Pažintinė kelionė į Uzbekiją ir Kirgiziją. Šilko kelio istorijos ir gamtos dovanos

Kelionė

Uzbekija ir Kirgizija – dvi Artimųjų Rytų šalys, kaimynės – panašios, bet kartu ir labai skirtingos.

2021 m. Kelios datos

Pažintinė kelionė

Organizatorius:West Express (We Travel)

Konsultanto pagalba
Kaina 1 asm.
dviviečiame kambaryje
1 999,00 €
AR

Kelionės datos:
2021 m. balandžio–birželio ir rugsėjo–spalio mėnesiais

Uzbekija, ilgus amžius buvusi regiono kultūros centras, iki šiol saugo praėjusių laikų didybę ir nuostabias Šilko kelio istorijas. Tik įsivaizduokite per dykumas nusidriekusias karavanų vilkstines, gabenančias nesuskaičiuojamus turtus, kurių pėdsakai – ir dabar matomas Uzbekijos kultūrinis ir materialusis paveldas. Kirgizija – nors ir neturi tokio didelio kultūrinio palikimo, bet nuostabi savo kalnų panorama, veržliomis upėmis, svetingais žmonėmis, kriokliais ir tarpekliais, vieno iš aukščiausiai kalnuose įsikūrusio ežero Isykelo stebuklais... Tad leiskitės į kelionę gamtos ir istorijos takais.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • traukinio bilietai: Taškentas–Buchara ir (arba) Buchara–Samarkandas;
 • 11 nakvynių 3* viešbučiuose, jurtose, pas vietinius gyventojus;
 • ekskursijos pagal programą;
 • maitinimas pagal programą: 11 pusryčių, 10 pietų ir vakarienių;
 • transportas: automobilis, kai vyksta 2 asmenys, arba mikroautobusas „Mercedes-Benz Sprinter“, kai vyksta daugiau asmenų;
 • angliškai arba rusiškai kalbančių gidų paslaugos (pasirinktinai).

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietai į Biškeką ir atgal iš Samarkando;
 • lėktuvo bilietas Biškekas–Taškentas (~ 140 EUR);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • programoje nenumatytos papildomos ekskursijos;
 • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams; asmeninės išlaidos.

Kelionėje:

 • Legendinio Šilko kelio stotelės: mįslėmis apipintas Taš Rabatas, Rytų didybės simbolis Buchara ir išpuoselėta Timūro sostinė Samarkandas
 • Kerintys Kirgizijos ežerų ir kalnų peizažai
 • Pažintis su kirgizų tradicijomis: medžioklė ereliais, kilimų ir kitų rankdarbių gamyba
 • Spalvingi Uzbekijos turgūs
 • Dangų remiantys minaretai, pribloškiančios mečetės ir išminties saugotojos medresės  

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIAI ORO UOSTAI–BIŠKEKAS (V)

Savarankiškai atvykę į Biškeką, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus. Tarptautiniame Manaso oro uoste jus pasitiks gidas ir palydės į vos už 30 min. kelio nuo oro uosto esančią Kirgizijos sostinę Biškeką. Registracija į viešbutį nuo 14 valandos. Ankstyva registracija – už papildomą mokestį. Visa ši diena skiriama išvykoms su gidu Biškeke. Ekskursija į Ala Arčos tarpeklį, po kurį pasivaikščioti gauti leidimą sovietiniais laikais galėjo tik labai svarbūs asmenys. Ala Arčos tarpeklis yra Tian Šanio kalnų grandinės atšakoje, nuo Biškeko nutolęs per 45 kilometrus. Galėsite leistis į trumpą žygį pėsčiomis ir pasigrožėti tarpeklio panorama. Grįžę į Biškeką, aplankysite Pergalės aikštę (Pobeda), ąžuolų parką Dubovij, aikštę Ala-Too, Nacionalinę filharmoniją ir daug kitų garsių vietų. Vyksite į Azijos turgų, nes jį pamatyti lankantis Biškeke tiesiog būtina. Išvysite jį tokį, koks jis yra šiandien – tikrą, bruzdantį vietos gyvenimą. Šis turgus triukšmingas ir spalvingas, jame gausu audinių, maisto produktų, gėrybes parduodančių ir perkančių žmonių. Tradicinė vakarienė Biškeke. Nakvynė viešbutyje.

