Pažintinė kelionė į Ekvadorą su Galapagų salomis.Kelionė į pasaulio centrą

Kelionė

# WE Travel Eco

2020.03.03

Kaina:

3 200 € / asm.

Trukmė:
11 dienų
Kambarys:
Standartinis

2020.05.02

Kaina:

3 200 € / asm.

Trukmė:
11 dienų
Kambarys:
Standartinis

2020.10.17

Kaina:

3 200 € / asm.

Trukmė:
11 dienų
Kambarys:
Standartinis
Norite gauti pasiūlymą kitomis datomis, kitam žmonių skaičiui ar maitinimui? Parašykite mums!

Organizatorius:We Travel

Ekvadoras – valstybė, išsidėsčiusi abiejose pusiaujo pusėse, tad nieko keista, kad viena pagrindinių jos lankytinų vietų ir yra linija, nubrėžta per visą šalį ir simbolizuojanti pusiaują. Tik čia galima iš tikrųjų viena koja stovėti šiauriniame, o kita – pietiniame pusrutulyje. Bet ši maža Pietų Amerikos šalis garsėja ne tik tuo. Kultūrinės ir istorinės vietovės, natūralūs gamtos stebuklai, peizažai, atogrąžų miškai ir apledėję ugnikalniai... Ekvadoras laikomas viena gražiausių Pietų Amerikos šalių ir vadinamas Amžinojo pavasario ir žydinčių augalų kraštu. Šalies vakaruose tyvuliuoja Ramusis vandenynas, rytuose veši neįžengiamos džiunglės, o centre stūkso kalnai. Čia prie pusiaujo – pasaulio centre – Ramiajame vandenyne išsibarsčiusios Galapagų salos. Šis salynas sudarytas iš 18 didelių ugnikalnių salų, 107 uolų ir salelių. Jo gamta beveik nepaliesta – paukščiai, driežai ir jūrų liūtai gyvena nebijodami žmonių. Žurnalas „Travel + Leisure“ 2008 m. pripažino Galapagų salas unikaliomis pasaulio salomis, o UNESCO suteikė salynui pasaulio paveldo statusą.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 10 nakvynių 3* viešbučiuose;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 10 pusryčių, 5 pietūs (5 diena -pietų dėžutė), 1 vakarienė;
 • rusiškai kalbančio gido arba vertėjo paslaugos pažintinio turo metu Ekvadore;
 • angliškai kalbančio gido paslaugos ekskursijų metu Galapagų salose.

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Ekvadorą ir atgal iš Ekvadoro per Panamą (nuo 1 200 EUR)
 • migracinė kortelė Galapagų salose „Ingala“ (~ 100 USD);
 • įėjimo į Galapagų nacionalinį parką mokestis (~ 20 USD);
 • vietiniai skrydžiai Gvajakilis–Galapagų salos–Gvajakilis (~ 500 EUR);
 • programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams (apie 50 USD);
 • asmeninės išlaidos.

Kelionėje:

 • Unikalus Ekvadoro sostinės Kito senamiestis, UNESCO pasaulio paveldas
 • Andų brangakmenis – ežeras Quilotoa
 • Pasaulio vidurys – pusiaujo (ekvatoriaus) linija
 • Adrenalino kupina kelionė aukštikalnės traukiniu aplink „Velnio nosį“
 • Ekvadoro indėnų bendruomenės
 • Inkų imperijos archeologinis kompleksas
 • Galapagų salų endeminių augalų, gyvūnų ir paukščių įvairovė

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–KITAS (V)

Savarankiškai atskridę į Ekvadoro sostinę Kitą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir būsite nuvežti į viešbutį. Vakare susitikimas su gidu ir programos aptarimas vakarieniaujant. Nakvynė viešbutyje Kite.

