktai rezervacijai bus taikomos tos pačios apmokėjimo sąlygos, kokios buvo taikomos kovo 14 – balandžio 16 d. laikotarpiu.

Klientams, įsigijusiems keliones gegužės 1 - birželio 30 d. išvykimams ir norintiems keisti kelionės planus, siūlome:

 • Klientai gali pasikeisti savo suplanuotą kelionę be keitimo mokesčio pagal sistemoje galiojančias kainas, grįžimams ne vėliau kaip iki 2021 02 28.
 • Kelionės kryptį galima keisti tik tam pačiam pagal IATA skelbiamą informaciją priklausančiam regionui, t.y. Seišelių kryptį galima keisti į Mauricijų ir Zanzibarą, Balio kryptį į Tailandą, Puketą arba Vietnamą.
 • Apie norą keisti kelionę, klientai kelionių organizatorių turi informuoti  iki gegužės 31 d., bet ne vėliau kaip 21 d. iki pirminės kelionės išvykimo datos. Keitimas turi būti suformintas ne vėliau kaip iki gegužės 31 d.
 • Naujai atliktai rezervacijai bus taikomos tos pačios apmokėjimo sąlygos, kokios buvo taikomos iki  2020 06 30 užsisakytai kelionei.  

DĖMESIO: Šių metų gegužės 7 d. prasidės 2020 – 2021 m. žiemos atostogų sezono egzotinių krypčių pardavimai ir galėsime pasiūlyti platesnį egzotinių kelionių išvykimų pasirinkimą, tačiau labai svarbu, kad klientai apie savo pageidavimą keisti kelionę informuotų ne vėliau kaip 21 d. iki išvykimo, nors keitimo suforminimą bus galima atlikti ir po gegužės 7 d. (bet ne vėliau kaip iki gegužės 31).

Dėl įmokų grąžinimo keliautojams, kurių kelionės anuliuotos dėl URM ir Vyriausybės rekomendacijų (2020 03 19 18:42)

Kelionės minimu laikotarpiu buvo sustabdytos atsižvelgiant į valstybinių institucijų sprendimus dėl aplinkybių su kuriomis iki šiol nebuvo susidurta, todėl šiuo metu dėl teisinio reguliavimo neapibrėžtumo vyksta daug diskusijų tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Konkretūs sprendimai dėl kelionių kainos grąžinimo dar nėra priimti, tačiau tikimės, kad netrukus atsiras daugiau aiškumo. Atsižvelgiant į tai, pinigų grąžinimo galimybė yra stabdoma iki kol bus priimti sprendimai, kurių tikimasi Lietuvos Respublikoje atšaukus ekstremalią situaciją (įskaitant karantino laikotarpį) ir URM rekomendacijas dėl kelionių į užsienio šalis nevykdymo, tačiau bet kuriuo atveju ne anksčiau nei 2020 m. balandžio 14 d. Tuo atveju, jei būtų numatytas pinigų grąžinimas, tokį grąžinimą kelionių organizatorius vykdytų tik pagal patvirtintą mokėjimų planą. Pagal VVTAT rekomendacijas NOVATURAS ragina ieškoti kompromiso – kelionių keitimo sąlygos išties lanksčios, išsirinkti atostogas klientai gali bet kada per šiuos metus, paprašykime keliautojų savo keliones nukelti vėlesniam laikui, o ne atšaukti.

SVARBU:  lankstesnės kelionių keitimo sąlygos (2020 03 18 18:18)

Suprasdamas klientų nerimą dėl būsimų kelionių, NOVATURAS siūlo dar lankstesnes kelionių keitimo sąlygas NOVATURO užsakomųjų skrydžių kelionėms.  Visiems klientams, kurie yra įsigiję keliones išvykimams iki birželio 30 d., suteikiama nemokamą galimybė keisti planus ir rinktis bet kurią kitą NOVATURO kelionę. Išsirinkti atostogas klientai gali bet kada per šiuos metus, o pati kelionė gali vykti ir kitąmet.

