Pažintinė kelionė į Tibetą su grupe ir vadovu iš Lietuvos. Kelias į Šangri La

Kelionė

Šangri La – laiko nepaliesta Rytų Tibeto mažumų kultūra 2020-10-14

Pažintinė kelionė

Organizatorius:We Travel

Konsultanto pagalba
Kaina 1 asm.
dviviečiame kambaryje
1 999,00 €
AR

Pietvakarių Kinija arba Rytų Tibetas – tai nuostabus aukštųjų kalnų, ledynų ir švariausių upių kraštas, kuriame nuo neatmenamų laikų gyveno laisvi žmonės ir iki šiol gyvena daugiausia mažų etninių grupių, pavyzdžiui, nasiai, khampos, lisu, na ir kt. Šiame unikaliame regione tradicinė Kinijos kultūra susitinka su Tibeto kultūromis ir Pietryčių Azijos etninėmis tautomis. Istoriškai taip susiklostė, kad regionas kelis amžius buvo nepavaldus nei Tibetui, nei Kinijos imperatoriui, todėl Tibeto kultūra vystėsi čia laisvai ir iki šiol išsaugojo savitumą bei unikalumą. Šiuo metu Rytų Tibetas (Khamas) yra suskirstytas į keturias Kinijos provincijas, o turistams šios teritorijos buvo atidarytos tik 1999 metais.

 Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 9 nakvynės 3* viešbučiuose;
 • 1 pirmos klasės traukinyje (4-vietę kupė);
 • traukinio bilietai Čončingas – Čengdu, Lidziangas-Kunmingas-Guilinas–Guangdžou;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 9 pusryčiai, 8 pietūs;
 • rusiškai ir angliškai (Čončinge, Šangriloje ir Lidziange) kalbančio gido paslaugos;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

  Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Kiniją ir atgal (nuo 575 EUR);
 • vidinių skrydžių bilietai Čengdu–Šangrila (nuo 140 EUR);
 • Kinijos viza (apie 90 EUR);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • kelionių draudimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams (apie 50 USD);
 • asmeninės išlaidos.

Kelionėje:

 • Čongčingas – miglose skendintis miestas
 • Pandos – tik Kinijoje laisvėje gyvenantys unikalūs gyvūnai
 • Šangri La – laiko nepaliesta Rytų Tibeto mažumų kultūra
 • Lidziangas – senosios Kinijos pakraščių dvelksmas
 • Jangdzės upės didybė
 • Akmenų miško gamtos fejerija
 • Kruizas Li upe tarp mistinių formų kalnų ir bambukų giraičių
 • Stebuklingas Guilino gamtos grožis
 • Guangdžou – gurmanų rojus, kuriame indai plaunami žaliąja arbata

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–ČONGČINGAS

2 DIENA. ČONGČINGAS–ČENGDU

Atskridę į Čongčingą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus. Vyksite į trumpą ekskursiją po miestą, įsikūrusį kalnuotoje vietovėje prie Jangdzės ir Dzialingo upių santakos. Pagal statistiką tai yra tankiausiai apgyvendintas Kinijos miestas, kuriame įsikūrę beveik 30 mln. gyventojų. Dėl gražių, dažnai migloje skendinčių peizažų Čongčingas dar vadinamas rūko miestu. Vietiniai gyventojai itin svetingi ir dažnai kartoja, kad iš toli atkeliavęs svečias jiems suteikia begalinio džiaugsmo. Po pietų vyksite į geležinkelio stotį ir greituoju traukiniu keliausite (apie 3 val.) į Čengdu, seniausią vidurio Kinijos miestą, įsikūrusį dar IV a. pr. Kr. Miestas gerai žinomas pasaulyje dėl didžiųjų pandų tyrimų ir veisimo centro. Jame sumontuotos kameros filmuoja ir nuolat transliuoja kasdienį pandų gyvenimą. Nakvynė viešbutyje Čengdu. Nuvažiuotas atstumas apie 120 km.

