Pažintinė kelionė aplankant Pietų Afrikos Respubliką, Zimbabvę, Botsvaną, Namibiją. Svajonių Afrika

Kelionė

Nuostabi pirmapradė gamta, neapsakomas kultūrų mišinys, įspūdžių kaleidoskopas, laukinių gyvūnų įvairovė, saviti vietinių gyventojų namai, subtilaus skonio vynas, tautų stiprybė, šaltas kontrastų dušas – ir visa tai vienoje kelionėje.

Norite gauti pasiūlymą kitomis datomis, kitam žmonių skaičiui ar maitinimui? Parašykite mums!

Organizatorius:We Travel

Kas nesvajojo vaikystėje apie Afriką? Saulė, palmės, krokodilai, liūtai, beždžionės... Kas dar? Nuostabi pirmapradė gamta, neapsakomas kultūrų mišinys, įspūdžių kaleidoskopas, laukinių gyvūnų įvairovė, saviti vietinių gyventojų namai, subtilaus skonio vynas, tautų stiprybė, šaltas kontrastų dušas – ir visa tai vienoje kelionėje.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • 9 nakvynės 3* viešbutyje;
 • maitinimas pagal programą: 9 pusryčiai, 5 pietūs, 2 vakarienės;
 • rusiškai kalbančio vietinio gido paslaugos Pietų Afrikos Respublikoje;
 • angliškai kalbančio vietinio gido paslaugos Zimbabvėje, Botsvanoje ir Namibijoje;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Papildomos išlaidos:

 • vienkartinė Zimbabvės viza (nuo 30 USD, mokama vietoje);
 • Skrydis Vilnius–Viktorijos krioklys, Kasanė/Livingstounas–Keiptaunas–Vilnius (nuo 1 200 EUR)
 • vienkartinė Pietų Afrikos Respublikos viza (apie 150 EUR, forminama iš anksto);
 • vienkartinė Namibijos viza (nuo 10 USD, mokama vietoje);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų draudimas;
 • neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose (jei yra);
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos.

Kelionėje:

 • Vienas iš pasaulio gamtos stebuklų – Viktorijos krioklys
 • Pietų Afrikos Respublikos gražuolis Keiptaunas
 • Nuotykių skonis Čobės nacionaliniame parke Botsvanoje
 • Kirstenbosch botanikos sodas – vienas iš septynių nuostabiausių pasaulio botanikos sodų
 • Kvapą gniaužianti Keiptauno panorama, atsiverianti nuo Stalo kalno
 • Pasaulyje itin vertinami deimantai
 • Gerosios Vilties kyšulys ir jo gamtos rezervatas
 • Griežtai saugomi akiniuotieji pingvinai

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS – TARPINIS ORO UOSTAS – JOHANESBURGAS – VIKTORIJOS KRIOKLYS

2 DIENA. VIKTORIJOS KRIOKLYS

Atskridę į Viktorijos krioklio miestą (Zimbabvė), sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir trumpam vyksite į viešbutį. Vėliau keliausite prie vakarėjančios Zambezės upės. Plaukdami kruiziniu laivu, mėgausitės saulėlydžio peizažu, galėsite pamatyti vandenyje gulinčių begemotų ir kitų pakrantėse upės vandeniu troškulį malšinančių gyvūnų. Aplinką pagyvins Afrikos jūrinio erelio riksmai, nutilsiantys leidžiantis saulei. Ramiai pasimėgausite Afrikos saulėlydžiu. Nakvynė viešbutyje Viktorijos krioklio mieste.

Dienos akcentas

Romantiškas saulėlydžio kruizas Zambezės upe.

3 DIENA. VIKTORIJOS KRIOKLYS (ZIMBABVĖ IR ZAMBIJA) (Pusryčiai)

Po pusryčių keliausite į Viktorijos Krioklio nacionalinį parką. Zimbabvės ir Zambijos pasienyje yra vienas garsiausių pasaulio krioklių – didingas 1885 m. anglų keliautojo Davido Livingstone’o atrastas Viktorijos krioklys, dažnai vadinamas vienu iš septynių gamtos stebuklų. Per gilų įtrūkį uolienose ant Zambijos ir Zimbabvės sienos ramiosios Zimbabvės upės vanduo krinta iš 108,3 m aukščio ir užima net 1,6 km plotį. Krisdamas vanduo sukelia didžiulį, tik per didžiausias sausras išsisklaidantį rūką ir garsų šniokštimą. Ne veltui vietinės gentys šį krioklį pavadino „griaudėjančiais dūmais“. Norintieji vėliau galės apžiūrėti Viktorijos krioklį iš Zambijos pusės (papildomas mokestis už vizą – 50 USD, mokama vietoje). Vakare už papildomą mokestį siūloma vakarienė ir tradicinis pramoginis renginys autentiškame afrikiečių restorane „The Boma“. Ten galėsite paragauti tradicinių Afrikos patiekalų ir dalyvauti amazulų genties būgnininkų ir šokėjų pasirodyme (apie 60 USD). Nakvynė viešbutyje Viktorijos krioklio mieste.