 Kelionės keitimo sąlygos:

 • Nemokamas keitimas taikomas išvykimams iki 2020 06 30.
 • Klientas apie kelionės keitimo poreikį būtinai turi informuoti likus ne mažiau nei 14 dienų iki keičiamos kelionės pradžios.
 • Išsirinkti naują kelionę ir ją užsisakyti klientas galės iki 2020 12 31.
 • Sumokėta įmoka už kelionę užskaitoma bet kuriai kitai pasirinktai „Novaturo“ kelionei.
 • Naujai rezervacijai taikomos tos pačios apmokėjimo sąlygas, kokios buvo taikomos iki  2020 06 30 užsisakytai kelionei.  

Dėkojame už bendradarbiavimą ir supratimą.

Kiti pranešimai>>>


KELIONIŲ ORGANIZATORIAUS „TEZ TOUR“ INFORMACIJA:

Dėl įmokų grąžinimo keliautojams, kurių skrydžiai anuliuoti dėl URM ir Vyriausybės rekomendacijų (2020 03 18 20:58)

Kelionių organizatorius laikosi pozicijos, kad visų pinigų vartotojui grąžinimas per 14 dienų, jam atsisakius kelionės dėl pasaulinės pandemijos arba ją atšaukus, yra ginčo klausimas, dėl kurio šiai dienai vienareikšmiško sprendimo negalima priimti. Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija ir Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija kreipėsi į Europos Komisiją dėl šių klausimų išaiškinimo bei informuodama apie ketinimą taikyti ilgesnius pinigų grąžinimo terminus. Iki šiol šis klausimas ES ar Lietuvos mastu nėra išspręstas, todėl pinigų grąžinimas turistams dėl atsisakymo nuo kelionių ar jų atšaukimo yra stabdomas iki šiuo klausimu bus priimtas sprendimas, bet ne anksčiau kaip iki karantino pabaigos ir apribojimo išvykti iš Lietuvos Respublikos panaikinimo. Gavus aktualiausią informaciją, apie tai nedelsiant informuosime. 

Dėl „Tez Tour“ organizuojamų kelionių keitimo nuo kovo 12 d. iki balandžio 14 d. (2020 03 13 15:12)

Vertinant situaciją tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje bei remiantis Užsienio reikalų ministerijos ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo rekomendacijomis „Tez Tour“ suplanuotos kelionės nuo kovo 12 d. iki balandžio 14 d. nebus vykdomos.

Visus keliautojus, kurie keliones buvo įsigiję nuo kovo 12 d. iki balandžio 14 d., kviečiame nemokamai pakeisti kelionės datą į vėlesnę išvykimo datą ar pakeisti kelionės kryptį. Visi keliautojų sumokėti pinigai bus užskaityti už pasirinktas keliones. Keitimai atliekami pagal keitimo dieną galiojančias kainas.

Dėl kitų sutarties sąlygų šiuo metu vyksta konsultacijos su valstybės institucijomis. Apie sprendimą informuosime kai turėsime detalesnės informacijos.

Dabar yra pats tinkamiausias metas perkelti kelionę palankiausiomis keliautojams sąlygomis dėl vis dar galiojančių išankstinių pirkimų nuolaidų. Keliautojai dėl kelionės datos turi apsispręsti iki 2020 metų pabaigos.

Dėkojame už bendradarbiavimą ir supratimą šiuo visiems sudėtingu periodu.

Kiti pranešimai>>>


KELIONIŲ ORGANIZATORIAUS „KIDY TOUR“ INFORMACIJA:

Dėl organizuojamų kelionių į Turkiją (2020 03 16 13:43)

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją dėl koronaviruso ir Vyriausybės rekomendacijas, KIDY TOUR nevykdys skrydžių į Antaliją iki balandžio 17 dienos (imtinai).

Klientams, įsigijusiems keliones į Antaliją balandžio 8 - 17 d. išvykimams, leidžiame be papildomo keitimo mokesčio perkelti kelionę į kitą pasirinktą datą, pagal tą dieną galiojančias kainas. Tinkamą kelionės datą klientai gali pasirinkti per 30 kalendorinių dienų nuo šio pranešimo.

