Pažintinė kelionė atrasti neįtikėtiną Japoniją. 8 dienos aplankant Tokiją, Fudži, Osaką, Kiotą

Kelionė

Garantuoti išvykimai nuo 6 keliautojų!

Norite gauti pasiūlymą kitomis datomis, kitam žmonių skaičiui ar maitinimui? Parašykite mums!

Organizatorius:We Travel

Kelionės kaina: nuo 2800 EUR + skrydis, kai vyksta 4 asmenys (asmeniui dviviečiame kambaryje)
Kelionės kaina: nuo 2150 EUR + skrydis, kai vyksta 6 asmenys (asmeniui dviviečiame kambaryje)

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir pervežimai pagal programą;
 • transportas – minivanas arba taksi;
 • traukinys Kanadzava–Kiotas, paprastos vietos, vykstama be gido;
 • 7 nakvynės standartinės klasės 3* nurodytuose arba panašiuose viešbučiuose;
 • ekskursija pagal kelionės programą, įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 7 pusryčiai, 1 vakarienė Macumote;
 • angliškai kalbančių gidų paslaugos; rusiškai kalbančių gidų paslaugos pagal individualų užklausimą;
 • vairuotojo paslaugos;
 • arbatpinigiai;
 • bagažo iki 20 kg pervežimas (1 vienetas) iš Kanadzavos į Kiotą;
 • 1 vienetas bagažo asmeniui viso turo metu.

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Tokiją ir atgal iš Osakos; programoje numatyti rytinis atvykimo ir išvykimo laikai;
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • programoje nenumatytos papildomos ekskursijos;
 • viršytas nurodytas laikas programoje dėl papildomai lankomų vietų – 6 500 Japonijos jenų / 1 valanda;
 • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose, jei yra;
 • asmeninės išlaidos.

Greitieji traukiniai, aukštosios technologijos, nesustabdomas didmiesčių ritmas ir visai šalia – senovinės šventyklos, Rytų išmintis, magiška gamta... Prisijunkite prie mūsų grupės ir pabandykite įminti Japonijos paslaptis! Tekančios Saulės šalies žmonės atvykusiuosius į jų išpuoselėtą kraštą pasitinka nepaprastai nuoširdžiai. Ir tai nėra tik išorinis mandagumas – šypsenos ir nuoširdumas sklinda iš jautrios jų sielos gelmių. Nors, kaip sakoma, perprasti japonų dvasios gelmes – tas pat, kaip iš vienos nuodingiausių pasaulyje žuvų – fugų – pagaminti aukščiausios klasės sušį. Tik didis meistras, daug metų mokydamasis, gali tai padaryti. Nuo amžių glūdumos iki pat šių dienų japonai sugeba būti nuoširdūs, pasitikėti aplinkiniais ir atvykėliais, nes jiems duotas žodis prilygsta garbės kodeksui. Verta pagarbos ši tauta ir dėl to, kad per tiek laiko sugebėjo išsaugoti savo sielą nesuteptą, pakilti iš karų ir gamtos stichijų sukelto chaoso ir žengti į priekį... Viena tokios stiprybės priežasčių – suvokimas, kad pats didžiausias, ypatingas, nedalomas dvasinis turtas yra papročiai, tautos istorija, architektūra ir kitos kultūrinės vertybės. Vis dėlto Japonija, išsaugojusi keistą archajiškų tradicijų rinkinį, yra, ko gero, pati moderniausia pasaulio valstybė. Tad nenustebkite, jei po kelerių metų atvykę į Japoniją ir pasirinkę XII–XIX a. japoniškos sodybos stiliaus viešbutuką, įsikūrusį ilgametės buvusios sostinės Kioto priemiestyje, sulauksite taksi vairuotojo roboto...

