IŠPARDUOTA! Savaitgalis Moldovoje-maža šventė sau!

Kelionė

Kelionė po Moldovą – tai linksma, lengva ir nepakartojama atradimų šventė.

Norite gauti pasiūlymą kitomis datomis, kitam žmonių skaičiui ar maitinimui? Parašykite mums!

Organizatorius:We Travel

Moldova dažnai vadinama „Atvertų vartų į vyno rojų šalimi“ ir net iš paukščio skrydžio primena vynuogių kekę. Šalies vyno rūsiai tapo legenda dėl įspūdingų šio gėrimo kolekcijų, įrašytų į Gineso rekordų knygą. Geriausi raudonieji vynai iš Moldovos turėjo savo vietą net Anglijos karalienės Viktorijos vyno rūsiuose. Tradiciniame Moldovos name yra du svarbūs elementai: kambarys, kuriame priimami svečiai, ir rūsys, kuriame laikomi maisto produktai ir vynas. Derlinga žemė, saulė ir darbštūs žmonės – štai kur slypi natūralios ir ekonomiškos Moldovos virtuvės paslaptis. Kraštovaizdžio grožis – kalvos, slėniai, šlaitai, miškai, upės ir ežerai – yra dar vienas slaptas šalies perlas. Kelionė po Moldovą – tai linksma, lengva ir nepakartojama atradimų šventė.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 3 nakvynės nurodytuose viešbučiuose, standartiniai kambariai;
 • maitinimas pagal programą: 2 pusryčiai, 1 pietūs;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • 2 vyno degustacijos Krikovos vyno rūsiuose ir vyno darykloje „Château Vartely“;
 • rusiškai kalbančio gido paslaugos ekskursijų metu.

Papildomos išlaidos:

 • skrydis Vilnius–Kišiniovas–Vilnius su Ukrainian Airlines oro linijomis (apie 235 EUR asm.);
 • alkoholiniai gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos;
 • vakarienės.

1 DIENA. VILNIUS–TARPINIS MIESTAS–KIŠINIOVAS

Skrydis Vilnius–Kijevas–Kišiniovas. Atvykę į Kišiniovą būsite pasitikti oro uoste ir važiuosite į viešbutį. Registracija į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Kišiniove.

2 DIENA. KIŠINIOVAS–CURCHI–BUTUČENIS–SENASIS ORHĖJUS–KRIKOVA–KIŠINIOVAS (P)

Po pusryčių apie 8.30 val. vyksite į visos dienos ekskursiją po Moldovą. Pradėsite nuo trumpos pažinties su visada žaliuojančia, kontrastinga ir niekada nepabostančia šalies sostine Kišiniovu: pasivaikščiosite pagrindine Štefano čel Marės gatve, kuri prasideda Moldovos didžiojo kunigaikščio Stepono garbei pastatyta skulptūra Parlamento rūmuose, apžiūrėsite centrinę katedrą ir literatūros klasikų alėją Štefano čel Marės parke. Iš Kišiniovo keliausite į vieną gražiausių ir garsiausių vienuolynų regione. Curchi vienuolynas yra vienas svarbiausių Besarabijos architektūros paminklų. Jis įsikūręs Orhėjaus miške netoli Curchi kaimo, maždaug 14 km į pietvakarius nuo Orhėjaus miesto, Vatičio slėnyje prie upės, kurią supa miškais ir sodais apaugusios kalvos. Legenda byloja, kad šioje reliktinio Kodrio miško dalyje ilgai plėšikavo gauja, kuriai vadovavo Jordakė Kurkas. Vieną vakarą užpuolikai pamatė čia užklydusius vyrą ir moterį. Jie užpuolė ir nužudė abu keliautojus, bet, gaujai pradėjus apžiūrinėti kūnus, vadas atpažino savo tėvus. Jordakė ėmė atgailauti, įkūrė vienuolyną, tapo vienuoliu, o dalis plėšikų pasekė jo pavyzdžiu. Curchi vienuolynas yra tikras perlas, suteikiantis tylą ir ramybę, o jo klasicistinė Dievo Motinos gimimo bažnyčia su baroko elementais išsiskiria unikalia akustika, todėl net kelių dainininkų balsai čia gali skambėti tiesiog stebuklingai. Vėliau užsuksite į Butučenį, žinomą nuo XVII amžiaus. Dabar tai – Moldovos kaimo turizmo centras, puikus išsaugotos etnografinės architektūros ir apgalvoto verslumo pavyzdys, kuriame galima prisiliesti prie senųjų tradicijų. Laisvu laiku galėsite pasimėgauti tradiciniais Moldovos pietumis su patiekalais, pagamintais iš natūralaus ūkio produktų (už papildomą mokestį). Po pietų apžiūrėsite Senąjį Orhėjų – ištisą priešistorinių gyvenviečių kompleksą uolose. Čia moldavų protėviai dakai gyveno jau prieš dešimtis tūkstančių metų. Vietovė kartu su Senojo Orhėjaus vienuolynu yra tarsi muziejus po atviru dangumi. Čia galėsite patirti ne tik urvų unikalumą, bet ir pasimėgauti gamtos grožiu, nes uolos stūkso prie Reuto upės vingio, kur atsiveria vaizdai į derlingą ir toli, kiek tik akys užmato, nusidriekusią plynaukštę. Dienos ekskursiją pratęsite Moldovos vynų karalystės garsenybėje – Krikovos mieste ir jo vyno rūsiuose (beje, juose lankėsi ir Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė). Tai vienas didžiausių rūsių kompleksų pasaulyje. Giliai po žeme rūsių tyloje iki 30 mln. litrų vyno įgyja vertingų ir unikalių ypatybių. Krikovos nacionalinėje vyno kolekcijoje (enotekoje) suskaičiuojama beveik milijonas įvairių rūšių vyno butelių, tarp kurių yra unikalių vynų iš įvairių Europos šalių. Ne mažiau ypatingos yra ir požeminės degustacijos patalpos, sujungtos į vieną kompleksą. Čia galėsite išragauti keturių rūšių vyno. Po šios ekskursijos (apie 20 val.) grįšite į Kišiniovą. Nakvynė viešbutyje Kišiniove. Nuvažiuotas atstumas apie 160 km.

