Meniu
Sužinokite daugiau apie jus dominančia kelionę
Padėkite mums suorganizuoti Jums nepamirštamas atostogas - užsiminkite apie savo lūkesčius, kad pasiūlytume tik Jums skirtą kelionių variantą!

* - Privalomi laukeliai

2018 m. / Indonezija – archipelago paslaptys 18 d. pažintinė kelionė su grupe ir vadovu, 6 salos

Kelionė

Kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos.

Indonezija......pajusite ugnikalnių žemės pulsą, susipažinsite su vietinėmis gentimis ir unikaliomis jų tradicijomis, akis į akį susitiksite su drakonais...
Konsultanto pagalba
AR
Aprašymas

Detalės

Jūsų laukia nepaprasta išvyka į tolimąjį Žemės vidurį pasisemti vaizdų, kvapų ir adrenalino. Šalis nustebins etniniu bei kultūriniu paveldu, o gamtos įvairovė tiesiog sužavės: pajusite ugnikalnių žemės pulsą, susipažinsite su vietinėmis gentimis ir unikaliomis jų tradicijomis, akis į akį susitiksite su drakonais... Patikėkite, šios kelionės niekada nepamiršite. Indonezija iš tiesų labai toli nuo Lietuvos – tūkstančiai jos salų plyti pietryčių Azijoje, Indijos ir Ramiojo vandenynų sandūroje. Indonezijos archipelagas yra ypatingoje vietoje – ekvatoriuje (lietuviškai – pusiaujas). Pusiaujas – tai menama linija, vienodai nutolusi nuo Žemės ašigalių ir dalijanti mūsų planetą į šiaurės ir pietų pusrutulius. Liaudiškai šnekant, Indonezija yra pačiame Žemės viduryje. Tad viešintieji šioje šalyje dažnai ekvatorių kerta kelis ar net keliolika kartų. Tai priklauso nuo pasirinkto kelionės maršruto. Ne kiekvienoje egzotiškoje šalyje išvysi tokią stulbinamą gamtą: vulkaninius kalnus ir įspūdingus jų kraterius, atogrąžų miškus su nepaprastai gausia ir įvairia augmenija bei gyvūnija, spalvingą povandeninio gyvenimo įvairovę. Indonezija išsiskiria ir savo etniniu bei kultūriniu paveldu.

Visa tai ir vilioja keliautojus į Sumatros, Javos, Borneo, Sulavesio, Balio, Komodo  ir Papua Naująją Gvinėją ar dar kitas  salas. Nors daugelis ten vyksta dažniausiai jau iš anksto žinodami, ko tikėtis vienoje ar kitoje saloje, Indonezija sugeba juos pergudrauti. Ji gerokai papurt

Kelionėje:

