Vaikų atostogoms: neatrasti Europos pramogų parkai

Kiekvienos moksleivių atostogos – paprastai nemažas galvosūkis tėvams. Norisi, kad per savaitės ar dviejų atostogas vaikas turėtų ką veikti, pailsėtų, gautų naujų įspūdžių.

Kelionių ekspertė Sigita VaitelėPaprasčiausia išeitis tokiu atveju – seneliai ar daugeliui jau pažįstami „Legolendas“ bei „Disneilendas“. Nusprendę vaikų atostogas praleisti 26 futbolo aikštynams prilygstančiame „Legolende“ su vaikais galėsite aplankyti iš lego sukurtas pramogų zonas, kurioms panaudoti 25 tūkst. kaladėlių. „Disneilende“ pateksite į pasakų miestelį mažiesiems, kuriame laukia nuotykiai, atrakcionai, pasakų herojų karalystė. Jei šiuose parkuose jau buvote ir ieškote mažiau žinomų, bet tiek pat įspūdingų vietų,  patarčiau rinktis Lietuvos keliautojų dar neatrastas pramogų vietas.

Tropikai Europoje

Už 66 km nuo Berlyno pačioje Vokietijos širdyje milžiniškame angare technologijų pagalba sukurtos tikros tropinės salos „Tropical Islands“: įspūdingos skaidraus vandens lagūnos, baltas smėlis,  palmės ir egzotiškieji paukščiai!  360 metrų ilgio ir 210 metrų pločio angare ošia tikros džiunglės: čiulba egzotiniai paukščiai, grakščiai vaikštinėja rožiniai flamingai, smėlio krantus skalauja Atogrąžų jūra.

Kiek žinau, tai didžiausias vandens ir poilsio parkas po stogu Europoje.  Čia sukurtame Atogrąžų kaimelyje su tradiciniais Tailando, Borneo, Samoa ir Balio salų nameliais veikia didžiulis baseinas su 200 metrų ilgio smėlio paplūdimiu, Balio lagūna, fontanais ir dirbtiniais kanalais bei Atogrąžų mišku. Tiems, kuriems čia nepakanka dienos, tropines naktis parkas siūlo leisti parke įrengtame viešbutyje.

Vaikų atostogoms - neatrasti Europos pramogų parkaiNet jei esate daug ko matęs keliautojas, ši pramogų oazė tikrai nustebins. Angaro kupolo viduje įrengtas didžiausias pasaulyje atogrąžų miškas po stogu, čia auga apie 50 tūkstančių įvairiausių medžių ir krūmų. O žaliuojančius bananus, mėsėdžius augalus, kavamedžius ir kitus egzotinius augalus parko lankytojai gali apžiūrėti leisdamiesi į kilometro kelionę miško takeliu.

Vandens parkas atidarytas visus metus, 24 valandas per parą. Jeigu nuspręstumėte čia ir apsistoti, už nakvynę  reikės mokėti papildomai. Vaikams  parke taikomos nuolaidos.

Neatrastas pasaulis po žeme

Nusprendę aplankyti Liverpulyje (Jungtinė Karalystė) esantį „Zip World Slate Caverns“ pramogų parką, tėvai vaikams neabejotinai padovanos puikią mokslo atostogų kelionę. Liverpulio gyventojai tvirtina, kad ši kelionė – epinė. Po žeme leidžiamasi lynais, virvių tiltais ir požeminiais tuneliais.

Mėgstančių adrenaliną, laukia tikrai nemaža jo dozė, nes, siekiant įveikti 8 metrų prarają tarp uolų, tenka keliauti plonutėliu lynu. Kai jau atrodo, kad kelias sėkmingai įveiktas, atsiveria laiptai į dangų. Ir tai tik keletas išbandymų, laukiančių kelionėje po žeme.

Susiruošę į šį parką, pasirūpinkite tinkama apranga, nes temperatūra čia visus metus siekia vos +10 laipsnių. Turėkite omenyje, kad į parką po žeme įleidžiami vaikai nuo 10 metų.

Mokslo centras  jau šioms atostogoms

Esu įsitikinusi, kad nedaugeliui žinoma, jog kaimyninėje Lenkijoje yra vienas moderniausių pasaulyje mokslo centrų – Koperniko muziejus (Varšuva). 22 000 m2 muziejaus erdvės neleidžia nuobodžiauti nei vieną akimirką. Šio mokslo centro kūrėjai stengėsi, kad moksleiviai į mokslą pažiūrėtų ne kaip į nuobodų, bet kaip į patrauklų dalyką.

Muziejaus ekspozicijos suskirstytos temomis: „Civilizacijos šaknys“, „Robotai“, „Re:karta“, „Žmogus ir aplinka“, „Šviesos zona“, „Judesys“, „Planetariumas“ ir pan.

Lankytojai gali įsijausti į konstruktoriaus vaidmenį, patys pagaminti elektrą tiesiog mindami dviratį, įvertinti savo emocinį intelektą ar baimės lygį, groti instrumentu be stygų, išbandyti poilsį vinių lovoje ar žemės drebėjimą, prilygstantį 6 balams.

Poilsio kelionės rudeniui

Vaikų atostogoms - neatrasti Europos pramogų parkaiRudens atostogoms idėjų ieškantys tėveliai dar gali pasinaudoti kelionių operatorių pasiūlymais atostogoms prie šiltos jūros už patrauklią kainą.  Šiuo metu tam ypač tinka Turkija ar Egiptas: daug saulėtų dienų, šilta jūra, puikus klimatas, skanus maistas. Gausu pramogų vaikams: specialiai vaikams  skirti baseinai, vandens kalneliai, mini klubai (skirtingo amžiaus vaikams).  Tėveliai vaikus gali palikti mini klubuose, kur jais pasirūpins animatoriai. Tad vaikučiai nenuobodžiaus, o tėveliai galės laiko skirti sau.

„Viskas įskaičiuota“ mamoms leidžia kokybiškai leisti laiką su savo vaikais, o ne rūpintis šeimos pusryčiais, pietumis ir vakariene. Be to, Turkijoje ir Egipte viešbučių personalas vaikus itin myli, visada juos pakalbina, parodo dėmesį. Tad dėmesiu mažieji tikrai nesiskųs.

Dar viena puiki kryptis – Kanarų salos. Ne per karšta ir ne per šalta, oro temperatūra +23–25 laipsniai šilumos, galima maudytis vandenyne. Išsinuomojus automobilį Tenerifėje galima pakeliauti po salą ar nuvykti į įspūdingąjį „Loro“ parką bei „Siamo“ vandens pramogų parką.

Šaunių mokslo atostogų!

Kelionių ekspertė Sigita Vaitelė