IŠPARDUOTA! Pažintinė kelionė į Mongoliją - laukinių dykumų ir klajoklių pasaulį!

Kelionė

Mongolija – rojus ramybės ištroškusiems žmonėms.

Norite gauti pasiūlymą kitomis datomis, kitam žmonių skaičiui ar maitinimui? Parašykite mums!

Organizatorius:We Travel

Mongolija – rojus ramybės ištroškusiems žmonėms. Šiandien galima tik džiaugtis, kad dar išliko tokių laukinių vietovių. Įsiliejus į atviras stepes ir dykumas, dažniau nei žmonių čia galima sutikti laisvų jakų, ožkų, arklių ar kupranugarių kaimenių, išgirsti skambių vėjų melodijų, o ne mašinų gaudesį. Beribiame klajoklių pasaulyje laiko, atstumo ir patogumo matai kitokie, kasdienybę diktuoja laukinė gamta ir rūstus klimatas. Gyvenimas jurtoje begalybės akivaizdoje žmones išmokė saugoti natūralumą ir pažinti slėpiningus ženklus, siunčiamus gamtos, protėvių, dievybių ir dangaus. Tai kelionė, kurios metu atsidursite skirtingose geografinėse zonose ir aplankysite nuostabiausias vietas.

Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • transportas – automobilis „4WD Jeep“ kaimo vietovėse ir autobusas mieste;
 • 7 nakvynės jurtų stovykloje;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 7 pusryčiai, 8 pietūs, 7 vakarienės;
 • angliškai kalbančių gidų paslaugos;
 • vienas litras geriamojo vandens per dieną kiekvienam žmogui.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS:

 • tarptautinio skrydžio bilietas;
 • 2 naktys pasirinktame viešbutyje Ulan Batore.

SIŪLOMI VIEŠBUČIAI:

 • Best Western Hotel 5*, vienvietis kambarys - 200 € / naktis, dvivietis kambarys - 230 € / naktis;    
 • Bayangol Hotel 4*, vienvietis kambarys - 130 € / naktis, dvivietis kambarys - 150 € / naktis;
 • Edelweiss Hotel 3*, vienvietis kambarys - 100 € / naktis, dvivietis kambarys - 115 € / naktis.
 • Mongolijos viza (nuo 80 €);
 • papildomos ekskursijos Ulan Batore (nuo 70 €/asm.);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas; papildomos ekskursijos, nepaminėtos programoje;
 • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos.

KELIONĖJE:

 • Septynios nepakartojamos naktys jurtose
 • Nepamirštamas žygis Yol slėniu, virš galvų sklandant grifams
 • Dykumos stebuklas – dainuojančios Chongoro kopos
 • Viešnagė pas klajoklius ir pažintis su dykumų laivais kupranugariais
 • Du UNESCO paveldo objektai: Čingischano sostinė Karakorumas ir mistiškasis Erdene Dzū vienuolynas

1 DIENA. ULAN BATORAS

Savarankiškai atvykę į Ulan Batorą būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį. Galimos pusės ir visos dienos ekskursijos už papildomą mokestį. Nakvynė pasirinktame viešbutyje.

Ulan Batoras – vadinamasis „Raudonasis didvyris“ – Mongolijos sostinė, į kurią veda visi šalies keliai. Mongolijoje gyvena apie 2,8 mln. žmonių ir apie pusė jų susispietę Ulan Batore. Sostinė smarkiai išsiskiria iš viso Mėlyno dangaus šalies paveikslo kaip gatvėmis ir daugiaaukščiais namais apstatytas, šviesomis mirgantis taškelis. Tačiau miestas visiškai neužmaskuoja jį supančių plikų kalnagūbrių. Važiuodami iš oro uosto, matysite žalsvas dykynes, kuriose tik kur ne kur išdygę modernūs pastatai. Artėjant prie centro, erdves vis labiau užpildo daugiabučiai, prekybos centrai ir viešbučiai. Ulan Batoras įkurtas XVII a. ir ilgą laiką buvo vadinamas Urga – „Jurtos rūmais“, arba Ich Churė – „Didžiąja stovykla“. Ulan Batoru – Raudonuoju didvyriu – miestas pavadintas praėjusio amžiaus tautos gelbėtoju paskelbto Damdino Sükhbaataro garbei. Jis padėjo tarp didžiųjų galiūnių – Rusijos ir Kinijos – nutįsusiai Mongolijai išsivaduoti nuo milžinišką apetitą turėjusių kinų ir savo šalį nubloškė tiesiai į sovietų armijos glėbį. Šiandien komunistinis režimas nebetekęs galios, Mongolija seka demokratijos pavyzdžiu ir pati iš naujo atranda savo archaines šaknis siekiančią kultūrą.