 • Šešios salos: Java, Kalimantanas, Papua, Balis, Floresas ir Komodas
 • Bromo–Tengerio–Semeru ugnikalnių nacionalinis parkas
 • Garbanotieji žmonės papuasai
 • Pasimatymas su Komodo drakonais
 • Java – Indonezijos kultūros širdis, viena žinomiausių archipelago salų, vieta, kur persipina įvairių tautų tradicijos, tikėjimas ir gyvenimo stilius. Čia, tarp ugnikalnių ir vaizdingos Diengo plynaukštės, pristatyta visa pusiaujo floros ir faunos įvairovė, čia nuo senų laikų išliko labai daug šventyklų, mečečių ir rūmų, čia klesti įvairiausi originalūs rankdarbiai: batikos, sidabro ir aukso dirbiniai. O dvi įstabios kultūrinės relikvijos – karaliaus Sailiendros dinastijos statytas vienas didžiausių pasaulyje budistų šventyklų Borobudūro kompleksas ir nepaprastas hinduistų kultūros palikimas Prambananas – yra įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Mokslininkai spėja, kad Javos saloje galėjo egzistuoti pati seniausia Žemėje iki šiol žinoma civilizacija, mokėjusi statyti megalitines struktūras. 
 • Papua Naujoji Gvinėja (Irian Džaja), arba Svečiuose pas papuasus (malajų kalba papuasai reiškia „garbanoti žmonės“). Tai Indonezijai priklausanti vakarinė Naujosios Gvinėjos salos dalis. Manoma, kad ir dabar šalyje yra išlikę civilizacijos nepaliestų genčių. Būtent dėl šios priežasties Papua Naujoji Gvinėja traukia turistus ir tyrinėtojus. Juk kadaise ir mums atrodė, kad tai pasaulio pakraštys. Saloje esantis Lorenco nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 
 •  Komodo nacionalinis parkas, arba Pasimatymas su Komodo drakonais. Tai didžiausi šiuo metu Žemėje gyvenantys driežai, saugomi įstatymo ir įtraukti į Tarptautinę raudonąją knygą. Didžiausias pasaulyje driežas, dinozaurų giminaitis, užauga iki 3 m ilgio ir gali sverti iki 150 kilogramų. Komodo nacionalinis parkas apima keletą salų ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Didžiausios drakonų populiacijos gyvena Rinčos ir Komodo salose, tiesa, Rinčos drakonai yra šiek tiek mažesni. Abi salos pasiekiamos laivais, nuo vienos iki kitos galima nuplaukti per 2,5 valandos.
 • Margasis Balis – graži, paslaptinga atogrąžų sala, turinti daug kitų jos išskirtinumą rodančių pavadinimų: Dievų sala, Šventyklų sala, Meilės sala. Indų poetas Rabindranatas Tagorė apie Balį yra pasakęs: „Tai paskutinis rojus Žemėje.“ Šią mažytę salą gaubia ypatinga dvasinė aplinka – kas antras namas turi hinduistų šventyklą, čia lankosi daugybė menininkų, todėl Balis vadinamas menininkų meka. Balto ir tamsaus vulkaninio smėlio paplūdimiai, smaragdo spalvos vandenynas, susiliejantis su turkio spalvos dangumi, ryžių terasos tarp ugnikalnių ir vešliųjų džiunglių, kokosų palmės, nesuskaičiuojamos šventyklos ir šventyklėlės leidžia ne tik gerai pailsėti, bet ir pakeliauti po salą. Reginių kolekcionieriai galės pasigrožėti per amžius nesikeičiančiais nacionaliniais kostiumais (jų spalvų ir derinių gali pavydėti net garsiausi dizaineriai), nacionaliniais šokiais ir nuostabia gamta. O kur dar skaniausias maistas, jūrų gėrybių restoranėliai Džimbarano paplūdimyje, vietinių žmonių nuoširdumas, kalnų šventyklos, ryžių terasos... „Visko nespėjome apžiūrėti, reikės būtinai grįžti dar kartą“, – kelionei baigiantis vienbalsiai sako svečiai.
   

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS – TARPINIAI ORO UOSTAI – DŽAKARTA

2 DIENA. DŽAKARTA

Atvykę į Džakartą – Indonezijos sostinę, būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Džakartoje.