2 DIENA. KITAS (P)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją po miestą. Pamatysite užburiančių panoramų, bažnyčių, kupolų ir stogų – istorinių relikvijų, susipažinsite su kolonijiniu menu, architektūra, kultūra, legendomis ir tradicijomis. Šalies sostinė Kitas įkurta XVI a. tiesiog ant inkų miesto griuvėsių 2 800 m virš jūros lygio. Nepaisant žemės drebėjimo, įvykusio 1917 m., istorinė miesto dalis yra geriausiai išsilaikiusi ir mažiausiai pakitusi visoje Lotynų Amerikoje. Architektūra ir nuostabūs interjerai – Kito meno mokyklos pavyzdžiai. Jos pagrindą sudaro ispanų, italų, maurų, flamandų ir vietinių genčių meno derinys. Po pusantros valandos trunkančios ekskursijos senamiesčiu suprasite, kodėl Kitas tapo pirmuoju miestu, įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pavadinimas miestui suteiktas pagal inkų gentį kitus. Jis ilgai buvo inkų imperijos sostinė, o atėjus ispanams 1541 m. gavo Ispanijos miesto statusą. Visas jo pavadinimas – San Francisco de Quito. Pranciškonų ordinas pasistatė čia vienuolyną, tapusį dailės ir švietimo centru, ir iki šiol turi savo dailės bei skulptūros mokyklų. Svarbiausią aikštę Plaza Grande supa reikšmingi šalies pastatai: katedra, Prezidento rūmai, Arkivyskupo rūmai ir rotušė. Apsilankysite jėzuitų bažnyčioje, gražiausiame miesto kolonijinio meno kūrinyje, itin kruopščiai raižiniais papuoštu fasadu. Iš apžvalgos aikštelės Panesillo, kur stūkso miesto globėjos Mergelės Marijos sparnuotoji statula, pasigrožėsite senųjų ir naujųjų kvartalų panorama. Po ekskursijos keliausite prie pusiaujo (ekvatoriaus) linijos. Pusiaujas – įsivaizduojama linija, vienodu atstumu nutolusi nuo Žemės ašigalių. Pusiaujas Žemę dalija į Šiaurės ir Pietų pusrutulius. Būtent nuo žodžio „ekvatorius“ ir kilo šalies pavadinimas. Aplankysite du prie ekvatoriaus įsikūrusius objektus. Pirmiausia vyksite į teritoriją Mitad del Mundo – „pasaulio vidurį“. Tai turistinis ir komercinis centras, priklausantis provincijos Pičinčos prefektūrai. 1979–1982 m. čia buvo pastatytas 30 m aukščio paminklas geodezinei ekspedicijai atminti. Jos dalyviai būtent šioje vietoje 1736 m. nustatė ekvatoriaus linijos kirtimo tašką. Tik XX a. pab. atsiradus GPS padėties nustatymo sistemai šis taškas paslinktas 240 m šiauriau. Dabar Mitad del Mundo centre statomi Pietų Amerikos tautų namai. Antroji lankytina vieta – muziejus „Intinjan“, kuriame galėsite sužinoti apie daugybę eksperimentų, paaiškinančių, kaip ekvatoriaus linija daro įtaką gamtai, susipažinti su vietos senųjų genčių kultūra, pamatyti totemų, priklausančių skirtingoms Pietų Amerikos tautoms, įvairių Ekvadoro genčių tradicinių namų. Nakvynė viešbutyje Kite. Ekskursijų trukmė – apie 8 val., aukštis – 2 800 m virš jūros lygio, vidutinė temperatūra dieną +20 °C, naktį +10 °C. Vakare papildomai rekomenduojame:

• apsilankyti istoriniame centre, kuriame apstu restoranų ir kavinių su tradicinės virtuvės patiekalais bei gyvos muzikos programomis. Kelionė taksi kainuos apie 6–8 USD į vieną pusę;

• pasirūpinti lauktuvėmis: suvenyrų turgelis veikia iki 19 val., savaitgaliais – iki 18 val. Kelionė taksi kainuos apie 2–3 USD į vieną pusę;

