Iranas. Persijos civilizacijos palikimas ir dabarties mozaika. 10 d. pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos

Kelionė

Galima išgirsti sakant, kad Persija tėra istorija, o dabartis – Iranas. Tačiau nuo to laiko, kai buvo nuverstas paskutinis šachas ir valdžią perėmė dvasiniai lyderiai ajatolos, žmonės šalyje nepasikeitė. Tai didelė šalis, o keliauti po ją – ypatingas nuotykis.

Norite gauti pasiūlymą kitomis datomis, kitam žmonių skaičiui ar maitinimui? Parašykite mums!

Organizatorius:We Travel

Galima išgirsti sakant, kad Persija tėra istorija, o dabartis – Iranas. Tačiau nuo to laiko, kai buvo nuverstas paskutinis šachas ir valdžią perėmė dvasiniai lyderiai ajatolos, žmonės šalyje nepasikeitė. Tai didelė šalis, o keliauti po ją – ypatingas nuotykis.

Kelionėje:

 • Persijos senosios civilizacijos kultūros lobynas ir tūkstantmetė istorija
 • Milžiniškos dykumos, didingi kalnai, žavios oazės
 • Persiškieji sodai
 • Kvapų ir skonių įvairovė

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–STAMBULAS–ŠIRAZAS

2 DIENA. ŠIRAZAS (P)

Širazas – daugiau nei prieš 4 tūkst. metų įkurtas miestas, garsus Persijos poetais, šventyklomis ir rožėmis. Šio miesto vardu pavadintos ir visame pasaulyje vertinamos vynuogės „Shiraz“. Aplankysite apelsinmedžių sodus Narenjestan, Nasiro al Mulko mečetę, Hafizo ir Saadi kapavietes. Apžiūrėsite Vakilio kompleksą, kurį sudaro turgavietė ir mečetė. Vakare užsuksite į šacho Čerago mauzoliejų su didžiuliais svogūnų formos kupolais.

 Persijos kultūros sostinė Širazas – poezijos ir rožių miestas.

3 DIENA. ŠIRAZAS–PERSEPOLIS–NAKŠE ROSTAMAS–PASARGADAI–JAZDAS (P, V)

Išvyksite į V a. pr. Kr. karaliaus Darėjaus pastatytą Tachte Džamšidą, arba Persepolį. Šio miesto liekanos, saugomos UNESCO, byloja apie pritrenkiančią Achaimenidų galią. Nakše Rostame aplankysite senąsias Persijos karališkąsias kapavietes, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, išvysite septynis Sasanidų dinastijos laikų reljefus. Užsuksite į Pasargadus – pirmąją senovės Persijos sostinę, saugomą UNESCO.

 Achaimenidų valdytos 28 tautų didingos valstybės galios atgarsiai.

 4 DIENA. JAZDAS (P)

Jazdas – miestas, įsikūręs Didžiosios Druskingosios ir Luto dykumų pakraštyje. Jazde aplankysite Penktadieninę mečetę (XIII–XIV a.), kurios stilingi minaretai yra aukščiausi Irane, o kiekviena apdailos plytelė byloja apie spalvų ir grožio darną. Apžiūrėsite kompleksą Amir Chakhmag, vėjo bokštus. Lankysitės Zaratustros pasekėjų laidojimo vietoje – tylos bokštuose. Jei bus galimybė, išvysite stipruolių sporto zurkanės treniruotę.

 Senasis Jazdas – siaurų gatvelių ir molinių statinių labirintas, kuriame dingsta žingsnių aidas ir ryškiu kontrastu švyti mėlyno dangaus lopinėliai.

 5 DIENA. JAZDAS–NAINAS–MEIBODAS–ISFAHANAS (P)

Vyksite į Isfahaną. Stabtelėję Naine aplankysite seniausią Irano mečetę, pastatytą IX a., išskirtinį senamiestį. Istoriniame Meibode apžiūrėsite gynybinės tvirtovės liekanas ir pasimėgausite puikiais panoraminiais vaizdais. Vakare galėsite grožėtis XII–XVII a. statytais arkiniais tiltais.