3 DIENA. DŽAKARTA–PANKALANBUŪNO NACIONALINIS PARKAS (Pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Vyksite į oro uostą ir skrisite į Centrinį Kalimantaną. Atvykus pervežimas į Kumajaus uostą – vartus į Putingo Kyšulio nacionalinį parką, įkurtą 1982 metais. Indonezija didžiuojasi savo nacionaliniais parkais Sumatros ir Kalimantano salose. Čia saugomi orangutanai – hominidų šeimos primatų genties atstovai. Kaip ir gorilos bei šimpanzės, orangutanai priklauso didžiųjų beždžionių būriui. Tai didžiausi pasaulyje medžiuose gyvenantys gyvūnai, o jų pavadinimas kilo nuo malajų kalbos žodžių, reiškiančių „miško žmogus“. Dabar pasaulyje išlikę vos 30 tūkst. orangutanų. Sumatroje suskaičiuojama apie 7 tūkstančiai. Žinoma, jų būta kur kas daugiau, tačiau kolonizatoriai kirto miškus, nepaisydami gamtos dėsnių, ir tuo pačiu naikino beždžionių populiaciją. Lietuvių kilmės pasaulinio garso antropologė, žymiausia orangutanų tyrinėtoja Birutė Galdikas 1971 m. atvyko į Kalimantano (Indonezijai priklausanti Borneo salos dalis) Putingo Kyšulį ir čia įkūrė Leakey stovyklą – orangutanų stebėjimo ir reabilitacijos centrą. Per daugybę metų šioje saloje sukauptą išskirtinę patirtį B. Galdikas aprašė savo knygoje „Rojaus atspindžiai“, kuri lietuvių kalba pasirodė 2011 metais. Laivu, kurį indoneziečiai vadina klotok, pasieksite Tandjung Harapan, buvusį našlaičių orangutanų reabilitacijos centrą. Čia sustosite ir stebėsite orangutanus jų maitinimo metu. Pietūs laive. Po pietų visiškoje ramybėje iš lėto plaukdami tyrinėsite pakrantes ir stebėsite jų gyventojas ilganoses beždžiones, makakas ir daugybę paukščių.

4 DIENA. PUTINGO KYŠULIO NACIONALINIS PARKAS (Pusryčiai, pietūs)

Mediniu laivu plauksite aukštyn upe iki Leakey stovyklos. Po kelių valandų pasieksite stovyklą ir lydimi patyrusio gido bei reindžerių keliausite heterogeniniais miškais, kur turėsite galimybę sutikti laukinių orangutanų, gibonų, makakų. Po nesudėtingo žygio grįšite į Leakey stovyklą, pietausite. Po pietų aplankysite stovykloje maitinamus ir prižiūrimus orangutanus. Laivu leisitės žemyn upe iki Kumajaus uosto ir vyksite į Pankalanbuūną. Vakarienė laive.

5 DIENA. PANGKALAN BUNAS – SEMARANGAS – BOROBODŪRAS – DŽOKJAKARTA (Pusryčiai, pietūs)

Ankstyvas skrydis į Semarangą. Atvykę tęsite kelionę autobusu į Borobudūro šventyklą, užsuksite į spalvingą vaivorykštės kaimelį Kampung Pelangi. Vėliau jūsų lauks išskirtinė pažintis su paslaptinga Borobudūro šventykla – senoviniu budistų architektūros šedevru, kuris iki 1814 m. buvo palaidotas po ugnikalnio pelenais. Tai viena garsiausių budistinių šventovių, pastatyta 300 m. anksčiau nei garsiosios Kambodžos Angkoro šventyklos. Borobudūras, žvelgiant iš viršaus, primena milžinišką mandalą ir yra trijų lygių, atspindinčių budistų visatos sampratą, o jo terasas puošia 504 Budos statulos ir apie 3 tūkst. bareljefų. Pasieksite Džokjakartą.

Dienos akcentas

Milžiniška mandala Borobudūro šventykla, UNESCO objektas.

