Pažintinė kelionė į Kostą Riką ir Nikaragvą su grupe ir vadovu iš Lietuvos. Gamtos karalystėje

Kelionė

 # WE Travel Eco Kosta Rika - laimingiausia pasaulyje šalis, kurioje keliausite vadovaudamiesi "pura vida" principu!

2020.12.03

Kaina:

2 499 € / asm.

Trukmė:
11 dienų
Kambarys:
Standartinis
Norite gauti pasiūlymą kitomis datomis, kitam žmonių skaičiui ar maitinimui? Parašykite mums!

Organizatorius:We Travel

Dvi Centrinės Amerikos šalys, dvi kaimynės, abi turinčios savitą, nepakartojamą istoriją ir kultūrą.
Kosta Rika – valstybė su iškalbingu pavadinimu, kuris reiškia „turtingas krantas“. Šios šalies turtai slypi nuostabioje gamtoje, klestinčioje tarp Ramiojo vandenyno ir Karibų jūros. Unikalus mikroklimatas ir neaprėpiami atogrąžų miškai, ugnikalniai, kriokliai, ežerai, urvai, uolos, terminės versmės ir upės sukuria unikalią ekosistemą.
Nikaragvą C. Colombo’as atrado tik 1502 m. per paskutinę savo kelionę į Ameriką. Jos pavadinimas vietinių indėnų kalba reiškia „sujungta vandens“. Ir tai – labai tikslu! Iš abiejų pusių šalį skalauja Karibų jūra ir Ramusis vandenynas, o valstybės teritorijoje tyvuliuoja ežerai, vingiuoja upės. Nikaragvoje besipindamos įvairios kultūros suformavo savitą džiaugsmingą ir optimistinę pasaulėžiūrą. Ją galima pajusti stebint, kaip šokama ritmiškoji marimba ar kiti šokiai, apžiūrint menininkų kūrinius.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 9 nakvynės 3* viešbučiuose arba lodžijoje;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 9 pusryčiai, 5 pietūs,
 • 7–9 dienomis – viskas įskaičiuota;
 • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinės kelionės metu;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Kostą Riką ir atgal (nuo 1 100 EUR);
 • išvykimo iš šalies mokesčiai Kosta Rikoje (~ 30 USD);
 • pasienio mokesčiai (~ 30 USD);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas; medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose (jei yra);
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos.

Kelionėje:

 • Centrinės Amerikos Šveicarija vadinama Kosta Rika
 • Ežerų ir ugnikalnių kraštas Nikaragva 
 • Jauki Kosta Rikos sostinėje San Chosė
 • Arenalio ugnikalnis
 • Kabančiųjų tiltų simfonija 
 • Nacionaliniai parkai su už visos Europos didesne augalijos ir gyvūnijos įvairove
 • Nikaragvos ežeras – vienintelis gėlavandenis pasaulio ežeras, kuriame gyvena bukasnukiai rykliai
 • Poilsis Ramiojo vandenyno pakrantėje

1 DIENA. VILNIUS–TARPINIAI ORO UOSTAI–SAN CHOSĖ

Atskridę į Nikaragvos sostinę San Chosę, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje San Chosė.

2 DIENA. SAN CHOSĖ–POASO UGNIKALNIS–LA PASO KRIOKLIAI–ARENALIS (P, Pi)

Po pusryčių keliausite apžiūrėti Poaso ugnikalnio, esančio 35 km nuo Kosta Rikos sostinės. Ugnikalnis turi tris kraterius, iš kurių du seniai užgesę, o trečiasis, kaip sako jį stebintys mokslininkai, netrukus taip pat neteks savo galios. Nuo kraterio viršūnės atsiveria vaizdas į neįtikėtinos turkio spalvos ežerą, esantį jo centre. Ugnikalnį supa atogrąžų debesų miškas: šimtamečiai medžiai, taikiai sugyvenantys su gražuolėmis orchidėjomis ir bromelijomis. Pro akis turėtų nepraslysti ir retoji brazilinė gunera, pavadinimą, kuris išvertus reiškia „skėtis vargšams“, gavusi dėl didžiulių, net iki 1,5 m skersmens siekiančių lapų. Užsuksite į nuostabų La Paso krioklių sodą. Čia galėsite pasigrožėti baltu stebuklinguoju kriokliu, pasivaikščioti takeliais tarp vandens purslų, apsilankyti drugelių fermoje ir stebėti kolibrių būrius. Kolibris – tai tikras miniatiūrinis gamtos stebuklas. Šių mažų paukštelių sparno sandara unikali. Ji leidžia paukščiams atlikti ore sudėtingus manevrus ir net skristi atbulai arba pakibti ore prie žiedo, siurbiant iš jo nektarą. Keliausite į San Karloso regioną, gerai žinomą dėl aktyviausio visoje Amerikoje ugnikalnio Arenalio. Apsistoję viešbutyje, galėsite pasimėgauti alsuojančio ugnikalnio vaizdais, o vakare tikriausiai pamatysite, kaip tolumoje stūksantis milžinas retkarčiais aukštai į dangų išspjauna raudonos lavos fakelus. Nakvynė viešbutyje Arenalyje. Nuvažiuotas atstumas apie 120 km.