1 DIENA. TOKIJAS

Savarankiškai atvykę į Tokiją būsite pasitikti. Ekskursija po Japonijos sostinę ir didžiausią šalies miestą Tokiją. Tai yra gausiausiai apgyvendintas metropolis pasaulyje, garsėjantis tiek įspūdingais moderniais, tiek senojo kultūrinio paveldo objektais. Miestas iki 1868 m. buvo vadinamas Edu, tačiau, Japonijai atsivėrus išoriniam pasauliui ir imperatoriui persikėlus iš Kioto, jis tapo naująja sostine ir gavo Tokijo – „Rytų sostinės“ – vardą. Aplankysite šventyklą Asakusa Kanon. Ši šventykla, kitaip dar vadinama Senso (VII a.), – seniausia budistinė, nepaprastai įspūdinga ir išskirtinio grožio Tokijo šventovė. Joje saugoma auksinė gailestingumo deivės Kanon statula. Pasak legendos, 628 m. iš šalimais esančios upės du vietiniai broliai žvejai ištraukė Kanon statulą. Nors jie ją įmetė atgal į upę, statula magiškai vis grįždavo pas juos. Todėl toje vietoje buvo pastatyta Senso šventykla, kad žmonės galėtų garbinti deivę Kanon ir jai dėkoti. Į šventyklą įeinama pro Kaminarimon – „Griaustinio vartus“ – tikrą šventyklos ir Tokijo miesto simbolį. Pasisėmę magiškos energijos senovinėje šventykloje, pateksite į Nakamise prekybos gatvelę, seniausią Tokijuje, visai šalia „Griaustinio vartų“. Papietavę pasivaikščiosite po imperatoriškąjį pilies sodą. Imperatorius ir imperatoriškoji šeima, kaip šalies simbolis, turi nepaprastą svarbą Japonijos istorijoje. Rūmai buvo įkurti buvusios Edo pilies teritorijoje – dideliame parke, apsuptame kalvų ir didžiulių akmeninių sienų pačiame Tokijo centre, netoli centrinės stoties. Šie rūmai yra imperatoriškosios šeimos rezidencija. Pasak legendos, pirmasis imperatorius Džimu, valdęs 660 m. pr. Kr., buvo Saulės dievybės Amatersu palikuonis. Nors didžiąją istorijos dalį imperatorius turėjo tik simbolinę valdžią, tačiau jo šeimos kilmingai, kami dievybių globojamai prigimčiai lenkėsi visi šalį valdę šiogūnai. Edo periodo metu šioje pilyje gyveno Tokugavos šeima. Vėliau XIX a. iš Kioto į Tokiją persikėlė imperatorius su šeima, kurių palikuonys imperatoriškuosiuose rūmuose gyvena ir šiandien. Imperatoriškoji šeima atveria duris lankytojams į vieną iš savo keturių garsiųjų japoniškų sodų. Pasivaikščiosite po Rytinį pilies sodą, lankytojus žavintį didele skirtingų augalų kolekcija. Taip pat čia yra įvairiausių Edo periodo architektūros administracinių pastatų. Paprastai rūmų vidus nėra atviras lankytojams, bet įspūdingą sodą apžiūrėti galėsite. Užsuksite į 332 m aukščio Tokijo bokštą, antrą pagal aukštį pastatą Japonijoje. Tokijo bokštas traukte traukia turistus pagrindinėje observatorijoje 150 m aukštyje esančia apžvalgos aikštele. Iš observatorijos matysite bet kuriuo paros laiku nepakartojamą panoraminį Tokijo vaizdą. Įėję į pastatą dėl saugumo galėsite būti apieškoti ir patikrinamos jūsų rankinės. Ekskursijos pabaiga 18 val. Vyksite į viešbutį. Laisvas laikas, nakvynė viešbutyje Tokijuje.

Dienos akcentai Šiandien jūsų diena Tokijuje – Japonijos sostinėje ir didžiausiame šalies mieste. Tai fantastiška pažintis su megapoliu, garsėjančiu tiek įspūdingais moderniais, tiek senojo kultūrinio paveldo objektais.

