Pažintinė kelionė į Omaną ir Jungtinius Arabų Emyratus su grupe, tūkstančio ir vienos nakties pasaka

Kelionė

Vietų nėra ! Omano Sultonatas ir Jungtiniai Arabų Emyratai – keliaudami po šias šalis, patirsite tikrąjį arabiškos pasakos stebuklą.

2019-03-09

11 dienų

Pažintinė kelionė

Organizatorius:We Travel

Konsultanto pagalba
Kaina 1 asm.
dviviečiame kambaryje
1 915,00 €
AR

Kelionėje:

 • Pribloškiantys Maskato rūmai ir turgūs
 • Nepakartojama gyvenimo dykumoje patirtis
 • Senoji Nizva – kultūros ir amatų sostinė
 • Žmogaus rankų stebuklas prabangusis Dubajus
 • Abu Dabis – architektūra, menas, istorija

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–MASKATAS.

Atskridę į Maskatą sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus. Būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį Maskate. Nakvynė viešbutyje Maskate.

2 DIENA. MASKATAS (P, V)

Po pusryčių aplankysite penktą pagal dydį pasaulyje Sultono Kabuso ibn Saido Didžiąją mečetę, seniausią ir didžiausią turgų visoje šalyje Muttrah. Tai bus puiki proga įsigyti suvenyrų. Pasivaikščiosite siauromis alėjomis, kurių ore tvyro užburiantis smilkalų kvapas. Kita stotelė – rūmai al Alam, kuriuose sultonas pasitinka savo svečius. Rūmus supa du XVI a. portugalų fortai: al Džalali (1578) ir al Miranis (1581). Užsukę į muziejų susipažinsite su tradiciniais artefaktais, istorijos pėdsakais bei Maskato priešistore. Nakvynė viešbutyje Maskate.

Dienos akcentas

Penkta pagal dydį pasaulyje Sultono Kabuso ibn Saido Didžioji mečetė.

3 DIENA. MASKATAS–SURAS (P, V)

Omaną iš kitų Persijos įlankos valstybių išskiria gamtos įvairovė ir geografinės vietovės. Pradėsite dieną žygiu per aš Šabo ir Tiwi slėnį. Drauge su gidu pasirinksite tinkamiausią žygiui maršrutą. Gali būti, kad turėsite laiko paplaukioti. Kirsite nepaprasto grožio smegduobę Bimmah, kupiną žydro ir sūraus vandens. Vėliau vyksite į žvejų miestą Surą – tradicinių valčių namus, aplankysite šių valčių dirbtuves ir muziejų po atviru dangumi. Naktį lauks išskirtinė patirtis vėžlių paplūdimyje, kur stebėsite į sausumą grįžtančius ir kiaušinius dedančius vėžlius. Nakvynė viešbutyje Sure.

Nuvažiuotas atstumas apie 205 km.

Dienos akcentas

Žemės akis – žydro vandens kupina smegduobė Bimmah.

4 DIENA. SURAS–VAHIBOS DYKUMA (P, V)

Rytą pradėsite nuo pasivažinėjimo kerinčia pakrante – keliausite, kol pasieksite slėnį Bani Khalid, kuriame vanduo teka visus metus. Tai pats mėgstamiausias šalies slėnis, garsėjantis didžiuliais turkio ir smaragdų spalvos vandens telkiniais, prie kurių auga sodriai žalios spalvos palmės, kviečiančios pasinerti į atgaivą. Pagrindinis dienos akcentas – kelionė po Vahibos dykumą. Apsistosite dykumos stovyklavietėje, kur paskanausite vietinės virtuvės patiekalų ir papramogausite. Nakvynė dykumos stovyklavietėje.

Nuvažiuotas atstumas apie 160 km.

Dienos akcentas

Naktis dykumoje – žmogaus ir gamtos prisilietimas.

5 DIENA. IBRA–NIZVA (P, V)

Po pusryčių važiuosite į netoliese esantį miestą – Ibrą. Tai vienas seniausių Omano miestų, kadaise buvęs svarbus prekybos, religijos, švietimo ir meno centras. Iki šiol išlikęs nuostabus Ibros senamiestis, tad jį tikrai verta aplankyti. Išvysite gražiausią Omano pilį Džabriną. Prieš pasiekdami Nizvą, sustosite į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame Bahlos forte. Nakvynė viešbutyje Nizvoje.