3 DIENA. ARENALIS (P, Pi)

Po pusryčių – mistinė Arenalio kabančiųjų tiltų vietovė, vadinamasis koridorius, per kurį skrenda migruojantys tarp Šiaurės ir Pietų Amerikos paukščiai. Nuo tiltų atsiveria tikrai unikalus vaizdas į vieną nuostabiausių Žemės ekosistemų. Eidami kabančiaisiais tiltais saugiai ir lengvai pateksite į tikras džiungles, matysite vešlią atogrąžų miškų augaliją ir stebėsite daugybę gyvūnų, savo namus radusių lietaus miško medžiuose. Galbūt pasiseks išvysti tinginių, beždžionių, ryškiomis spalvomis pasipuošusių paukščių ir nuostabią vabzdžių įvairovę. Neliksite abejingi ir neįtikėtinam Arenalio ugnikalnio, skleidžiančio dūmų upelius ir ugnies kamuolius aukštai į debesis, vaizdui. Kabantieji tiltai itin gerai prižiūrimi, todėl tai žygis, tinkantis visų amžiaus grupių žmonėms. Eiti tiltais nesunku: čia nėra stačių pakilimų, nedaug laiptelių, tačiau ruošdamiesi žygiui pasirinkite uždarą ir patogią avalynę neslidžiais padais. Laisvu laiku viešbutyje rekomenduojame pasisemti sveikatos natūraliuose karštųjų versmių baseinuose, kurių vanduo prisotintas mineralų jonų (pavyzdžiui: Ca2+, Mg2+, Cl). Nakvynė viešbutyje Arenalyje.

4 DIENA. ARENALIS–APOYO LAGŪNA (NIKARAGVA) (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į Kosta Rikos ir Nikaragvos pasienį. Kirtę sieną pėsčiomis, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite Nikaragvos Ramiojo vandenyno pakrantės link, prie vienos gražiausių Nikaragvos lagūnų. Apoyo lagūna – vulkaninės kilmės ežeras, tyvuliuojantis vakarų Nikaragvoje. Jis susidarė maždaug prieš 23 tūkst. metų, kai, išsiveržus ugnikalniui, liko krateris, kurį ir užpildė vanduo. Krateris yra 6 km skersmens, jo pakrantės apaugusios mišku. Čia galima pamatyti įvairių augalų ir gyvūnų: penkialapių raivių, svietenijų, spondijų, įvairių orchidėjų, margųjų voverių, oposumų, skruzdėdų, pakų, jaguarundžių, staugūnų, paprastųjų kapucinų, žaliųjų iguanų, paprastųjų smauglių. Vandens lygis lagūnoje vasarą nukrenta net iki 6 metrų. Ežero vanduo yra pats skaidriausias iš visų gėlų vandens telkinių Nikaragvoje ir net galbūt visoje Centrinėje Amerikoje. Nors jis netinka žmogui vartoti, yra labai švarus, turi daug mineralinių medžiagų. Nakvynė viešbutyje prie Apoyo lagūnos.

5 DIENA. APOYO LAGŪNA–MASAJOS NACIONALINIS PARKAS–APOYO LAGŪNA (P, Pi)

Po pusryčių tyrinėsite Masajos ugnikalnio nacionalinį parką. Tai pirmas ir didžiausias Nikaragvoje nacionalinis parkas, įkurtas 1979 m. aplink didžiausią to paties pavadinimo ugnikalnį. Vietiniai Masajos ugnikalnį vadino tiesiog „Ugnies kalnu“, o ispanų konkistadorai, pamatę kunkuliuojantį ir garais besispjaudantį vulkano puodą pavadino jį „Pragaro gerkle“. Šis geologinis darinys yra vienintelis Vakarų pusrutulyje, prie kurio kraterio galima pakilti tiesiog automobiliu. Turėsite galimybę žvilgtelėti į kraterio vidų ir pamatyti, kaip verda ir raudonai žaižaruoja karštos lavos ežeras. Jau iš tolo pajusite sieros kvapą! Dėl saugumo šalia kraterio leidžiama būti tik 15 minučių. Nakvynė viešbutyje prie Apoyo lagūnos. Nuvažiuotas atstumas apie 80 km.