Dienos akcentas

Viktorijos krioklys, UNESCO objektas, – toks, kokį įsivaizdavote, tik dar didingesnis.

4 DIENA. VIKTORIJOS KRIOKLYS – ČOBĖS NACIONALINIS PARKAS (Pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Po pusryčių vyksite su angliškai kalbančiu vairuotoju į Botsvaną. Šios šalies gyvenimo lygis yra vienas aukštesnių Pietų Afrikoje, nes čia gausu tokių mineralinių išteklių kaip varis, sidabras, nikelis ir deimantai. Penktadalį Botsvanos teritorijos sudaro saugomi nacionaliniai parkai ir rezervatai. Čia filmuojama dauguma televizijos programų, skirtų gyvūnams ir jų gyvenimo būdui natūralioje gamtoje, laisvėje, tyrinėti. Sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į lodžiją apsistoti. Po pietų leisitės į safarį arba kruizą Čobės nacionaliniame parke. Šis parkas užima 11 700 kv. km plotą ir žavi gausiausia Botsvanoje laukinės gamtos įvairove. Turėsite puikią galimybę susipažinti su laukiniu Afrikos gyvenimu. Parkas žinomas ir dėl ypač intensyvios migruojančių dramblių populiacijos, čia gyvena zebrų, liūtų, žirafų, raganosių ir kitų gyvūnų. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje netoli Čobės upės kranto.

Dienos akcentas

Laukinė gamta Čobės nacionaliniame parke.

5 DIENA. BOTSVANA – NAMIBIJOS KAIMAS – BOTSVANA (Pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Po ankstyvų pusryčių persikelsite valtele per Čobės upę ir, sutvarkę pasienio formalumus (apie 10 USD), keliausite pėsčiomis į tipišką Namibijos kaimelį, išsidėsčiusį aplink milžinišką baobabą. Kaimelio gyventojai verčiasi geriau, nes gali parduoti rankų darbo dirbinių čia užsukantiems turistams. Grįžę į Botsvaną, papietausite lodžijoje ir turėsite laisvo laiko – galėsite vykti į vakarinį safarį kartu su kitais turistais arba atsiduoti ramiam gamtos ritmui ir stebėti aplinką. Vakarienė ir nakvynė lodžijoje Botsvanoje.

Dienos akcentas

Namibijos kaimelis milžiniško baobabo paunksnėje.

6 DIENA. BOTSVANA – JOHANESBURGAS – KEIPTAUNAS (Pusryčiai)

Po pusryčių važiuosite į Kasanės (Botsvana) oro uostą ir skrisite per Johanesburgą į Keiptauną (Pietų Afrikos Respublika, PAR) – miestą, įsikūrusį netoli Gerosios Vilties kyšulio, vadinamajame Kapo regione, ir laikomą vyno bei deimantų sostine. Tai piečiausias Afrikos miestas, esantis paatogrąžių klimato zonoje, ir gražiausias PAR miestas. Keiptauno vietovė buvo pirmoji europiečių įkurta gyvenvietė Pietų Afrikoje. Dabar tvirtinama, kad šios vietovės žavesys pranoksta visus lūkesčius. Atskridę sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Keiptaune.

 7 DIENA. KEIPTAUNAS (Pusryčiai, pietūs)

Po pusryčių – apžvalginė ekskursija po 1652 m. olandų įkurtą Keiptauną. Jame išliko daug istorinių pastatų, iš jų – senasis olandų fortas, daug kitų olandų ir britų kolonijos laikų pastatų. Ekskursijos metu, esant palankiam orui, kelsitės keltuvu į vieno seniausių kalnų pasaulyje ir miesto simbolio Stalo kalno viršūnę, nuo jos atsiveria nuostabus vaizdas į Gerosios Vilties kyšulį. Jį BBC apibūdino kaip vietą, kurią tiesiog būtina pamatyti. Pietūs. Apsilankysite Kirstenbosch nacionaliniame botanikos sode, užimančiame net 36 ha plotą Stalo kalno papėdėje. Čia auga apie 7 tūkst. rūšių augalų, dalis jų – reti ir šiame regione nykstantys. Žiemos sode sukaupti įvairūs Afrikos žemyno augalai, atvirame plote daugiausia auga Kapo regiono, dažnai vadinamo floristų rojumi, augalai. Akį traukia protėjų, nacionalinių PAR gėlių, kolekcija. Apsilankysite Deimantų muziejuje ir daugiau sužinosite apie 3 mlrd. metų deimantų istoriją, pradedant nuo jų formavimosi sąlygų ir baigiant galutiniu akmens, jau tapusio papuošalu, poliravimu. Nakvynė viešbutyje Keiptaune.

Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

Dienos akcentas

Keiptaunas – olandų įkurtas, deimantų išgarsintas.

