Pažintinė kelionė į tikrąją Meksikos sielą su grupe ir vadovu iš Lietuvos

Kelionė

Su grupe ir vadovu. Nuo 16 keliautojų.

Organizatorius: "We Travel"

Kaktusai, sombrerai ir tekila. Kas tai? Meksika ar jos stereotipai? Paslaptingų civilizacijų šalis, senovės kultūros, kolonijinių miestelių žavesys, nuostabūs paplūdimiai, svaiginantys atogrąžų miškai, įdomios tradicijos, visa tai – tikroji Meksika.

Konsultanto pagalba
Kaina 1 asm.
dviviečiame kambaryje
AR

Kaktusai, sombrerai ir tekila. Kas tai? Meksika ar jos stereotipai? Paslaptingų civilizacijų šalis, senovės kultūros, kolonijinių miestelių žavesys, nuostabūs paplūdimiai, svaiginantys atogrąžų miškai, įdomios tradicijos, visa tai – tikroji Meksika. Senovės piramidės ir ištisi miestai, kur iki šiol jaučiamas galingų ir žiaurių genčių vadų alsavimas, – tai taip pat Meksika. Karšta Karibų saulė, smaragdų spalvos jūra, smulkus baltas smėlis – ir tai Meksika. Jūrų gėrybės, ugninė salsa ir... gitaros skambesys. Žmonės – energingi, svetingi, linksmi, kūrybingi... Visa tai ir dar daugiau – tikroji Meksika!Kelionėje:


1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS – TARPINIAI ORO UOSTAI – GVADALACHARA
Atskridę į Gvadalacharą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Gvadalacharoje.

2 DIENA. GVADALACHARA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių vyksite į ekskursiją po Gvadalacharą, tradicinį Meksikos miestą, kur susipažinsite su tikrąja Meksikos kultūra. Čia patirsite tokį šalies ritmą, kokio sunkiai galima tikėtis kurortuose. Miestas vadovaujasi tradicijomis, net vietinės futbolo komandos nepriima žaidėjų iš kitų šalių. Miesto simboliai yra tekila, mariačio muzika ir Meksikos kaubojai, žinomi toli už Gvadalacharos ribų. Vyksite į užmiestį, kur susipažinsite su tekilos gaminimu. Ekskursijos po miestą metu matysite katedrą, dėl dviejų gotikinio stiliaus bokštų dvynių tapusią labiausiai atpažįstamu Gvadalacharos orientyru, Vyriausybės rūmus, kur XIX a. dirbo Meksikos Parlamentas, išleidęs vergovės panaikinimo dekretą, miesto kultūros centrą. Užeisite į Hospicio Cabañas, vieną seniausių ir didžiausių ligoninių kompleksų Lotynų Amerikoje, įkurtą 1791 metais. Kompleksas pastatytas pagal rūmų Les Invalides Paryžiuje ir El Escorial Madride pavyzdį ir 1997 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jo koplyčia papuošta garsaus Meksikos dailininko José Clemente Orozco freskomis, viena jų – pasauliniu šedevru laikoma „Ugnies žmogus“ (isp. Hombre de fuego). Vakarienė restorane su folkloro spektaklių Jarabe Tapatío. Nakvynė viešbutyje Gvadalacharoje.
Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

Dienos akcentas

Kompleksas Hospicio Cabañas, UNESCO objektas, ir jo koplyčios neįtikėtinos freskos.

3 DIENA. GVADALACHARA – TLAKEPAKĖ – SAN MIGEL DE ALJENDĖ (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių išvyksite link San Migel de Aljendės. Užsuksite į Tlakepakės miestelį, garsėjantį keramika ir rankų darbo stiklu. Pats miestelio pavadinimas indėnų genties nahuatl kalba reiškia „miestas virš molio žemės“. Nors šis miestelis yra senesnis už Gvadalacharą, bet su laiku tapo tiesiog jos priemiesčiu. Pagrindinėje Tlakepakės aikštėje tiesiog būtina paragauti gaivinančio kukurūzų alaus tejuíno – vietinių genčių tautinio tradicinio gėrimo, skanaujamo su citrinomis, druska ir pipirais. Kaip ir Tlakepakė, San Migel de Aljendė taip pat įtrauktas į magiškųjų Meksikos miestų sąrašą. Tai vieta, per šimtmečius sugebėjusi išsaugoti savo šaknis ir protėvių tradicijas, kur žmonės puoselėja miestų kultūrinį ir istorinį paveldą, o lankytojai gali patyrinėti gamtos stebuklus, istorines vietas ir prieš šimtus metų iškilusias puošnias šventyklas. Atvykę į San Migel de Aljendę, gražiausią centrinės Meksikos miestą, susipažinsite su jo bohemine atmosfera, kur indėnų ir ispanų kultūrų simbiozė paryškina miesto unikalumą. Matysite Tautinius rūmus, Aljendės meno ir kultūros institutą, Concepcion vienuolyną, Šv. Mykolo Archangelo bažnyčią, suvenyrų turgelį. Miestas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Nakvynė viešbutyje San Migel de Aljendėje.
Nuvažiuotas atstumas apie 350 km.