3 DIENA. KIŠINIOVAS–REČIULA–PALANKA–„CASA PARINTEASCA“–„CHÂTEAU VARTELY“–KIŠINIOVAS (P, Pi)

Po pusryčių apie 8.30 val. vyksite į Stegaresku šeimos namų ūkį, įsikūrusį prie Rečiulos kaimo, netoli vienuolyno. Tai tarsi maža bičių karalystė: sodas yra pilnas avilių, o pats namas atrodo kaip medaus muziejus. Namų šeimininkas paaiškins visas medaus, žiedadulkių bei vaško subtilybes ir atskleis bičių auginimo paslaptimis. Galėsite stebėti sunkų bičių darbą stikliniame avilyje ir palyginti, kuris medus yra saldesnis: lietuviškas ar moldaviškas. Vėliau važiuosite į Palankos kaimelį, pirmą kartą istoriniuose dokumentuose paminėtą dar 1447 metais. Tuo metu tai buvo svarbus prekybos ir strateginis punktas, saugojęs vieną iš dviejų perėjų per Žemutinį Dniestrą. Dabar kaimelis išpopuliarėjo dėl savo neseniai įkurto privataus amatų centro „Casa Parinteasca“. Tai tikras kaimo gyvenimo muziejus, kuriame atkurtas tipiškas valstiečių gyvenimo stilius ir juntama stipri amatų atmosfera. Čia išvysite daiktų, kuriuos kaimo gyventojai naudojo XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje: seni tekstilės gaminiai, namų apyvokos daiktai, įrankiai, fotografijos, demonstruojamas audimas ir siuvimas. Be to, šiame kaime išlaikytos daugybę amžių moldavų puoselėtos apeigos ir tradicijos. Čia jūsų laukia tradiciniai pietūs su folklorinių šokių ir dainų pasirodymu. Po pietų keliausite į vyno daryklą „Château Vartely“, kur būsite supažindinti su vyno gamybos procesu ir turėsite galimybę degustuoti net šešių išskirtinių gėrimų. Istoriniuose metraščiuose minima, kad graikai vietinius gyventojus su šiuo menu supažindino dar laikotarpiu prieš Kristų. Viduramžiais regionas garsėjo kaip vieta, kurioje gaminami kokybiški vynai. Na, o mūsų laikais raudonasis šio krašto vynas 1978 m. Paryžiaus parodoje konkuravo net su garsiaisiais prancūzų vynais iš Burgundijos ir Bordo. Tęsiant prancūzų vynuogių auginimo tradicijas, vyno darykla „Château Vartely“ buvo įkurta 2008 m. įspūdingoje vietoje, iš kurios atsiveria vaizdai į nuostabius vynuogynus. Jie auga panašiomis dirvožemio ir klimato sąlygomis kaip Bordo vynuogynai. Pirmoji ir vienintelė Moldovoje viso ciklo vyno darykla, sumodeliuota pagal Prancūzijos vynuogininkystės principus, turi skambų šūkį: „Vyno kokybė yra skonio kokybė.“ Po šešių rūšių vynų degustacijos apie 18 val. grįšite į Kišiniovą. Nakvynė Kišiniove. Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

4 DIENA. KIŠINIOVAS–TARPINIS MIESTAS–VILNIUS

Anksti ryte išsiregistruosite iš viešbučio ir vyksite į oro uostą. Skrydis Kišiniovas–Kijevas–Vilnius.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 3;
 • keliautojų skaičius –10 keliautojų, susirinkus mažiau yra priemokos;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

Jei norite keliauti vienas, su šeima ar draugais, jei domina kitos datos ar papildomos paslaugos ar tiesiog turite klausimų, parašykite į keliones@we.lt ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis!

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?