8 DIENA. GEROSIOS VILTIES KYŠULYS (Pusryčiai, pietūs)

Po pusryčių – visos dienos kelionė į Gerosios Vilties kyšulį. Ši vieta laikoma vienu gražiausių šios šalies kampelių ir romantiškiausia vieta pasaulyje. Išvykos metu pamatysite įspūdingų kraštovaizdžių, grakščiai gamtos įrėmintų gyvenviečių: Camps Bay, Hout Bay, Saimons Tauną. Susimaišęs dviejų galingų Atlanto ir Indijos vandenynų šaltas it ledas ir šiltas vanduo suformavo unikalią pakrančių aplinką. Čia galima rasti daugiau nei tūkstantį skirtingų augalų rūšių, daugiau nei 250 paukščių rūšių, babuinų (pavianų). Šių šunbeždžionių šeimos primatų maistas – vaisiai, šaknys, vabzdžiai, medus, moliuskai, todėl atoslūgių metu juos galima pamatyti prie pat vandens renkančius moliuskus arba tiesiog sėdinčius pakelėse ir stebinčius lekiantį gyvenimą. Nuo kyšulio Cape Point Gerosios Vilties Kyšulio gamtos rezervate atsiveria vienas žaviausių vaizdų pasaulyje. Čia pasijusite tarsi stovėdami ant pasaulio krašto. Žiemą ir pavasarį galima išvysti banginių, grįžtančių į šiltus vandenis atsivesti ir auginti jauniklių. Grįždami į Keiptauną Indijos vandenyno pakrante sustosite nuostabiame paplūdimyje Boulders. Jame labai dažnai galima pamatyti akiniuotųjų pingvinų. Akiniuotieji pingvinai – vienintelė pingvinų rūšis, gyvenanti Afrikoje. Šie pingvinai užauga iki 60–70 cm, sveria 2,5–3 kg ir sulaukia net iki 20 metų. Afrikos pingvinai dažnai vadinami pingvinais asilais (dėl jų skleidžiamų garsų), juodakojais arba tiesiog Afrikos pingvinais. Tai itin reti paukščiai, kuriems dėl vertingų kiaušinių nuo XX a. pradžios gresia išnykti. Manoma, kad po 15 m. jų gali visiškai nebelikti. Keliaudami pro įspūdingus Pietų Keiptauno priemiesčius, grįšite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Keiptaune.

Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

Dienos akcentas

Pasaulio kraštas – Gerosios Vilties kyšulys, UNESCO objektas.

9 DIENA. VYNO KELIAI (Pusryčiai, pietūs)

Po pusryčių – pusės dienos ekskursija Vyno keliu po garsiuosius Pietų Afrikos vynuogynus. Pietų Afrika patenka į didžiausių vyno gamintojų pasaulyje dešimtuką. Istorija prasidėjo daugiau nei prieš 350 m., kai Keiptaune apsistoję miesto įkūrėjai olandai pagamino pirmąjį vyną. Apie 90 proc. puikaus skonio gėrimo paruošiama Kapo regione – šios srities klimatas idealiai tinka vynininkystei. Seni, šimtmečius menantys vyno ūkiai natūraliai įsilieja į kraštovaizdį ir suformuoja nuostabaus grožio peizažus. Gerai pasaulyje žinomuose vyno ūkiuose degustuosite vyno. Pamatysite nuostabų kalnų apsuptą miestelį Franschhoek, kuriame yra keletas geriausių Pietų Afrikos restoranų, apsilankysite Stelenbose. Šio miestelio pasididžiavimas – gerai išsaugotas olandų kolonijinis paveldas. Grįžus į Keiptauną – laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Keiptaune.

Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

Dienos akcentas

Vyno degustacija – PAR vyno istorija viename laše.

10 DIENA. KEIPTAUNAS (Pusryčiai)

Po pusryčių – laisvas laikas arba už papildomą mokestį siūlomos įvairios ekskursijos: nardymas su rykliais, jūros akvariumas, stručių ferma, safaris privačiame parke, skrydžiai sraigtasparniu virš Kapo pusiasalio ir pan. Nakvynė viešbutyje Keiptaune.

11 – 12 DIENOS. KEIPTAUNAS – JOHANESBURGAS – TARPINIS ORO UOSTAS – VILNIUS (Pusryčiai)

Po pusryčių – laisvas laikas. Apie vidurdienį vyksite į oro uostą. Skrydis Keiptaunas–Johanesburgas–tarpinis oro uostas–Vilnius.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, įėjimo į objektus mokesčių, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, kaina perskaičiuojama arba grupė gali vykti be kelionės vadovo;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • priemoka už vienvietį kambarį – 610 EUR;
 • dienos kelionpinigiai pietums arba vakarienei PAR – apie 20 EUR;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 16;
 • nakvynių skaičius – 9;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

Jei norite keliauti vienas, su šeima ar draugais, jei domina kitos datos ar papildomos paslaugos ar tiesiog turite klausimų, parašykite į keliones@we.lt ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis!

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?