Pažintinė kelionė aplankant Panamą, Kosta Riką ir Nikaragvą. Trijų širdys

Kelionė

# WE Travel Eco Trys Centrinės Amerikos šalys, trys kaimynės, kiekviena turi savitą ir unikalią istoriją bei kultūrą. Suteikite sau neprilygstamą malonumą visa tai pamatyti!


 


 

2019 m. šeštadieniais ir sekmadieniais.

12 dienų

Pažintinė kelionė

Organizatorius:We Travel

Konsultanto pagalba
Kaina 1 asm.
dviviečiame kambaryje
2 599,00 €
AR

Trys Centrinės Amerikos šalys, trys kaimynės, kiekviena turi savitą ir unikalią istoriją bei kultūrą. Pavadinimas Nikaragva vietinių indėnų kalba reiškia „sujungta vandens“. Labai tikslu! Iš abiejų pusių šalį skalauja Karibų jūra ir Ramusis vandenynas, o valstybės teritorijoje tyvuliuoja didesni ir mažesni ežerai, vingiuoja upės. Nikaragvoje pynėsi įvairios kultūros ir suformavo savitą džiaugsmingą bei optimistinę pasaulėžiūrą. Ją galima pajusti stebint, kaip šokama ritmiškoji marimba ir kiti šokiai, apžiūrint menininkų kūrinius.

Kosta Rikos pavadinimas taip pat iškalbingas, jis reiškia „turtingas krantas“, taip jį pavadino pats Kristupas Kolumbas. Šios šalies turtai išsidėstę visoje teritorijoje nuo Ramiojo vandenyno iki Karibų jūros. Unikalus mikroklimatas, neaprėpiami atogrąžų miškai, ugnikalniai, kriokliai, ežerai, urvai, uolos, karštosios versmės ir upės sukuria unikalios įvairovės ekosistemą.

Panama – svarbi vandens arterija, jungianti Atlanto ir Ramųjį vandenynus, Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynus. Šalies pavadinimas asocijuojasi su vasariška kepuraite, dažnai naudojama kaip karinės uniformos dalis. Iš tikrųjų valstybė pavadinta pagal vietos indėnų kaimelį, kurio pavadinimas, išvertus iš gvaranių kalbos, reiškia „žvejų kaimas“. O su kepuraitėmis istorija tokia: kai buvo pradėta Panamos kanalo statyba, statybos kompanija Ekvadore nupirko didžiulę kepuraičių su plačiais kraštais partiją. Nuo tada panašaus stiliaus kepurės ir gavo pavadinimą panama. Šalis Panama priverčia nusistebėti net ir daug mačiusį keliautoją – legendinio aukso paslaptys, iki šiol išsilaikiusios senųjų genčių tradicijos, įvairiaspalviai koralų rifai, ekologiniai draustiniai, unikali mišri architektūra. Suteikite sau neprilygstamą malonumą visa tai pamatyti!

Kelionės kaina: nuo 2 599 EUR + skrydžiai

(asmeniui dviviečiame kambaryje)

 Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 11 nakvynių nurodytuose arba panašaus tipo viešbučiuose standartinėse kambariuose;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 11 pusryčių, 6 pietūs, 1 vakarienė, maitinimo tipas „viskas įskaičiuota“ 10-11 dienomis;
 • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu.

 Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Panamą ir atgal iš Kosta Rikos (nuo 890 eur/asm.);
 • vidinis skrydis Panamos miestas (Panama) – San Chosė (Kosta Rika) 9NUO 150 EUR/ASM.);
 • turistinė kortelė atvykus į Nikaragvą (10 JAV dol., mokama vietoje);
 • išvykimo iš Nikaragvos ir Panamos mokesčiai: po 2–5 JAV dol.;
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • priemoka vienvietį nuo 750 eur. (jei bus);
 • kelionių draudimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos.

 Kelionėje:

 • Panamos kanalas – 8 pasaulio stebuklas
 • Nikaragva – kolonijinis paveldas ir atogrąžų egzotika
 • Nikaragvos ežeras – vienintelis gėlavandenis pasaulio ežeras, kuriame gyvena bukasnukiai rykliai
 • Ometepė – sala tarp jūros ir vandenyno
 • Centrinės Amerikos Šveicarija vadinama Kosta Rika
 • Arenalio ugnikalnis
 • Nacionaliniai parkai, kurių augalijos ir gyvūnijos įvairovė didesnė už visos Europos
 • Poilsis Ramiojo vandenyno pakrantėje

1 DIENA. PANAMA

Atskridę į Panamos sostinę Panamos miestą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį „Hilton Garden Inn“ arba panašaus tipo. Nakvynė viešbutyje Panamoje.

