IŠPARDUOTA! Pažintinė kelionė į Moldovą, vynuogynų ir spalvingos istorijos kraštą

Kelionė

Kelionės vadovė - vynų žinovė

2019-09-21

6 dienos

Pažintinė kelionė

Organizatorius:We Travel

Konsultanto pagalba
AR

Ar žinojote, kad geriausi raudonieji vynai iš Moldovos turėjo savo vietą net Anglijos karalienės Viktorijos vyno rūsiuose? Ne veltui iš paukščio skrydžio ši šalis primena vynuogių kekę ir dažnai vadinama „Atvertų vartų į vyno rojų šalimi“. O kur dar unikalus kraštovaizdis, saugomos girios, tarpekliai, vaizdingi ežerai, turtinga istorija, įspūdingi senoviniai krikščionių vienuolynai uolose, viduramžių katedros ir nuostabus maistas...

Ši kelionė po Modovą – tai tikrų tikriausia gastronominė vyno kelionė, kurios metu galėsite ragauti, degustuoti, mokytis, susipažinti su tradiciniais „home made“ moldovų patiekalais, istorinėmis, mažai žinomomis vynuogių veislėmis... Ji skirta smalsiems gastro nuotykių ieškotojams, o tų nuotykių ir atradimų tikrai bus!

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 5 nakvynės nurodytuose viešbučiuose, standartiniai kambariai;
 • maitinimas pagal programą: 5 pusryčiai, 4 pietūs;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • vyno degustacija Krikovos vyno rūsiuose, vyno daryklose „Château Vartely“  ir „Château Purcari“;
 • angliškai kalbančio gido paslaugos ekskursijų metu;
 • kelionės vadovės vynų žinovės paslaugos pažintinio turo metu.

Papildomos išlaidos:

 • skrydis Vilnius–Kišiniovas–Vilnius (nuo 355 EUR);
 • alkoholiniai gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos;
 • vakarienės.

1 DIENA. VILNIUS–TARPINIS MIESTAS–KIŠINIOVAS

Skrydis Vilnius–Varšuva–Kišiniovas. Atvykę į Kišiniovą būsite pasitikti oro uoste ir važiuosite į viešbutį. Registracija į viešbutį. Trumpa pažintis su visada žaliuojančiu, kontrastingu ir niekada nepabostančiu miestu. Pažintinio turo metu suprasite, kodėl Kišiniovas vadinamas kupinu kontrastų. Papildomai: vakarienė vyno bare su penkių vynų degustacija (600 MDL asmeniui). Nuvažiuotas atstumas apie 15 km.

2 DIENA. KIŠINIOVAS–KRIKOVA–BUTUČENIS–SENASIS ORHĖJUS (P, Pi)

Po pusryčių išvyksite į Moldovos vynų karalystės garsenybę – Krikovos miestą ir jo širdį vyno rūsius (beje, juose lankėsi ir Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė). Tai vienas didžiausių rūsių kompleksų pasaulyje. Giliai po žeme rūsių tyloje iki 30 mln. litrų vyno įgyja vertingų ir unikalių ypatybių. Krikovos nacionalinėje vyno kolekcijoje (enotekoje) suskaičiuojama beveik milijonas įvairių rūšių vyno butelių, tarp kurių yra unikalių vynų iš įvairių Europos šalių. Ne mažiau ypatingos yra ir požeminės degustacijos patalpos, sujungtos į vieną kompleksą. Čia galėsite išragauti keturių rūšių vyno. Po renginio vyksite į Butučenį, žinomą nuo XVII amžiaus. Dabar tai – Moldovos kaimo turizmo centras, puikus išsaugotos etnografinės architektūros ir apgalvoto verslumo pavyzdys, kuriame galima prisiliesti prie senųjų tradicijų. Į šią vietą atvykstama studijuoti ir pasinerti į etnografiją, pajusti tikrąją jos magiją. Kaimelyje susipažinsite su vis dar gyvais liaudies meno amatais, matysite tautinius drabužius, dėvimus kaimo gyventojų, apžiūrėsite ypatingos architektūros gyvenamuosius namus. Vietovėje yra pačių seniausių mažų iš molio statytų namelių, taip pat ir vėlesnio periodo aukštų pastatų, būdingų kalnuotiems Balkanų regionams. Žemesnėse šių namų patalpose visais laikais buvo saugomi vaisiai ir vynai. Aplink namą buvo statoma dengta galerija su raižytais turėklais, baliustradomis ir stogeliu, kurioje buvo galima pasislėpti nuo saulės, išdžiovinti derlių ir priimti svečius. Viename tokių namų galėsite pasimėgauti tradiciniais Moldovos pietumis su patiekalais, pagamintais iš natūralaus ūkio produktų. Po pietų apžiūrėsite Senąjį Orhėjų – ištisą priešistorinių gyvenviečių kompleksą uolose. Čia moldavų protėviai dakai gyveno jau prieš dešimtis tūkstančių metų. Vietovė kartu su Senojo Orhėjaus vienuolynu yra tarsi muziejus po atviru dangumi. Čia galėsite patirti ne tik urvų unikalumą, bet ir pasimėgauti gamtos grožiu, nes uolos stūkso prie Reuto upės vingio, kur atsiveria vaizdai į derlingą ir toli, kiek tik akys užmato, nusidriekusią plynaukštę. Po šios ekskursijos būsite pakviesti į kulinarijos pamokėlę – išmoksite gaminti skanų desertą placintą. Vyksite į šiuolaikinį Orhėjaus miestą. Nakvynė viešbutyje Orhėjuje. Nuvažiuotas atstumas apie 80 km.