6 DIENA. DŽOKJAKARTA (Pusryčiai, pietūs)

Vyksite į ekskursiją. Džokjakarta – legendinis Javos miestas, kultūros, meno ir aukštojo mokslo centras. Ekskursijos metu pamatysite „miestą mieste“ – Sultono rūmus (Kraton), Vandens pilį. Po pietų – pažintis su UNESCO saugomu hinduistų kultūros paveldu Prambanano šventyklų kompleksu. Tai vienas didžiausių senosios Javos architektūrinių paminklų, pastatytas X amžiuje. Kadaise šį kompleksą sudarė net 244 šventyklos, skirtos hinduistų dievų trejybei: Brahmai, Višnui ir Šivai. Viena ispūdingiausių – centrinė Šivos šventykla. Nepaprastas kompleksas buvo beveik visiškai sugriautas per 2006 m. vykusį žemės drebėjimą. Prambanano šventyklos tapo trapios ir pažeidžiamos, todėl ne į visas leidžiama įeiti. Apsilankysite vietiniame vaisių,  paukščių turguje, skanausite dar nerėgėtų vaisių. Vaisiai yra atskira tema, ypač skanūs  mangai, ananasai, pasifloros, dar nematyti  gyvatės vaisiai, kurio oda su rudais žvyneliais, it tikros gyvatės. Retas vaisius – duranas, apvalus  ir spygliuotas. Tuose kraštuose jis vadinamas vaisių karaliumi, tačiau dauguma vakariečių turistų nesiryžta paragauti durano, nes jis skleidžia labai nemalonų kvapą. Dėl šios priežasties duraną draudžiama valgyti viešbučiuose bei  kitose viešose patalpose.   Sužinosite apie gydomąsias vaisių savybes.
Užsuksite į amatininkų  dirbtuves.Indonezija įdomi savo amatais. Ten nuo seno paplitę drožyba iš medžio, audimas, batika. Pasiūlos įvairovė akinanti. Audimo raštams būdingos geometrinės figūros, kuriose vyrauja keturios spalvos: balta simbolizuoja rojų, mėlyna – Dievo palaimą, raudona – gyvybę (kraujas), juoda – mirtį.Batika (tekstilės puošybos būdas) indonezietiškai reiškia „mažas kąsnelis“ arba „lašas“. Dirbant šia technika, ant audinio plotų, kad jie nenusidažytų, liejami mažyčiai ištirpinto vaško lašeliai. Klasikinė batikos spalvinė skalė yra griežta ir ribota. Iki XVII a. pagrindinės spalvos buvo balta ir mėlyna, vėliau atsirado ruda, raudona ir geltona. Visi indonezietiškos batikos motyvai turi ypatingas reikšmes .  Vėliau vyksite  į  Malioborą – gatvę, tapusia Džokjakartos ikona arba dar vadinama „24 valandų gatve“. Nakvynė viešbutyje Džokjakartoje.

Dienos akcentas

Prambanano šventyklos – grakštus architektūros šokis, UNESCO objektas.

7 DIENA. DŽOKJAKARTA – BROMAS (Pusryčiai)

Papusryčiavę traukiniu vaizdingu kraštovaizdžiu vyksite link Bromo ugnikalnio. Šiuo metu Indonezijoje yra apie 150 veikiančių ugnikalnių. Vienas jų – aktyvus 2 329 m. aukščio įspūdingasis Bromas. Važiuodami matysite ugnikalnius, atogrąžų miškus, ryžių laukus, kavamedžių, kakavmedžių ir prieskoninių augalų plantacijas, privačius ūkius. Persėdę į automobilį, pasieksite kalnų lodžiją. Nakvynė lodžijoje.

8 DIENA. BROMAS – SURABAJA – MAKASARAS (Pusryčiai)

Anksti ryte (4 val.) visureigiais vyksite į Bromo–Tengerio–Semeru ugnikalnių nacionalinį parką. Iš pradžių važiuosite prie kalno Penanjakan  apžvalgos aikštelės pasitikti saulės Parko pavadinimas kilo nuo trijų ugnikalnių pavadinimų. Šiuo metu Indonezijoje yra apie 150 aktyvių ugnikalnių. Javos salos rytuose yra veikiantis Bromo ugnikalnis (aukštis – 2 329 m). XXI a. jis buvo išsiveržęs 2004, 2010, 2011 ir 2012 metais. Kasdien anksti rytą turistai kopia į Bromą, kad pasitiktų saulę. Padažnėjęs Žemės pulsas atsiskleidžia aktyviausių ugnikalnių išsiveržimais, liūtimis, potvyniais, tačiau niekas negali nuplauti, sustingdyti žmogaus svajonės, jo noro patirti, pažinti ir pamatyti. Vien dėl tokių potyrių verta vykti į Indoneziją – kylančios saulės vaizdas magiškai veikia žmogaus sąmonę ir žodžiai čia bejėgiai. Pasitikę saulę kartu su Pasaulio turistais, vyksite per garsiąją Bromo ugnikalnio smėlio jūrą prie Bromo ugnikalnio kraterio (jei nenorėsite eiti pėsčiomis, bus galima joti). Deja, norint pasiekti viršūnę, reikės įkopti dar 284 laiptelius, kol atsidursite prie garuojančio, dundančio, o gal šį kartą labai ramaus  kraterio. Apie 8 val. išvyksite atgal į viešbutį, papusryčiausite ir pasiruošite kelionei į Surabają.Skrydis Surabaja–Makasaras.Nakvynė viešbutyje Makasare ( Sulavesio sala).

