IŠPARDUOTA! Pažintinė kelionė į Egipta ir kruizas Nilu

Kelionė

Egiptas kitokiomis spalvomis

Norite gauti pasiūlymą kitomis datomis, kitam žmonių skaičiui ar maitinimui? Parašykite mums!

Organizatorius:Novaturas

1 DIENA.

Skrydis iš Vilniaus. Atvyksite į viešbutį Hurgadoje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 DIENA.

Po pusryčių išvyksite į Kairą. Kairas – Egipto sostinė ir didžiausias Afrikos bei arabų šalių miestas. Aplankote Egipto nacionalinį muziejų, kuriame sukaupta didžiausia pasaulyje senovės Egipto meno dirbinių, menančių turtingą Egipto istoriją, kolekcija. Vykstate į Kairo priemiestį apžiūrėti Gizos piramidžių – vieno iš septynių senojo pasaulio stebuklų (esant galimybei, apžiūrite vienos piramidės vidų už papildomą mokestį). Al Gizos plynaukštės sergėtojas – Didysis Sfinksas – seniausia žinoma monumentinė skulptūra, „prižiūrinti“ Gizos piramides ir šalia esančias faraonių piramides, šventyklas bei kapus. Pietūs. Apsilankote papirusų muziejuje. Užsukate į didžiausią artimųjų rytų Khan al Khallili turgų – islamiškojo Kairo dalį, įsikūrusi mečečių ir minaretų šešėlyje. Esant galimybei, siūlome garsų ir šviesų šou prie garsiųjų piramidžių (už papildomą mokestį  ~30 €). Apie 21 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kaire. 

3 DIENA.

Pusryčiai. Apie 7 val. išvykstate į Aleksandriją. Apžvalginė ekskursija po Aleksandriją. Senovėje Aleksandrija buvo vienas garsiausių pasaulio miestų ir varžėsi net su Roma. Aleksandriją bene labiausiai išgarsino vienas Septynių senojo pasaulio stebuklų – 120-180 m aukščio Faro švyturys, deja, XI – XIV a. sugriautas žemės drebėjimų. Grožitės jo vietoje pastatytu sultono Kaitbėjaus fortu, aplankote kitą senojo pasaulio palikimą – I-II a. Kom ash Shuqqafa katakombas-kapavietę, esančią apytikriai 35 m gylyje. Į šį didžiausią graikų ir romėnų nekropolį Egipte veda spiraliniai laiptai. Ši senovinė kapavietė, spėjama, pradėta statyti kaip turtingos šeimos kripta, vėliau buvo išplėsta į įspūdingą trijų lygių požeminį statinį. Pietūs. Aplankote Montazos rūmų, kur anksčiau gyveno Egipto karališkoji šeima, sodus. Grožitės atstatytu šedevru – naująja Aleksandrijos biblioteka – XXI a. stebuklu. Išvykstate į Kairą. Vykstate į traukinių stotį. Apie 20 val. traukiniu (miegamajame vagone) vykstate į Asuaną. Vakarienė ir nakvynė traukinyje.

4 DIENA.

Pusryčiai. Apie 10 val. atvykstate į Asuaną. Vykstate į laivą. Pietūs. Siūloma ekskursinė programa Asuane. Apžvalginė ekskursija po Asuaną: Asuano užtvanka, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Nilą ir Nasero ežerą; Filės šventykla, kuri Asuano užtvankos statybos metu nuogąstaujant dėl potvynių, iš savo pirmykštės vietos buvo perkelta į kitą Nilo salą; Nebaigtasis obeliskas, kurį pastatyti įsakė faraonė Hačepsuta – didžiausias žinomas senovinis obeliskas.  Grįžtate į laivą.  Vakarienė ir nakvynė laive.

5 DIENA.

Pusryčiai. Anksti ryte siūlome išvyką į Abu Simbel šventyklą. Iš vientisos uolos XIII a. pr. Kr. iškalta Abu Simbelio Didžioji šventykla – įstabus reginys. Nors skirta Egipto didžiųjų miestų globėjoms, dievybėms – Tėbų Amonui, Memfio Ptahui ir Heliopolio Ra Harachčiui, Didžioji šventykla buvo pastatyta Ramzio II garbei. 33 m aukščio fasadas su keturiomis milžiniškomis soste sėdinčio Ramzio II statulomis turėjo nustebinti ir įbauginti, o interjeras atskleidė dievo ir valdovo sąjungą. Sugrįžtate į Asuaną. Vykstate į laivą. Išplaukiate Luksoro link. Atplaukiate į Kom Ombo, garsėjantį savo II a. pr. Kr. pradėta statyti graikų ir romėnų šventykla, skirta dviems dievams: dešinioji pusė – vietos dievui krokodilui Sobekui ir kairioji pusė – dievui sakalui Horui. Atvykus į Kom Ombo siūloma ekskursija į šią šventyklą. Toliau plaukiate į vakariniame Nilo krante įsikūrusį Edfu miestą. Pietūs. Vakarienė ir nakvynė laive.

