Dėl koronaviruso. Informacija keliaujantiems

 

  • Keliaudami būkite sveiki ir saugūs. Europos Sąjungos oficialus šaltinis dėl reikalavimų keliaujant po ES valstybes:.  https://reopen.europa.eu/lt


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į TENERIFĘ

(ATNAUJINTA: 2020 11 23 09:30)

Prieš kelionę į Tenerifę:

Visiems suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų amžiaus ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą;

Visiems turistams, keliaujantiems į Tenerifę, per 48 val. iki atvykimo į šalį yra privaloma užpildyti visuomenės sveikatos formą (angl. - public health form) internetinėje svetainėje ir nurodyti asmeninę keliautojo informaciją, įvardinti šalis, kuriose keliautojas lankėsi per paskutines 14 d. ir gauti QR kodą.

Atkreipiame dėmesį, kad pildant sveikatos formą į Tenerifę reikia nurodyti viešbučio, kuriame planuojama apsistoti Tenerifėje, adresą.

Grįžus iš Tenerifės:

Reikalavimai izoliuotis ar atlikti COVID-19 testą grįžusiems iš Tenerifės nėra taikomi.

Grįžtant į Lietuvą reikia užpildyti elektroninę NVSC formą ir gauti registraciją patvirtinantį QR kodą.

Prieš kelionę rekomenduojame papildomai pasitikrinti saugumo reikalavimus oficialioje viešbučio, į kurį vykstama, internetinėje svetainėje bei Sveikatos apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijų svetainėse.

Savo mobiliajame telefone būtina įsidiegti „RadarCOVID“ programėlę, kuri informuos Jus apie COVID-19 poveikio riziką, atsižvelgiant į Jūsų vietovę.

Kanarų salų vyriausybė įsipareigoja padengti visas gydymo išlaidas keliautojams viešnagės metu susirgusiems COVID-19 bei su jais keliaujantiems artimiesiems, kurie neturi įsigiję jokio kito COVID-19 išlaidas dengiančio draudimo (Guaranteed travel assistance during COVID-19). 

Šiuo metu Ispanija nėra įtraukta į paveiktų šalių sąrašą, todėl asmenims, grįžusiems iš Ispanijos, nėra taikomas saviizoliacijos, COVID-19 tyrimo reikalavimas ar kiti ribojimai. Paveiktų šalių sąrašas atnaujinamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja kitos savaitės pirmadienį.

URM informaciją sekite čia: https://keliauk.urm.lt/lt/location/ispanija


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS Į MALDYVUS

(ATNAUJINTA: 2020 11 23 09:30)

Keliaujantys į Maldyvus, turi turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą patvirtinantį dokumentą. Testas turi būti atliktas ne vėliau, nei 96 val. iki atvykimo į Maldyvus.

Visi atvykstantys į Maldyvus, privalo užpildyti registracijos formą. Ji pildoma ne vėliau, nei 24 val. iki atvykimo.

Viešose vietose keliautojai privalo dėvėti veido kaukes, laikytis saugaus atstumo. 

Daugiau informacijos apie saugumo reikalavimus Maldyvuose, rasite ČIA.

URM informaciją sekite čia: https://keliauk.urm.lt/lt/location/maldyvai


INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS IŠ/Į LIETUVĄ

(ATNAUJINTA: 2020 11 23 09:30)

SVARBU! Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo rugsėjo 15 d. savo asmens duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams turi pateikti elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį keliautojas turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu. Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC. Elektroninę formą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

Atnaujintame paveiktų šalių sąraše, kuris įsigalios pirmadienį, lapkričio 23 d., įtrauktas Velsas ir Škotija. Lietuvai patekus į raudonąją zoną, paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonoje esančios valstybės ir regionai: Šiaurės Airija, Velsas, Škotija, Lichtenšteinas ir Šveicarija, taip pat visos trečiosios šalys. Atvykus iš paveiktų šalių būtina izoliacija arba tyrimas koronavirusui (COVID-19) nustatyti.

Praėjusią savaitę Lietuva ėmėsi papildomų prevencijos priemonių dėl Danijoje, Ispanijoje, Italijoje, JAV, Nyderlanduose ir Švedijoje nustatytos mutavusios koronaviruso atmainos. Nuo lapkričio 23 d. atvykstantiems iš šių šalių keliautojams testas dėl koronaviruso nustatymo nebebus reikalingas.

Paveiktų šalių virtualų žemėlapį, kurį pagal šviesoforo principą rengia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC), galima stebėti ČIA.

Atsižvelgiant į sergamumą ir kitus rodiklius, užsienio šalys yra skirstomos į žaliąją, geltonąją ir raudonąją zoną. Valstybės, kurios nepateikia duomenų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui arba kuriose per 7 dienas atliekama 300 ir mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų, patenka į pilkąją zoną.

Šiuo metu pilkosios zonos valstybės įtraukiamos į Lietuvos paveiktų šalių sąrašą. Iš šių šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą. 

Tyrimą galima atlikti ir atvykus į Lietuvą, tačiau privaloma izoliacija tol, kol bus gautas neigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas. Net ir turint neigiamą tyrimo rezultatą, rekomenduojama 10 dienų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą apriboti kontaktų skaičių, nesilankyti žmonių susibūrimo vietose.

Trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius, priskiriamos pilkai zonai.

Turėjusiais sąlytį nelaikomi per paveiktas šalis keliaujantys oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.

Paveiktų šalių sąrašas skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį.

Informaciją sekite čia: https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems


JEI JŪSŲ KELIONĖ BUVO ATŠAUKTA DĖL COVID-19

Sąlygos, taikomos jūsų kelionės keitimui, anuliavimui ar pinigų už ją grąžinimui priklauso nuo to, kas yra Jūsų kelionės organizatorius. Daugiau informacijos

x (x)
x (x)
x (x)