Pažintinė kelionė Egipte ir kruizas Nilo upe

Kelionė

Kelionės metu aplankysite Egipto sostinę bei didžiausią Afrikos šalių miestą - Kairą, plauksite Nilo upe!

Norite gauti pasiūlymą kitomis datomis, kitam žmonių skaičiui ar maitinimui? Parašykite mums!

Organizatorius:Novaturas

1 DIENA.

Skrydis iš Vilniaus. Atvyksite į viešbutį Hurgadoje. Laisvas laikas, vakarienė viešbutyje.

2 DIENA.

Po pusryčių išvyksite į Kairą. Atstumas apie 510 km. Tai šalies sostinė ir didžiausias Afrikos bei arabų šalių miestas. Aplankysite Nacionalinį Egipto muziejų, kuriame sukaupti didžiausi pasaulyje senovės Egipto meno dirbiniai. Kairo priemiestyje apžiūrėsite Gizos piramides - vieno iš septynių pasaulio stebuklų (esant galimybei, už papildomą mokėstį galima apžiūrėti piramidės iš vidaus). Apsilankysite papirusų muziejuje. Užsuksite į didžiausią artimųjų rytų Khan al Khallili turgų, kuris yra islamiškoje Kairo dalyje tarp mečečių ir mineratų. Esant galimybei, siūlome garsų ir šviesų šou prie garsiųjų piramidžių (už papildomą mokestį  – apie 10 €). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kaire.

3 DIENA.

Pusryčiai. Išvykstate į Aleksandriją. Apžvalginė ekskursija po Aleksandriją. Senovėje Aleksandrija buvo vienas garsiausių pasaulio miestų ir varžėsi net su Roma. Aleksandriją bene labiausiai išgarsino vienas Septynių senojo pasaulio stebuklų – 120 – 180 m aukščio Faro švyturys, deja, XI – XIV a. sugriautas žemės drebėjimų. Grožitės jo vietoje pastatytu sultono Kaitbėjaus fortu, aplankote kitą senojo pasaulio palikimą – I – II a. Kom ash-Shuqqafa *katakombas-kapavietę, esančią apytikriai 35 m gylyje. Į šį didžiausią graikų ir romėnų nekropolį Egipte veda spiraliniai laiptai. Ši senovinė kapavietė, spėjama, pradėta statyti kaip turtingos šeimos kripta, vėliau buvo išplėsta į įspūdingą trijų lygių požeminį statinį. Apžiūrite *romėnišką odeoną, esantį beveik pačiame šiuolaikinės Aleksandrijos centre. Aplankote *Montazos rūmų, kur anksčiau gyveno Egipto karališkoji šeima, sodus. Grožitės atstatytu šedevru – naująja Aleksandrijos biblioteka – XXI a. stebuklu. Išvykstate į Kairą. Vykstate į traukinių stotį. Traukiniu (miegamajame vagone) vykstate į Asuaną. Vakarienė ir nakvynė traukinyje.

4 DIENA.

Pusryčiai. Atvykstate į Asuaną ir vykstate į laivą. Siūloma **ekskursinė programa Asuane. Apžvalginė ekskursija po Asuaną: Asuano užtvanka, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Nilą ir Nasero ežerą; Pilajų šventykla, kuri Asuano užtvankos statybos metu nuogąstaujant dėl potvynių, iš savo pirmykštės vietos buvo perkelta į kitą Nilo salą; Nebaigtasis obeliskas, kurį pastatyti įsakė faraonė Hačepsuta – didžiausias žinomas senovinis obeliskas.  Grįžtate į laivą. Laisvas laikas. Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.

5 DIENA.

Pusryčiai. Anksti ryte siūlome ***išvyką į Abu Simbel šventyklą. Iš vientisos uolos XIII a. pr. Kr. iškalta Abu Simbelio Didžioji šventykla – įstabus reginys. Nors skirta Egipto didžiųjų miestų globėjoms, dievybėms – Tėbų Amonui, Memfio Ptahui ir Heliopolio Ra Harachčiui, Didžioji šventykla buvo pastatyta Ramzio II garbei. 33 m aukščio fasadas su keturiomis milžiniškomis soste sėdinčio Ramzio II statulomis turėjo nustebinti ir įbauginti, o interjeras atskleidė dievo ir valdovo sąjungą. Sugrįžtate į Asuaną. Vykstate į laivą. Išplaukiate Luksoro link. Atplaukiate į Kom Ombo, garsėjantį savo II a. pr. Kr. pradėta statyti graikų ir romėnų šventykla, skirta dviems dievams: dešinioji pusė – vietos dievui krokodilui Sobekui ir kairioji pusė – dievui sakalui Horui. Atvykus į Kom Ombo siūloma **ekskursija į šią šventyklą. Toliau plaukiate į vakariniame Nilo krante įsikūrusį Edfu miestą. Pietūs. Vakarienė ir nakvynė laive.