2 DIENA. TOKIJAS–NIKAS–TOKIJAS (Pusryčiai)

Po pusryčių (8 val.) susitiksite su gidu ir vyksite į visos dienos ekskursiją po Niką. Japonijoje sakoma: nesakyk, kad pamatei kažką nuostabaus, kol nesi matęs Niko, Kioto ir Širakavos. Gamtos grožis ir išskirtinai puošnių budistų bei šintoistų šventyklų kompleksai užburia tiek vietinius, tiek turistus. Nikas buvo svarbi maldyklų ir šventyklų vieta nuo seno, tačiau tapo dar garsesnė XVII a. dėl čia pastatyto šiogūno Tokugavos Iejasu mauzoliejaus. Tokugava yra garsiojo Edo periodo pradininkas ir viena svarbiausių japonams istorinių asmenybių. Aplankysite į UNESCO paveldo sąrašą įtraukta Tosho-gu šventyklų kompleksą, skirtą garsiajam Tokugavai. Kompleksas įsikūręs miško apsuptyje. Prie ornamentuotų Omotemono vartų jus pasitiks šventyklos sargai – dvi dievybių statulos. Komplekso takeliai ir keliai išdėlioti taip, kad tarp pastatų būtų išlaikyta pusiausvyra ir harmonija, suteikianti iškilmingą religinę atmosferą. Pastatai žavi itin puošniu dekoru, nebūdingu kitoms Japonijos šventykloms. Komplekso akcentas – ant apipavidalintų arklidžių pavaizduotos trys garsiosios beždžionės, sakančios: „Nematau pikto, negirdžiu pikto, nesakau pikto.“ Papietavę toliau mėgausitės Nike susiliejančiu religijos ir gamtos grožiu. Čia gausu piligriminių takelių, giraičių ir krioklių. Gamtos harmoniją pajusite ir grožėdamiesi vienu įspūdingiausių Japonijoje 100 m aukščio Kegono kriokliu bei Čiūdzendžio ežeru. Į Tokiją grįšite 18 val. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

Dienos akcentai Dieną praleisite Niko nacionaline parke, žavinčiame puošniausiomis šventyklomis ir gamtos harmonija.

3 DIENA. TOKIJAS–HAKONĖ–FUDŽIO KALNAS–MACUMOTAS (Pusryčiai, vakarienė)

Ekskursijos pradžia 8 val. Susitiksite su gidu ir automobiliu vyksite link Hakonės (kelionės trukmė – apie 2,5 val.). Keliausite į Owakudani geizerių slėnį. Šis slėnis – tai trijų tūkstančių metų senumo vulkaninių geizerių vietovė, susidariusi po Hakonės ugnikalnio išsiveržimo. Tai aktyvi vulkaninė zona, kurioje galima pasimėgauti karštosiomis versmėmis, upėmis ir užuosti tikrą ugnikalnių sieros kvapą. Teritorija garsėja ir juodaisiais kiaušiniais, virtais natūraliai karštame vandenyje ir pajuodavusiais dėl sieros. Sakoma, kad šie kiaušiniai prailgina žmogaus gyvenimą septyneriais metais. Papietausite. Vyksite link aukščiausio Japonijos kalno – Fudžio, supamo Penkių Fudžio ežerų (Fudžigoko). Kalnas laikomas Japonijos simboliu ir siekia net 3 776 metrus. Šis ugnikalnis yra beveik tobulos formos, todėl jį itin mėgsta menininkai. Pastarąjį kartą jis išsiveržė 1708 m., tačiau vis dar yra aktyvus. Kalną supančių Penkių Fudžio ežerų apylinkės yra puiki vieta kalnui stebėti ir pradėti į jį kopti. Ši ežeringa vietovė žinoma kaip populiari iškylų, žygių, stovyklaviečių vieta, kurioje yra daugybė karštųjų versmių. Pakilsite iki penktosios aikštelės ir keliausite Macumoto link (kelionės trukmė – apie 3,5 val.). Ekskursijos pabaiga 19 val. Atvykę į viešbutį – riokaną – ne tik pavakarieniausite, bet ir išbandysite karštąsias versmes – onsen. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Macumote.