• pasigrožėti miesto ir kalnų vaizdais pakilus lynų keltuvu „TeléferiQo“ iki 4 100 m virš jūros lygio. Laikas važiuojant iš viešbučio – 30 minučių. Kelionė taksi kainuos 8–10 JAV dolerių. Funikulierius veikia iki 20 val., paskutinį kartą kelia 18 val. Įėjimo mokestis vienam asmeniui 10 USD. Tačiau, jei didelis debesuotumas, matomumas bus prastas, todėl tokiu atveju kilti nerekomenduojame;

• pasimėgauti naktiniu sostinės gyvenimu: barai, restoranai, tradiciniai gėrimai ir patiekalai, gyva muzika, diskotekos ir Lotynų Amerikos šokiai. Kelionė taksi truks apie 2–3 min. ir kainuos 2–3 USD į vieną pusę.

3 DIENA. KITAS–QUILOTOA–BANJOSAS (P)

Po pusryčių Panamerikos greitkeliu vyksite link rožių plantacijų Kotopachio slėnyje. Būsite priblokšti įvairiausių spalvų ir dydžių gėlių karalienių, kurias Ekvadoras eksportuoja į įvairias pasaulio šalis. Stebėsite, kaip rožės pjaunamos, atrenkamos ir pakuojamos, įsitikinsite aukšta eksportuojamų prekių kokybe. Pastaba: savaitgaliais ir švenčių dienomis plantacijų aplankyti negalima! Keliausite ugnikalnio Quilotoa link. Stabtelėję kaimelyje Tigua užsuksite į dailės dirbtuves. Ekvadoro Andų aukštikalnių menininkai garsėja spalvingais paveikslais, pasakojančiais apie kaimo gyvenimą. Vištų plunksnų teptukais ant avių odos tapyti paveikslai atspindi indėnų kečujų pasaulėžiūrą ir šimtmečius menančias tradicijas. Teigiama, kad būtent čia gimė naivusis menas, kuriam būdingas vaikiškas tiek raiškos, tiek technikos paprastumas. Keliu Pujilí važiuosite iki Quilotoa – vis dar aktyvaus ugnikalnio, pastarąjį kartą išsiveržusio 1280 m., o šiuo metu tiesiog užburiančio smaragdo spalvos vandeniu spindinčia kaldera. Galėsite nusileisti pėsčiomis prie pat ežero. Už papildomą mokestį galima paplaukioti ežeru kajakais. Vakarėjant tęsite kelionę į Banjosą (isp. Baños de Agua Santa – „Švento vandens maudyklos“). Nakvynė viešbutyje Banjose. Ekskursijų trukmė su visais pervežimais – apie 11 val., aukštis – 3 900 m virš jūros lygio, nakvynės vietos aukštis – 2 100 m virš jūros lygio, vidutinė temperatūra ekskursijų metu +10 °C.

4 DIENA. BANJOSAS–RIOBAMBA (P)

Po pusryčių vyksite į apžvalginę ekskursiją po Banjosą, svarbų turistinį Ekvadoro centrą, kuriam būdingas švelnus paatogrąžių klimatas. Mieste apžiūrėsite katedrą Virgen de Agua Santa su paminklu Mergelei Marijai, kuri, tikima, pasirodė šalia krioklio. Netoliese prasideda Ljanganateso nacionalinis parkas, kuriame yra nepaprastai daug krioklių, o vaizdingos kalnų panoramos tiesiog atima žadą. Pasigrožėsite Agoyáno kriokliu, dar vadinamu El Pailón del Diablo, t. y. „Velnio katilu“, – pačiu aukščiausiu Ekvadoro Anduose, ir Manto de la Novia, kurio pavadinimas išvertus reiškia „Nuotakos nuometas“. Antroje dienos pusėje tęsite kelionę į Riobambą – trečią pagal dydį Ekvadoro miestą, kartais vadinamą „Andų sultonu“ arba „Ekvadoro tautiškumo lopšiu“. Miestas labiausiai žinomas dėl pasaulinio garso uolos „Velnio nosis“. Ekskursijos po Riobambos centrą metu matysite centrinę aikštę, plateresko stiliaus katedrą, kurios architektūroje ryškūs ir vietiniai indėnų motyvai, Merijos pastatą, Ekvadoro Vyriausybės namus. Nakvynė viešbutyje Riobamboje. Ekskursijų trukmė su visais pervežimais – apie 8 val., nakvynės vietos aukštis – 2 800 m virš jūros lygio, vidutinė temperatūra dieną +20 °C, naktį +10 °C.

