2018 m. / Indija – Pietų Indijos slėpiniai

Kelionė

Pietų Indija stebina kultūrinio ir istorinio paveldo gausa, kupina žavesio ir paslaptingumo.
Konsultanto pagalba
AR
Aprašymas

Detalės

Pažintinė kelionė po Pietų Indiją ir Mumbajų su poilsiu prie vandenyno. Gal ne taip dažnai lankoma Pietų Indija stebina kultūrinio ir istorinio paveldo gausa, kupina žavesio ir paslaptingumo. Jei niekada nesilankėte Indijoje ir jaučiate nerimą, Pietų Indijoje galėsite labiau atsipalaiduoti nei chaotiškoje šiaurinėje dalyje. Ji idealiai tinka keliautojams, pirmą kartą atvykusiems į šią šalį, o čia įgyta patirtis ir įspūdžiai praturtins jus ir privers širdyje pajusti Indijos dvelksmą...

Kelionėje:

 • Pietų Indijos regiono šventyklos ir vienuolynai
 • Kvapios indų virtuvės paslaptys
 • Tamil Nadu regiono meistriškumo simboliai – šventyklos ir vienuolynai
 • Ramybe dvelkiantys, linksmi žmonės ir žemiški jų gyvenimo ritmai
 • Prieskoninių augalų plantacijos – ne tik skonis, aromatas, bet ir sveikata
 • Kvapios Pietų Indijos virtuvės paslaptys
 • Palaiminto gamtos grožio regionas
 • Nuotaikinga ir atpalaiduojanti kelionė namu ant vandens Keraloje
 • Poilsis prie vandenyno Marari paplūdimyje
 • Kūno judesio praktikos
 • Pažintis su gyvenimo mokslu ajurveda

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–ČENAJUS

2 DIENA. ČENAJUS (Pusryčiai)

Vidurnaktį atskridę į Čenajų, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje. Ryte leisitės į ekskursiją po Čenajų (anksčiau vadintą Madrasu) – Tamil Nadu sostinę, seniausios pasaulyje dravidų civilizacijos gimtinę. Aplankysite Šv. Tomo soborą. Manoma, kad apaštalas Tomas lankėsi ir mirė kankinio mirtimi Čenajaus apylinkėse. Apžiūrėsite šventyklas: Kapaleeshwarar, pastatytą VII a. ir dedikuotą Šivai, Shirdi Sai Baba, Sri Pathasaraty ir kt. Po pietų galėsite pasivaikščioti po turgų – judriausią gatvę Čenajuje – ir paplūdimį. Nakvynė viešbutyje Čenajuje.

Dienos akcentas

Čenajus – seniausios pasaulyje civilizacijos gimtinė.

3 DIENA. ČENAJUS–KANČIPURAMAS–MAHABALIPURAMAS (Pusryčiai)

Po ankstyvų pusryčių keliaudami į Mahabalipuramą aplankysite Kančipuramą ir jo garsiąsias šventyklas: Varadaraja, Kailasanatha ir Ekambareashwara. Apžiūrėsite šventyklą Thirukadalmallai, skirtą dievybei Šivai, skulptūrų muziejų, kuriame surinkta daug meno kūrinių iš medžio ir akmens. Nakvynė viešbutyje Mahabalipurame.
Nuvažiuotas atstumas apie 120 km.

Dienos akcentas

Tūkstančio šventyklų miestas Kančipuramas.

4 DIENA. MAHABALIPURAMAS–PUDUČERIS (Pusryčiai)

Mahabalipuramas – į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas miestas, buvęs uostas, garsėjantis atvirą muziejų primenančia vietove. Senovinės skulptūros ir meno drožiniai, išskaptuoti uolose ir saugomi UNESCO. Ekskursijos metu regėsite milžinišką akmenį Krishna Butterball, kabantį ant uolos. Lankysite Kranto šventyklą (Shore) – seniausią statinį vietovėje, datuojamą net VII amžiumi. Ji papuošta išskaptuotais raižiniais, skulptūra su penkiais mediniais vežimais ir akmeninėmis gyvūnų statulomis, viena jų – didžiulis akmeninis dramblys. Apžiūrėsite Arjuna Penance gigantiškus reljefus – žymiausius senovės Indijos meno darbus, olų šventyklas. Kelionę tęsite į buvusią prancūzų koloniją Pudučerio miestą, vadinamą „Baltuoju miestu“. Miestas sudarytas pagal prancūzišką stilių: kolonijiniai pastatai su gražiomis verandomis ir didingomis sienomis. Indiškos ir prancūziškos kultūros sąjunga kuria jaukią miesto atmosferą, žavinčią prancūziško stiliaus kavinukėmis, restoranais ir paplūdimiu ramiems pasivaikščiojimams. Pasivaikščiosite po Pudučerio senamiestį ir apžvelgsite jo monumentus: Josepho François Duplex statulą, Pirmojo pasaulinio karo memorialą, parką Bharathi, Mahatma Gandhi statulą. Vakare laisvu laiku galėsite rikša (indišku taksi su trimis ratais) pasivažinėti paplūdimiu. Nakvynė viešbutyje Pudučeryje.