Dienos akcentas

Magiškieji Meksikos miesteliai – Tlakepakė ir San Migel de Aljendė.

4 DIENA. SAN MIGEL DE ALJENDĖ – KERETARAS – MEKSIKAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių vyksite į Keretarą, dar vieną centrinės Meksikos magišką, legendomis apipintą, o dabar ir europinės kultūros miestą. Jo senamiestis – tai grįstų gatvelių voratinklis, dviaukščiai spalvingi namukai ir begalė bažnyčių. Čia galima vaikštinėti valandų valandas kas kartą atrandant šį tą ypatinga ir nauja. Keretaras – išskirtinis kolonijinio miesto aukso amžiaus pavyzdys (XVII–XVIII a.), kai čia taikiai gyvenusios indėnų gentys čičimekai, otomiai ir taraskanai kartu su ispanais 1531 m. įkūrė miestą. 1996 m. istorinių paminklų zona buvo paskelbta UNESCO saugoma teritorija. Matysite namą Casa de Corregidora – svarbių istorinių įvykių vietą, taip pat puikaus barokinio stiliaus markizės namą. Šis pastatas – markizo Juano Antonio de Urrutia y Aranos dovana savo karštai mylimai žmonai. Apžiūrėsite Šv. Klaros vienuolyną, Respublikinį teatrą bei senąjį istorinės svarbos akveduką. Pasivaikščioję po miestelį vyksite toliau į Meksikos širdį ir jos sostinę Meksiką. Po vakarienės viešbutyje apsilankysite Garibaldžio aikštėje, kur galima pamatyti ir pasiklausyti mariačio muzikantų ir net užsakyti serenadą savo mylimajai. Mariačio muziką galima palyginti su savotiška religija, nes meksikiečiai ją mėgsta ir didžiuojasi. Mariačis – tai muzikos žanras, kilęs iš Gvadalacharos ir įtrauktas į UNESCO nematerialiojo kultūros paveldo sąrašą. Žanro pavadinimas kildinamas iš indėnų genties koka kalbos ir reiškia medinę platformą, ant kurios pagal XVI a. tradiciją stovėdavo atlikėjai. Energinga mažorinė muzika suteikia ypatingą nuotaiką. Nakvynė viešbutyje Meksike.
Nuvažiuotas atstumas apie 300 km.

Dienos akcentas

Inžinerijos stebuklas XVIII a. Keretaro akvedukas ir mariačis – muzika, be kurios Meksika būtų kitokia.

5 DIENA. MEKSIKAS (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių – ekskursija po Meksiką, vieną didžiausių pasaulio miestų. Jis įkurtas 1325 m. senosios actekų sostinės Tenočtitlano vietoje. Actekų pranašystė skelbė, kad klajojančios gentys pastatys didelį miestą toje vietoje, kur erelis, nutūpęs ant kaktuso, draskys gyvatę. Tą vietovę senovės žmonės atrado mažoje pelkėtoje Teskoko ežero salelėje ir, pasinaudoję vadinamąja plaukiojančių sodų sistema „chinampa“, nusausino ir praplėtė salą. Ji palaipsniui didėjo dirbtiniu būdu ir Tenočtitlanas tapo didžiausiu ir galingiausiu senovės Mezoamerikos miestu. 1519 m. pirmieji ispanų konkistadorai, vedami Hernano Corteso, nepatikėjo savo akimis pamatę labai išsivysčiusią actekų civilizaciją, kurios imperatorius tuo metu buvo Montezuma. Tenočtitlane gyveno apie 300 tūkst. gyventojų, stūksojo apie 60 tūkst. namų. Plačios ir tvarkingos gatvės vedė tarp milžiniškų pastatų iš rausvo akyto akmens. Beveik visuose kiemuose žaliavo sodai su įspūdingais augalais. Iš kalnų vamzdžiais atitekėdavo gėlas švarus vanduo. Actekai nuo pirmųjų mūsų eros amžių valgė šaukštais ir šakutėmis. O juk Europoje šie įrankiai nebuvo visuotinai paplitę iki pat XVI a. pabaigos. Ispanų užkariautojai Tenočtitlaną sugriovė ir jo vietoje pastatė dabartinį Meksiko miestą, tapusį buvusios Naujosios Ispanijos vicekaralystės sostine. Miesto centre pamatysite istorinę Konstitucijos (Zócalo) aikštę – Meksikos simbolį ir jo širdį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, svarbiausią Meksikos katalikų katedrą, Prezidento rūmus su Diego Riveros freskomis (pagal galimybę), Trijų kultūrų aikštę, senovės actekų didingojo miesto Tenočtitlano ritualinę vietą su piramide Templo Mayor – dabar čia vyksta intensyvūs archeologiniai darbai. Apsilankysite Gvadelupės Dievo Motinos bazilikoje, į kurią kasmet suvažiuoja tūkstančiai katalikų piligrimų iš visos Lotynų Amerikos ir ne tik. Pasakojama, kad šis ant vieno indėno apsiausto atsiradęs stebuklingas šv. Mergelės atvaizdas, kaip ir Turino drobulė, šiandien laikomas mįslingiausiu atvaizdu pasaulio istorijoje. Vėliau vyksite į dievų miestą Teotihuakaną, įrašytą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai mistinis miestas, pastatytas dar 150 m. pr. Kr., prieš atsirandant actekų civilizacijai, ir mįslingai ištuštėjęs po 900 m. trukusio klestėjimo, kai Teotihuakanas buvo visos Mezoamerikos religinė, politinė ir ekonominė sostinė. Apžiūrėsite visame pasaulyje žinomas Saulės ir Mėnulio piramides, Sparnuotosios gyvatės šventyklą, papuoštą dekoracijomis, vaizduojančiomis gyvatės arba drakono galvas. Jei liks laiko, turėsite galimybę pereiti Mirusiųjų keliu, užkopti į piramides. Nakvynė viešbutyje Meksike.
Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