Dienos akcentas Čongčingas – viena labiausiai klestinčių metropolijų mūsų planetoje.

3 DIENA. ČENGDU (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į pandų auginimo, reabilitacijos ir tyrimų centrą, įkurtą 1987 metais. 2006 m. vasarą pandų rezervatas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą siekiant apsaugoti šiuos unikalius Kinijos gyvūnus nuo išnykimo. Tada čia gyveno tik šešios pandos, o dabar centrui priklausančiame bambukų miške įsikūrusi ne viena didžiųjų pandų šeima – per tą laiką pandos atsivedė daugiau nei 100 jauniklių. Be tingių „bambukinių lokių“, kaip neretai pandas vadina patys kinai, centre gyvena apie 20 rūšių kitų retų gyvūnų, tarp jų ir raudonosios pandos, dar vadinamos ugninėmis lapėmis. Tai į meškėną panašūs žvėreliai puošnia raštuota uodega, padedančia ne tik išlaikyti pusiausvyrą aukštai šokinėjant, bet ir šildančia šaltomis naktimis. Po pietų vyksite prie Didžiosios Lešano Budos statulos, pradėtos kaldinti uolose ties trijų upių santaka Emeišano kalno papėdėje dar 713 metais. Tikslas buvo praktinis – tikėtasi, kad Buda nuramins sūkuringos Mindziango upės vandenis, kurie per daugybę metų pradangino ne vieną žvejybinį laivą. Statybos truko beveik 90 metų ir dabar tai aukščiausia religinė statula pasaulyje. Upė šioje vietoje išties nurimo: didžiuliai stataus šlaito akmenys nusirito ir nusėdo upės vandenyje ir kiek pakeitė jos vagą, upė pasidarė rami ir taiki. Emeišano kalnas ir Didžioji Lešano Budos statula 1996 m. įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vėliau leisitės į trumpą ekskursiją po Čengdu miestą. Galėsite pasivaikščioti senamiesčio pėsčiųjų alėjomis Kuan ir Zhaixiangzi, kur į tradicinės architektūros pastatus estetiškai įsilieję šiuolaikiniai namai sudaro jaukų kavinių, arbatinių, restoranėlių ir parduotuvių kompleksą. Nakvynė viešbutyje Čengdu. Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

Dienos akcentas Kinijos nacionalinis turtas – visų širdis pavergiančios pandos.

4 DIENA. ČENGDU–ŠANGRI LA (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į arbatmedžių plantaciją, kur susipažinsite su nelengvu arbatos rinkėjų darbu. Būkite pasiruošę gerai paplušėti – po instruktoriaus mokymų rinksite arbatą sau, vėliau dalyvausite arbatžolių apdirbimo procese, o po skanių vietinių Sičuano virtuvės pietų gausite supakuotą savo rinktą arbatą – grįžus prisiminimai apie kelionę bus ryškesni. Vakarop vyksite į oro uostą ir skrisite į Šangri La, žavų tibetietiškos kultūros miestelį Tibeto kalnų pakraštyje, 3 100 m virš jūros lygio. Miestas priklauso Tibeto autonominei prefektūrai – Kinijos Junano provincijai. Nakvynė viešbutyje Šangri La. Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

Dienos akcentas Darbas arbatmedžių plantacijoje.