Dienos akcentas

Mahabalipuramas – 40 įvairiausių monumentų bei šventyklų namai.

5 DIENA. PUDUČERIS–KUMBAKONAMAS–TANDŽAVŪRAS (Pusryčiai)

Ankstyvą rytmetį po pusryčių lankysitės Sri Aurobindo ašrame. Jį 1926 m. kartu su motina įkūrė garsus XX a. Indijos filosofas ir protinius gebėjimus pranokstančios jogos kūrėjas Sri Aurobindas. Jis teigė, kad žmogus, trokštantis pasiekti visišką laimę, turi harmonizuoti savyje dvasią ir materiją. Ašramas veikia pagal griežtą modelį, lankytojai ten medituoja ir atlieka kitus dvasinius veiksmus. Aplankysite Sri Manakula Vinayagar šventyklą, dekoruotą 40 skirtingų formų dievybės Ganešos atvaizdų. Šalia pamatysite mažesnę šventovę, skirtą jaunesniajam Ganešos broliui Muruganui. Šventykloje gyvena šventasis dramblys, vadinamas Lakšme. Jis suteikia žmonėms palaiminimą, paliesdamas straubliu už aukas: monetas, žolę ar vaisius. Keliausite į Tandžavūrą, aplankysite piligriminę gyvenvietę Kumbakonamą. Miestelis garsus tradicinėmis šventyklomis: Sarangapani, skirtos dievybei Višnui, Kumbeshvara – Ganešui, taip pat Chidambaram ir Airatesvaros, lankysite šventyklą Kumbeshwara ir Mahamahamo švento vandens rezervuarą. Vėliau vyksite į Tandžavūrą – vieną didžiausių miestų Kaverio deltoje. Nakvynė viešbutyje Tandžavūre.
Nuvažiuotas atstumas apie 180 km (apie 5val.)

Dienos akcentas

Gyvas ir žavus piligrimų lankomas miestas Kumbakonamas.

6 DIENA. TANDŽAVŪRAS–TIRUČIRAPALIS–MADURAJUS (Pusryčiai, pietūs)

Vien tik Tandžavūro mieste yra 24 senosios šventyklos. Ekskursijos metu apžiūrėsite Brihadisvaros šventyklą, pastatytą 1003–1010 m. Čolos karaliaus Rajarajos I. Tai didžiulis pastatas su granito kupolu, įvairiais raižiniais, freskomis ir parkais. Lankysitės vienoje didžiausių Azijoje Saraswathi Mahal bibliotekoje, joje galėsite susipažinti su reta manuskriptų kolekcija. Apžiūrėsite oficialius Bhonsle šeimos, valdžiusios Tandžavūro karalystę XVII–XIX a., Tandžavūro rūmus, meno galeriją. Vyksite į Uolėtąjį fortą, pastatytą ant seniausių pasaulyje uolų, kurios susiformavo prieš 3 800 mln. metų. Ganapathi akmeninė Tiručirapalio šventykla yra įkurta ant išskaptuotos uolos. Kad ją pasiektumėte, jums teks užkopti net 434 laiptelius. Tiručirapalio miestas garsėja dviem šventyklomis: viena jų plūduriuoja Šryrangamo saloje ir yra skirta dievybei Višnui, kita – Sri Jambukeshwara – atspindi dravidų architektūrą. Pasiekę Madurajų ir užsiregistravę viešbutyje bei trumpai atsikvėpę, vyksite į Minakši šventyklą, kur vyks speciali ceremonija Pudja. Nakvynė viešbutyje Madurajuje.
Nuvažiuotas atstumas apie 200 km (apie 5val.).