Dienos akcentai Japonijos simbolis Fudžio kalnas. Karštosios versmės – vulkaninėse zonose karštųjų versmių vanduo dažnai būna verdantis, susidaro geizeriai. Karštųjų versmių vandenyje gausu mineralų, tad nuo seno jis naudojamas maudynėms bei gydomosioms procedūroms.

4 DIENA. MACUMOTAS–TAKAJAMA–ŠIRAKAVA–KANADZAVA (Pusryčiai)

Papusryčiavę viešbutyje, 8 val. susitiksite su gidu ir vyksite į Takajamą (kelionės trukmė – apie 2,5 val.). Takajama yra nedidelis, tradicinį japonišką žavesį išsaugojęs miestas (Gifu prefektūros Hida regione). Jis įsikūręs vaizdingoje vietoje – miestą supa kalnai, pro jį teka upė, gausu šventyklų ir puikiai išlikusių senovinių kvartalų. Kadangi Japonijoje yra ne viena vietovė, vadinama Takajama (japonų kalba takajama – „aukšti kalnai“), ši Takajama dažnai vadinama Hida Takajama. Tai nuostabus tradicinės japonų miesto atmosferos pavyzdys. Takajamoje yra išlikęs žavingas senamiestis –vienas populiariausių keliautojų, norinčių aplankyti ne vien Japonijos miestus, bet ir kaimus, tikslų. Istoriškai Takajama buvo labai svarbus medienos gavybos regionas, feodaliniais laikais jame telkėsi gabiausi dailidės. Čia pavasarį ir rudenį rengiamas festivalis laikomas vienu geriausių Japonijos festivalių. Apžiūrėsite senamiestį su Edo laikotarpį menančiomis namų gatvėmis, kai miestas klestėjo kaip turtingų pirklių buveinė. Į kai kuriuos namus galėsite užeiti ir pasižiūrėti, kaip atrodo jų interjeras, išlikę pirklių daiktai, pasigrožėti vietiniais meno dirbiniais. Miesto senamiestį galėsite apžiūrėti ne vien pėsčiomis, bet ir smagiai pasivažinėti rikša. Be medienos, vienas iš Takajamos verslų – sakės daryklos. Kelias jų galima rasti ir senamiestyje. Apžiūrėsite svarbų istorinį objektą – Takajamos Džinja namą, kuriame buvo priimami svarbiausi sprendimai ir sutinkami garbingiausi svečiai. Užsuksite į Sanmachi Suji gatvę. Papietausite ir vyksite į Širakavos kaimą. Širakava, įsikūrusi Šio upės slėnyje, garsi į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktais gasčio dzukuri architektūros stiliaus namais. Kai kurie jų yra senesni nei 250 metų. Išvertus „gasčio dzukuri“ reiškia „pastatyta lyg sudėjus rankas maldai“. Šių ūkinių namelių šiaudais dengti stogai iš tikrųjų primena besimeldžiančių budistų vienuolių rankas. Toks architektūros stilius išsivystė per kelias kartas ir yra skirtas atlaikyti daug ir sunkaus sniego, iškrentančio regione kiekvieną žiemą. Šių ūkinių namų palėpėse būdavo veisiami šilkverpiai kirminai. Iš Širakavos keliausite į Kanadzavą – prefektūros sostinę. Kelionės trukmė – apie 1,5 val. Pavadinimas Kanazawa reiškia „aukso pelkę“. Pasak legendos, auksas išplaukė vienam valstiečiui kasant bulves. Kai vienas įtakingiausių Edo periodo Japonijos valdovų klanų perėmė miesto valdžią, nuo to laiko miestas išsiplėtė aplink centre stovinčią pilį. Antrojo pasaulinio karo metais Kanadzava buvo antras pagal dydį Japonijos miestas, nesugriautas oro atakų metu. Kanadzavos miestas gali didžiuotis išsaugotu kultūriniu paveldu. Kadangi namų mokestis buvo matuojamas pagal fasado plotį, architektūros stiliui būdingi ilgi ir siauri namų fasadai. Šie namai buvo statomi prie pat kelio ir tiesiogiai lietėsi su gretimais pastatais. Dažniausiai tokie statiniai buvo dviaukščiai, tačiau antrasis aukštas naudojamas tik kaip sandėlis. Ekskursijos pabaiga 18 val. Nakvynė viešbutyje Kanadzavoje.