2 DIENA. CENTRINĖ GOBIO DYKUMA – BAGA GAZRIIN CHULUU (pietūs, vakarienė)

Anksti ryte vyksite į šiaurinę Gobio dykumos dalį Mandalgovį. Šiose dulkėtose lygumose išvysite įspūdingų formų granito uolas Baga Gazriin Chulu, kurias kai kurie keliautojai pagal grožį lygina su Didžiuoju Kanjonu Amerikoje. Kiekviena uola – penas jūsų fantazijai ir išmonei. Šis unikalus akmenų darinys nusidriekęs per Delgercogto rajoną, Vidurio Gobio aimaką. Tai 15 km ilgio ir 10 km pločio granito akmuo, pakeltas kalnų į 1 768 m aukštį virš jūros lygio. Čia auga daugiau nei 20 rūšių vaistinės žolelės (pavyzdžiui, kraujalakės) ir gyvena daugybės retų rūšių gyvūnai: švilpikai, kalnų ožiai ir avys. XIX a. šioje vietovėje jurtose gyveno du atsiskyrę vienuoliai, kurių piešinius ir raižinius uolose galima apžiūrėti net šiandien. Pamatysite Bolorto urvą, stulbinančius akmenų vaizdus, petroglifus, kapines ir daug kitų įdomių dalykų. Taip pat ši vieta garsi išlikusiais Choiro vienuolyno griuvėsiais. Vienuolynas buvo įsteigtas žinomo senovės istorijos, religijos ir mokslų tyrėjo Zavos Damdino. Jame kadaise gyveno keletas vienuolių, iš tibetiečių kalbos versdavusių, spausdindavusių ir aiškindavusių knygas, tyrinėdavusių religiją, filosofiją ir mediciną. Po pietų įsikursite jurtų stovykloje greta klajoklių. Svečiams skirtos jurtos yra erdvesnės, tačiau įrengtos visiškai tokiu pačiu principu, kaip ir tradiciniai vietinių būstai. Apskritimo formos palapinė, turinti medinį karkasą, gali būti pastatoma arba išrenkama vos per kelias valandas. Joje lovos, spintelės ir lentynos išdėstomos šonuose. Per vidurį, tarsi atkartojant visatos centrą, įrengiama geležinė krosnis. Prie jos jauku sušilti ir pasišnekučiuoti. Labiau pasiturinčios šeimos turi po dvi ar daugiau jurtų. Kartais įrengiamas laikinas aptvaras gyvuliams, pastatoma atskira virtuvėlė. Žmonės įsirengia lauko tualetą, o dėl kuklių vandens išteklių ir nuolatinio judėjimo iš vienos vietos į kitą vonios neturi, vandenį laiko dideliuose kubiluose ar kibiruose ir nebent pasidaro prausyklas. Klajokliai gyvenamąją vietą įprastai keičia kas tris ar keturis mėnesius, todėl jų turtas turi užimti kuo mažiau vietos, kad būtų kuo lengviau persikraustyti. Jurtų stovyklose, kuriose gyvensite, kad būtų patogiau, keliautojams atskirose patalpose įrengti dušai, tualetai, taip pat šalia veikia nedidelis restoranas. Nusiteikite pagyventi nestandartinėmis sąlygomis. Turėsite mažiau komforto ir mažiau pasirinkimo, nei jums gali pasiūlyti kitos Azijos šalys, kur turizmo industrija smarkiau išvystyta. Vis dėlto Mongolija tuo ir išsiskiria, kad neskuba išsižadėti šimtamečių tradicijų ir besąlygiškai suvienodėti su šiuolaikiniu pasauliu. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

Nuvažiuotas atstumas apie 220 km.