5 DIENA. RIOBAMBA–INGAPIRCA–KUENKA (P, Pi)

Po pusryčių, gavę pietų rinkinį, autobusu vyksite į Alausi miestelį. Apsilankysite seniausioje Ekvadoro bažnyčioje Iglesia de Balbanera, pastatytoje dar 1524 metais. Pasigrožėsite Čimboraso viršūne su sniego kepure. Sakoma, kad tai labiausiai nuo Žemės vidurio į viršų nutolęs taškas. Nuo Alausi miestelio traukiniu kelionę tęsite iki „Velnio nosies“ uolos ir atgal. Pastaba: pirmadieniais traukinys nevažiuoja!) „Velnio nosis“ – tai apie 300 m aukščio kalnas su beveik statmena uolų siena. Joje iškalti ir zigzagais išraizgyti geležinkelio bėgiai pakibę virš apačioje tekančios upės tarpeklio. Kelias, vedantis per stulbinamo grožio kalno kraštovaizdžius nuo Alausi iki Simbabmės stoties, leidžiasi 13,5 km bėgiais daugiau nei 500 m žemyn, kartais pasukdamas pirmyn ar atgal skirtingais lygiais. Prie „Velnio nosies“ jis vingiuodamas nusileidžia apie 80 metrų. Šis geležinkelio ruožas yra sudėtingiausia pasaulyje geležinkelių konstrukcija. Važiuodami moderniu traukiniu galėsite vaikščioti ir fotografuoti, nes vagonai yra su atsidarančiais panoraminiais langais. Ekskursiją tęsite prie Ingapircos griuvėsių. Tai pats didžiausias ir svarbiausias Inkų imperijos archeologinis kompleksas Ekvadore. Griuvėsiai datuojami XV ir XVI amžiais. Išvysite seniausio Pilalomos komplekso griuvėsius, elipsės formos 37 m ilgio ir 12 m pločio Saulės šventyklą, kurioje kanjarių ir inkų indėnai atlikdavo ritualus. Po ekskursijos vyksite į žavingą pietinėje Ekvadoro dalyje įsikūrusį Kuenkos miestą, plytintį Andų tarpukalnių slėnyje, prie keturių upių santakos. Nakvynė viešbutyje Kuenkoje. Ekskursijų trukmė – apie 8 val., vietos aukštis – 3 200 m virš jūros lygio, nakvynės vietos aukštis – 2 500 m virš jūros lygio, vidutinė temperatūra dieną +20 °C, naktį +10 °C.

6 DIENA. KUENKA (P)

Po pusryčių pasivaikščiosite po UNESCO saugomą miestą. Dėl kolonijinės architektūros dažnai sakoma, kad Kuenka yra europietiškiausias miestas visoje Lotynų Amerikoje. Jis garsėja kaip „Ekvadoro Atėnai“, nes yra kelių poetų ir istorinių asmenybių – Abdono Calderono ir Antonio Borero – gimtinė. Apžiūrėsite Gėlių aikštę, katedrą, A. Calderono aikštę, apžvalgos aikštelę, galerijas. Nepraleiskite progos įsigyti sidabro papuošalų ir panamos – visame pasaulyje žinomos kepurės, sukurtos Ekvadore ir į Europą patekusios per Panamos kanalą. Vakare laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Kuenkoje. Ekskursijų trukmė – apie 6 val., aukštis – 2 500 m virš jūros lygio, vidutinė temperatūra dieną +25 °C, naktį +12 °C.