5–6 DIENOS. ŠANGRI LA (P, Pi)

Po pusryčių laisvas laikas. Šangri La įsikūrusi tarp žaliuojančių miškų, geltonuojančių slėnių, žalsvai melsvų sraunių upių ir saulėje spindinčių šventųjų kalnų ledynų. Leisitės į ekskursiją po Šangri La miestelį ir apylinkes. Pasivaikščiosite senosiomis miesto gatvėmis, pabūsite prie ežero Napahai, daugybės paukščių rūšių rojaus. Ežero pakrantėje sutiksite daug tradicinių Rytų Tibeto gyventojų – khampų. Matysite Songzanlino šventyklą, priklausančią Tibeto budizmo mokyklai (gelugpai). Apsilankysite XVII a. Gandeno Sumtselingo vienuolyne, dažnai vadinamame Lhasos mažaisiais Potalos rūmais, 700 geltonkepurių tikybos vienuolių namais. Po pietų vyksite į senąjį tibetišką miestelį Dukezong susipažinti su vietinių žmonių gyvenimu. Apsilankysite tibetiškoje šeimoje, pasivaišinsite vietiniu sūriu ir ypatinga arbata. Nakvynė viešbutyje Šangri La.

Dienos akcentas Tibeto budizmo šventyklos, vienuolynai ir maistas.

7 DIENA. ŠANGRI LA–LIDZIANGAS (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į Lidziangą (2 400 m virš jūros lygio). Pakeliui matysite Šokančio Tigro tarpeklį, kurį suformavo čia tekanti Jangdzės upė, vietinių vadinama Auksinio smėlio upe. Šis tarpeklis yra vienas giliausių pasaulyje, o jo pavadinimas susijęs su legenda, kad vieną dieną tigras paspruko nuo medžiotojų ir šoktelėjo per upę siauriausioje vietoje, kurios plotis yra 30 m, o vagos viduryje yra milžiniškas akmuo. Tarpeklio regione gyvena daugiausia nasių tautelės žmonės, kurių pagrindinė veikla yra grūdinių kultūrų auginimas. Užsuksite į Akmeninio Būgno kaimelį, stūksantį ant kalno virš pirmojo Jangdzės vingio. Šią upę kinai vadina motina maitintoja. Jangdzės ištakos – ledynas Tibeto kalnuose, iš kurių ji neša savo vandenis per visą Kiniją. Upės vandenis dar pagausina tūkstančiai ežerų ir intakų, upė maitina, girdo ir atlieka žmonių bei krovinių transportavimo funkcijas. Šioje vietoje neįprasti geologiniai reiškiniai priverčia Jangdzę padaryti staigų V formos posūkį ir tekėti į šiaurės rytus. Iš miestelio grožėsitės didinga upės tėkme vaizdingoje aplinkoje tarp grakščių kalnų ir smaragdinių slėnių. Vakarop atvyksite į žavų kalnų miestelį Lidziangą, kurio vien pavadinimas primena šimtų varpelių skambesį. Nakvynė viešbutyje Lidziange. Nuvažiuotas atstumas apie 250 km.

Dienos akcentas Jangdzė – motinos upės geologinis fenomenas.

8 DIENA. LIDZIANGAS (P, Pi)

Po pusryčių apžvalginė ekskursija Lidziango senamiestyje. Miestas kartu su apylinkėmis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Nors gatvėse, parduotuvėse ir kavinėse galima pajusti naujosios Kinijos tendencijų, čia išliko daug gražių kampelių, kur dominuoja senoji Kinijos pakraščių atmosfera. Pietūs ekskursijos metu. Apsilankysite Juodojo Drakono parke ir nasių tautinės mažumos kultūros muziejuje. Nasiai turi ilgą istoriją ir nuostabią kultūrą, vadinamą dongba (šventosios knygos, tapyba, apeigų reikmenys). Ši unikali senoji kultūra, kurios tradicijų laikomasi iki šių laikų, išgarsėjo visame pasaulyje. Stebėtina, kaip maža etninė grupė sukūrė ir išlaikė tokią didžiulę kultūrą. Užsukę į Baišos kaimą, apžiūrėsite senovines budizmo freskas. Lankysitės nasių kaimelyje ir Šuhės miestelyje, pasislėpusiame tarp miškų Nefritinio Drakono kalno papėdėje. Nakvynė viešbutyje Lidziange. Nuvažiuotas atstumas apie 380 km.