Dienos akcentas

Brihadisvaros šventykla, buvusi sostinė Tiručirapalis ir jos įžymybė Uolėtasis fortas.

7 DIENA. MADURAJUS (Pusryčiai)

Pusryčiai. Ekskursija po Madurajų – vieną seniausių miestų Pietų Indijoje, garsėjantį gausiu tamilų eros palikimu. Madurajaus miesto istorija siekia daugiau kaip pustrečio tūkstantmečio. Iš čia karavanai su prieskoninėmis žolelėmis traukė į Romą ir Graikiją. Madurajus dėl neįprastos architektūros ir statinių kitaip dar vadinamas „Rytų Atėnais“. Aplankysite Minakši šventyklą, pastatytą dievo Šivos žmonos Minakši garbei. Pagrindinis komplekso akcentas – tūkstančiai spalvingai nudažytų figūrėlių, išdrožinėtų ant kolonų ir bokštų sienų. 12 šventyklos bokštelių ir keturi (rytinis, pietinis, šiaurinis ir vakarinis) išoriniai bokštai išskiria Madurajų iš kitų miestų. M. Ghandi muziejuje susipažinsite su šio išskirtinio žmogaus raštais, apdarais, paveikslais ir gyvenimo istorija. Pažintį su miestu tęsite lankydami 20 m aukščio Thirumalai Nayakkar valdovų rūmus, pastatytus nenaudojant jokių šiuolaikinių technologijų. Tai puikus žmonijos meistriškumo pavyzdys. Nakvynė viešbutyje Madurajuje.

Dienos akcentas

Didinga Minakši šventykla su tūkstančiais drožinėtų ir spalvingai nudažytų figūrėlių.

8 DIENA. MADURAJUS–MUNARAS (Pusryčiai)

Pusryčiai viešbutyje. Vyksite į 1 400 m aukštyje virš jūros lygio esantį Munarą, grožėdamiesi puikiu panoraminiu kraštovaizdžiu, akį džiugins arbatos ir prieskonių plantacijos. Po netrumpos kelionės kalnų keliais atvykę į Munarą įkvėpsite gaivaus kalnų oro, mėgausitės gamta ir pasivaikščiojimu kalnų slėniais, žaliuojančiomis arbatos ar kardamono plantacijomis. Vyksite į prieskonių plantaciją, kur specialistas gamtininkas jums papasakos apie vietinius prieskonius (pipirus, kardamoną, vanilę, kavą, kakavą, imbierus, gvazdikėlius, muskatą ir kt.) ir jų naudojimą bei gydomąsias ypatybes. Patys galėsite paliesti auginamas šviežias egzotiškąsias žoleles. Po ekskursijos – laisvas laikas, galėsite kaip lauktuves rinktis iš įvairiausių rūšių arbatos ar prieskonių. Nakvynė viešbutyje Munare.

Dienos akcentas

Puikūs panoraminiai vaizdai.

9 DIENA. MUNARAS (Pusryčiai)

Ankstyvą rytą pradėsite jogos pamoka. Pusryčiai. Po jogos pratimų ir pusryčių pats laikas vykti į kalnus į nesudėtingą Letchmi kalvų žygį. Vietovės aukštis – apie 1 420 metrai. Startuosite arbatos plantacijose (30–40 min.), kol pasieksite kalvos viršūnę, tada keletą valandų žygiuosite kalnų šlaitais. Jei dangus bus giedras, atsivers aukščiausio Indijos kalno Anai Mudžio viršukalnė ir Idukio užtvankos – aukščiausios arkinės užtvankos Azijoje. Pailsėsite valgydami lauke ir dar apie valandą leisitės žemyn. Aukščiausia vieta, į kurią pakilsite, bus 1 950 m virš jūros lygio. Grįžę į viešbutį, turėsite laiko lauktuvėms įsigyti įvairiausių rūšių arbatos ir prieskonių. Nakvynė viešbutyje Munare.

Dienos akcentas

Išbandysite kūno judesio praktikas jogos pamokoje ir leisitės į nepamirštamą žygį kalnuose.