7 DIENA. KUENKA–KACHASAS–GVAJAKILIS (P, Pi)

Po pusryčių keliausite į 30 km nuo Kuenkos esantį Kachaso nacionalinį parką – unikalaus grožio vietą su daugybe ežerų, slėnių, krioklių ir uolų. Jam būdingas Andų kalnų tundrų ir pievų (paramų) kraštovaizdis. Dirva apaugusi tankia žole, žemaūgiais krūmais ir nematytais augalais. Apie 250 krištolinio skaidrumo ežerų daugiausia tarpusavyje jungia siauros miniatiūrinės upės. Čia gyvena daug endeminių ir nykstančių gyvūnų. Kartais galima pamatyti šventąjį indėnų paukštį kondorą, stambiausią Vakarų pusrutulio plėšrųjį skraiduolį, lizdus sukantį kalnų klifuose. Per dvejus metus jis peri vos vieną kartą ir padeda tik vieną kiaušinį, iš kurio jauniklis išsirita per 54–58 dienas. Juo rūpinasi abu tėvai. Jei patelė žūsta, patinėlis kitos nebeieško. Ekvadore jų liko nedaug – apie 40 ir populiacija iki šiol nesustabdomai mažėja. Aukščiausias parko taškas – Architekto kalvos, nuo kurių atsiveria nepakartojama panorama. Tai tarsi takoskyra: dalis upių teka į Ramųjį, dalis – į Atlanto vandenyną. Antroje dienos pusėje vyksite pagrindinio šalies uosto ir didžiausio Ekvadoro miesto Gvajakilio link (3,5 val.). Didelis šiuolaikinis miestas, rodos, pakibęs virš Ramiojo vandenyno pakrantės, sugebėjo išsaugoti savo labirinte mažą kolonijinės architektūros salelę ir metė ambicingą iššūkį Ekvadoro sostinei Kitui. Aplankysite rančą, kurioje auginama kakava – vienas pagrindinių Ramiojo vandenyno pakrantės regiono Ekvadore produktų. Čia jūsų laukia įdomi ekskursija, kurios metu pamatysite ir sužinosite, kaip kakava auginama ir kaip iš jos gaminamas šokoladas. Pietūs ūkyje. Turėsite galimybę patys pagaminti šokolado pastos, išvirti ir padegustuoti tikro karšto šokolado. Nakvynė viešbutyje Gvajakilyje. Ekskursijų trukmė – apie 8 val., aukštis – 3 600 m virš jūros lygio, nakvynės vietos aukštis – 0 m, vidutinė temperatūra ekskursijos metu Kachase +10 °C.