 2 DIENA. PANAMA (P, Pi)

Po pusryčių leisitės į ekskursiją po miestą. Aplankysite ispanų užkariautojų įkurtos Senosios Panamos (Casco Viejo) griuvėsius, kurie išliko po 1671 m. garsaus piratų vado Henrio Morgano puolimo, užsuksite į muziejų. Apžiūrėsite šiuolaikinį Panamos centrą ir Senąjį kvartalą, kurio pastatuose susipina prancūzų, italų ir ispanų architektūros stilius: Nepriklausomybės aikštę, katedrą, Prancūzijos aikštę, Las Bovedas, Bolivaro aikštę. Papietavę mieste, vyksite prie Mirafloreso šliuzų, iš kur atsiveria puikus vaizdas į pietinę kanalo dalį prie Ramiojo vandenyno. Tai puikiausia vieta stebėti sudėtingą ir intensyvų Panamos kanalo darbą. Pasimėgausite Panamos kanalo, kuris yra, ko gero, geriausiai žinomas ir ilgiausias iš visų dirbtiniai padarytų vandens kelių pasaulyje, įspūdingais vaizdais. Nakvynė viešbutyje Panamoje.

 3 DIENA. PANAMA. GATŪNO EŽERAS IR KANALAS (P, Pi)

Po pusryčių jūsų laukia poilsinis turas džiunglėmis. Aplankysite patį garsiausią pasaulyje dirbtinį ežerą. Gatūno ežeras yra sudarytas pačioje Panamos sąsiaurio širdyje tarp 1906 ir 1914 m., statant Panamos kanalą. Dabar šiuo ežeru eina didelė kanalo dalis, maršrutas aiškiai pažymėtas ežere. Vandens lygis aukštesnis už vandenyno lygį 26 metrais ir reguliuojamas šliuzais. Valtimi plauksite palei raižytą ežero pakrantę. Aplink Gatūno ežerą plyti džiunglės. Telkinys tapo svarbia vandens paukščių buveine. Galėsite stebėti paukščių pasaulį ir grožėtis didžiuliais kanalu plaukiančiais laivais. Po pietų lodžijoje – laisvas laikas. Turėsite galimybę žvejoti, plaukioti kajakais arba maudytis. Nakvynė viešbutyje Panamoje.

 4 DIENA. PANAMA–ČAGRESO NACIONALINIS PARKAS–PANAMA (P, Pi)

Po pusryčių 7.30 val. išvyksite į Čagreso nacionalinį parką (129 tūkst. ha), kuris išsidėstęs abipus Čagreso upės ir įsteigtas teritorijai saugoti, nes ši upė savo vandeniu maitina Panamos kanalą. Indėniška kanojos tipo valtimi plauksite upe tarp vešlių miškų į emberų genties kaimą Tusiponą. Šią indėnų gentį sudaro tik apie 80 asmenų. Jų kaimas įsikūręs Gatūno ežero pakrantėje, nuo smalsių akių jį saugo kalnai ir džiunglės. Vietinės moterys puošiasi ryškių spalvų sijonais, vyrai dėvi tradicinius drabužius su karoliais. Susipažinsite su savitu šios genties gyvenimu, jų papročiais, virtuve, folkloru. Šių žmonių iš vytelių nupinti krepšiai, kaukės, bukalapių dalbergijų statulėlės ir kiti aukštos kokybės medžio dirbiniai žinomi visoje Panamoje. Tradiciniai indėnų pietūs – kepta tilapija ir kepti bananai. Tai dar vienas genties gyvenimo niuansas. Turėsite galimybę išsimaudyti krioklyje „Chorro del Mono“. Beje, prie krioklio dažnai nusileidžia beždžionės kapucinai. Nakvynė viešbutyje Panamoje.

 5 DIENA. PANAMOS ORO UOSTAS–SAN CHOSĖ (KOSTA RIKA)–ARENALIS (P)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Kosta Rikos sostinę San Chosę. Atskridę sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į Arenalio ugnikalnio regioną. Apsistosite viešbutyje „Montaña de Fuego“ arba panašaus tipo. Antroje dienos pusėje turėsite galimybę atsipalaiduoti terminėse versmėse viešbučio teritorijoje. Nakvynė viešbutyje Arenalyje (Kosta Rika).