 6 DIENA. ISFAHANAS (P)

Isfahanas – gražiausias persų meno centras su nuostabiomis mečetėmis ir stilingais minaretais. Būsite nustebinti Imamo aikštės, šeicho Loflollos ir Imamo mečečių – įspūdingiausio persų architektūros paminklo. Aplankysite Ali Kapu ir Čehel Sotun rūmus. Leisitės į derybas su garsiųjų persiškų kilimų pardavėjais.

 Rytų perlas Isfahanas – persiško grožio miestas.

 7 DIENA. ISFAHANAS–ABIANĖ-DYKUMOS OAZĖ (P, V)

Ryte pratęsite pažintį su Isfahanu – apžiūrėsite UNESCO saugomą Penktadieninę mečetę, užsuksite į armėnų kvartalą ir Vank bažnyčią.Pakeliui lankysite UNESCO saugomą Abianės kaimelį, gyvuojantį jau 2 tūkst. Metų ir vyksite į ekologinę dykumos oazę, įsikūrusią tarp Didžiosios Druskingosios dykumos ir aukščiausių Karkaso kalnų. Leisitės į safarį kupranugariais, lydimi kupranugarių varpelių melodijos, pasivažinėsite dykumų dviračiais, o sutemus prie laužo gėrėsitės žvaigždėtu dykumos dangumi ir skanausite nacionalinių patiekalų.

 8 DIENA. DYKUMOS OAZĖ–KAŠANAS–KOMAS–TEHERANAS (P)

Kašano apylinkėse plyti didelės rožių plantacijos, iš kurių žiedlapių gaminamas rožių aliejus, naudojamas parfumerijai. Atvykę lankysitės XVII a. įkurtuose Kašano Fin soduose, laikomuose persiško rojaus sodo pavyzdžiu. Seniausius persiškus sodus Irane saugo UNESCO. Svečiuositės dabar muziejais virtusiuose pirklių namuose. Matysite išskirtinę jų puošybą, paklaidžiosite po vidinius kiemelius ir sodus. Keliaudami į Teheraną, aplankysite Komą – šiitų piligrimų centrą su didžiausia Irane seminarija. Apžiūrėsite iš išorės Fatimos Masumeh šventyklą mauzoliejų.

 Legendiniai persiški sodai – kvapų ir simetrijos harmonija.

 9 DIENA. TEHERANAS (P, V)

Teheranas oficialiai minimas nuo XII a., o Irano sostine tapo tik XVIII a. pabaigoje. Tai modernus, patrauklus, intensyvaus eismo ir judrus miestas, išlaikęs senas tradicijas. Ekskursijos metu aplankysite kilimų muziejus, UNESCO saugomus Golestano rūmus, Irano centriniam bankui priklausantį juvelyrikos muziejų bei istorinį Didįjį Teherano turgų.

Teherano muziejai ir rūmai – didybės ir turtų išraiška.

10 DIENA. TEHERANAS–STAMBULAS–VILNIUS (P)

Anksti ryte vyksite į oro uostą.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 8 nakvynės 3* viešbučiuose, tradiciniame šeimos viešbutyje ir (arba) karavansarajuje;
 • 1 nakvynė dykumoje palapinėse arba svečių namuose (be kategorijos);
 • ekskursijos pagal programą;
 • maitinimas pagal programą: 8-9 pusryčiai (priklauso nuo skrydžio laiko), 5 pietūs, 3 vakarienės;
 • angliškai arba kalbančio gido ir vietinių gidų  paslaugos;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.


Papildomos išlaidos:

 • bilietai į Širazą ir atgal iš Teherano (nuo 420 EUR);
 • viza gaunama atvykus į Širazo oro uostą, vizos kaina apie 75 €;
 • asmenys, kurių pasuose yra Izraelio sienos kirtimo spaudas, neįleidžiami į Iraną.

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?