8 DIENA. GVAJAKILIS–GALAPAGŲ SALOS (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Galapagų salas. Baltros salos oro uoste jus pasitikęs vietinis gidas padės su bagažu ir palydės prie autobuso. Apie 10 min. važiuosite iki kanalo Itabaca, skiriančio Baltros ir Santa Kruso salas. Į Santa Kruso salą motorinėmis valtimis persikelsite per 5 minutes. Tada individualiu transportu per visą salą (apie 45 min.) važiuosite į Santa Kruso salos aukštikalnę. Stebėsite, kaip keičiasi gamta: nuo raudonos spalvos akmenų iki žaliuojančio pasaulio aukštikalnėje ir pietuose. Keliaudami salos dirbamos žemės zonomis, matysite ir greta plytinčius laukinius kraštovaizdžius, įvairią augaliją ir gyvūnus. Jei pasiseks, išvysite endeminius paukščiukus Darwino kikilius, kurie padėjo Ch. Darwinui suformuoti savo evoliucijos teoriją. Natūralioje aplinkoje stebėsite garsiuosius Galapagų sausumos vėžlius – jų yra apie 15 rūšių. Sužinosite, kaip privatūs ūkiai prisideda prie šių unikalių gyvūnų ir jų buveinių išsaugojimo. Girdėsite, kokius garsus vėžliai skleidžia, kramtydami medžių lapus ar ieškodami skanaus maisto. Čia dažnai galima pamatyti skirtingo amžiaus ir dydžio šių nuostabių gyvūnų – jaunų su vis dar blizgančiais kiautais ir tingių, senų, ant kurių suskeldėjusių kiautų atsispindi ilgo gyvenimo pėdsakai. Kitas ekskursijos tikslas – gerai žinomi lavos tuneliai, atsirandantys dėl netolygaus lavos, tekančios ugnikalnio šlaitais, aušimo. Tuneliai driekiasi per visą teritoriją nuo aukštumų iki pakrantės. Kai kuriose vietose jie sutrūkinėję, tačiau yra ir nepažeistų, kurių vidumi galima nuo viršaus iki apačios pereiti per 30 minučių. Matysite ir sužinosite, kaip jie susiformavo – gidas papasakos daugiau apie šį gamtos kūrinį. Pietūs ekskursijos metu. Po ekskursijos registruositės į viešbutį ir turėsite laisvo laiko pailsėti arba pasivaikščioti po Puerto Ajoros uostamiestį. Nakvynė viešbutyje Galapaguose.

9–10 DIENOS. GALAPAGŲ SALOS (P, Pi)

Po pusryčių – ekskursija po salas. Galapagus sudaro 19 didesnių ir apie 100 miniatiūrinių salelių, susiformavusių prieš 3–5 mln. metų ir kartais iš vandens išnyrančių tik kaip uola ar žemės lopinėlis. Bendras jų plotas – 60 tūkst. kv. km, iš jų sausuma – 8 tūkst. kv. kilometrų. Visos jos išskirtinės, nes atsirado skirtingu laiku ir nevienodomis sąlygomis. Lankomos salos (viena sala iš sąrašo per dieną) bus patvirtintos prieš savaitę: Bartolomės sala, Simoro arba Plasos sala. Išsamesnė informacija apie ekskursijas salose pateikta toliau, po programos aprašymo. Nakvynė viešbutyje Galapaguose.

Bartolomės sala

Anksti ryte iš viešbučio vyksite kanalo Itabaca link, kur jūsų lauks jachta. Šią dieną praleisite unikalioje pasaulio vietoje su nuostabiais balto smėlio paplūdimiais, gėrėdamiesi nepakartojamu kraštovaizdžiu, krištolo skaidrumo jūra ir gyvūnų įvairove. Buriuodami dvi valandas papusryčiausite ir pasitiksite saulėtekį. Tokį ankstų rytą galima dažnai pamatyti delfinų ir kitų jūros gyvūnų labai arti jachtos. Išlipsite Bartolomės saloje ir leisitės į 30 min. žygį. Eisite tarsi Mėnulio paviršiumi, kol pasieksite aukščiausią vulkaninės salos tašką, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į Santjago, Šiaurės Simoro, Baltros, Santa Kruso, Rabidos salas, mažutę Kinų kepurės salelę ir garsiąją Pinnacle Rock – senovės vulkano likučius. Ši vieta yra tūkstančių paukščių namai ir Galapagų salų simbolis. Pasikeitus aprangą jūsų lauks paplūdimiai – plaukdami valtimi turėsite puikią galimybę pamatyti Galapagų pingvinus, besibūriuojančius prie uolų arba kulkos greičiu plaukiojančius skaidriame vandenyje. Išlipę į krantą per kopas žygiuosite prie šiaurinio paplūdimio, kuriame peri pelikanai. Čia neretai galima pamatyti ir mažų rifo ryklių. Grįžę į pietinį paplūdimį paplaukiosite seklioje jūroje šalia Galapagų pingvinų, rykliukų, jūrų žvaigždžių, rajų, jūrų vėžlių ir daugybės egzotinių spalvingų žuvų. Matysite ir keletą rūšių nuolatinių salos gyventojų: jūrinių iguanų, jūrų liūtų, pelikanų. Pietūs laive ir grįžimas į viešbutį. Vakare turėsite šiek tiek laisvo laiko.