10 DIENA. MUNARAS–ALAPURA (Pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Šiandien jūsų kelionės tikslas – vartai į mistiškus kanalų labirintus, salas ir ryžių plantacijas. Įsikursite savo laikinuose namuose ir transporto priemonėje – name ant vandens! Būtent tokiu būdu susipažinsite su unikaliais Keralos upės užutekiais. Neišlipdami iš privataus laivo iš arti stebėsite ryžių plantacijas, šalia įsikūrusių vietinių žmonių gyvenimą, ritmą bei buitį. Nakvynė laive.
Nuvažiuotas atstumas 60 km (apie 2 val.).

Dienos akcentas

Atsipalaiduosite name ant vandens Keralos užutekiuose.

11 DIENA. ALAPURA–MARARI (Pusryčiai, pietūs)

Papusryčiavę laive, be gido vyksite į Marari – ramų Keralos kurortinį kaimelį. Stabtelėję Alapuroje aplankysite vietinių indų šeimą ir šeimininkų būsite pakviesti į maisto gaminimo pamoką. Po to kartu papietausite. Daug įdomių dalykų atskleis nuostabūs ir svetingi šeimininkai. Marari paplūdimyje galėsite pasigrožėti baltojo smėlio pakrantėmis, apsuptomis palmių. Mėgausitės saulės voniomis ir Arabijos jūros bangomis. Nepamirškite jauninamųjų ajurvedinių masažų. Čia svarbiausia – savo paties gerovė, rami shanti aplinka (shanti, išvertus iš hindi kalbos, reiškia „taiką ir ramybę“) ir skanus maistas. Nakvynė viešbutyje Marari.
Nuvažiuotas atstumas apie 30 km (apie 1 val.).

12–13 DIENOS. MARARI (Pusryčiai)

Mėgausitės laisvu laiku, saulės voniomis, ajurveda ir masažais. Gido paslaugos nebus teikiamos.

14 DIENA. MARARI–KOČIS (Pusryčiai)

Po ankstyvų pusryčių vyksite į Kočį – vieną įdomiausių Indijos miestų, pirmąją europiečių koloniją, 1502 m. įkurtą Vasco da Gamos. Aplankysite Santa Kruzo katedrą baziliką, seniausią europietišką bažnyčią Indijoje Šv. Pranciškaus bažnyčią. Susipažinsite su kinų žvejybos būdu, vienu seniausių pasaulyje, ir žvejybos priemonėmis. Jei liks laiko, lankysitės jaukiame Kočio kolonijinio stiliaus senamiestyje. Jame gausu kavinių, suvenyrų parduotuvių ir prekeivių. Vakarop vyksite į oro uostą skristi į Mumbajų. Nakvynė viešbutyje Mumbajuje.
Nuvažiuotas atstumas apie 60 km (apie 2 val.).

15 DIENA. MUMBAJUS (Pusryčiai)

Mumbajus – ne tik Indijos finansų sostinė, bet ir didžiausias kino industrijos centras – Indijos Bolivudas. Prabangus ir skurdus, garsus savo lūšnynais ne tik iš filmo „Lūšnyno milijonierius“, bet ir knygų „Šantaramas“ bei „Kalno šešėlis“. Po pusryčių, išsiregistravę iš viešbučio, vyksite laivu nuo Indijos vartų prieplaukos į UNESCO saugomą Dramblio salą, garsią olose iškaltomis šventyklomis. Kažkada sala vadinta Tvirtove, portugalai pervadino ją į Dramblio dėl pakrantėje stūksančios panašios į dramblį olos. Po ekskursijos grįšite į Mumbajų, lankysitės šurmulingoje Marine Drive pakrantėje, dar žinomoje kaip „Karalienės vėrinys“, užsuksite prie Mumbajaus simbolio Indijos vartų ir unikalios Dhobi Ghat skalbyklos po atviru dangumi. Iki šių dienų ši tradicija palaikoma siekiant išsaugoti unikalumą, žmonių užimtumą, šeimų tradicijas. Važiuodami matysite gotikinio stiliaus Aukščiausiojo Teismo rūmus, universitetą, Laikrodžio bokštą, įmantrią Viktorijos stotį, spalvingą Crawfordo turgų. Vakare vyksite į Mumbajaus oro uostą.
Alternatyva: Mumbajaus Dharavi lūšnynų turas. Užuot rinkęsi išvyką į Dramblio salą, galite keliauti į Mumbajaus lūšnynus su gidu ir transportu.