 6 DIENA. ARENALIO NACIONALINIS PARKAS (P, Pi)

Po pusryčių apsilankysite Arenalio kabančiųjų tiltų vietovėje, vadinamajame koridoriuje, per kurį skrenda migruojantys tarp Šiaurės ir Pietų Amerikos paukščiai. Eidami kabančiaisiais tiltais saugiai ir lengvai pateksite į tikras džiungles, dar vadinamas mistinėmis, susipažinsite su vešlia atogrąžų miškų augalija. Po pietų jūsų laukia „Šokoladinis turas“. Skirtingai nuo kavos plantacijų, kakava gali augti tik drėgnuose miškuose. Ekskursijos metu ne tik susipažinsite su šokolado gamybos procesu, bet ir turėsite galimybę tapti jo dalyviais! Nakvynė viešbutyje Arenalyje.

7 DIENA. ARENALIO NACIONALINIS PARKAS–NIKARAGVOS PASIENIS–GRANADA (P, V)

Po pusryčių vyksite Nikaragvos pasienio link. Susitvarkę pasienio formalumus, keliausite į visame pasaulyje dėl kolonijinės atmosferos jaukumo garsų Nikaragvos miestą Granadą. Atvykę į šį jaukų Centrinės Amerikos miestą, apsistosite viešbutyje „Diario“ arba panašaus tipo viešbutyje. Vakare pasivaikščiosite su gidu Granados gatvėmis, vakarieniausite restorane. Nakvynė viešbutyje Granadoje (Nikaragva).

 8 DIENA. GRANADA (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į Mombačo ugnikalnio gamtos draustinį, kur yra du pasagos formos krateriai, fumarolių ir karštųjų versmių. Kopdami į ugnikalnį, matysite kavos plantacijas ir kitą augaliją, būdingą šiam kraštui. Vulkano viršuje gyvena trijų rūšių beždžionės, 168 rūšių paukščiai ir auga daugiau kaip 100 rūšių orchidėjos. Nuo ugnikalnio viršūnės atsiveria panoraminiai vaizdai į Nikaragvos ežerą ir saleles. Kai kurios jų yra gyvenamos. Manoma, kad salos susidarė iš šio ugnikalnio išmestų uolienų. Grožėsitės ir Masajos ugnikalniu. Pietausite mažoje gyvenvietėje Katarinoje. Čia matysite didžiausią Nikaragvoje tektoninės kilmės lagūną. Po to apsilankysite Masajos ugnikalnio nacionaliniame parke, jo muziejuje, užsuksite į Masajos miestelio turgų, kur galėsite nusipirkti keramikos ir odos dirbinių. Nakvynė viešbutyje Granadoje.

 9 DIENA. GRANADA–NIKARAGVOS EŽERAS–GVANAKASTĖ (KOSTA RIKA) (P, Pi)

Po pusryčių vyksite prie Nikaragvos ežero – didžiausio gėlo vandens telkinio Centrinėje Amerikoje, antro Lotynų Amerikoje po Titikakos ežero. Tai vienintelis gėlavandenis ežeras pasaulyje, kur gyvena jautinis, arba bukasnukis, ryklys. Dėl agresyvumo ir gyvenimo greta sausumos bukasnukiai rykliai yra vieni dažniausiai žmones užpuolančių ryklių, jie gali pulti žmogų net pusės metro gylyje. Be šių ryklių, ežere dar yra durklažuvių, pjūklažuvių, įvairių rūšių šamų. Plaukdami ežeru, matysite saleles, kurių Nikaragvos ežere yra daugiau kaip 400. Pati didžiausia gyvenamoji sala – Ometepė, jos pavadinimas reiškia „du kalnai“. Po pietų vyksite link pasienio su Kosta Rika ir, antrą kartą įvažiavę į Kostą Riką, vyksite į Ramiojo vandenyno pakrantę, kur apsistosite viešbutyje „Occidental Tamarindo“ arba panašaus tipo. Nakvynė viešbutyje Gvanakastėje.

 10–11 DIENOS. GVANAKASTĖ (VĮ)

Poilsis Ramiojo vandenyno pakrantėje su maitinimo tipas „viskas įskaičiuota“.

Nakvynė viešbutyje Gvanakastėje.

 12 DIENA. GVANAKASTĖ–SAN CHOSĖ ORO UOSTAS

Po pusryčių  busite nuvežti į šalies sostinės San Chosė oro uostą skrydžiui namo.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 11;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 4; prie grupės jungiasi turistai iš kitų šalių;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.

 

 

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

Jei norite keliauti vienas, su šeima ar draugais, jei domina kitos datos ar papildomos paslaugos ar tiesiog turite klausimų, parašykite į keliones@we.lt ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis!

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?