Simoro sala

Ši diena padovanos unikalią galimybę apsilankyti Simoro saloje ir Bachaso paplūdimiuose. Anksti ryte iš viešbučio keliausite prie kanalo Itabaca ir jachta valandą plauksite iki Šiaurės Simoro salos. Išlipsite į krantą šalia nedidelio pilkų ir sidabrinių medžių miško. Tai kvapiosios burseros (isp. palo santo, liet. „šventas medis“), kurios didžiąją metų dalį yra belapės. Sala garsėja kaip daugybės skirtingų paukščių rūšių kolonijų užuovėja. Ypač įsimintini fregatiniai – irklakojinių paukščių šeima. Jie turi labai ilgus sparnus ir giliai iškirptą uodegą, trumpas ir silpnas kojas, ilgą snapą su aštriu kabliu gale ir ryškiai raudoną kaklą. Sužavės ir žydrakojai padūkėliai – linksmiausi pasaulyje paukščiai ryškiomis mėlynomis kojomis. Pirmieji juos saloje aptiko ispanai ir tikriausiai dėl nerangumo bei lėto šokio viliojant patelę pakėlus koją ir sparną pavadino „bobo“ (liet. „kvailelis“). Ekskursiją tęsite uolėtame paplūdimyje, kur gausu jūrų liūtų, jūrinių iguanų ir pelikanų, daugumą jų matysite iš arti. Po pietų jachtoje plauksite Bachaso paplūdimių link. Matysite flamingų pamėgtą lagūną, pasimaudysite ir panardysite paviršiniu būdu turkio spalvos vandenyje. Į viešbutį grįšite apie 16.30 valandą. Vakare laisvas laikas.

Plasos sala ir Karjono kyšulis

Anksti ryte iš viešbučio keliausite kanalo Itabaca link ir jachta apie 1,5 val. plauksite į Plasos salą, vieną mažiausių archipelago salų netoli Santa Kruso rytinės pakrantės. Jus pasitiks raudonai žali portulakų šeimos augalai ir draugiškai riaumojantys jūrų liūtai. Turkio spalvos vandenynas, balto smėlio paplūdimiai ir akmenys primins, kad geriausias pasaulyje dailininkas yra pati motina gamta. Takeliu pakilsite į aukščiausią uolą, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai, grožėsitės aplink skraidančiais žydrakojais padūkėliais ir kitais atogrąžų paukščiais. Rekomenduojame pasiimti žiūronus. Vandenynas iš viršaus ir galingos bangos, talžančios uolas, – tikrai nepamirštamas reginys. Pietūs jachtoje. Plauksite prie Karjono kyšulio – unikalios vietos maudytis ir nardyti su margaspalvėmis atogrąžų žuvelėmis, rajomis ir rykliais. Grįžimas į viešbutį.

11 DIENA. GALAPAGŲ SALOS–GVAJAKILIS (P)

Po pusryčių vyksite į Baltros oro uostą ir skrisite į Gvajakilį. Kelionės pabaiga.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius –10;
 • keliautojų skaičius – 1;
 • priemoka už vienvietį kambarį - 455 EUR;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

Jei norite keliauti vienas, su šeima ar draugais, jei domina kitos datos ar papildomos paslaugos ar tiesiog turite klausimų, parašykite į keliones@we.lt ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis!

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?