Tailando fenomenas – ne tik svetingi ir nuoširdūs jo žmonės

Priežasčių atvykti į Tailandą yra gerokai daugiau nei 100, gal net keli šimtai - dėl jų keliautojai ne kartą sugrįžta į šią šalį. Kelionių agentūrų tinklas „West Express“ bendradarbiaudamas su Tailando turizmo atstovybe organizuoja keliones į neatrastas šios egzotiškos šalies vietas. „Vienų atostogų neužteks pažinti šalies, bet užteks, kad ją pamiltumėte ir norėtumėte dar ir dar kartą čia atvykti. Ne tik dėl vienų gražiausių pasaulyje paplūdimių, kraštovaizdžio, virtuvės, tradicijų ir kultūros, bet ir pačių tailandiečių. Tailandas kupinas ne tik įdomių patirčių, bet ir tikrų paslapčių“, - sako Eurblarp Sriphiromya, Tailando turizmo tarnybos (TAT), Stokholmo biuro Šiaurės ir Baltijos šalims vadovė.

Ponia Eurblarp, šiandien Tailandas - vienas populiariausių turistinių objektų, užimantis 9 vietą pasaulyje, 2 vietą Azijos ir Ramiojo vandenyno šalyse (po Kinijos). Praėjusiais metais šalis pritraukė daugiau nei 38 mln. turistų, dar daugiau – 41 mln. laukiama šiais. Kokia Tailando paslaptis?

Atsakymas yra paprastas – tailandiečiai. Tai yra ir priežastis, kodėl Tailandas vadinamas šypsenų šalimi. Tailandiečiai yra ne tik nuoširdūs, nuolankūs, gerbiantys kitus, svetingi ir kupini dosnumo žmonės - mes turime gilias tradicijas ir kultūrą, kurios apsupty gyvename, auginame vaikus. Tailandiečiams nepaprastai svarbi šeima - vieni kitus mes laikome šeimos dalimi, įskaitant ir svečius, atvykstančius į  mūsų visų namus, Tailandą.

Kokios yra ryškiausios šalies savybės, išskiriančios Tailandą iš kitų populiarių Pietryčių Azijos turistinių krypčių?

Kaip jau minėjau, visu pirma, tai yra Tailando žmonės, kurie išskiria mūsų šalį nuo kitų. Tailande  apsilankę žmonės visada ir visur jaučiasi laukiami. Antra, tai mūsų neapsimestinis, tikras, ramus gyvenimo būdas, giliai įsišaknijęs visoje šalyje. Nuo šiaurės iki pietų Tailandas perpintas gausaus kultūrinio paveldo. Visa tai Jūs lengvai pamatysite ir pajausite visur, kur bekeliausite ir susitiksite su tailandiečiais. Be abejo, negalima pamiršti ir Tailando virtuvės, kuri yra viena populiariausių visame pasaulyje. Aromatingas tailandietiško maisto skonis yra unikalus, autentiškas ir šviežias, kaip ir pati šalis. Vos vienas kąsnis tailandietiško maisto priverčia domėtis ir norėti daugiau sužinoti apie šalį.

Ar galite rekomenduoti mūsų skaitytojams unikalias Tailando vietas, kurias išties verta aplankyti, išskyrus populiariausias kryptis?

Pagrindinės turistų lankomos vietos, tokios kaip Bankokas, Pataja, Puketas, Samui sala vis dar turi daugybę savo paslėptų pusių, kurios vis dar laukia savo atradimo. Šios vietovės taip pat siūlo maršrutus, vedančius į daugelį įdomių, nežinomų miestų bei miestelių kaip, pavyzdžiui, Bankoko priemiesčiai. Vienas iš jų yra Samutas Prakarnas, kur galėsite mėgautis skaniomis šviežiomis jūros gėrybėmis ir paplūdimio vaizdais vos už valandos kelio nuo Bankoko centro. Arba keletas valandų kelio nuo Patajos yra Chantaburi. Tai yra gerai vietiniams žinomas, nuostabiai skanių vaisių miestas su ramiu ir tyliu paplūdimiu. Jei pavargote nuo Phuketo, Khao Sok nacionalinis parkas yra labai geras pasirinkimas, jei mėgstate žygius ir vandens pramogas kalkakmenio apsuptoje gamtoje.

Keliavę žino, kad Tailande nuostabūs paplūdimiai, kilometrai neliečiamų džiunglių, įspūdingos šventyklos, daug kitų nuostabių vietų. Ar galite atskleisti kelias labiausiai saugomas paslaptis Tailande, kurių dar neatrado turistai?