Nuvažiuotas atstumas apie 180 km.

Dienos akcentas

Smėlio pilys mėlyno dangaus fone – kerintis Bahlos fortas, UNESCO objektas.

6 DIENA. NIZVA–BIRKAT AL MOUZWADI BANI HABIB–AL ACHDARAS–NIZVA (P, V)

Šiandien tyrinėsite al Achdaro kalnuotąją vietovę. Važiuodami į kalnus aplankysite magišką miestelį Birkat al Mouz, kurio senieji pastatai tarsi ištirpsta greta esančių kalnų fone. Pasivaikščiosite po miestelį, pasigrožėsite plantacijomis ir Aflaj – senovine vandens kanalų drėkinimo sistema, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Keliausite į vadinamąją Dianos apžvalgos aikštelę (angl. Diana Point). Ši vieta taip pavadinta Velso princesės Dianos garbei, kai ji, sužavėta nepaprasto vaizdo, čia 1990 m. nusileido sraigtasparniu, kad galėtų pasidairyti. Matysite miestelius ir galėsite juose pasivaikščioti. Vėliau važiuosite į kalnuotus slėnius Wadi Bani Habib. Aptrupėjusiais akmeniniais laipteliais atsargiai leisitės į vieną iš šioje vietovėje išsibarsčiusių senovinių kaimų. Pasibaigus laiptams, akmenų riedulių taku, vedančiu per sodus ir iškeltas terasas su storomis akmeninėmis sienomis, keliausite toliau. Eidami matysite didelius graikinių riešutų medžius, tarsi kviečiančius atsipūsti jų šešėlyje, granatus ir persikus. Pasiekę al Achdarą, vadinamą Žaliaisiais kalnais, įsitikinsite, kad šis vardas vietovei duotas ne veltui – ši teritorija yra viena derlingiausių šalyje. Slėniuose auga abrikosai, granatai, persikai, vynuogės, migdolai, graikiniai riešutai ir, žinoma, rožės, iš kurių gaminamas garsusis Omano rožių vanduo. Nakvynė viešbutyje Nizvoje.

Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

Dienos akcentas

Aflajsenovinė drėkinimo sistema, UNESCO objektas.

7 DIENA. NIZVA–AL CHAMRA (P, V)

Al Chamra – senas, apie 400 m. miestas, atkurtas šalies valdžios nurodymu, norint pavaizduoti, kaip anksčiau gyveno Omano gyventojai. Turėsite galimybę pasigrožėti trijų aukštų didingais namais – kai kurie jų yra net kelių šimtų metų senumo. Aplankysite Bait Al Safah – pastatą, kuriame įsikūręs gyvasis muziejus. Čia sutiktos moterys pademonstruos senuosius amatus, pavyzdžiui, kaip malant grūdus sunkiai išspaudžiamas aliejus. Al Chamros vakaruose yra kelias, kuriuo keliaujant galima pasiekti aukščiausią Arabijos pasaulio kalną aš Šamą, dar vadinamą Saulės kalnu. Vyksite pasigrožėti šiuo milžinu, kurio aukštis siekia net 3 075 m virš jūros lygio. Važiavimas į viršūnę kelia jaudulį, matysite seną kaimą su žalių terasų laukais. Nakvynė viešbutyje Nizvoje.

Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

Dienos akcentas

Aš Šamas – Saulę siekiantis kalnas.

8 DIENA. NIZVA–DUBAJUS (P, V)

Po pusryčių iš Nizvos važiuosite į Dubajų. Atvykę po pietų užsiregistruosite viešbutyje, o vakare – kerinti vakarienė tradiciniame laive. Kas gali būti puikiau nei, lėtai plaukiant Dubajaus upe, šviečiant mėnuliui mėgautis nuostabiais patiekalais? Kruizas vienu iš tradicinių medinių laivų pasiūlys intriguojančiai kitokį šio nuostabaus miesto vaizdą – tikrąjį Dubajaus portretą, kuriame susipina tradicija ir modernas. Matysite senus medinius laivus ir prabangias jachtas, nepakartojamus modernios architektūros objektus: Nacionalinį banką, „Chamber of Commerce and Industry“ pastatus. Nors Dubajus atrodo modernus miestas, čia yra ir tradicinių pastatų: Šeicho Saido rūmai, šeicho Rašido gimimo vieta ir senamiesčio senoji dalis, primenanti praėjusias dienas. Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

Nuvažiuotas atstumas apie 480 km.