Dienos akcentai Senoviniai Japonijos kultūros centrai.

5 DIENA. KANADZAVA–KIOTAS (Pusryčiai)

Po pusryčių tik su rankiniu bagažu (pagrindinis bagažas keliaus tiesiai į Kiotą, todėl pasiruoškite daiktus, kurių gali prireiki pirmai nakvynei Kiote) 8.30 val. susitiksite su gidu. Jis padės priduoti bagažą. Ekskursijos po Kanadzavą metu aplankysite Nagamači samurajų kvartalą. Japonija neįsivaizduojama be samurajų, tad lankantis Kanadzavoje būtina užsukti į vietą, kur gyveno šie senovės kariai. Kvartalas įsikūręs prie Kanadzavos pilies. Jis išsaugojo originalų tų laikų kraštovaizdį, tad galima pasigrožėti išlikusiomis molinių sienų samurajų rezidencijomis, siaurais takeliais ir vandens kanalais. Jei liks laiko, galėsite užsukti į Nomura-ke – samurajų rezidenciją, kurioje įsikūręs muziejus, eksponuojantis samurajų klestėjimo laikų gyvenseną atskleidžiančius daiktus (už įėjimą mokate patys). Apžiūrėsite japoniškuosius Kenroku sodus – patraukliausią miesto vietą. Šie sodai laikomi vienais iš trijų gražiausių Japonijos sodų. Erdvios Kenroku teritorijos buvo išorinis Kanadzavos pilies sodas, sukurtas Maeda klano per du šimtus metų. 1871 m. visuomenei atvertas Kenroku sodas didžiuojasi žydinčių medžių įvairove, kintančia kiekvieną sezoną. Žodis Kenrokuen reiškia „Šešių tobulybių sodas“. Šios šešios tobulybės tai: erdvumas, nuošalumas, dirbtinumas, senoviškumas, vandens šaltinių gausa ir atsiveriantis vaizdas. Visa tai pagal kinų kraštovaizdžio kūrimo teoriją yra svarbiausi atributai, sudarantys tobulą sodą. Pasivaikščioję po sodą ir apžiūrėję tiltelius, fontanus, arbatos namelius, žavingus medelius, akmenis, gėles, pajusite užslėptą grožį. Įdomu tai, kad vanduo į sodą patenka per dar 1632 m. sukurtą sistemą iš už jo ribų esančios upės. Taip maitinami sodo tvenkiniai ir upeliai. Papietavę, arbatos namų kvartale susipažinsite su tik Japonijai būdinga realija – geišomis. Kanadzavoje veikia žinomas geišų kvartalas Higaši Čajagai, kur čaja (chaya – arbatos namelis) tipo restoranuose svečius linksmina šios nuostabios moterys. Edo periodu tokie restoranai buvo steigiami atskiruose pramogų kvartaluose, o Higaši Čajagai yra didžiausias ir populiariausias iš Kanadzavos mieste esančių trijų čaja kvartalų. Čia įsikūrę du čaja restoranai yra atviri lankytojams. Kiti pastatai dabar yra kavinės ir suvenyrų krautuvėlės. Tokie geišų namai iš išorės panašūs į kitus senovinius Kanadzavos miesto pastatus, tačiau antri jų aukštai yra aukštesni ir didesni, nes skirti pagrindinėms pramogoms. Iš Kanadzavos traukiniu be gido vyksite į Kiotą (gidas įlaipins į traukinį, kelionės trukmė – apie 2,5 val.). Kioto stotyje būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį. Ekskursijos pabaiga 18 val. Nakvynė viešbutyje Kiote.