6 DIENA. APOYO LAGŪNA–GRANADA–NIKARAGVOS EŽERAS–APOYO LAGŪNA (P, Pi)

Papusryčiavę keliausite į visame pasaulyje dėl jaukios kolonijinės atmosferos garsų Nikaragvos miestą Granadą. Tai vienas seniausių Amerikos miestų, garsus savo kolonijinės architektūros paveldu. Įkurtas 1524 m. konkistadoro Francisco Hernándezo de Córdobos buvo pavadintas pagal Ispanijos miestą. Kolonijiniu laikotarpiu Granada kartu su Antigva Gvatemala buvo svarbiausias politinis centras visoje Centrinėje Amerikoje, funkcionavęs kaip svarbus uostamiestis, kuris per Nikaragvos ežerą ir San Chuano upę jungėsi su Karibų jūra. Atvykę į šį jaukų Centrinės Amerikos miestą, pasivaikščiosite jo gatvėmis, taip pat ir garsiąja Calle de la Calzada, kurioje veikia ne tik barai ir restoranai, renkasi miesto menininkai, poetai, dailininkai, amatininkai, bet ir galima pamatyti įvairiausių talentingų žmonių, kurie suteikia miestui unikalumo. Apžiūrėsite kolonijinės statybos bažnyčias ir atsipūsite centriniame parke. Pasiplaukiosite valtelėmis po Nikaragvos ežerą – didžiausią gėlo vandens telkinį Centrinėje Amerikoje ir antrą pagal dydį Lotynų Amerikoje po Titikakos. Tai vienintelis gėlavandenis ežeras pasaulyje, kur veisiasi jautiniai, arba bukasnukiai, rykliai. Dėl agresyvumo ir veisimosi greta sausumos bukasnukiai rykliai yra vieni dažniausiai žmones užpuolančių ryklių – jie gali pulti žmogų net pusės metro gylyje. Be šių ryklių, ežere dar gyvena durklažuvės, pjūklažuvės, įvairių rūšių šamai. Nikaragvos ežere yra daugiau kaip 400 salų, pati didžiausia gyvenama – Ometepė, kurios pavadinimas reiškia „du kalnai“. Beje, tai ir didžiausia pasaulyje vulkaninės kilmės sala. Ji nepaprastai graži, sudaryta iš dviejų ugnikalnių: 1 610 m aukščio aktyvaus Konsepsjono ir 1 394 m aukščio apsnūdusio Maderaso. Nakvynė viešbutyje prie Apoyo lagūnos. Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

7 DIENA. APOYO LAGŪNA–RAMIOJO VANDENYNO PAKRANTĖ (KOSTA RIKA) (P, AI)

Po pusryčių važiuosite į Nikaragvos ir Kosta Rikos pasienį. Apie 12 val., perėję užkardą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į Kosta Rikos Ramiojo vandenyno pakrantę. Poilsis Ramiojo vandenyno pakrantėje viešbutyje su viskas įskaičiuota maitinimo sistema.

8–9 DIENOS. RAMIOJO VANDENYNO PAKRANTĖ (KOSTA RIKA) (AI)

Poilsis Ramiojo vandenyno pakrantėje. Laisvas laikas poilsiui viešbutyje „Cala Luna“

10–11 DIENOS. SAN CHOSĖ–TARPINIAI ORO UOSTAI–VILNIUS (P)

Po pusryčių vyksite (apie 4,5 val.) į San Chosę, Kosta Rikos sostinę. 1736 m. įkurtas miestas iš pradžių povo pavadintas Vilja Nueva, kas reiškė „Naujasis miestas“. Ispanų kolonizacijos laikotarpiu tai buvo nedidelis tabako auginimo centras, tačiau jau 1823 m. tapo Kosta Rikos sostine. Apie 1840 m. San Chosė virto kavos gamybos centru (tuo metu kava buvo pagrindinis šalies pajamų šaltinis) ir taip suklestėjo, kad 1884 m. tapo pirmuoju Lotynų Amerikos miestu, kuriame buvo įvesta elektra. Kosta Rikos sostinė – nedidelis, jaukus ir labai gražus miestas. Dauguma tų, kuriems kada nors teko lankytis šiame vaizdingame mieste, lygina jį su atgijusiu spalvingu paveikslu. Dangoraižiai ir aukšti pastatai reti miesto panoramoje, daugumos statinių aukštis neviršija penkių aukštų. Ekskursijos po miestą metu aplankysite Demokratijos aikštę, Nacionalinį muziejų, Nacionalinį teatrą, Aukščiausiojo Teismo ir Kongreso rūmus. Iš bet kur mieste galėsite grožėtis tabako ir kavos plantacijomis, didingais kalnais. Vėlyvą popietę vyksite į oro uostą. Skrydis San Chosė–tarpiniai oro uostai–Vilnius.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 10;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 16;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • susirinkus 12 asmenų, priemoka 80 EUR/asm.,10 asmenų – 195 EUR/asm.;
 • priemoka už vienvietį kambarį – nuo 710 EUR;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų.


Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

Jei norite keliauti vienas, su šeima ar draugais, jei domina kitos datos ar papildomos paslaugos ar tiesiog turite klausimų, parašykite į keliones@we.lt ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis!

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?