3 DIENA. CENTRINĖ GOBIO DYKUMA – TSAGAAN SUVARGA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Po pusryčių vyksite link šventyklos Khukh Burd griuvėsių, esančių mažoje saloje Sangyn Dalai Nūro ežero viduryje. Toje pačioje vietoje galima pamatyti ir X a. pastatytų rūmų griuvėsius. Dulduitynas Danzanravjaa – budizmo aktyvistas, pedagogas, gydytojas, menininkas, garsus poetas ir dramaturgas – ant rūmų griuvėsių viršaus pastatė sceną savo spektakliams rodyti. Dabar tai puiki vieta paukščiams stebėti. Savo kelionę tęsite aplankydami Tsagaan Suvarga – Baltąją stupą, kur galėsite pasigrožėti unikaliais laukinės gamtos dariniais. Tokį pavadinimą vietovė gavo iš vietinių gyventojų dėl įspūdingo grožio. Baltos kalkakmenio uolos atspindi 10 mln. metų istoriją. Tai vaizdingas ochrinės uolienos skardis, iš toli primenantis paslėptą miestą. Jo aukštis – 30 m, plotis – 100 metrų. Vietiniai gyventojai tiki, kad išvagoto reljefo ochros spalvos uola yra ypatinga, o daugybė fosilijų ir kriauklių uolienose liudija, kad prieš tūkstančius metų čia būta jūros. Aplink 20 km spinduliu yra ir kitų, tik šviesesnės klinties uolų, iškilusių virš lygių stepių iki 30 metrų. Papietausite iškylos metu. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

Nuvažiuotas atstumas apie 280 km.

4 DIENA. PIETINĖ GOBIO DYKUMA – YOL SLĖNIS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Po pusryčių vyksite toliau į pietus. Apsilankysite Gobio Gurvan Saichano nacionaliniame parke, nusidriekusiame per Pietų Gobio aimaką ir dalį Gobio Altajaus kalnų. Šis parkas buvo įsteigtas 1993 m., o 2000 m. išsiplėtė iki dabartinio dydžio – 27 tūkst. kv. kilometrų. Tai didžiausias nacionalinis parkas Mongolijoje, savo pavadinimą gavęs dėl trijų aukščiausių Gobio Altajaus kalnų grandinės taškų, išvertus į lietuvių kalbą reiškiančių „Trys grožybės“. Šios trys grožybės – rytų (Baruun), vidurio (Dund) ir vakarų (Zuun) viršūnės – ir sudaro rytinę nacionalinio parko dalį. Aukščiausia iš jų yra rytų grožybė, siekianti 2 846 metrus. Praleisite dieną žygiuodami ir mėgaudamiesi stulbinančiais Yol slėnio, dar vadinamo Grifų slėniu (mong. Yol – „grifas“), vaizdais. Slėnio grožis kartu su virš galvų sklandančiais grifais kuria ir baimės, ir stebuklo atmosferą. Tai patirtis, kurios neįmanoma pamiršti. Ten pat yra ir Senojo pasaulio grifų slėnis, kitaip dar vadinamas Grifo burna (mong. Yolyn Am) – gilus ir siauras tarpeklis, plytintis daugiau nei 10 kilometrų. Iš pradžių vietovėje buvo siekiama išsaugoti šią paukščių rūšį, tačiau dabar ji garsi dėl dramatiško ir neįprasto vaizdo: neįtikėtina, bet čia beveik ištisus metus galima pamatyti kelių metrų storio ledą. Po ekskursijos jūsų lauks pietūs. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

Nuvažiuotas atstumas apie 280 km.