Dienos akcentas

Tekančios saulės spinduliuose ir rūko sruogose besimaudantis Bromo ugnikalnio katilas.

9 DIENA. MAKASARAS–DŽAJAPURA–VAMENA (PAPUA) (Pietūs)

Vidurnaktyje vyksite į Makasaro  oro uostą skrydžiui į  Naujosios Gvinėjos  Papua oro uostą  Džajapurą. Papua vilionės lauks Jūsų.  Naujosios  Gvinėjos  Papua (Irian Džaja) gyventojai yra papuasai, malajų kalba reiškia „garbanoti žmonės“. Indonezijai priklausanti vakarinė Naujosios Gvinėjos Papua salos dalis. Manoma, kad dar ir šiandien šalyje yra išlikę civilizacijos nepaliestų genčių. Būtent dėl šios priežasties Papua  traukia turistus ir tyrinėtojus. Net gi ir   mums dar atrodo, kad tai pasaulio pabaigos ar kanibalų kraštas. Saloje esantis  Lorenco nacionalinis parkas yra įtrauktas į UNESCO gamtos paveldo pasaulio sąrašą. Dėl spartaus tropinių miškų kirtimo yra iškilęs didelis pavojus Papua  kad išnyks daug unikalių augalų ir gyvūnų rūšių;  be to , vietinius papuasus taip pat siekiama išstumti...Ar tai  bus per stipru, kad priimti papuasų kultūrą, religiją, gyvenimo būdą, ar tai  bus iššūkis Jums, įsitikinsite tik apsilankę joje. O pažintis gali prasidėti lėktuve , mūsų keliautojai prisimena:„Pakeleiviai papuasai, stipriai besiskiriantys savo išvaizda nuo kitų matytų indoneziečių, buvo tikras galvos skausmas stiuardesėms. Nemokantys skaityti čiabuviai sėdo nesirinkdami vietų.Vietoje oro uosto mus pasitiko tinklinis gardas,  be to,buvome daug kartų įspėti, kad tarp pasitinkančiųjų bus ir vyrukų su nacionaliniu kostiumu –vyriško pasididžiavimo apsauga „koteka“(specialiai paruoštas ilgavaisis moliūgas). Vietiniai tiesiog susirenka paspoksoti, kaip šįkart atrodo nauji atvykėliai, paspausti jiems rankos.
Atvykę į Džajapuros oro uostą, persėsite ir skrisite į Vamenos miestelį, esantį Baliemo upės slėnyje. Pagrindinis bagažas liks Džajapuroje. Atrodo, kad miestas tiesiog patogiai įsitaisęs stūkso virš didžiojo Baliemo slėnio. Tik lėktuvu galima pasiekti šią vietą, o iš čia pradėti pažintį su vietiniais papuasais, jų tradicijomis ir ritualais, lankysite Aikimą kaimelį ir praleisite apie pora valandų vaikščiodami Dani genties kaimeliais. Grįžę, jei liks laiko, galėsite  aplankyti  turgų Jibama, kur vietiniai žmonės parduoda savo dirbinius: vakariečio akims keistas penių apsaugas (koteka), žolinius sijonus, strėles, ietis, akmeninius kirvukus, lankus ir nuostabaus skonio egzotinius vaisius.. Nakvynė viešbutyje Vamenoje.

Dienos akcentas

Akį traukiantis turgus Jibama ir netikėti atradimai.