3 DIENA. ORHĖJUS–SAHARNA–„CHÂTEAU VARTELY“–CURCHI–KIŠINIOVAS (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į 1492 m. įkurtą Saharnos vienuolyną. Tai vienas didžiausių religinių piligrimų centrų Moldovoje. Jame saugomi šv. Makarijaus palaikai, o ant vienos iš uolų, kaip pasakojama legendoje, yra išlikęs Dievo Motinos pėdsakas. Teigiama, kad vienam senojo vienuolyno vienuolių uoloje pasirodė šviesus Dievo Motinos veidas. Vėliau arčiau tarpeklio buvo pastatyta medinė bažnyčia bei Šventosios Trejybės vienuolynas (1777). Dar vėlesniais metais medinės bažnyčios vietoje, vadovaujantis senuoju Moldovos stiliumi, pastatyta ir akmeninė bažnyčia, nuostabiai išpuošta freskomis. Užsuksite į Lalovos kaimą, istoriniuose šaltiniuose minimą nuo 1457 metų. Šiandien Lalova yra vaizdinga vietovė, turinti net dvi bažnyčias ir besiglaudžianti prie Dniestro. Pietausite kaime ir vėl galėsite paragauti tradicinių šio regiono patiekalų bei naminio vyno. Po pietų užsuksite į Curchi vienuolyną, laikomą vienu gražiausių ir garsiausių vienuolynų regione. Pasivaikščioję po vienuolyną keliausite į vyno daryklą „Château Vartely“, kur būsite supažindinti su vyno gamybos procesu ir turėsite galimybę degustuoti net šešių išskirtinių gėrimų. Nakvynė Kišiniove. Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

4 DIENA. KIŠINIOVAS–MILESTII MICI–PURKARIS (P, Pi)

Po pusryčių 10 val. vyksite Milestii Mici miestelio link, garsėjančio seniausiomis Moldovoje vyndarystės tradicijomis. Istoriniuose metraščiuose minima, kad graikai vietinius gyventojus su šiuo menu supažindino dar laikotarpiu prieš Kristų. Viduramžiais regionas garsėjo kaip vieta, kurioje gaminami kokybiški vynai. Na, o mūsų laikais raudonasis šio krašto vynas 1978 m. Paryžiaus parodoje konkuravo net su garsiaisiais prancūzų vynais iš Burgundijos ir Bordo. Milestii Mici vyno darykla įkurta 1969 metais. Tai didžiausias požeminių katakombų, tunelių ir urvų tinklas, išsidėstęs 85 m gylyje, kuriame sukaupta didžiausia vyno kolekcija pasaulyje. Ji, beje, yra oficialiai registruota ir Gineso rekordų knygoje. Šiais rūsiais driekiasi daugiau nei 200 km požeminių gatvių, per 50 km vyno galerijų ir saugoma daugiau kaip 2 mln. vyno butelių. Šiuo metu naudojamas tik apie ketvirtadalis, t. y. 55 km, Milestii Mici katakombų. Vynams laikyti ir brandinti čia natūraliai susiformavusios tinkamiausios sąlygos, nes ištisus metus išliekanti pastovi 12–14 °C temperatūra ir 85–95 % drėgmė yra ideali vynui įgyti ir išsaugoti savo geriausias ypatybes. Po ekskursijos tuneliais keliausite į kitą puikiai žinomą vyno daryklą „Château Purcari“. Čia galėsite pasimėgauti vynų degustacija ir pietumis. Darykla įsikūrusi Purkario vynų regione, kuriam dėl greta esančios Juodosios jūros (apie 60 km) ir šiltos Dniestro upės (500 m nuo vynuogynų) būdingas unikalus mikroklimatas. Tokios sąlygos kartu su kalvotu reljefu bei geru dirvožemiu – labai svarbios vynuogėms auginti. Vynuogininkystės tradicijos sudarė pagrindą moderniai europietiško lygio vyno gamyklai „Vinaria Purcari“ įkurti. Beje, ji yra vienintelė Purkario elitinių vynų tradicijų saugotoja ir puoselėtoja. Čia pamatysite legendinius Purkario rūsius, kurie išliko nepakitę nuo pat 1827 m. ir kuriuose saugoma dalis šalies paveldo – vintažinė vynų kolekcija. Po degustacijos vyksite į viešbutį. Nakvynė Purkario regione. Nuvažiuotas atstumas apie 130 km.