Dienos akcentas

Senojo pasaulio takais – Tenočtitlanas, galingiausias actekų miestas ikikolumbinėje Meksikoje.

6 DIENA. MEKSIKAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių aplankysite Antropologijos muziejų – vieną svarbiausių ir geriausių muziejų ne vien Lotynų Amerikoje, bet ir visame pasaulyje. Po to vyksite į buvusius kolonijinius miestelius, kurie dabar virto prestižine Meksiko dalimi, su jaukiomis siauromis senamiesčių gatvelėmis, skverais, restoranėliais bei kavinėmis. Viename tokių buvusių miestelių Čapultepeke dabar gyvena stambieji verslininkai, politikai, įžymybės ir kiti pasaulio galingieji. Coyoacane gyveno ir kūrė garsi meksikiečių dailininkė Frida Kahlo. Mėlynasis namas muziejus, kuriame 1907 m. gimė garsioji Meksikos menininkė, liudija apie unikalios, aistringos ir savo amžiui iššūkį metusios asmenybės gyvenimo kelią. Vedybos su to meto žymiausiu Meksikos tapytoju Diego Rivera, jų meilės istorija atsispindi muziejaus ekspozicijoje. Šalimais esantis muziejus skirtas Rusijos „revoliucijos demonui“ Levui Trockiui (už papildomą mokestį, jei bus laiko). Užsuksite į Chočimilką, vienintelę teritoriją, primenančią actekų sostinės išraižytą kanalais kraštovaizdį. Pamatysite „chinampa“, plaukiojančius sodus, ir plauksite kanalu valtele, ispaniškai vadinama trajinera. Nakvynė viešbutyje Meksike.
Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

Dienos akcentas

Prisilietimas prie ekstravagantiškosios Fridos Kahlo gyvenimo.

7 DIENA. MEKSIKAS – VILJAHERMOSA – PALENKĖ (pietūs)
Anksti ryte išvyksite į oro uostą ir skrisite į Palenkę (oro uostas Viljahermosoje, 144 km nuo Palenkės). Tai į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta vietovė, vėlyvojo klasikinio laikotarpio (600–900 m.) majų miestas ir kone gražiausias iki šiol rastas ir iš džiunglių atimtas garsiausias majų ritualinis centras. Šį paslaptingą senąjį miestą supa palmių ir lianų džiunglės. Manoma, kad pirmąjį pavadinimą Lakam Ha, reiškiantį „didelis vanduo“, miestas gavo dėl gausių šaltinių ir versmių. Pamatysite garsiąją Užrašų šventyklą – antkapinį paminklą, mįslingumu galintį varžytis su Egipto piramidėmis, Saulės, Kryžiaus šventyklas, to meto valdančiojo elito rūmus. Nakvynė viešbutyje Palenkėje.
Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

Dienos akcentas

Mįslių ir klausimų, į kuriuos niekas negali atsakyti, šventovė Palenkės Užrašų šventykla.