Papildomai suteikiame klientams galimybę 1 kartą pakeisti kelionės datą be papildomo mokesčio pagal keitimo dieną galiojančias kainas, likus ne mažiau kaip 21 diena iki kelionės pradžios.

Dėl organizuojamų kelionių į Egiptą!  (2020 03 12 18:31)

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją dėl koronaviruso ir Vyriausybės rekomendacijas, nuo rytojaus (kovo 13d.) laikinai nevykdysime skrydžių į Hurgadą.

Klientams, įsigijusiems keliones į Hurgadą kovo-balandžio mėn. išvykimams, leidžiame be papildomo mokesčio perkelti kelionę į kitą 2020 / 2021 metų Egipto žiemos sezoną tomis pačiomis sąlygomis (papildomos sąlygos taikomos šventiniams laikotarpiams). Tinkamą kito sezono kelionės datą klientai gali pasirinkti per 30 kalendorinių dienų nuo šio pranešimo.

Papildomai suteikiame klientams galimybę kito sezono metu 1 kartą pakeisti kelionės datą be papildomo mokesčio pagal keitimo dieną galiojančias kainas.

Kitos sutarties sąlygos nesikeičia.


KELIONIŲ ORGANIZATORIAUS „ITAKA“ INFORMACIJA:

Dėl mokėjimo sąlygų kelionėms laikotarpiu 2020.04.18-05.31 (2020 03 18 16:55 val.)

Keičiama galutinio atsiskaitymo už keliones tvarka toms kelionėms, kurių išvykimas yra laikotarpiu 2020.04.18 – 2020.05.31.

Pagal standartines sąlygas, galutinis mokėjimas už užsakymą turi būti atliekamas 30 d. iki kelionės, tačiau atsižvelgdami į neeilinę situaciją, ITAKA suteikia galimybę nurodytu laikotarpiu galutinius apmokėjimus už jau atliktas keliones atlikti likus 14 kalendorinių dienų iki išvykimo (vietoje 30 dienų pagal sutartį).

Už rezervacijas, padarytas likus mažiau nei 30 dienų iki išvykimo, turėtų būti iš anksto sumokėta 30% pradinės įmokos (o ne visa užsakymo suma), o galutinė suma turi būti  sumokėta likus 14 kalendorinių dienų (vietoj 30 dienų) iki išvykimo dienos. Avanso sumokėjimo data – nesikeičia – ji turi būti sumokama atliekant užsakymą ir lieka pagal bendrąsias sąlygas.

Jeigu turistas buvo įmokėjęs kitą avanso dydį, kuris yra mažesnis nei 30 proc., jis neturi šiuo metu primokėti avansų skirtumo, o galės likutinę kelionės vertę apmokėti likus 14 d. iki kelionės kaip galutinį mokėjimą.

Šių mokėjimų pakeitimai negalioja Paskutinės minutės užsakymams nurodyto laikotarpio išvykimams. Kitiems išvykimams lieka standartinės mokėjimo sąlygos.

Svarbi informacija dėl kelionių keitimų ir anuliacijų (2020 03 16 08:58)

Reaguodami į susiklosčiusią padėtį ir atsižvelgdami į Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) rekomendacijas (paskelbtas 2020.03.13) dėl atšauktų skrydžių laikotarpiu 2020.03.14-2020.04.14, kelionių organizatorius Itaka Lietuva keliautojams siūlo:

 • Kelionių, turėjusių įvykti numatytuoju laikotarpiu (2020.03.14-2020.04.14) nemokamą kelionės keitimą vėlesniems išvykimams su galimybe keisti kryptį, viešbutį, kelionės trukmę, kambario tipą ir net keliautojų duomenis. Visi kelionių pasiūlymai prieinami mūsų rezervacinėje sistemoje su šiuo metu galiojančiomis kainomis. Keliautojai keitimus galės atlikti tiek Vasara 2020, tiek į naujojo Žiemos 20/21 sezono kelionių pasiūlymus, kurie rezervacinėje sistemoje atsiras jau nuo antradienio - nuo š.m. kovo 17 d. Keitimus į pasirinktą naują variantą galima bus atlikti per 2 savaites, t.y. iki 2020.03.27.

