Šypsenų žemė – Tailandas

Tailandas – egzotika ir kontrastais nuspalvintas kraštas. Iš čia atkeliauja gražiausi pasaulyje baltojo smėlio paplūdimių ir smaragdinio vandens atvirukai. Šalį puošia mistinės budizmo šventyklos, ryškiaspalviai plaukiojantys turgūs ir beždžionėlių knibždančios džiunglės. Tailandas „Šypsenų žeme“ vadinamas dėl nuoširdžių vietinių žmonių, išsaugojusių unikalias tajų tradicijas: atsakingai iš kartos į kartą perduodamas tailandietiško masažo paslaptis, meilę gamtai ir taikią vidinę laimę.

BANKOKO KONTRASTAI

Kontrastais žavinčiame Bankoke susilieja vakarietiško modernumo ir tajų kultūros paslaptys. Greta saulėje tviskančių dangoraižių stūkso budistų šventyklos, prabangūs auksu padabinti rūmai ir vietinių vaikų kupini žaliuojantys parkai. PAŽINKITE vandens pasaulį didžiausiame akvariume Pietryčių Azijoje - SEA LIFE Bangkok Ocean World. Šiame trijų olimpinių baseinų dydžio „vandenyne“ gyvena 30 tūkst. įvairiausių vandens gyvūnų. PATIRKITE tajų kultūrą užsukdami į teatrą Siam Niramit. Įspūdingą šou pagal mitologinius motyvus čia kuria daugiau nei 100 aktorių, per pasirodymą pakeičiantys net 500 kostiumų. Teatro scena įtraukta į Gineso rekordų knygą kaip viena didžiausių pasaulyje. PAMATYKITE įspūdingą miesto panoramą pakilę į Tailando apžvalgos aikštelę „Baiyoke“ viešbutyje, viename iš aukščiausių viešbučių visame pasaulyje su apžvalgos terasa, nuo kurios atsiveria didingas miesto vaizdas. PARAGAUKITE gatvės maisto Bankoko gatvėse. Bankokas – tai Tailando gatvės maisto sostinė. Gatvės maistas yra žinomas ir mėgstamas daugelio keliautojų, tai tajų kultūros ir jų kasdienio gyvenimo dalis. Gatvės maisto restoranėliui „Jay Fai“ netgi yra suteikta „Michelin“ žvaigždutė!

GAMTOS GROŽIS KANČANABŪRIO PROVINCIJOJE

Kančanabūrio provincija garsėja gamtos grožiu: žalsvomis kalvomis, kriokliais ir nacionaliniais parkais. Ši provincija dar vadinama Tailando „plaučiais“ dėl čia taip sodriai augančios žalumos ir gryno oro. APSIPIRKITE spalvingiausiame ir egzotiškiausiame Tailande Damnen Saduako turguje. Tai unikalus plaukiojantis turgus, kuriame prekyba vyksta tiesiog iš valčių. Nuo ankstaus ryto į turgų prisirenka prekeivių, kurie valtimis atsigabena savo ūkiuose užaugintų vaisių ir daržovių. Taip pat čia galima įsigyti vietinių skanėstų ar paragauti tiesiog valtyje gaminamo maisto. APSILANKYKITE tikmedžio dirbtuvėse, kur sužinosite apie šį Pietryčių Azijos pasididžiavimą. Tikmedis laikomas labai vertingu ir brangiu medžiu, nes yra neįtikėtinai patvarus ir ilgalaikis. KELIAUKITE prie Kvė upės ir „Mirties tilto“. Japonų okupacijos metais statytas tiltas buvo dalis geležinkelio linijos, turėjusios jungti Tailandą ir Birmą (dabar Mianmarą). Tiltas taip buvo pavadintas dėl ypač sunkių darbo sąlygų jį stačiusiems karo kaliniams iš Australijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų ir kitų sąjungininkių šalių. Nors Antrojo pasaulinio karo metu tiltas buvo bombarduotas, dabar jis atstatytas. PASIVAIKŠČIOKITE po Sai Joko nacionalinį parką ir būtinai aplankykite parko pasididžiavimą – krioklius. Vieni už kitus didesni ir gražesni kriokliai dailiai randa savo kelią į upę ir sukuria akiai ir ausims malonią kompoziciją. Užsukite į dar vieną gamtos sukurtą stebuklą – Hin Dat karštąsias versmes - žymias gydomosiomis savybėmis. Pažinus šio regiono gamtą, nesunku suprasti stiprų vietinių ryšį su ja.

TAILANDO RIVJERA – PATAJA

Pataja žinoma kaip vieta, kur susijungia Rytų ir Vakarų tradicijos bei kultūros. Čia puikiai galima suderinti poilsį paplūdimyje, aktyvias pramogas, norą pažinti tajų kultūrą, o vakarus leisti niekada neužsnūstančiame mieste. Pataja unikali tuo, kad yra kiek toliau nuo šurmuliuojančio miesto centro galima pamatyti kitokį kurorto veidą – gamtą, ramybę ir tajų kultūros pėdsakus. Čia, sakydami „Mai pen rai“ (liet. „Dėl nieko nesujaudink ir būk laimingas“) tailandiečiai siūlo pamiršti visus rūpesčius. PASIMĖGAUKITE poilsiu tarsi iš atvirukų išnyrančiuose smaragdinės jūros paplūdimiuose. Aktyvaus poilsio mėgėjai kviečiami į golfo ir teniso aikštynus, vandens pramogas. APLANKYKITE Nongnučio atogrąžų botanikos sodą. Slėnyje tarp kalnų įsikūręs sodas, dar vadinamas orchidėjų sodu, garsėja orchidėjų kompozicijomis ir atogrąžų gėlėmis. UŽSUKITE į budizmo kultūros palikimą – Tiesos šventyklą. Ant jūros kranto pastatyta šventykla iš tikmedžio žavi įspūdingais religiniais motyvais dekoruotais raižiniais. Kitas budizmo kūrinys – nuo kalno Khao Chi Chan šlaito Patają stebinti didžiausia Tailande sėdinčio Budos statula, sudėliota iš aukso plokštelių, o jos papėdėje žaliuoja erdvus parkas su nedideliais ežerėliais. SUŽINOKITE kaip kasami, apdirbami brangūs akmenys ir gaminami juvelyriniai dirbiniai didžiausioje juvelyrinių dirbinių galerijoje ne tik Patajoje, bet ir visame pasaulyje. PASIGROŽĖKITE garsių statinių kopijomis Mini Siam miniatiūrų parke. Tarp gausybės miniatiūrų yra daug įžymių Tailando statinių, pavyzdžiui, Wat Phra Kaeo šventykla, Pergalės monumentas, Phimai akmeninė šventykla. Čia taip pat galima pasigrožėti miniatiūromis, garsinančiomis Europą ir Ameriką: Eifelio ir Pizos bokštais, Laisvės statula, Didžiuoju kanjonu. Mini Siam parkas – vieta, kurioje galima pamatyti pasaulį vienoje vietoje.


Keliones į Tailandą organizuoja – WEST EXPRESS | keliones@westexpress.lt | Tel. 1312 | www.westexpress.lt