Kinija ir Tibetas - po pasaulio stogu 13 d. pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos

Kelionė

 

Norite gauti pasiūlymą kitomis datomis, kitam žmonių skaičiui ar maitinimui? Parašykite mums!

Organizatorius:We Travel

Kinija ir Tibetas – du kraštai, nepaliekantys abejingų. Keliaudami prisiliesite prie kitų kultūrų ir kraštovaizdžių, išmoksite amžinos jaunystės paslapčių, nors trumpam galėsite pamiršti žemiškas problemas ir pamąstyti apie gyvenimo prasmę, laimę ir savęs suvokimą. Tibetas žavi mistika, religingumu, neįtikėtinais gamtos turtais ir gyvenimo filosofija. Kinija traukia nepaprasto grožio gamta, miestais ir išskirtine kultūra. Didžiausio dėmesio čia sulaukia žavingos viso pasaulio numylėtinės pandos. Tik Kinijoje jos gyvena laisvėje. Kinija – šalis, kuri visada gali nustebinti net išrankiausius keliautojus.

Kelionėje:

 • Čongčingas – miglose skendintis miestas
 • Pandos – tik Kinijoje laisvėje gyvenantys unikalūs gyvūnai
 • Kruizas Li upe tarp mistinių formų kalnų ir bambukų giraičių
 • Guilino stebuklingas gamtos grožis
 • Guangdžou – gurmanų rojus, kuriame indai plaunami žaliąja arbata
 • Tibeto vienuolynai ir šventyklos

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–ČONGČINGAS

 2 DIENA. ČONGČINGAS (Pi)

Atskridę į Čongčingą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus. Vyksite į ekskursiją po miestą, įsikūrusį kalnuotoje vietovėje prie Jangdzės ir Dzialingo upių santakos. Pagal statistiką tai yra tankiausiai apgyvendintas Kinijos miestas, kuriame įsikūrę beveik 30 mln. gyventojų. Dėl gražių, dažnai migloje skendinčių peizažų Čongčingas dar vadinamas rūko miestu. Vietiniai gyventojai itin svetingi ir dažnai kartoja, kad iš toli atkeliavęs svečias jiems suteikia begalinio džiaugsmo. Aplankysite Liaudies aikštę, Trijų tarpeklių muziejų ir pakilsite į Erlingo parką, iš kurio atsiveria didinga panorama į dviejų upių santaką. Po pietų vyksite į viešbutį pailsėti. Nakvynė viešbutyje Čongčinge.

Nuvažiuotas atstumas apie 120 km.

 Dienos akcentas

Čongčingas – viena labiausiai klestinčių metropolijų mūsų planetoje.

3 DIENA. ČONGČINGAS–LHASA (3600 m virš jūros lygio) (P)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Tibetą – dar vieną paslaptingą mūsų planetos vietą. Atskridę sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir keliausite į viešbutį. Lhasa – Tibeto autonominis regionas ir istorinė Tibeto šalies sostinė, kultūrinis ir ekonominis centras, išsidėstęs Tibeto kalnyne 3 650 m aukštyje. Šis miestas minimas jau nuo I amžiaus. Išvertus sostinės pavadinimas reiškia „Dievų vieta“ arba „Saulės vieta“. Nakvynė viešbutyje Lhasoje.

4 DIENA. LHASA (P, Pi)

Po pusryčių – laisvas laikas toliau aklimatizuotis. Apie vidurdienį pradėsite ekskursiją. Maždaug VII a. čia buvo pastatytas didingas statinys – Džokango šventykla, laikoma seniausia ir švenčiausia vieta Tibete. Tūkstančiai piligrimų mina takus, vedančius link šventykloje esančios pačios švenčiausios Jawos Shakyamunio, istorinio budizmo kūrėjo, plačiai žinomo Siddharthos Gautamos vardu, skulptūros. Manoma, kad ji buvo išraižyta dangaus architekto Višnukarmos Indijoje dar gyvenant Budai Šakjamuniui (V–VI a. prieš Kr.). Vėliau pasivaikščiosite senamiesčio gatvelėmis. Pamatysite vietinių pasididžiavimą ir savotišką Lhasos simbolį Barkhor gatvelę, dar nuo senų laikų supančią Džokango šventyklą. Tuo metu piligrimai suko ratus aplink švenčiausią vietą ir praminė taką. Ir dabar nemažai piligrimų su maldos ratais rankose eina pagal laikrodžio rodyklę nuo pirmųjų aušros spindulių iki sutemų. Abiejose gatvės pusėse apstu parduotuvėlių, prekiaujančių garsiais maldos ratais, tibetiečių tradiciniais drabužiais ilgomis rankovėmis „chuba“, Tibeto peiliais, papuošalais ir tankomis – budistiniais paveikslais, vaizduojančiais Budą, dievybes, mokytojus ir naudojamus per sakralinius ritualus. Vakarop apsilankysite Tibeto medicinos centre. Nakvynė viešbutyje Lhasoje.