           *** Pasirinkus išvykimą vėlesnėmis datomis išlieka 2020 m. kovo mėn. 13 dienos anuliavimo sąlygos pirminei kelionėi.

 • Keliautojams, kurie per nurodytą aukščiau laikotarpį neapsisprendžia dėl pasikeitimo vėlesniam laikotarpiui, bus siūlomas kelionių Dovanų kuponas sumai, analogiškai jau dabar įmokėtąjai. Nurodytas kuponas galios 1 (vienerius) metus bet kuriai Itaka Lietuva kelionei tiek Vasara 2020, tiek Žiema 2020/2021 sezonams.

Šios sąlygos galioja visiems užsakymams, kurių išvykimas turėjo būti nuo 2020.03.13 iki 2020.04.14 su kelionių organizatoriumi Itaka Lietuva į žemiau nurodytas kryptis nurodytomis datomis, su galimybe šias sąlygas koreguoti atsižvelgiant į besikeičiančią situaciją tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Dėl kitų krypčių, patenkančių į šį periodą, informuosime artimiausiu metu.

Nuolatos stebime situaciją ir esame pasiruošę reaguoti į visus pasikeitimus bei Jus informuoti.

Kiti pranešimai>>>


KELIONIŲ ORGANIZATORIAUS „TUI BALTICS“ INFORMACIJA:

TUI Baltics skrydžių programos pakeitimai iki 04.30 (2020 03 26 10:56)

Dėl kelionių į Turkiją, turinčių įvykti nuo 04.01 iki 04.30, keitimų

Turistai, kurie yra užsisakę poilsines keliones į Turkiją (Antaliją) išvykimams nuo 2020.04.01 iki 2020.04.30 (imtinai), kviečiami keisti savo atosotogų planus. Jiems suteikiama galimybė nemokamai atidėti kelionę pasirenkant kitą patogią atostogų datą.

 1. Kad būtų išsaugotos keliautojų atostogos bei sumokėta suma nedidėtų, siūloma atostogas perkelti į gegužę. Šiuo mėnesiu klientas gali planuotis atostogas ta pačia kaina. Šia galimybe klientas gali pasinaudoti iki 04.10.

 2. Perkeliant kelionę į birželio - rugsėjo mėnesius, keitimai bus atliekami ir kaina perskaičiuojama pagal galiojančias tos dienos kainas

 3. Ieškant patrauklios datos bei kainos alternatyvos ir kelionės datą perkeliant į spalio mėnesį, esant galimybei speciali kaina bus patvirtinta pagal atskirą užklausimą. 

Dėl kelionių į Graikiją, turinčių įvykti iki 04.30, keitimų

Informuojame, kad Graikijoje viešbučiai atsidarymo datas vasaros sezonui dėl viruso grėsmės yra nukėlę į 2020.05.01. Atsižvelgdami į minėtą aplinkybę, visas rezervacijas 2020.04.26 dienos išvykimams į Kretą, siūlome nemokamai perkelti į 05.03 d. išvykimą be jokio papildomo mokesčio (t.y. už tą pačią kainą). Norint perkelti 2020.04.26 rezervaciją keičiant į dar kitą (tolimesnę) datą, tai galite padaryti pagal tą dieną galiojančias kainas.

Dėl skrydžių planų po balandžio mėn. 

Informuojame, kad skrydžių programos pakeitimai priklausys nuo Užsienio reikalų ministerijos skelbiamų rekomendacijų, Vyriausybės sprendimų, susijusių su tarptautiniu keleivių vežimu bei šalių, į kurias vykdome skrydžius, reguliavimų. Taip pat nuolat bendraujame su užsienio partneriais ir sekame situaciją pasaulyje, kurie turi įtakos mūsų veiklai. Gavę naujausią informaciją, dėl kurios galimai turėtume koreguoti savo planus, ja nedelsiant pasidalinsime su jumis bei pasiūlysime jūsų klientams alternatyvas.