2 DIENA. BIŠKEKAS–SŪSAMYRAS–SONGKELAS (P, Pi, V)

Po pusryčių keliausite link antro pagal dydį šalyje ežero Songkelo. Tai aukščiausiai Kirgizijos kalnuose plytintis ežeras, esantis 3 013 m virš jūros lygio. Nuo senų laikų šią poilsio ir atsipalaidavimo vietą mėgo vietiniai klajokliai. Vaizdingu, kvapą gniaužiančiu kalnų keliu kilsite į 3 586 m virš jūros lygio aukštį, kad pasiektumėte Too Ashuu perėją. Nors teks patirti stiprų šioje vietoje pučiantį vėją, prieš akis atsivers neapsakomo grožio peizažai su snieguotomis kalnų viršūnėmis. Vakarienė ir nakvynė jurtose.

3 DIENA. SONGKELAS–TAŠ RABATAS (P, Pi, V)

Po pusryčių išvyksite į Taš Rabato karavansarajų, esantį Tian Šanio kalnų centre (3 200 m virš jūros lygio). Tai unikali vieta, pro kurią kadaise vedė Šilko kelias, o čia iki šiol išlikęs karavansarajus (akmeninis XIV a. fortas) buvo labai svarbi sustojimų ir poilsio vieta. Taš Rabato karavansarajus, pasislėpęs atokiame slėnyje, apsuptas snieguotų Tian Šanio kalnų grandinės viršūnių, – vienintelis reliktas, menantis, kad kažkada čia kunkuliuodamas virė gyvenimas. Legenda byloja, kad akmeninį fortą pastatė tėvas ir sūnus. Iki šių dienų tai yra didžiausias akmeninis kompleksas nuo Gobio dykumos iki Kaspijos jūros. Karavansarajuje iš viso įrengtas 31 kambarys, sienos siekia net 1 m storį, taip pat yra senaisiais laikais naudotas požeminis kalėjimas. Karavansarajuje jūsų lauks tradicinė vakarienė. Nakvynė jurtose.

4 DIENA. TAŠ RABATAS–KOČKORAS (P, Pi, V)

Po pusryčių išvyksite Kočkoro kaimo link. Kelias ves žemyn palei vaizdingą tarpeklį, kol pasieksite 3 000 m aukštį. Kočkore šiek tiek laiko praleisite su vietine šeima. Galėsite pasižiūrėti, kaip gaminami tradiciniai veltiniai kilimai, turėsite progą kartu su vietiniais net susikurti savo kilimą. Aplankysite nedidelį rankdarbių muziejų, kuriame sukaupta sidabro papuošalų, apsiaustų, pagamintų iš vilkų kailio, žirgų balnų puošmenų, kilimų ir kitų dalykų. Vakarienė ir nakvynė pas vietinius žmones.

5 DIENA. KOČKORAS–ISYKELO EŽERO PIETINIS KRANTAS–KARAKOLAS (P, Pi, V)

Po pusryčių su vietiniu gidu keliausite prie Isykelo – antro pagal dydį kalnų ežero pasaulyje (1 608 m virš jūros lygio). Ežeras vadinamas Vidurio Azijos perlu. Daugiau nei 1 500 metų vietos gyventojai laikė jį šventu, o dėl sūraus vandens jam būdingos gydomosios ypatybės. Atvykę sustosite Bekenbajevo kaime. Čia susipažinsite su vietiniais medžiotojais, puoselėjančiais sakalininkystės tradicijas. Paprastai ereliai pasitelkiami, medžiojant lapes ir kiškius. Toks medžioklės būdas yra vietinių gyventojų senoji tradicija, iki šiol perduodama iš kartos į kartą. Daugiau sužinoję apie šį ypatingą medžioklės būdą, keliausite link Pasakos (Skazka) kanjono. Vietovė yra nedidelis tarpeklis pietinėje Isykelo pakrantėje, garsėjanti raudono molio uolomis. Kanjonas – itin turistų mėgstama vieta, į jį lengva patekti ir pasigėrėti nuostabiais kraštovaizdžiais. Per tūkstančius metų dirvožemio erozija čia kūrė nuostabiausius kontrastus, tad pasiruoškite išvysti įvairias keistas figūras iš akmens ir molio. Kai kurios kanjono natūralios skulptūros turi vardus. Labiausiai atpažįstama „Kinijos siena“, labai primenanti garsųjį Kinijos architektūros paminklą. Vėliau turėsite galimybę pamatyti Džeti Egiuzo tarpeklį. „Septynių jaučių“ vardu vadinamas tarpeklis garsėja raudono atspalvio uolomis. Pasimėgausite romantišką panoramą sukuriančiais „Sudaužytos širdies kalnais“. Jei norėsite, takeliais galėsite pakilti į kalno viršūnę (20 min.) ir pasigrožėti tarpeklio vaizdais. Atvykus į Karakolą vakarienė ir nakvynė svečių namuose.