6 DIENA.

Pusryčiai. Edfu – siūloma aplankyti dievui Haroeriui šventyklą. Šventykla pastatyta III – I a. pr. Kr. ir beveik du tūkstantmečius buvusi palaidota po smėliu ir dumblu, yra didžiausia ir geriausiai išsilaikiusi Ptolemėjų šventykla visame Egipte. Nors šventykla palyginti nesena, tačiau labai domina egiptologus, nes jos architektūra gana tiksliai imituoja senesnius faraonų statinius. Pietūs. Išplaukiate Luksoro link. Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.

7 DIENA.

Pusryčiai. Išsiregistruojate iš laivo. Siūloma ekskursija vakariniame Nilo krante, kuriame stūkso Memnoso kolosai – dvi masyvios 18 m aukščio akmens statulos, vaizduojančios faraoną Amenchotepą III ir jau beveik tris su puse tūkstančio metų stovinčios Tėbų nekropolyje. Tėbų kalvų papėdėje iš dalies uolose iškirsta įspūdinga pomirtinė faraonės Hačepsutos šventykla – kvapą gniaužiantis reginys. Garsiajame Karalių slėnyje beveik 500 metų (XVI – XI a. pr. Kr.) buvo laidojami karalystės kilmingieji. Įrengdami kapus Tėbų kalvų gilumoje faraonai tikėjosi sukliudyti plėšikams vogti neįkainojamus turtus, palaidotus kartu su jais. Slėnį ypač išgarsino jame atrastas faraono Tutanchamono kapas (įėjimas į vidų – esant galimybei, už papildomą mokestį). Pietūs (už papildomą mokestį).Siūloma **ekskursinė programa dalį senovės Tėbų teritorijos užimančiame Luksore. Monumentalios Luksoro ir Karnako šventyklos garsėjo visame senovės pasaulyje ir traukė turistus nuo graikų bei romėnų laikų. Bene labiausiai lankoma Egipto vieta po Gizos piramidžių – didingas Luksoro Karnako šventyklos kompleksas, kurį senovės egiptiečiai vadino „Ipet-Isut“ (tobuliausia vieta). Didžiulės Amenhotepo III kolonos, pastatytos Ramzio II kieme, didingos faraonų skulptūros ir garsioji 3 km ilgio sfinksų alėja, vedanti į Karnako šventyklą, ir šiandien daro didžiulį įspūdį. Puikus senovės Egipto architektūros pavyzdys yra Karnako šventyklos hipostilis, kurio tankų „mišką“ sudaro šimtas trisdešimt keturios 23 metrų aukščio kolonos, kurių paviršius padengtas bareljefais. Jų kapitelių, vaizduojančių besiskleidžiančius lotosų žiedus, skersmuo siekia 15 m. Išvykstate autobusu į Hurgadą. (apie 310 km). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 DIENA.

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko, vykstate į Hurgados oro uostą. Grįžimas į Vilniaus oro uostą.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius-Hurgada-Vilnius;
 • rankinis orlaivio salono bagažas iki 5 kg ir registruotas bagažas iki 20 kg asmeniui;
 • 3 nakvynės 3-4* viešbučiuose Hurgadoje;
 • 3 nakvynės 5* kruiziniame laive;
 • 1 nakvynė traukinyje;
 • 7 pusryčiai, 3 pietūs, 7 vakarienės;
 • lietuviškai kalbančio gido paslaugos;
 • informacinė medžiaga kelionės metu.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS:

 • Ekskursijos Kaire ir Aleksandrijoje (apie 60 EUR);
 • Ekskursinė programa kruizo Nilu metu (apie 200 EUR);
 • išvyka į Abu Simbel šventyklą (apie 85 EUR);
 • Arbatpinigiai vairuotojui ir gidui (apie 35 EUR);
 • Egipto viza ir formalumų sutvarkymas (apie 26,5 EUR);
 • Papildomos išlaidos.

JUMS GALI PRIREIKTI:

 • medicininių išlaidų;
 • parkavimo vietos Vilniaus oro uoste;
 • neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimo.

Norėdami užsisakyti, rašykite mums el. p. keliones@westexpress.lt.

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas. Tokiu atveju, jei alternatyva Jums pasirodytų netinkama, nedelsiant grąžintume įmokėtus pinigus.

Jei norite keliauti vienas, su šeima ar draugais, jei domina kitos datos ar papildomos paslaugos ar tiesiog turite klausimų, parašykite į keliones@we.lt ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis!

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?