Nuvažiuotas atstumas apie 50 km.

5 DIENA. LHASA (P, Pi)

Po pusryčių prasidės visos dienos ekskursija. Pirmiausia vyksite į miesto centre ant Raudonosios kalvos stūksančius baltos spalvos Potalos rūmus, įtrauktus į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai ne tik monumentaliausias statinys Tibete, bet ir aukščiausi pasaulyje senieji rūmai. Pagal legendą VII a. Tibeto imperatorius įsakė pastatyti devynių aukštų rūmus su 999 kambariais savo nuotakos Kinijos princesės garbei. 1645 m. jie pradėti restauruoti ir ilgai buvo Dalai Lamos rezidencija. Dabar tai yra budistų maldos ir kulto vieta, svarbus religinis Tibeto centras. Rūmų sienos pastatytos iš granito, langai ir stogas – mediniai. Patalpos papuoštos šilkinėmis juostomis ir sutromis. Dėl ypatingo grožio rūmus dažnai vadina „perlu ant pasaulio stogo“. Po pietų vyksite į vieną didžiausių pasaulyje Drepungo vienuolyną, kuriame gyvena apie 10 tūkst. vienuolių. Taip pat apsilankysite Sera vienuolyne – viename iš dviejų gelugpos, t. y. pačios gausiausios ir įtakingiausios Tibeto budizmo mokyklos, dar žinomos kaip „geltonkepurių“ arba „geltonoji“ tikyba (pagal vienuolių aprangą), vienuolyne. Jei užteks laiko, pasivaikščiosite Norbulingkos parke, įrengtame 1740 m., o vėliau restauruotame ir tapusiame Dalai Lamos vasaros rezidencija. Nakvynė viešbutyje Lhasoje.

Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

 Dienos akcentas

Du UNESCO objektai – dvasinis piligrimų centras Džokango šventykla ir Tibeto budizmo simbolis, gyva legenda Potalos rūmai.

6 DIENA. LHASA (P, Pi)

Po pusryčių vyksite prie Jamdroko ežero, vieno iš trijų didžiausių Tibeto šventųjų ežerų. Legendomis apipintas, eilėraščiuose apdainuotas, snieguotų kalnų viršukalnių apsuptas ir ledynų maitinamas gėlo vandens ežeras, pasak tibetiečių mitologijos, yra persikūnijusi dievybė. Budistai šventai tiki, kad šis ežeras galės padėti tibetiečiams rasti Dalai Lamos reinkarnacijos vietą. Vyresnieji vienuoliai ateina prie Jamdroko ežero giedoti ir melstis, meta gilyn į ežerą hadas (šilko lopinėlius kaip palaimos objektą) ir kitas relikvijas tikėdamiesi įžiūrėti vandenyje Dalai Lamos sielos vietos užuominą. Manoma, kad jis turi sveikatą puoselėjančių ypatybių. Jo vanduo kiekvieną minutę keičia spalvą, todėl sakoma, kad tokio pat ežero neįmanoma pamatyti du kartus. Užsuksite į Zaki šventyklą, pasigrožėsite Tibeto architektūrai būdingais statiniais, atspindinčiais nerašytus Tibeto architektūros principus: harmoningą ryšį su gamta, kruopščiai parinktą vietą, griežtą proporcijų sistemą, kur vyrauja trejetas, spalvų derinys ir daugybė simbolių. Svarbiausias iš jų – penkių elementų teorija. Nakvynė viešbutyje Lhasoje.

Nuvažiuotas atstumas apie 380 km.

 Dienos akcentas

Paslaptingas Tibeto talismanas Jamdroko ežeras.

7 DIENA. LHASA–ČENGDU (P)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Čengdu, seniausią vidurio Kinijos miestą, įsikūrusį dar IV a. pr. Kr. Miestas gerai žinomas pasaulyje dėl didžiųjų pandų tyrimų ir veisimo centro. Jame sumontuotos kameros filmuoja ir nuolat transliuoja kasdienį pandų gyvenimą. Laisvas laikas aklimatizuotis. Nakvynė viešbutyje Čengdu.