5 DIENA. PIETINĖ GOBIO DYKUMA – CHONGORO SMĖLIO KOPOS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Po pusryčių išvyksite į Chongoro smėlio kopas, kitaip dar vadinamas „dainuojančiais smėliais“, užklojusiais beveik 1 000 kv. km Gurvan Saichano nacionalinio parko ploto. Didžiausia smėlio kopų Mongolijoje sritis vietomis išplatėja iki 6–12 km, ištįsta į 100 km ilgį ir vidutiniškai pakyla iki 80 metrų. Aukščiausia viršūnė siekia 300 metrų. Dailių smėlio piramidžių ir pilių formas kartais pakeičia vėjas, o saulė pasirūpina jų žvilgesiu. Chongoro kopos dėl krentančių spindulių įgyja vis kitų švelnių dryžių – jos gali būti balsvos, rusvos ar ryškios aukso spalvos. Beje, šias kopos verta ne tik apžiūrėti. Kai prie jų priartėsite, įsiklausykite. Pabandykite įminti, kur gimsta mįslingas garsas. Gidas papasakos, kodėl Chongoras vadinamas „dainuojančiomis kopomis“. Jei jums nešalta, siūloma nusiauti batus ir paėjėti basomis. Dieviškai švelnus smėlis paglostys pėdas. Retai apgyvendintoje Gobio dykumoje dideliu spinduliu viešpatauja tuštuma ir ramybė. Sustojus ir užsimerkus į jūsų sielą ir kūną įsismelks nepaprastas dykumos jausmas, o, pakilę į kopos viršūnę, iš kur atsiveria stebuklinga panorama, stebėsite neapsakomo grožio saulėlydį. Siūlome pasiruošti fotoaparatus. Pietūs, vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

6 DIENA. PIETINĖ GOBIO DYKUMA – BAYANZAGO UOLOS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Po pusryčių keliausite apžiūrėti Bayanzago liepsnojančių uolų. Bayanzagas – unikali visame pasaulyje vietovė, viliojanti paleontologus bei dinofilus, nes čia aptinkama dinozaurų kiaušinių ir fosilijų. Bayanzago liepsnojančios uolos – smiltainio kalnagūbrių virtinė. Tai sritis, susiformavusi per tūkstančius metų dėl smėlio ir uolų erozijos. Spalvos keičiasi nuo geltonos, oranžinės iki raudonos ir sudaro kvapą gniaužiantį kraštovaizdį. Uolas taip pavadino amerikiečių tyrinėtojas Roy’us Chapmanas Andrewsas, 1920 m. kasinėjęs šią sritį. Čia jis rado reikšmingų mokslui fosilijų, tarp jų – ir dinozaurų liekanų. Kalbama, kad jis savo radinius išgabeno net 70-čia kupranugarių. Svečiuositės klajoklių šeimoje, auginančioje kupranugarius. Padedami vertėjausiančio gido turėsite puikią progą pabendrauti su vietiniais, tiesiogiai išgirsti apie jų kasdienybę, o gal net ir patys atsakyti į klausimus apie savo gyvenimą. Prieš tai jums atskleisime keletą svarbių dalykų apie mongolų namų ir bendravimo etiketą. Antai, norėdami užeiti į svetimą jurtą, sakykite: „Nokhoi khor!“. Išvertus tai reiškia „Laikykite šunį!“ Taip, užuot pasisveikinęs, pabeldęs į duris ar mums įprastai pasiteiravęs „ar galima būtų įeiti?“, atvykėlis šeimininkus informuoja apie save, kad jo neužpultų keturkojis sargas. Paprastai žmonės jurtoje bendrauja įsitaisę ant grindų, bet senesni atsisėda ir ant lovos. Tradiciškai šeimos galva užima vietą šiaurinėje būsto pusėje, o garbingiausią svečią pakviečia prisėsti sau iš dešinės. Į kairę pasislenka visi kiti. Prie durų lieka vaikai. Jei patalpoje yra budistinis altorius, nederėtų sėdėti į jį atsukus nugaros. Taip pat patartume nestovėti ant slenksčio ir nešvilpauti. Nemandagu būtų dėti kepurę ant grindų. Svarbiausia nieko neliesti ir neglostyti, netapšnoti per petį. Mongolai gali pamanyti, kad bandote iš jų pavogti laimę... Maistą reikėtų imti dešine ranka. Vienas iš šeimininko svetingumo gestų – susirinkusiesiems (dažniau vyrams) pasiūlyti uostomo tabako. Verčiau jo neatsisakykite. Būtinai paragaukite hormogo. Fermentuotas kupranugarių pienas – vienas tradicinių mongolų gėrimų. Jis dažniau vartojamas Gobio dykumoje, nes čia gausiai auginama dvikuprių. Mongolijoje gyvena du trečdaliai visų pasaulio Baktrijos kupranugarių. Prijaukinti jie buvo greičiausiai 3 tūkst. pr. Kr. Nuo vienkuprių šie orūs skeltalūpiai skiriasi išvaizda ir sveria apie pusę tonos. O ar žinojote, kad kuprose jie kaupia ne vandenį, bet riebalus? Daugiau apie šiuos įdomius žmogaus pagalbininkus galėsite pasidomėti vietoje – mongolai juos puikiai pažįsta. Be to, patirsite, ką reiškia kelionė kupranugariu. Kupranugariai juda lėtai, todėl galėsite neskubėdami pasižvalgyti į dykumos tolius iš viršaus. Taip priartėsite prie tokio Gobio grožio, kurį net ir patyrę pasaulio klajūnai priskiria labiausiai jaudinantiems vaizdams per visą savo kelionių istoriją. Pietūs, vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