6 DIENA.

Pusryčiai. Edfu – **siūloma aplankyti dievui Haroeriui šventyklą. Šventykla pastatyta III – I a. pr. Kr. ir beveik du tūkstantmečius buvusi palaidota po smėliu ir dumblu, yra didžiausia ir geriausiai išsilaikiusi Ptolemėjų šventykla visame Egipte. Nors šventykla palyginti nesena, tačiau labai domina egiptologus, nes jos architektūra gana tiksliai imituoja senesnius faraonų statinius. Pietūs. Išplaukiate Luksoro link. Pietūs, vakarienė ir nakvynė laive.

7 DIENA.

Pusryčiai. Išsiregistruojate iš laivo. Siūloma **ekskursija vakariniame Nilo krante, kuriame stūkso Memnoso kolosai – dvi masyvios 18 m aukščio akmens statulos, vaizduojančios faraoną Amenchotepą III ir jau beveik tris su puse tūkstančio metų stovinčios Tėbų nekropolyje. Tėbų kalvų papėdėje iš dalies uolose iškirsta įspūdinga pomirtinė faraonės Hačepsutos šventykla – kvapą gniaužiantis reginys. Garsiajame Karalių slėnyje beveik 500 metų (XVI – XI a. pr. Kr.) buvo laidojami karalystės kilmingieji. Įrengdami kapus Tėbų kalvų gilumoje faraonai tikėjosi sukliudyti plėšikams vogti neįkainojamus turtus, palaidotus kartu su jais. Slėnį ypač išgarsino jame atrastas faraono Tutanchamono kapas (įėjimas į vidų – esant galimybei, už papildomą mokestį). Pietūs (už papildomą mokestį).Siūloma **ekskursinė programa dalį senovės Tėbų teritorijos užimančiame Luksore. Monumentalios Luksoro ir Karnako šventyklos garsėjo visame senovės pasaulyje ir traukė turistus nuo graikų bei romėnų laikų. Bene labiausiai lankoma Egipto vieta po Gizos piramidžių – didingas Luksoro Karnako šventyklos kompleksas, kurį senovės egiptiečiai vadino „Ipet-Isut“ (tobuliausia vieta). Didžiulės Amenhotepo III kolonos, pastatytos Ramzio II kieme, didingos faraonų skulptūros ir garsioji 3 km ilgio sfinksų alėja, vedanti į Karnako šventyklą, ir šiandien daro didžiulį įspūdį. Puikus senovės Egipto architektūros pavyzdys yra Karnako šventyklos hipostilis, kurio tankų „mišką“ sudaro šimtas trisdešimt keturios 23 metrų aukščio kolonos, kurių paviršius padengtas bareljefais. Jų kapitelių, vaizduojančių besiskleidžiančius lotosų žiedus, skersmuo siekia 15 m. Išvykstate autobusu į Hurgadą. (apie 310 km). Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 DIENA.

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko, vykstate į Hurgados oro uostą. Grįžimas į Vilniaus oro uostą.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

 • Skrydis Vilnius-Hurgada-Vilnius;
 • rankinis orlaivio salono bagažas iki 5 kg ir registruotas bagažas iki 20 kg asmeniui;
 • pažintinė kelionė autobusu su oro kondicionieriumi pagal nurodytą programą;
 • 2 nakvynės 3-4* viešbutyje Hurgadoje;
 • 3 nakvynės 5* kruiziniame laive;
 • 1 nakvynė traukinyje;
 • 1 nakvynė Kaire;
 • 7 pusryčiai, 3 pietūs, 7 vakarienės;
 • lietuviškai/rusiškai kalbančio gido paslaugos;
 • dokumetų sutvarkymas;
 • informacinė medžiaga kelionės metu.

PAPILDOMOS IŠLAIDOS:

 • ekskursijos Kaire ir Aleksandrijoje (apie 65 EUR);
 • ekskursinė programa kruizo Nilu metu (apie 200 EUR);
 • išvyka į Abu Simbel šventyklą (apie 85 EUR);
 • programoje nepaminėtas maitinimas;
 • Egipto viza ir formalumų sutvarkymas.

JUMS GALI PRIREIKTI:

 • medicininių išlaidų;
 • parkavimo vietos Vilniaus oro uoste;
 • neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimo.

Norėdami užsisakyti, rašykite mums el. p. keliones@westexpress.lt.

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai, pasinaudodami General Financing paslaugomis.

Sudomino kelionė? Turite klausimų? Domina kitos datos ar papildomos paslaugos?