6 DIENA. KARAKOLAS–ČOLPONATA (P, Pi, V)

Po pusryčių aplankysite Dungano mečetę. Tai unikalus architektūros kūrinys – statant šią kiniško stiliaus mečetę nebuvo panaudota nė viena metalinė vinis. Užsuksite į netoliese esančią seną medinę stačiatikių Švč. Trejybės bažnyčią ir leisitės tyrinėti šiaurinės Isykelo ežero pakrantės. Turėsite puikią galimybę apžiūrėti ežerą iš visų pusių. Isykelas – populiari vasaros atostogų vieta. Po pietų aplankysite nedidelį vietinį muziejų, kuriame yra rankdarbių, muzikos instrumentų ir kitų sukauptų vertybių. Išvyksite į Čolponatą – nuostabų Vidurinės Azijos kurortą, kuriame veikia viešbučiai, sanatorijos, pensionai. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. ČOLPONATA–BIŠKEKAS (P, Pi, V)

Po pusryčių išvyksite Biškeko link. Aplankysite prieš 2 000 m sukurtus senovės šamanų akmens raižinius, XI a. minaretą Buranos bokštą. Šilko kelio laikas šis bokštas buvo ženklas keliautojams, kad šioje vietoje yra miestas, kuriame galima pailsėti. Pasivaikščiosite po Balbaną – tikrą akmeninių kareivių muziejų po atviru dangumi. Atvykus į Biškeką, šalies sostinę, vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. BIŠKEKAS–TAŠKENTAS–BUCHARA (P, Pi, V)

Anksti ryte (skrydis iš Biškeko 4.25 val.) skrisite į Taškentą – Uzbekijos sostinę ir greituoju traukiniu važiuosite į Bucharą. Senaisiais laikais kelionė į Bucharą užtrukdavo ilgiau nei mėnesį, tačiau šiandien atstumą įveiksite vos per 4 valandas. Kelionės metu grožėsitės mistinės raudonosios Kyzylkumo dykumos ir senosios Amudarjos upės vaizdais. Kirsite Chorazmo vilajetą – istorinę sritį, vadintą „Tūkstančio ir šimto miestų valstybe“. Iki šiol šio dykumos supamo praeities palikimo paslaptis siekia išsiaiškinti ir istorikai, ir archeologai. Pasiekę Bucharą, leisitės į nepamirštamą ekskursiją po dar vieną didingą Šilko kelio stotelę. Bucharos, vieno seniausių Uzbekijos ir visos Vidurinės Azijos miestų, istorija siekia 2 500 metų. Ji buvo svarbi ne tik Šilko keliui, bet ir visai islamo kultūrai bei architektūrai. Iki šių dienų ji išliko spalvinga, gyvybinga ir alsuojanti prabanga. Sakoma, kad Buchara – tai Rytų didybės simbolis, miestas muziejus, kuriame yra apie 140 architektūros paminklų. Ne veltui istorinis jo centras yra saugomas UNESCO. Beje, tai gimtasis Avicenos (Ibn Sinos) ir pasaulyje žinomo filosofo Nasreddino miestas. Ekskursijos metu matysite Samanidų (IX–X a.) ir greta esantį Chashma-Ayubo (XIV a.) mauzoliejus, architektūrinį kompleksą Bolo Haouz (XX a. pradž.), kurį sudaro mečetė, minaretas ir baseinas. Tai vienintelis išlikęs statinys Registano aikštėje, laikomas klasikiniu Vidurinės Azijos mečečių pavyzdžiu. Aplankysite Bucharos tvirtovę Arko citadelę (IV a. pr. Kr.). Nuo senųjų laikų tvirtovė buvo Bucharos valdovų rezidencija, kurioje, be atskirų paties valdovo ir jo šeimos rūmų, buvo įsikūrusios šventyklos, mečetės, pinigų kalykla, miesto iždas, administracija, juvelyrų ir kitų amatininkų dirbtuvės, kilimų, drabužių, brangenybių sandėliai ir net kalėjimas. Per visą Bucharos istoriją tvirtovė keletą kartų buvo sunaikinta ir vėl atstatyta, dabartinė išvaizda atkurta pagal XVI a. rūmus. Išvysite 47 m aukščio Kalyano minaretą ir mečetę (XII a.), medresę Miri Arab (XVI a.). Apsilankysite medresėje Nadir Divan-begi. Apžiūrėsite vandens supamą kompleksą Lyabi-Hauz, kurį sudaro puošnus dviejų medresių ansamblis. Viena jų – didžiausia mieste Kukeldasho medresė ir chanaka (gyvenamasis klajoklių sufijų pastatas). Laisvu laiku galėsite pasivaikščioti po Bucharos turgų, įsikūrusį po kupolais, ir miestą. Apie 19 val. – nacionalinis pasirodymas medresėje Nadir Divan-begi ir plovo gaminimo pamoka. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA. BUCHARA (P, Pi, V)