7 DIENA. CENTRINĖ GOBIO DYKUMA – ONGIO VIENUOLYNAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Po pusryčių vyksite į šiaurinę centrinės Gobio dykumos dalį. Sustosite apžiūrėti Ongio vienuolyno griuvėsių, stūksančių ant Ongio upės kranto. Tai istorijos didybės ir laiko grimasų palytėta vieta. Apsilankę vienuolyno griuvėsiuose įsitikinsite – kad ir kur vyktumėte Mongolijoje, pakeliui patirsite ir visiškai netikėtų atradimų. Visada jie bus stebuklingi ir įdomūs, nes saugos paslaptis. Pastebėsite, kad dvasinis paveldas čia įgijęs nežemiškos vertės. Kadaise šioje vietoje buvo 28 šventyklos, gyveno ir mokėsi daugiau nei 1 000 vienuolių. 1939 m. apogėjų pasiekęs beprotiškas antireliginis judėjimas suluošino tūkstančių žmonių vertybes ir likimus. Taip pat jis itin skausmingai smogė Ongio šventavietėms: sakralieji pastatai buvo griaunami, nužudyta 200 vienuolių, šimtai uždaryti į kalėjimus perauklėti arba prievarta įstumti į armiją. Čingischano žemėje anuomet žiaurių išbandymų neišvengė ir šimtai kitų vienuolynų. Atslūgus Stalino laimintai susidorojimo su tradicine kultūra ir ją puoselėjusia šviesuomene karštinei, šventyklas pradėta renovuoti. Viena Ongio stupa jau atgavo savo pavidalą 1994 metais. Kukliame vienuolyne, žvelgiančiame į stepių ir smėlio begalybę, dabar studijuoja ir meldžiasi apie 10 vienuolių. Turėsite galimybę apsilankyti atkurtoje šventykloje ir pasivaikščioti po jos apylinkes. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