8 DIENA. PALENKĖ – KAMPEČĖ – UŠMALIS (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių vyksite į Kampečę, miestą, įrašytą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jame kadaise buvo svarbiausių Jukatano pusiasalio uostų, apsitvėrusių nuo įžūlių piratų antpuolių, gynybinė siena. Kelionę tęsite į paslaptingąjį UNESCO saugomą Ušmalį. Jo pavadinimas mena ikikolumbinius laikus ir majų kalba reiškia „trys kartai“. Tai vienas paslaptingiausių ir kartu elegantiškiausių majų miestų, nuostabaus didingojo architektūrinio puuc stiliaus, be kitų stilių įtakos, pavyzdys. Čia tarp gausybės architektūros paminklų išsiskiria skulptūromis ir 20 tūkst. atskirų figūrėlių mozaikiniais frizais dekoruoti Valdovo rūmai, 30 m aukščio Žynio piramidė su šventykla viršuje, moterų vienuolynas – keturių pastatų, juosiančių vidinį kiemą, kompleksas, Vėžlių namas. Nakvynė viešbutyje Ušmalyje.
Nuvažiuotas atstumas apie 550 km.

Dienos akcentas

Ušmalis, UNESCO objektas, ir paslaptinga Žynio piramidė su šventykla viršuje.

9 DIENA. UŠMALIS – CUZAMA – ČIČEN ICA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių vyksite į Cuzamą, regioną labiausiai žinomą dėl senotų ir būdų, kaip jie pasiekiami. Senotas – nepaprastos spalvos ir grožio požeminis indėnų ežeras, majų civilizacijos klestėjimo laikais tokie senotai buvo svarbūs ritualiniam gyvenimui. Cuzamoje svarbiausi yra trys senotai: Chelentun, Chak Zinik Che bei Bolom Chojol. Visi jie skirtingi pagal konfigūraciją, priėjimą ir gylį. 7 km kelias tarp senotų veda senu nebenaudojamu geležinkeliu, kuriuo anksčiau buvo transportuojamas ūkiuose gaminamas kanapių pluoštas. Dabar geležinkelis naudojamas tik ekskursijoms po senotus: mulai traukia dengtus vežimaičius bėgiais, kartais reikia persėsti į kitą transportą. Kelias į šventąsias indėnų vietas veda per išdžiūvusias džiungles, tarp kvapių laukinių augalų, kartais lydint būriams drugelių. Vyksite į vienu iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų pripažintą Čičen Icą – toltekų civilizacijos palikimą. Vakare – šviesos ir garsų spektaklis Čičen Icoje po atviru dangumi prie Kukulkano piramidės. Įspūdingo spektaklio metu majų pasaulio širdyje pasijusite tarsi keliaudami laiku per istoriją, legendas bei ritualus žiauraus ir paslaptingo majų pasaulio. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Čičen Icoje.
Nuvažiuotas atstumas apie 230 km.

Dienos akcentai

Senotai – Jukatano pusiasalio gamtos stebuklas, indėnų šventieji šulinių ežerai.

10 DIENA. ČIČEN ICA – KANKŪNAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių vyksite į ekskursiją po Čičen Icą – toltekų civilizacijos palikimą. Dar kartą apžiūrėsite garsiąją Kukulkano piramidę, įrašytą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, matysite Karių šventykla, Tūkstančio kolonų salę, observatoriją, didžiausią Centrinėje Amerikoje žaidimo su kamuoliu lauką, šventąjį altorių, prie kurio buvo atliekamos žmonių aukojimo apeigos. Nakvynė viešbutyje Kankūne.
Nuvažiuotas atstumas apie 220 km.

Dienos akcentas

Kukulkano piramidės, UNESCO objekto, dienos ir nakties magija.11 – 13 DIENOS. KANKŪNAS (viskas įskaičiuota)
Po pusryčių – laisvas laikas pasimėgauti šilta jūra, balto smėlio paplūdimiais, viskas įskaičiuota maitinimo sistemos pranašumais. Aktyvaus poilsio mėgėjams viešbutyje bus pasiūlytos papildomos ekskursijos ir pramogos (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje Kankūne.

14 – 15 DIENOS. KANKŪNAS – TARPINIAI ORO UOSTAI – VILNIUS (pietūs)
Viešbutyje paimsite pusryčių rinkinį ir vyksite į oro uostą. Skrydis Kankūnas–tarpiniai oro uostai – Vilnius.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 13 nakvynių 3–4* viešbučiuose;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 11 pusryčių, 5 pietūs, 9 vakarienės (poilsio Kankūne metu – viskas įskaičiuota);
 • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Meksiką ir atgal (nuo 1170 €);
 • vidinio skrydžio bilietas Meksikas–Viljahermosa (nuo 105 €);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • kelionių draudimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams (apie 60 $);
 • asmeninės išlaidos.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 13;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 16; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • priemoka už vienvietį kambarį – 520 €;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl aukštikalnių ligos profilaktikos bei simptomų, konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų.


Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?