Dienos akcentai Šiandien savo paslaptis jums atskleis japoniškieji Kenroku sodai. Įdomu tai, kad iki XVII a., kuriant japonišką sodą, buvo kopijuojama kinų estetika, vėliau išsivystė vietiniai sodų estetikos principai. Japoniškieji sodai neturi vieno modelio ar tipo, jų yra daug, pavyzdžiui: dzen, arba akmenų sodai, skirti meditacijai, arbatos ceremonijoms skirtų namelių sodai ir kt. Kitas japonų simbolis – samurajai – senovės Japonijos karių luomas. Klausydamiesi apie šių nepaprastų karių tradicijas, susimąstysite apie gyvenimą, neįtikėtinos pareigos ir garbės sąvokas.

6 DIENA. KIOTAS (Pusryčiai)

Kiotas – daugiau kaip 1 000 m. klestėjusi imperatoriškoji sostinė ir dabartinis japonų meno, kultūros, religijos ir išminties centras. 1994 m. Kioto senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Po pusryčių 8.30 val. susitiksite su vietiniu gidu. Kiote aplankysite pasaulio paveldo objektą dzenbudizmo šventyklą Kinkakudžį, dar vadinamą Auksiniu paviljonu, nes du viršutiniai jos aukštai yra visiškai paauksuoti. Kinkakudžio istorija siekia 1397 m., nuo 1408 m. kompleksas tapo šventykla. Jis daug kartų degė per karus, tačiau vėliau ir vėl buvo atstatytas. Pastato dizainas turėjo atspindėti aristokratiškas architektūros tendencijas, todėl kiekvienas aukštas yra vis kitokio architektūros stiliaus. Pasivaikščiosite po komplekso teritoriją. Matysite tvenkinį, kuriame saulėtomis dienomis atsispindi didingas auksu žibantis šventyklos fasadas. Beje, Kinkakudžis gražiausiai atrodo šviečiant saulei, kai aukso spindesys užpildo visą jo teritoriją. Šventyklą supa sodas, jame apžiūrėsite Sakatei arbatos namelį, Anmintaku tvenkinį, kuris, sakoma, niekada neišdžiūva, ir statulas, į kurias, tikima, įmetus monetų, galima prisikviesti laimę. Apsilankysite Nishijin tekstilės centre, kur galėsite pasimėgauti autentišku kimono reginiu. Kimono – tradicinis japonų drabužis, dažniausiai siuvamas iš šilko, tačiau šiais laikais neretai naudojama ir medvilnė. Kimono rengiasi tiek moterys, tiek vyrai, tiek vaikai bei skirtingo socialinio statuso žmonės. Šis anksčiau buvęs kasdienis drabužis dabarties laikas Japonijoje dėvimas įvairių festivalių, ceremonijų ar švenčių progomis. Užsuksite ir į kitą ypatingą vietą – Kiyomizu (Tyrojo vandens) šventyklą. Tai viena garsiausių Japonijos šventyklų, įkurta 780 metais. Žinoma, kad Kiyomizu – originali Hosso (vienos seniausių Japonijos budistinių sektų) šventykla. 