8 DIENA. ČENGDU (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į pandų auginimo, reabilitacijos ir tyrimų centrą, įkurtą 1987 metais. 2006 m. vasarą pandų rezervatas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą siekiant apsaugoti šiuos unikalius Kinijos gyvūnus nuo išnykimo. Tada čia gyveno tik šešios pandos, o dabar centrui priklausančiame bambukų miške įsikūrusi ne viena didžiųjų pandų šeima – per tą laiką pandos atsivedė daugiau nei 100 jauniklių. Be tingių „bambukinių lokių“, kaip neretai pandas vadina patys kinai, centre gyvena apie 20 rūšių kitų retų gyvūnų, tarp jų ir raudonosios pandos, dar vadinamos ugninėmis lapėmis. Tai į meškėną panašūs žvėreliai puošnia raštuota uodega, padedančia ne tik išlaikyti pusiausvyrą aukštai šokinėjant, bet ir šildančia šaltomis naktimis. Vėliau apsilankysite Čingjango taoistų šventykloje, pastatytoje dar Tangų dinastijos laikais (618–908 m.), kai taoizmas Kinijoje buvo plačiai paplitęs. Galėsite pasivaikščioti senamiesčio pėsčiųjų alėjomis Kuan ir Zhaixiangzi, kur į tradicinės architektūros pastatus estetiškai įsilieję šiuolaikiniai namai sudaro jaukų kavinių, arbatinių, restoranėlių ir parduotuvių kompleksą. Nakvynė viešbutyje Čengdu.

Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

 Dienos akcentas

Kinijos nacionalinis turtas – visų širdis pavergiančios pandos.

9 DIENA. ČENGDU–GUILINAS (P)

Po pusryčių apsilankysite arbatos plantacijoje arba Suchuan arbatos namuose, po to vyksite į oro uostą ir skrisite į Guiliną. Dėl neįtikėtinų formų kalnų šis regionas laikomas viena gražiausių Kinijos vietovių. Atvykę apsilankysite Nendrinės fleitos urvuose, dažnai vadinamuose gamtos rūmais, nes čia galima rasti „paviljonų“, „amfiteatrų“, „sodų“ ir „parkų“. Viename iš urvų gali tilpti iki tūkstančio žmonių. Jis vadinamas Drakonų karaliaus krištoliniais rūmais – kartais čia priimamos vyriausybinės delegacijos ir rengiami klasikinės muzikos koncertai. Tarp kalkakmenio urvuose galima rasti įvairių kitų mineralų, tokių kaip agatas ir jaspis. Vienas iš akmens stulpų pagal legendą – magiškasis drakonų karaliaus skeptras, juo išlaikoma jūros ramybė. Pasigrožėsite Dramblio straublio kalnu, tapusiu Guilino vizitine kortele. Vietinė legenda byloja, kad vienas imperatoriškosios kariuomenės dramblys susirgo ir buvo paliktas likimo valiai. Vietiniai žmonės jį priglaudė, išgydė, o po to dramblys nebepanoro tęsti tarnybos. Kartą, kai dramblys gėrė vandenį, supykęs dangaus imperatorius smogė jam ir jis virto akmeniu. Pusapvalė anga tarp dramblio straublio ir galvos vadinama „Mėnulio urvu“, nes pati anga ir jos atspindys vandenyje formuoja ratą, panašų į mėnulio pilnatį. Nakvynė viešbutyje Guiline.

Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

 Dienos akcentai

Nepaprasto grožio gamtos rūmai – Nendrinės fleitos urvai. Guilino simbolis – Dramblio straublio kalnas.

10 DIENA. GUILINAS–JANGŠUO–GUILINAS (P, Pi)

Po pusryčių leisitės į kruizą Li upe (apie 83 km). Tai viena švariausių Kinijos upių, išsiskirianti neapsakomu skaidrumu. Iš abiejų pusių apsupta mistinių formų kalnų ir bambukų giraičių, tarp jų įsikūrę vietinių gyventojų kaimeliai. Pietų Kinijos karstinės kilmės kalnai stebina formomis ir užburia įvairove. Tai yra vieninteliai iš dviejų pasaulyje esančių karstinių kalnų regionų. Dėl reto grožio kraštovaizdžio Guilino vietovė kartu su kitais šešiais Kinijos karstinių kalnų regiono objektais įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Po pietų laive atvyksite į Jangšuo kaimelį, pasivaikščiosite kilometro ilgio prekybine gatve ir užsiregistruosite į viešbutį. Vakare siūlomas įspūdingas vandens ir kalnų spektaklis „Sesers Liu įspūdis“. Nakvynė viešbutyje Guiline.