Dėl situacijų, kai klientas pareiškia norą atsisakyti kelionės ar ją pasikeisti, kai jo kelionė turi įvykti vėlesnėmis datomis (nuo 05.01) 

Klientas dėl asmeninių priežasčių turi teisę bet kuriuo metu atsisakyti sutarties arba pakeisti sutarties sąlygas. Tuo atveju bus remiamasi jo sudarytos turizmo paslaugų teikimo sutarties 2-3 punktų nuostatomis.

Dėl pinigų grąžinimo už neįvykusias ar anksčiau nutrauktas klientų atostogas

Atsižvelgdami į nepaprastąsias aplinkybes ir valstybės priimtus sprendimus, taip pat į Vartotojų teisių apsaugos tarnybos išplatintą informaciją, kad „kelionių organizatoriai, remdamiesi nenugalimos jėgos aplinkybėmis, gali nukelti prievolių vykdymą, t. y. pinigų grąžinimą, iki kol pasibaigs nenugalimos jėgos aplinkybės“ informuojame, kad TUI Baltics visus prašymus dėl pinigų grąžinimo peržiūrės ir rezervacijų skyriaus patvirtintus grąžinimus įvykdys per Turizmo paslaugų teikimo sutartyje nustatytą terminą, po nepaprastųjų (force majeure) aplinkybių pasibaigimo.

 

Dėl kelionių į Egiptą (papildyta 2020 03 20 17:21)

„TUI Baltics“ užsakomieji skrydžiai į Egiptą nebus vykdomi nuo 2020-03-14 iki 2020-05-21 d. ir užsakomieji skrydžiai į Turkiją nebus vykdomi nuo 2020-04-01 iki 2020-04-14 d.

Informuojame klientus, kurie yra nusipirk keliones į Egiptą apie „TUI Baltics“ atšauktus ŽIEMA 2019/2020 reisus iki 2020-05-21. Sprendimai bus pasiūlyti visoms rezervacijoms.

 1. Alternatyvūs sprendimai siūlomi Jūsų klientams jau yra priimti. Artimiausiu metu „TUI Baltics“ rezervacijų skyrius agentūrai praneš apie optimaliausius variantus kiekvienai rezervacijai.
 2. Prašome būti kantriems ir supratingiems, visus užsakymus peržiūrėsime ir į užklausas atsakysime. 
 3. Po sprendimo pateikimo prašome per 14 dienų pranešti apie pasirinktą sprendimą.
 4. Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad „TUI Baltics“ dės maksimalias pastangas siekiant pasiūlyti  geriausias kelionės keitimo galimybes, jeigu tokios bus įmanomos, pagal konkrečias užsakymo sąlygas. Jeigu pasiūlyti sprendimai nebus tinkami, „TUI Baltics“  suteikia galimybę atgauti už kelionę sumokėtus pinigus.

Atsižvelgdami į nepaprastąsias aplinkybes ir valstybės priimtus sprendimus, taip pat į Vartotojų teisių apsaugos tarnybos poziciją, kuria jie prašo „vartotojų supratimo tiek dėl ilgesnių atsakymų, tiek dėl pinigų grąžinimo terminų“ TUI Baltics informuoja, kad visus siųstus prašymus dėl pinigų grąžinimo peržiūrės patvirtintus grąžinimus įvykdys per Turizmo paslaugų teikimo sutartyje nustatytą 10 darbo dienų terminą, po nepaprastųjų (force majeure) aplinkybių pasibaigimo.

Kiti pranešimai>>>


AVIAKOMPANIJŲ INFORMACIJA:

„airBaltic“ aviakompanijos pranešimas

„SAS“ aviakompanijos pranešimas

„Finnair” aviakompanijos pranešimas

„Turkish Airlines” aviakompanijos pranešimas

„Lufthansa” aviakompanijos pranešimas

„AirFrance” aviakompanijos pranešimas

„Aeroflot” aviakompanijos pranešimas

Daugiau informacijos verslo klientams>>

x (x)
x (x)
x (x)