1994 m. ji įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jos įžymybė – šventasis Budos akmuo, o pagrindinis traukos objektas – medinis balkonas, nuo kurio matyti Kioto miesto panorama ir prie šventyklos esančių klevų bei sakurų miškas, kiekvieną pavasarį ir rudenį nusidažantis ryškiomis spalvomis. Pagrindinėje Kiyomizu menėje stovi svarbiausias šventyklos garbinimo objektas – nedidelė 11 veidų ir tūkstančio rankų deivės Kanon statula. Krioklys Otowa šniokščia prie pagrindinės menės, o jo vanduo teka trimis srovelėmis. Lankytojai gali atsigerti šio vandens iš prie ilgų lazdų pritvirtintų puodelių. Tikima, kad kiekviena srovelė suteikia geriančiajam skirtingą naudą. Jos atskirai žada ilgą gyvenimą, sėkmę mokantis ir laimingą meilę. Tačiau gerti iš visų trijų srovių laikoma godžiu ir nemandagiu poelgiu. Papietavus jūsų lauks autentiška arbatos ceremonija ir apsilankymas svarbioje šintoistų šventykloje Fushimi Inari. Ši maldykla garsi tūkstančiais raudonų tori vartų, įrėminančių takus tarp pagrindinių jos komplekso pastatų. Takai veda į šventojo Inari kalno mišką, iškilusį 233 m aukštyn. Maldykla skirta šintoistinei dievybei Inari, kurios pasiuntiniai yra lapės. Po ekskursijos apie 18 val. galėsite pasivaikščioti po Giono kvartalą – geišų rajoną, kuriame vakarais galima išvysti į savo arbatos namelius skubančias geišas ir jų mokines maiko, apsirengusias ypatingais kimono ilgomis rankovėmis. Kvartalo puošmena – seniausias Japonijoje kabukio teatras. Beje, Gione buvo filmuojamas ir garsusis filmas „Geišos išpažintis“. Vaikštinėdami galėsite apžiūrėti daugybę parduotuvių, restoranų, arbatos namelių, kuriuose lankytojus linksmindavo geišos bei maiko. Kvartalas taip pat garsėja ir tradicinių ilgų bei siaurų pirklių namų gausa. Būtinai užsukite į populiariausią Giono vieta – Hanami-koji gatvę. Šioje jaukiai prabangioje vietoje veikia daug pirklių namuose įsikūrusių restoranų, siūlančių ir tradicinį japonišką, ir vakariečiams labiau įprastą maistą. Nors dauguma turistų Gione tikisi pamatyti geišų arba maiko, tačiau jas išvysti pasiseka ne visada. Turistams primenama pamačius geišą arba maiko elgtis mandagiai, nepulti jų fotografuoti ar joms trukdyti, nes pastaruoju metu padaugėjo įžūlių fotografų. Jei pageidausite, vakare galėsite užsisakyti bilietus ir pasimėgauti „Gion Corner“ kasdien rengiama programa, skirta turistams ir užsieniečiams. Jos metu demonstruojami tradiciniai japoniški menai: ikebana, lėlių teatras bunraku, arbatos ceremonija, kiogenų teatras. Pramoginio renginio trukmė – apie 50 minučių. Nakvynė viešbutyje Kiote.