10 DIENA. VAMENA–BALIEMO SLĖNIS–VAMENA (Pusryčiai, pietums – sausas davinys)

Po pusryčių automobiliu išvyksite į vietovę Dživiką ,esančią centrinėje  Baliemo slėnio dalyje.Iš ten leisitės į  1val.  trukmės žygį pėsčiomis kol pasieksite Dani genties klaną. Gėrėsitės puikiu kraštovaizdžiu, tyrinėsite ir žvalgysitės, kaip gyvena dani genties žmonės. Trobesiai ten – maži, mediniai,su šiaudiniais stogais. Kiekvieno kiemo dešinėje stovi stačiakampis namas-svetainė, gale kiemo – vyro namas, kairėje pabirę žmonų namukai. Vietinių darbo įrankiai be galo primityvūs, mažai metalo, daug kas iš akmens, virvės – augalinės, moterys nertus maišus nešioja ant galvos.Stebino įmantrūs svarbių vyrų kostiumai, dekoruoti spalvingais rojaus paukščiais, raitytomis kotekomis. Karo šokiai gal jau kiek praradę savo prasmę, bet rūkyti čiabuviai nepamiršę, patys augina tabaką ir laukia  dovanų iš turistų . Matysite batatų ūkelius ir patirsite nuotykių jausmą, eidami kabančiais tiltais. Grįšite į Vameną. Nakvynė viešbutyje Vamenoje.

Dienos akcentas

Varginantis, bet nepamirštamas žygis pėsčiomis.

11 DIENA. VAMENA–OBIA–VAMENA (Pusryčiai, pietums – sausas davinys)

Vyksite į kaimelį Obia, kur susitiksite su dani genties atstovais ir stebėsite šimtmečiais nepakitusį jų gyvenimo būdą. Obia yra vienas iš nedaugelio kaimų, kur išlikusios senosios tradicijos bei ritualai. Čia nerasite nei elektros, nei kompiuterių. Dani genties vyrai puošiasi įspūdingomis penių apsaugomis (koteka), moterys – žolių sijonėliais, drauge jie ūkininkauja ir gyvena vadovaudamiesi šimtamečiais papročiais. Dauguma tyrinėtojų ir keliautojų šį primityvų pasaulį vadina gyvenimu akmens amžiuje... Pasigrožėsite galinga ir akmenuota Baliemo upe, vietinių kaimeliais, aptvertais medinėmis tvoromis be vartų. Stebėsite karingus papuasų šokius ir kiaulės skerdimo ceremoniją. Šie ritualai išlikę nuo seniausių laikų, kai papuasai kariaudavo tarpusavyje dėl visai rimtų priežasčių – žemės arba moterų ir kiaulių, kurios ir dabar yra didžiausias jų turtas. Fotografai ir filmų statytojai pastebi, kad šių  unikalių  tradicijų neįmanoma nei aprašyti, nei nupasakoti, tiesiog reikia tai pamatyti... Grįžtant lankysite Kotilolos urvą, sustosite vietiniame turguje. Nakvynė viešbutyje Vamenoje.

Dienos akcentas

Prisilietimas prie akmens amžiaus – pirmykštė dani gentis ir jų gyvenimo būdas.

12 DIENA. VAMENA–DŽAJAPURA–DENPASARAS (Pusryčiai)

Važiuosite į oro uostą ir skrisite į Džajapurą, persėsite ir skrisite į Denpasarą. Nakvynė viešbutyje Denpasare.

13 DIENA. BALIS–LABUANBADŽAS–KOMODAS (Pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Iš Balio oro uosto  Denpasaro, pagrindinį bagažą palikę viešbutyje, skrisite į Labuanbadžą- Floreso sala. Kruizas su nakvyne mediniame laive Komodo salos link. Komodo nacionalinis parkas užima apie 600,3 tūkst. ha, jam priklauso penkios pagrindinės salos: Komodas, Rinča, Padaras, Motangas ir Kodė. Pakeliui sustosite Rinčos saloje. Rinčos sala – tai dar viena vieta, kur gyvena garsieji Komodo drakonai ir jų populiacija čia netgi gausesnė. Tiesa, Rinčoje šie driežai mažesni. Galėsite išbandyti paviršinį nardymą.Vėlyvą popietę išplauksite link Kalongo salos ( šalia Komodo salos). Vakaras laive, apie 18-19.00 val.  stebėsite įdomų  reiškinį – šimtus skraidančių šikšnosparnių  arba dar vadinamų skraidančiomis lapėmis. Mat, ši šikšnosparnių rūšis su lapės veido pavidalu sutinkama tik Pietryčių Azijoje, Madagaskare ir Australijoje. Vakarienė ir nakvynė laive.