Galiu paminėti šalies pietuose esantį Khanom miestą, kuris vis dar yra viena geriausiai saugomų paslapčių Tailande. Tai dar nepaliestas ir nuostabaus grožio miestelis, apsuptas kalnų ir krioklių kraštovaizdžio, turintis ilgus ir plačius paplūdimius. Vietinis gyvenimo būdas suteikia daugiau laiko poilsiui ir visiškam atsipalaidavimui. Šalies šiaurinėje dalyje rasite žalumos apsuptą Nan miestelį, kuris yra puikus šiaurės kultūros ir tradicijų derinys, kurį tikrai verta aplankyti. Šarmingi vietiniai žmonės neabejotinai Jus sužavės.

Tailandas - viena iš populiariausių medicinos turizmo krypčių. Ką Tailandas gali pasiūlyti mėgstantiems dabar populiarius, visame pasaulyje organizuojamus retrytus? Ar daug jų vyksta Tailande?

Tailandas puikiai tinka susiburti retrytams, jų čia organizuojama nemažai. Nuo religijos iki meditacijos, sveiko maisto bei jogos užsiėmimų galima rasti beveik kiekviename šalies kampelyje, ypač daug  moterims skirtų paslaugų. Jeigu kelionės tikslas į Tailandą yra atsipalaiduoti ar atsitraukti nuo greito gyvenimo tempo, čia rasite pačias įvairiausias sveikatinimosi programas. Esame vienas iš pietryčių Azijos medicinos centrų. Čia yra aukščiausios kokybės ligoninės, atitinkančios tarptautinius standartus. Žmonės pas mus iš viso pasaulio atvažiuoja ne tik atsipalaiduoti, bet ir pagerinti sveikatą bei atgaivinti savo sielą.

Nepaprastai didelis Tailando turizmo industrijos augimas per pastaruosius 20 metų daro šalį pažeidžiamą - galimos rizikos esančioms ekosistemoms, pačios šalies reputacijai. Koks yra ilgalaikis Tailando planas, kuris padės išlaikyti milžiniškus turistų augimo tempus?

Mes sekame ir puikiai žinome apie pokyčius pasaulyje ir taip pat esame susirūpinę, ypač kai milijonai keliautojų kasmet atvyksta į Tailandą. Tailande įsigalėjo visa eilė prevencinių priemonių, skirtų mažinti neigiamus tokio augimo padarinius, tokių kaip - laikinas kai kurių nacionalinių parkų ir kai kurių turistinių vietų uždarymas, kad būtų galima visiškai atkurti supančią aplinką ir ekologines bio-sistemas – pavyzdžiui, laikinas Ao Maya (Maya įlankos) uždarymas Krabi provincijoje, kad gamta galėtų atkurti ekosistemą. Po uždarymo, kaip geras ženklas, dažnai pastebimi koraliniai rykliai, palaipsniui auga apie 23 000 koralų, išaugintų Trang provincijos koralų centre, kurie buvo persodinti į jūrą, padedant narams savanoriams.

Taip pat sėkmingai vykdoma veiklos kampanija, skirta kovoti su neigiamais naudojamo plastiko produktų padariniais Tailande. Nacionalinių parkuose įvestas plastiko gaminių naudojimo draudimas. Draudžiama rūkyti visuose Tailando paplūdimiuose.

Nuo 2011 m. Tailando turizmo tarnyba (TAT) inicijavo ilgalaikį socialinio ir aplinkos tvarumo planavimą, naudodama 7 ekologiškas koncepcijas svetingumo ir turizmo sektoriuje, kurios skatina turistus ir vietinius gyventojus būti socialiai atsakingais, tausoti aplinką, rinktis ekologiškesnes transporto rūšis, išsaugoti tradicijas, papročius, kultūrą, gyvenimo būdą. Tailando verslas skatinamas apsvarstyti energijos taupymo iniciatyvas, kurti atsinaujinančius energijos šaltinius, ekologiškus produktus. Vykdydami įvairias programas, tikimės, kad Tailandas kiek įmanoma ilgiau išliks autentiškas ir nepažeistas.

Ir pabaigai sakykite, kokie, Jūsų manymu, yra pagrindiniai veiksniai, skatinantys turistus iš Baltijos šalių, aplankyti Tailandą?

Kaip minėjau, Tailande yra daugybė jau atrastų ir dar neatrastų vietų, kurios vis dar laukia būti aplankytos tiek pirmą kartą čia atvykusių lankytojų, tiek jau čia ne kartą buvusių. Mes stengiamės pasiūlyti galimybę, kad visi galėtų džiaugtis Tailandu, nesvarbu kaip keliausite - vienas, su šeima ar su grupe keliautojų. Tailande yra pačių įvairiausių veiklos rūšių, unikalių patirčių. Ir Jūs čia visada esate laukiami! 

Dėkui už pokalbį.