Dienos akcentai Patirsite estetinį katarsį žvelgdami į Japonijos architektūros šedevrą Auksinį Kinkakudžio paviljoną, apie kurį sukurtas romanas ir pastatytas kino filmas, pasimėgausite autentišku kimono reginiu ir arbatos gėrimo ceremonija, po ekskursijos Giono kvartale žvalgysitės geišų.

7 DIENA. KIOTAS–NARA–OSAKA (Pusryčiai)

Po pusryčių 8 val. susitiksite su angliškai kalbančiu gidu. Automobiliu važiuosite į Narą (kelionės trukmė – apie 1 val.) – pirmąją nuolatinę Japonijos sostinę, įkurtą 710 metais. Tais laikais miestas vadintas Heidžio. 784 m. sostinė buvo perkelta, nes ten įsikūrusių budistinių vienuolynų gausa tapo tikra grėsme politinei valdžiai. Leisitės į ekskursiją po Narą pėsčiomis. 1880 m. įkurtame Naros parke apžiūrėsite kelias šventyklas: Todajo, Kasugos, Kakufudži, Naros nacionalinį muziejų. Nenustebkite parke išvydę laisvai vaikštinėjančių elnių, čia – jų namai. Elniai laikomi šintoistų dievybių pasiuntiniais, todėl yra saugomi ir laikomi nacionaline vertybe. Paprastai gyvūnai draugiški, tačiau kai kurie gali būti agresyvūs, ypač jei mano, kad bus pašerti. Kai kurie jų netgi išmoko nusilenkti prašydami maisto. Visame parke parduodami elnių sausainiai. Todajo šventykla – viena garsiausių ir istoriškai svarbiausių Japonijos šventyklų, pastatyta 752 metais. Pagrindinė jos menė – Daibutsuden – didžiausias pasaulyje medinis pastatas, kuriame yra viena didžiausių Japonijoje bronzinių statulų – milžiniškas 15 m aukščio Buda. Šventykloje yra ir daugiau mažesnių Budos statulėlių. Populiari šventyklos vieta – kolona su tarpu, kuris yra Budos šnervės dydžio. Tikima, kad pralindęs pro tarpą kitame gyvenime pasieksi nušvitimą. Tačiau ne visiems pavyksta prasisprausti pro šį tarpelį, nes jis nėra didelis. Kasuga – šintoistų šventykla. Šintoizmas – animistinė arba politeistinė japonų religija, kurios garbinimo objektas yra gamta bei ją įkūnijantys kami. Žodis kami išvertus reiškia „dievai“, „nematomos gamtos dvasios“ arba tiesiog „dvasinės būtybės“. Kasugos šventykla yra pati mėgstamiausia žmonių maldykla, įkurta tuo pačiu metu kaip ir sostinė, todėl yra skirta miestą saugančiai dievybei. Ji garsi bronziniais žibintais, kurių daugybė kabo visoje šventyklos teritorijoje. Žibintai uždegami tik du kartus per metus – per žibintų festivalius vasario ir rugpjūčio mėnesiais. Papietavę toliau vaikščiosite po Naros parką, matysite Horiū šventyklą – 607 m. princo Šhōtoku, įkurtą budistinę šventovę. Tai – viena seniausių šalies šventyklų, kurioje yra seniausios pasaulyje išlikusios medinės konstrukcijos. Ji įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 1998 m. jos teritorijoje pastatyta Šventyklos vertybių galerija, kurioje galima išvysti didžiulę meno kolekciją. Po ekskursijos važiuosite į Osaką. Ekskursijos pabaiga 18 val. Registracija į viešbutį. Osaka – trečias pagal dydį ir antras pagal svarbą Japonijos miestas, Kansajo regiono ekonominis centras. Osaka garsi pagrindine miesto pilimi, pradėta statyti dar 1583 metais. Tai gynybinis statinys, kurio kompleksą sudaro tvirtovė, bokštai, vartai, kalvos ir įstabios akmeninės sienos. Taip pat galėsite apžiūrėti Nišinomaru sodus, kuriuose auga 600 sakurų, yra gražiai įkomponuotas arbatos namelis. Iš sodo matysite atsiveriantį puikų pilies vaizdą. Parkas – populiariausia Osakos sakurų stebėjimo vieta pavasarį. Matysite įspūdingą plūduriuojantį dangaus pastatą Umeda – 173 m statinį, susidedantį iš dviejų pagrindinių bokštų, sujungtų observatorijos platforma, esančia 39 aukšte. Jei turėsite laiko, rekomenduojame pasikelti į Umeda apžvalgos aikštelę visiškai sutemus, kai atsiveria Osakos panoramos „šviesų spektaklis“ arba pasivaikščioti po Šinsaibašio ir Dotonborio rajonus. Nakvynė viešbutyje Osakoje.

Dienos akcentai Buvusioje Japonijos sostinėje Naroje tiesite ranką paglostyti Naros šventyklų globojamų šventųjų elnių.

8 DIENA OSAKA–VILNIUS (P)

Po pusryčių išsiregistruosite iš viešbučio, susitiksite su angliškai kalbančiu asistentu ir automobiliu ar taksi tik su vairuotoju vyksite į Osakos Kansajo oro uostą. Skrydis Osaka–Vilnius.

Pastabos:

 • programą galima pratęsti pagal individualų pageidavimą;
 • galima rinktis kitas datas pagal individualų pageidavimą, kaina perskaičiuojama;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 d. iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui: vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, skiepai ir kt.;
 • dienos kelionpinigiai pietums ar vakarienei – nuo 20–30 EUR;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 6 keliautojai;
 • priemoka už vienvietį kambarį - nuo 250 EUR
 • pasikeitus keliautojų skaičiui, skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
  nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • nepamirškite pasirūpinti savo sveikata, rekomenduotinas skiepų sąrašas svetainėje  Dėl skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

Jei norite keliauti vienas, su šeima ar draugais, jei domina kitos datos ar papildomos paslaugos ar tiesiog turite klausimų, parašykite į keliones@we.lt ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis!

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?