Dienos akcentas

Gyvasis senojo pasaulio reliktas Komodo drakonai ir akistata su jais.

14 DIENA. KOMODAS–ROŽINIS PAPLŪDIMYS–RAJŲ TAŠKAS–LABUANBADŽAS (Pusryčiai, pietūs)

Iš ankstyvo ryto artimiau susipažinsite su garsiaisiais Komodo drakonais – milžiniškais varanais, pačiais didžiausiais šiuo metu pasaulyje gyvenančiais driežais. Komodo nacionaliniame parke pėsčiomis pasieksite Banungulungą, buvusią drakonų maitinimo vietą, esančią apie 2,5 km nuo pakrantės. Pasivaikščiosite, stebėdami driežus natūralioje aplinkoje. Nors žinomiausi parke yra Komodo drakonai, tačiau salose gausu ir kitų gyvūnų: laukinių buivolų ir arklių, elnių, šernų, įvairių gyvačių ir paukščių. Papietausite laive, mėgausitės saule rožiniame laukiniame paplūdimyje, pramogausite vandenyje. Vėlyvą popietę grįšite į Labuanbadžo. Nakvynė viešbutyje Labuanbadžyje.

Dienos akcentas

Paviršinis nardymas Rajų taške ir poilsis rožiniame laukiniame paplūdimyje.

15 DIENA. LABUANBADŽAS–DENPASARAS (BALIS) (Pusryčiai)

Po pusryčių skrisite į Denpasarą. Poilsis Sanūro ar kitame kurorte. Galimybė užsisakyti papildomų ekskursijų.

16 DIENA. BALIS (Pusryčiai)

Poilsis Sanūro ar kitame kurorte. Galimybė užsisakyti papildomų ekskursijų.

17–18 DIENOS. BALIS–TARPINIAI ORO UOSTAI–VILNIUS (Pusryčiai)

Laisvas laikas. Vyksite į oro uostą. Skrydis Balis–tarpiniai oro uostai–Vilnius.

 

Papildoma informacija

Papildoma informacija

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 11 nakvynių 3+* viešbučiuose pažintinio turo metu;
 • 1 nakvynė laive;
 • 3 nakvynės 4* viešbutyje Balio saloje;
 • ekskursijos pagal programą;
 • maitinimas pagal programą: 14 pusryčių, 9 pietūs, 2 vakarienės;
 • angliškai kalbančio gido paslaugos;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

 Papildomos išlaidos:

 • skrydis į Indoneziją ir atgal (nuo 750 EUR);
 • vidiniai skrydžiai (nuo 550 EUR);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • kelionių draudimas;
 • papildomos ekskursijos ir paslaugos;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 •  asmeninės išlaidos.
   

 Pastabos:

 •  kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl papildomų nakvynių viešbučiuose,  viešbučio keitimo, vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 •  nakvynių skaičius – 15;
 •  keliautojų skaičius – mažiausiai 12; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, kaina perskaičiuojama;
 •  priemoka už vienvietį kambarį – nuo 520EUR;
 •  važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 •  rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje 

Pastaba: galima prailginti poilsį Balio saloje, nevykti į Komodo nacionalinį parką ir (arba) anksčiau išvykti namo.

Komentarai

Parašyti savo atsiliepimą

You're reviewing: 2018 m. / Indonezija – archipelago paslaptys 18 d. pažintinė kelionė su grupe ir vadovu, 6 salos

Būkite pirmas aprašęs šią prekę