Dienos akcentas Senosios Kinijos dvelksmas.

9 DIENA. LIDZIANGAS–KUNMINGAS (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į visos dienos ekskursiją. Iš pradžių nukeliausite prie Sidžou miestelio, kuriame gyvena bajų tautelė. Apsilankysite vietiniame turgelyje ir susipažinsite su 1,2 tūkst. metų senumo miesto istorija, matysite gerai išlikusius bajų architektūrinio stiliaus gyvenamuosius namus, kurių koncepcija yra ramybė ir grožis. Iš išorės bajų architektūrai būdingi trys pastatai, sudarantys U raidės formą, o ketvirta siena formuoja uždarą vidinį kiemelį. Namai paprastai statomi iš plytų ir medienos. Viduje ant sienų galima matyti parašytus eilėraščius arba kitų literatūros kūrinių citatas, o langai ir durys papuoštos gėlių arba gyvūnų ornamentais. Trijų dalių arbatos ceremonijos metu paskanausite vietinės arbatos, patiekiamos tam tikra tvarka. Po pietų plauksite į trumpą kruizą Erhajaus ežeru – tai puikus būdas susipažinti su dar vienu Junano provincijos perlu Ausies formos jūra, kaip ežerą vadina vietiniai. Atsisveikindami su savita bajų architektūra, pasivaikščiosite po šalia esančio Dalio senamiestį ir vyksite į geležinkelio stotį. Nakvynė traukinyje. Nuvažiuotas atstumas apie 220 km

Dienos akcentas Kinijos bajų tautinės mažumos svetingumas.  

10 DIENA. KUNMINGAS–GUILINAS (Pi)

Atvykę į Kunmingą, važiuosite į dar vieną geologinį Kinijos fenomeną – Šilino akmenų mišką Lunano nacionalinio parko teritorijoje. Keistas, kiek mistinis ir kartu įspūdingas gamtos kūrinys susiformavo prieš daugiau kaip 200 mln. metų dėl tektoninių plokščių judėjimo jūros dugne. Stačios uolos, kurių aukštis siekia net 40 m, tarsi auga iš žemės. Kalkakmenio dariniai, veikiami vėjo, tekančio vandens, lietaus ir vulkaninės lavos, ilgainiui įgavo neįtikėtinų formų, primenančių nusmukusius medžius ir pagodas, gyvūnus ir paukščius, žmones ir kalavijus, kartais tiesiog stulpus ir bokštus, formuojančius ištisus labirintus, tarp kurių telkšo vanduo, auga samanos arba atogrąžų augalai. Vietiniai turi savo gražių versijų ir legendų apie šios kerinčios vietos atsiradimą. Po pietų važiuosite į geležinkelio stotį ir greituoju traukiniu vyksite į Guiliną, kuris dėl unikalaus kraštovaizdžio laikomas viena gražiausių Kinijos vietovių. Nakvynė viešbutyje Guiline. Nuvažiuotas atstumas apie 300 km.

Dienos akcentai Akmenų miškas – realybė ar fantazija?