Šiandien susipažinsite su Bucharos apylinkių įžymybėmis. XVI–XIX a. Bakhouddino Nakshbandžio kompleksas – tai sufizmo ordino įkūrėjo Nakshbandžio ir jo motinos mauzoliejus. Didieji sufizmo mokytojai jautė, kad jis bus didis žmogus, todėl nuo pat mažens Bakhouddinas Nakshbandis buvo mokomas sufizmo tiesų ir jau septynerių metų puikiai išmanė Koraną. Šiam didžiam religijos veikėjui pastatytas kompleksas yra svarbi vieta tikintiesiems. Čia atvykstantieji pasisemti įkvėpimo prašo, kad jų norai išsipildytų, ir skaito ant sienos užrašytą garsų jo mokymą: „Alachas yra mintyse, o rankos – darbe.“ Pasivaikščiosite po restauruotą tradicinės architektūros stiliaus kompleksą. Lankysitės nekropolyje Chor-Bakr, kurio pavadinimas reiškia „Keturi broliai“, tačiau vietiniai šią vietą vadina „Mirties miestu“. X a. pradėtas statyti didžiulis architektūrinis kompleksas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Jį sudaro ne tik „Mirties miestu“ vadinamos kapavietės, bet ir centre esantys mečetė ir minaretas, kompleksą puošia vidiniai kiemai ir tradicinio stiliaus vartai bei gatvės. Užsuksite į XIX a. vasaros rezidenciją Sitorai Mokhi-Khosa. Chanas Muzaffaras rezidenciją įkūrė savo jaunai žmonai Sitora-Bonu, tačiau ji mirė jauna. Dėl to rezidencija buvo poetiškai pavadinta Sitorai Mokhi-Khosa – „Mėnulio žvaigždės rūmais“. Rūmai buvo statyti Rusijoje besimokiusio meistro, todėl juose vyrauja Rytų ir Vakarų architektūros sintezė. Dabar tai – muziejus, atviras visuomenei, kuriame galima pamatyti įmantrių interjero detalių ir baldų, kiniško ir japoniško porceliano kolekcijų, XIX a. tradicinių suknelių, dekoruotų garsiuoju Bucharos auksu. Grįžus į Bucharą, rekomenduojame apsilankyti žydų kvartale ir sinagogoje. Šiame mieste XVI a. gyveno ir didelį vaidmenį atliko gausi žydų bendruomenė. Po Sovietų Sąjungos griūties dauguma jų emigravo į kitas šalis, tačiau iki šiol vartoja savitą kalbą, kuri gali būti laikoma senovės persų kalbos dialektu. Vakarienė restorane ir nakvynė viešbutyje.