DHARAVI LŪŠNYNŲ TURAS
Kelionė į Dharavi lūšnyną Mumbajuje – tai įspūdinga ir stebinanti patirtis. Didžiausias Azijos lūšnynas, kuriame gyvena daugiau nei milijonas žmonių, yra vieta, kur klesti ne tik vargas ir skurdas, bet ir humoras, verslas bei veikla, iš kurios gaunama metinė apyvarta sudaro apie 665 mln. JAV dolerių. Pagrindinės verslo šakos yra perdirbimas, keramika, muilo gamyba, siuvinėjimas ir odos rauginimas. Kelionės metu galima aplankyti gyvenamąjį lūšnyno rajoną, kuriame realūs žmonės gyvena tikrai stulbinančiomis sąlygomis – siaurose nešvariose gatvelėse, ankštose trobelėse ir su atvira kanalizacija. Mieste, kuriame būsto nuomos kainos yra vienos aukščiausių pasaulyje, Dharavi siūlo pigų ir prieinamą variantą atvykstantiesiems į Mumbajų užsidirbti. Turas po lūšnynus yra tiek šviečiamasis, tiek pažintinis ir suteikia ilgai išliekančių įspūdžių. Šį turą užsakome per bendrovę, kuri nesiekia pasipelnyti iš turistų apsilankymo. 80 proc. pelno (atskaičius mokesčius) nuo šių kelionių į lūšnyną aukojama vietos nevyriausybinėms organizacijoms, o 2007 m. gegužę buvo atidarytas Bendruomenės ir edukacijos centras. Tikrų žmonių istorijų apie gyvenimą Dharavi lūšnyne galite rasti svetainėje
Reikia žinoti, kad, nenorint užgauti vietinių gyventojų, šio turo metu fotografuoti draudžiama. Ši nuostabi kelionė suteikia tikrų įžvalgų apie kitą Mumbajaus pusę ir tinka ne visiems – čia dvokia, purvina ir kartais gana neramu, tačiau tai vis tiek nuostabi patirtis.
Prašome atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:
1) keliautojų prašoma nedėvėti trumpų / atvirų drabužių;
2) keliautojai turėtų avėti vaikščioti tinkamus batus;
3) kelionės metu draudžiama fotografuoti.

Dienos akcentas

Bombėjus – praeitis, Mumbajus – tai, kas dabar...

16 DIENA. MUMBAJUS–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS

Skrydis Mumbajus–tarpinis oro uostas–Vilnius.

Papildoma informacija

Papildoma informacija

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 14 nakvynių 3 ir 4* viešbučiuose dviviečiuose kambariuose, įskaitant nakvynę laive;
 • ekskursijos pagal programą;
 • maitinimas pagal programą: 14pusryčių, 2 pietūs ir 1 vakarienė laive ant vandens;
 • angliškai kalbančių gidų paslaugos;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Indiją ir atgal, perskridimas Kočis–Mumbajus (nuo 700 EUR)
 • Indijos viza ir formalumų sutvarkymas elektroniniu būdu (nuo 50 EUR) arba savarankiška registracija vizai gauti atvykus internete;
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • kelionių draudimas;
 •  programoje nenumatytos ekskursijos;
 •  įėjimo mokesčiai į objektus ( 50 EUR, mokama užsakant kelionę);
 • fotografavimo ir filmavimo mokesčiai (nuo 2–5 EUR);
 •  arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 •  asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, lėktuvų vėlavimas ar reiso anuliavimas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 14;
 • viešbučių kategorijos (žvaigždutės) nurodytos pagal Indijos klasifikavimą;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 14; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, kaina perskaičiuojama;
 • priemoka už vienvietį kambarį – 655 EUR;
 • nurodytas važiavimo laikas ir atstumas gali keistis dėl eismo intensyvumo, sustojimų fotografuoti, papietauti, oro sąlygų, kelių būklės; 
 •  kito tikėjimo žmonėms ne visada leidžiama lankytis šventyklos vidinėje šventovėje;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje
 • dėl priemokos už Mumbajaus lūšnyno turą, pasirinkus jį vietoje išvykos į Dramblio salą Mumbajuje, teirautis agentūroje. Užsakoma kartu su kelione, kaina nustatoma ir mokama, kai žinomas tikslus keliautojų skaičius, suma padalijama.
   
Komentarai

Parašyti savo atsiliepimą

You're reviewing: 2018 m. / Indija – Pietų Indijos slėpiniai

Būkite pirmas aprašęs šią prekę

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?