11 DIENA. GUILINAS–JANGŠUO–GUILINAS (P, Pi)

Po pusryčių leisitės į kruizą Li upe (apie 83 km). Tai viena švariausių Kinijos upių, išsiskirianti neapsakomu skaidrumu. Iš abiejų pusių apsupta mistinių formų kalnų ir bambukų giraičių, tarp jų įsikūrę vietinių gyventojų kaimeliai. Pietų Kinijos karstinės kilmės kalnai stebina formomis ir užburia įvairove. Tai yra vieninteliai iš dviejų pasaulyje esančių karstinių kalnų regionų. Dėl reto grožio kraštovaizdžio Guilino vietovė kartu su kitais šešiais Kinijos karstinių kalnų regiono objektais įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Po pietų laive atvyksite į Jangšuo kaimelį, jei bus noro, pasivaikščiosite kilometro ilgio prekybine gatve ir grįšite į Guiliną. Vakarop pasigrožėsite Dramblio Straublio kalnu, tapusiu Guilino vizitine kortele. Legenda byloja, kad vienas imperatoriškosios kariuomenės dramblys susirgo ir buvo paliktas likimo valiai. Vietiniai žmonės jį priglaudė, išgydė, o po to dramblys nebepanoro tęsti tarnybos. Kartą, kai dramblys gėrė vandenį, supykęs dangaus imperatorius smogė jam ir jis virto akmeniu. Pusapvalė anga tarp dramblio straublio ir galvos vadinama „Mėnulio urvu“, nes pati anga ir jos atspindys vandenyje formuoja ratą, panašų į mėnulio pilnatį. Vakare siūlomas įspūdingas vandens ir kalnų spektaklis „Sesers Liu įspūdis“. Nakvynė viešbutyje Guiline.

Dienos akcentas Kruizas Guilino upe – žvilgsnis į vieną romantiškiausių pasaulio gamtovaizdžių, UNESCO objektą. Guilino simbolis – Dramblio Straublio kalnas.

12 DIENA. GUILINAS–GUANGDŽOU (P)

Po pusryčių traukiniu važiuosite į Guangdžou – miestą pietinėje Kinijoje, didžiausią šio regiono ekonomikos centrą ir uostą. Atvykę leisitės į trumpą ekskursiją po miestą, įkurtą dar III a. pr. Kr. Tautosakoje žinoma legenda apie miesto įkūrimą, kaip kartą iš dangaus jodamos ant penkių ožių į žemę nusileido penkios dangiškosios būtybės, apsirengusios penkių spalvų drabužiais. Kiekviena būtybė turėjo rankose ryžių kotelį, jį padovanojo žmonėms, kad tie nebadautų. Šioje vietoje dabar pastatyta daoso Penkių dvasių šventykla. Mieste vyrauja dailės amatai, įsikūręs Sun Yatseno universitetas. Čia gausu įvairių religijų šventyklų: budistų Šešių banjanų šventykla (537 m.), krikščionių Šv. Širdies katedra (1888 m.). 672 m. pirmasis Kinijoje misionierius jame įkūrė Huaisheng (liet. „atmink pranašą“) mečetę. Sakoma, kad tai buvo pranašo Mahometo dėdė. Miestas garsėja puikia virtuve ir siūlo paragauti įmantrių patiekalų. Vakare laisvas laikas. Galėsite pasivaikščioti upės pakrante, apsilankyti barų gatvės restoranėlyje, kur indai jums matant bus plaunami žaliąja arbata. Papildysite suvenyrų rinkinuką, apsilankysite zoologijos sode arba televizijos bokšte. Vakare siūloma nueiti į cirką arba iš kruizinio laivelio pasigrožėti puošniomis Guangdžou pakrantėmis. Nakvynė viešbutyje Guangdžou. Nuvažiuotas atstumas apie 80 km.

Dienos akcentas Gilių kulinarinių tradicijų gurmanų rojus Guangdžou.

13 DIENA. GUANGDŽOU–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS (P)

Viešbutyje paimsite pusryčių rinkinį ir vyksite į oro uostą. Skrydis Guangdžou–tarpinis oro uostas–Vilnius.

 Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 10 (viena iš jų traukinyje);
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 16; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • priemoka už vienvietį kambarį – 350 EUR;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Svarbu: Rytų Tibete būsite apie 3 600 m virš jūros lygio, todėl dalis laiko atvykus skirta aklimatizuotis. Kreipkitės į savo gydytoją dėl aukštikalnių ligos profilaktikos bei simptomų, konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

 

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

Jei norite keliauti vienas, su šeima ar draugais, jei domina kitos datos ar papildomos paslaugos ar tiesiog turite klausimų, parašykite į keliones@we.lt ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis!

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?