5 DIENA. PURKARIS–NOUL NEAMT VIENUOLYNAS–TIRASPOLIS–BENDERAI–KIŠINIOVAS (P, Pi)

Po pusryčių išvyksite į Noul Neamt vienuolyną – paslėptą buvusios Besarabijos deimantą. Tai ortodoksų vyrų vienuolynas su keliomis puikiai dekoruotomis cerkvėmis ir varpine, iš kurios atsveria nuostabi apylinkių panorama. Po įkūrimo vienuolynas gyveno pagal specialią XVIII a. chartiją. Vienas iš jos punktų nurodė, kad kiekvienas vienuolis turi tobulai mokėti kurį nors amatą, todėl iki pat XIX a. pab. vienuolynas turėjo keletą artezinių šulinių, vandens bokštą su garo varikliu, vandens tiekimo sistemą, garo malūną, jo teritorija buvo apšviečiama žibalu, o vėliau dujomis, be to, veikė pavyzdiniai sodai ir vynuogynų ūkiai. Dalyvausite ture, pavadinimu „Back to the USSR“ („Atgal į TSRS“), arba tiesiog kelionėje laiku. Jo metu vyksite į Padniestrę – autonominę teritoriją, esančią Moldovos rytuose, prie Ukrainos sienos, einančią palei rytinį Dniestro upės krantą ir lankomiausią užsienio turistų vietą po Krikovos Moldovoje. Atsidūrę Padniestrės (rumun. Transnistria) teritorijoje, aplankysite Benderų (Tiginos) miestą, kurio istorija glaudžiai susijusi su tvirtovės, esančios jo šiauriniame pakraštyje, istorija. Nėra tikslios informacijos, kada tvirtovė buvo įkurta. Seniausi archeologiniai radiniai siekia II a. pr. Kr. Žinoma, kad XIV a. Genujos pirkliai, užgrobę slavų gyvenvietę Tiginą, pasistatė įtvirtinimus. XV a. Tiginą perėmė moldavai, o 1538 m. ji atiteko turkų valdžiai. Miestą užgrobęs Osmanų imperijos sultonas Suleimanas Didysis suteikė jam vardą Ben-dere (išvertus – „aš noriu“, „įtvirtinta perkėla“) ir toliau stiprino tvirtovę kovodamas su Rusijos imperija. Čia rezidavo ir Švedijos karalius Karolis XII, garsus karvedys ir paskutinis absoliutus Švedijos monarchas, taip ir nenukariavęs Rusijos (XVIII a.), bei Ukrainos etmonas Ivanas Mazepa. 1770 m. Benderų tvirtovės šturmo metu drąsa ir didvyriškumu išsiskyrė kazokas Jemeljanas Pugačiovas, gavęs medalį ir pareigūno laipsnį. Po ekskursijos vyksite į antrą pagal dydį Moldovos miestą ir Padniestrės sostinę Tiraspolį. Apžiūrėsite miestą, kuriame tebestovi Lenino paminklas, yra KGB ir Prezidento rūmai, Pergalės memorialas, Suvorovo aikštė, paminklai M. Kutuzovui ir kt. Prisiminsite, kaip atrodė gazuoto vandens automatai, gatvės telefonai ir kiti jau pamiršti Sovietų Sąjungos atributai. Grižus į Kišiniovą, siūloma vakarienė tradiciniame moldavų restorane su folklorine muzika (už papildomą mokestį). Papildomai galima vakarienė su folklorine muzika restorane „Las Tarifas“ (350 MDL asmeniui). Nakvynė viešbutyje Kišiniove. Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

6 DIENA. KIŠINIOVAS–TARPINIS MIESTAS–VILNIUS (P)

Po pusryčių – laisvas laikas. Apie vidurdienį išsiregistruosite iš viešbučio ir vyksite į oro uostą. Skrydis Kišiniovas–Varšuva–Vilnius.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 5;
 • keliautojų skaičius –14 keliautojų, susirinkus mažiau yra priemokos.;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis; nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

Jei norite keliauti vienas, su šeima ar draugais, jei domina kitos datos ar papildomos paslaugos ar tiesiog turite klausimų, parašykite į keliones@we.lt ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis!

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?