10 DIENA. BUCHARA–SAMARKANDAS (P, Pi, V)

Anksti ryte automobiliu važiuosite į Samarkandą (atstumas apie 260 km). Galima važiuoti ir traukiniu. Atvykę įsiregistruosite viešbutyje. Trumpai pailsėjus – ekskursija po miestą. Pažintį pradėsite eidami vietiniu „Brodvėjumi“ laikomu Universiteto bulvaru, kuriame stovi didelė emyro Timūro statula. Aplankysite mauzoliejų Gur-Emir – emyro Timūro kapą (XIV–XV a.). Apžiūrėsite Registano aikštę (XVI a.), kurią supa trys medresės: Ulugbeko (XV a.), Sher-Dor (XVII a.) ir Tilia-Kori (XVII a.). Apsilankysite ryškiaspalviame turguje Siab Bazaar, kuris nuo seniausių laikų buvo miesto socialinio gyvenimo centras: čia buvo sudaromi svarbiausi sandoriai ir šurmuliuodavo miesto šventės. Turgaus stalai nukrauti gardžiausiomis šalies gėrybėmis – graikiniais riešutais ir džiovintų vaisių krepšiais, vietiniais skanėstais, spalvingais įvairių rūšių prieskoniais. Uzbekiškose arbatinėse galėsite paragauti tradicinių patiekalų ir garsiosios Samarkando tandyro duonos. Kitas islamiško pasaulio pasididžiavimas – viena didžiausių mečetė Bibi-Khanym (XIV–XV a). Pasak legendų, Timūras šią mečetę pavadinimo mylimos žmonos garbei. Daugybė architektų, menininkų ir statybininkų iš Rytų dirbo su šiuo kūriniu, į kurį gali sutilpti net dešimt tūkstančių tikinčiųjų. Pažintį su didingu viduramžių miestu baigsite lankydamiesi XI–XV a. spalvingais ornamentais dekoruotame daugybės mauzoliejų architektūriniame komplekse Shah-i-Zinda. Vakarienė restorane ir nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. SAMARKANDAS (P, Pi, V)

Po pusryčių tęsite pažintį su Samarkandu. Aplankysite Timūro anūko, garsaus valdovo, matematiko ir astronomo, Ulugbeko XV a. pastatytą observatoriją. Ulugbekas ir kiti mokslininkai čia atliko daug tikslių stebėjimų ir tyrimų, tačiau tų laikų kontekste toks valdovo darbas nebuvo palankiai įvertintas islamo dvasininkų. Po Ulugbeko mirties observatorija buvo sugriauta, o vertingų knygų biblioteka apiplėšta. Objektas atstatytas tik 1908 metais. Apžiūrėsite Afrasiyabo muziejų bei Senojo Testamento pranašo Danieliaus mauzoliejų, kuriame stovi 18 m ilgio sarkofagas. Užsuksite į šilko popieriaus dirbtuves, kur turėsite progą daugiau sužinoti apie šio senovinio Uzbekijos amato tradicijas. Grįžus į Samarkandą rekomenduojame aplankyti istorinių kostiumų muziejų „El Merosi“ ir pramoginį renginį „Moment of Eternity“ (apie 15 USD), užsukti į Khovrenko vynų manufaktūrą padegustuoti vynų (apie 10 USD). Jei liks laiko, aplankykite Valentinos Romanenko tekstilės dirbtuves, kuriose galėsite apžiūrėti įspūdingus menininkės darbus, susipažinti su Uzbekijos šilko tradicijomis, dažymo ir moderniomis dekoravimo technikomis. (Apsilankymą būtina užsakyti iš anksto, teiraukitės gido.) Taip pat galite nuvykti į uzbekiškų kilimų fabriką. Vakarienė restorane ir nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. SAMARKANDAS–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS

Po vidurnakčio išvyksite iš viešbučio. Skrydis Samarkandas–tarpinis oro uostas–Vilnius.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, įėjimo į objektus mokesčių, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 11;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 2; susirinkus daugiau keliautojų, kaina perskaičiuojama; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • viešbučių kategorijos nurodytos pagal Uzbekijos viešbučių klasifikavimo sistemą;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

Jei norite keliauti vienas, su šeima ar draugais, jei domina kitos datos ar papildomos paslaugos ar tiesiog turite klausimų, parašykite į keliones@we.lt ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis!

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?