8 DIENA. KARAKORUMAS – ERDENE DZŪ VIENUOLYNAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

Po pusryčių išvyksite į Karakorumą (UNESCO paveldo objektas) – Čingischano įkurtą senąją Mongolijos sostinę. Miestas Šilko kelio kryžkelėje laikomas viena iš dešimties mistiškiausių pasaulio vietų. XII a. vid. Čingischanas pasistatė čia namus, o tada leidosi į kelionę užkariauti pusės pasaulio. Karakorumas buvo jo laikų sostinė ir išgarsėjo kaip Stepių imperija. Kadangi jo šlovė buvo trumpalaikė – maždaug 30 m. – vėliau miestas buvo sugriautas. Šiandien turistai turi pasitelkti vaizduotę, norėdami perprasti visą kažkada miestą supusių didžiulių sienų ir vartų didybę. Daug Karakorumo griuvėsių liekanų buvo panaudota statant ilgas baltas Erdene Dzū vienuolyno sienas ir stupas. Erdene Dzū vienuolynas, taip pat saugomas UNESCO, – seniausias ir garsiausias vienuolynas Mongolijoje, budistinės kultūros centras ir neatsiejama šalies istorijos dalis. Jo pavadinimas verčiamas kaip „Šimtas brangenybių“ arba „Brangioji šventykla“. Erdene Dzū įkurtas XVI a. ir iš iki šių dienų išlikusių ir atrastų vienuolynų gali būti seniausias visoje šalyje. Jo teritorijoje buvo pastatytos 108 stupos. Tai reikšmingas budizmo išpažinėjams skaičius. Būtent iš tiek karoliukų susideda į krikščionišką rožinį ar musulmonų tespichą panaši mala – ritualinis vėrinys, kurį sukant rankoje reikia kartoti mantras. Dėl vidinių džungarų ir chalckų mongolų batalijų vienuolynas griuvo, bet XVIII a. buvo sėkmingai atstatytas ir suklestėjo. Tuo metu jame gyveno apie 1 000 vienuolių. Skausmingiausių netekčių Erdene Dzū patyrė XX a. vid. per nuožmų stalinistų siautėjimą. Dabar atgaivintoje budistinių mokymų buveinėje vėl gyvena vienuoliai, o jos sakralus žavesys yra stipresnis ir ryškesnis net už istorines žaizdas. Pro didelius vartus įėję į šios erdvios šventovės teritoriją, pasijusite patekę į metafizinį paveikslą, kurį įrėmina tapybiškos stepių kalvos. Šimto brangenybių apylinkės kuria šventą vaizdą, kuris, nors ir kitoks nei N. Rericho išieškota Šambala, bet kaip ir tolimieji Himalajai užburia nenugalima ilgesinga didybe. Vaikštinėdami po vienuolyno pievą, aptiksite iš Karakorumo laikų išlikusių senų akmenų ir miesto griuvėsių liekanų. Apsilankysite vienuolyno viduje – patalpose, kuriose geltonkepuriai skaito sutras, medituoja, garsiai gieda mantras ir rengia pamaldas. Taip pažinsite budistinę ramybę ir, jei gerai įsiklausysite, galbūt išgirsite meditacinės tylos garsus. Turėsite galimybę panagrinėti mistinės simbolikos kupiną vienuolyno interjerą. Apsilankysite keliose šventyklose, kuriose saugomi ritualiniai paveikslai – XVII a. tankos ir statulos. Užsuksite į Karakorumo muziejų, kur galėsite pamatyti, kad didieji budizmo mokytojai, bodhisatvos ir dievybės nuo kitų iš pirmo žvilgsnio panašių budistinių personažų skiriasi gestais, ženklais ant kūno, spalvomis, nes kiekvienas jų turi savo istoriją ir misiją. Vakarienė ir nakvynė jurtų stovykloje.

Nuvažiuotas atstumas apie 300 km.

9 DIENA. ULAN BATORAS (pusryčiai, pietūs)

Po pusryčių išvyksite į Ulan Batorą. Nakvynė pasirinktame viešbutyje.

Nuvažiuotas atstumas apie 380 km.

10 DIENA. ULAN BATORAS – TARPINIS ORO UOSTAS – VILNIUS

Vyksite į oro uostą tarptautiniam skrydžiui.

PASTABOS:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 7;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 2;
 • priemoka už vienvietę jurtą stovykloje – nuo  140 €;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų.

Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

Jei norite keliauti vienas, su šeima ar draugais, jei domina kitos datos ar papildomos paslaugos ar tiesiog turite klausimų, parašykite į keliones@we.lt ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis!

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?