Dienos akcentas

Vakarienė tradiciniame laive, plaukiant upe per vakarėjantį Dubajų.

9 DIENA. DUBAJUS (P, V)

Po pusryčių – žavinga istorinė ekskursija. Apžiūrėsite Dubajaus orientyrą viešbutį Burj al Arab, aukščiausią pasaulyje pastatą Burj Khalifa didingus 1955 m. pastatytus ir neseniai rekonstruotus rūmus Majlis Al Ghorfat. Šie rūmai iš pradžių buvo šeicho Rašido vasaros rezidencija. Pasigrožėję moderniaisiais rūmais, stabtelėsite prie Džumairos mečetės, kur turėsite galimybę nusifotografuoti. Toliau maršrutas ves link žavingo Dubajaus kvartalo Bastakiya. Čia pamatysite namus su senais vėjo bokštais, kurie buvo pastatyti turtingų pirklių. Aplankysite fortą Al Fahidi, apžiūrėsite 200 m. senumo pastatus, užsuksite į Dubajaus muziejų, kuriame sužinosite, kad miestas anksčiau buvo laikomas svarbia perlų gavybos vieta ir prekybos centru. Plauksite tradiciniu laivu, grožėdamiesi modernaus metropolio vaizdais, nepakartojama architektūra, triukšmingomis alėjomis. Sustosite aukso ir prieskonių turguje. Laisvas laikas pirkiniams ir poilsiui. Nakvynė viešbutyje Dubajuje.

Dienos akcentas

Dubajaus burė viešbutis Burj Al Arab ir aukščiausias pasaulio pastatas Burj Khalifa.

10 DIENA. DUBAJUS–ABU DABIS (P, V)

Iš Dubajaus keliausite į Jungtinių Arabų Emyratų sostinę Abu Dabį. Matysite didžiausią pasaulyje žmogaus sukurtą uostą Jebel Ali, keliausite pakrantės dykuma, nusėtą akacijomis. Atvykę į sostinę, pasigrožėsite išsirikiavusiais dangoraižiais, vilomis, rūmais, pastatytais pagal modernią arabiškos architektūros interpretaciją. Apžiūrėsite didingą Šeicho Zajido mečetę – trečia pagal dydį pasaulyje mečetė pavadinta Šeicho Zajido ibn Sultano al Nahjano, pirmojo JAE prezidento, vardu. Sustosite nusifotografuoti prie šio arabiškos architektūros šedevro. Aplankysite senąją miesto dalį, kur pasivaikščiosite po turgų, seną žvejų miestelį, matysite beduinų palapines, kurios suteiks galimybę pajusti tradicinį Abu Dabio gyvenimą. Po pietų užsuksite į Emyratų Rūmų viešbutį. Grįždami į Dubajų aplankysite Manarat al Saadiyat – lankytojų centrą, kuriame demonstruojami artimiausi šalies sostinės plėtros planai. Kirsite salą Yas ir stabtelėsite viešbutyje, kur įsikūrusi įspūdinga Yas Marina vandens „Formulės-1“ lenktynių trasa. Galėsite nusifotografuoti. Trumpas poilsis viešbutyje prieš skrydį.

Nuvažiuotas atstumas apie 315 km.

Dienos akcentas

Baltasis arabų architektūros milžinas Šeicho Zajido mečetė.

11 DIENA. DUBAJUS–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS

Skrydis Dubajus–tarpinis oro uostas–Vilnius

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 9 nakvynės 3* viešbučiuose, 1 nakvynė 3* dykumos stovyklavietėje;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 9 pusryčiai ir 9  vakarienės;
 • rusiškai kalbančių vietinių gidų paslaugos Omane ir JAE.

  Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietai į Maskatą ir atgal iš Dubajaus (nuo 490 EUR);
 • Omano viza (gaunama oro uoste, apie 20 Omano rialų);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos.

 Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 10;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 6, daugiausia 8;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • priemoka už vienvietį kambarį – nuo 400 EUR;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.

 

 

 

 

 

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?