 Dienos akcentas

Kruizas Guilino upe – žvilgsnis į vieną romantiškiausių pasaulio gamtovaizdžių, UNESCO objektą.

11 DIENA. GUILINAS–GUANGDŽOU (P, Pi)

Po pusryčių važiuosite į savitą Longšengo regioną, kuriame gyvena įvairios tautinės mažumos. Šios nedidelės tautelės garsėja spalvingais rankų darbo audiniais, batika. Vienos jų, yao genties, moterys didžiuojasi kone ilgiausiais pasaulyje plaukais. Pagal jų tikėjimą – kuo ilgesni plaukai, tuo ilgesnis bus gyvenimas. Pajusite kasdienį žmonių ritmą, išvysite ryžių laukų terasas. Šias terasas, siekiančias 1 100 m aukštį, kalnų šlaituose maždaug nuo XII a. formavo valstiečiai tiesiog rankomis. Tokiam darbui reikia labai didelių pastangų – nedidelė klaida gali išprovokuoti sienų griūtį ir sunaikinti derlių. Valstiečiams, turėjusiems rūpintis savo išlikimu kalnuotose vietovėse, tai buvo vienintelė galimybė išmaitinti savo šeimas. Po ekskursijos traukiniu važiuosite į Guangdžou – miestą pietinėje Kinijoje, didžiausią šio regiono ekonomikos centrą ir uostą. Nakvynė viešbutyje Guangdžou.

Nuvažiuotas atstumas apie 80 km.

 Dienos akcentas

Longšengo kalnų regionas, išsaugojęs tūkstantmečių senumo terasinio žemės ūkio tradicijas.

12 DIENA. GUANGDŽOU (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją po miestą, įkurtą dar III a. pr. Kr. Tautosakoje žinoma legenda apie miesto įkūrimą, kaip kartą iš dangaus jodamos ant penkių ožių į žemę nusileido penkios dangiškosios būtybės, apsirengusios penkių spalvų drabužiais. Kiekviena būtybė turėjo rankose ryžių kotelį, jį padovanojo žmonėms, kad tie nebadautų. Šioje vietoje dabar pastatyta daoso Penkių dvasių šventykla. Mieste vyrauja dailės amatai, įsikūręs Sun Yatseno universitetas. Čia gausu įvairių religijų šventyklų: budistų Šešių banjanų šventykla (537 m.), krikščionių Šv. Širdies katedra (1888 m.). 672 m. pirmasis Kinijoje misionierius jame įkūrė Huaisheng (liet. „atmink pranašą“) mečetę. Sakoma, kad tai buvo pranašo Mahometo dėdė. Miestas garsėja puikia virtuve ir siūlo paragauti įmantrių patiekalų. Po pietų – laisvas laikas. Pasivaikščiokite upės pakrante, apsilankykite barų gatvės restoranėlyje, kur indai jums matant bus plaunami žaliąja arbata. Papildysite suvenyrų rinkinuką, apsilankysite zoologijos sode arba televizijos bokšte. Vakare siūlome nueiti į cirką arba iš kruizinio laivelio pasigrožėti puošniomis Guangdžou pakrantėmis. Nakvynė viešbutyje Guangdžou.

Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

 Dienos akcentas

Gilių kulinarinių tradicijų gurmanų rojus Guangdžou.

13 DIENA. GUANGDŽOU–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS (P)

Viešbutyje paimsite pusryčių rinkinį ir vyksite į oro uostą. Skrydis Guangdžou–tarpinis oro uostas–Vilnius.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 11 nakvynių 3* viešbučiuose;
 • traukinio bilietai Guilinas–Guangdžou;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 11 pusryčių, 8 pietūs;
 • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu (Tibete pagal galimybę);
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Papildomos išlaidos:

 •  lėktuvo bilietas į Kiniją ir atgal (nuo 595 EUR);
 • vidinių skrydžių bilietai Čončingas–Lhasa–Čengdu–Guilinas (nuo 670 EUR);
 • Kinijos viza ir įvažiavimo į Tibetą leidimas (100 EUR);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • kelionių draudimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams (apie 45 USD);
 • asmeninės išlaidos.

  Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 11;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 16; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • priemoka už vienvietį kambarį – 330 EUR;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Svarbu: Tibete būsite apie 3 600 m virš jūros lygio, todėl dalis laiko atvykus skirta aklimatizuotis. Kreipkitės į savo gydytoją dėl aukštikalnių ligos profilaktikos bei simptomų, konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.

 

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?