Amžinos vasaros sala Tenerifė – kodėl ją taip mėgsta lietuviai?

Kelionių užrašai„Kad ir kada sumąstytumėte keliauti į Tenerifę, atostogoms vienoje iš didžiausių Ispanijai priklausančių Kanarų salų netinkamo oro ir metų laiko paprasčiausiai nėra – čia 300 dienų per metus šviečia saulė, vasarą ne per karšta, žiemą – ne per šalta, klimatas nėra drėgnas, o žmonės laimingi ir visuomet šypsosi.“, – sako poTenerifę keliavusi kolegė Sigita.

Žiemą ar rudenį, vasarą ar pavasarį Tenerifė mums lietuviams ypač tinkamas kraštas. Daugelis mūsiškių atvyksta į šią salą praleisti lietuviškos žiemos, kuri Tenerifėje yra saulėta ir šilta. Žiemą čia vyrauja subtropinis, tačiau švelnus jūrinis klimatas ir 20–22 laipsnių šiluma. Maudymosi sezonas saloje tęsiasi visus 12 mėnesių.

Šaltuoju metų laiku Tenerifėje verta rinktis pietvakarinį salos pakraštį (Playa de Las Americas, Los Cristianos, Costa Adeje), kurio per kalnus praktiškai nepasiekia lietų nešantys debesys. Tuo tarpu šiaurinėje salos dalyje šaltuoju metų laiku kritulių bus daugiau, o oro temperatūra – gerokai žemesnė. Atostogoms Tenerifėje rekomenduočiau skirti bent jau 10 dienų. Tiek laiko visiškai pakaks pailsėti ir salai pažinti. Kadangi automobilio nuoma čia kainuoja nedaug (nuo 150 € / savaitei), galėsite salą išnaršyti skersai išilgai.

Tenerifė turėtų labai patikti gamtos mylėtojams. Dėl savo unikalios ir išpuoselėtos gamtos sala dažnai pristatoma kaip viena iš gražiausių pasaulyje. Poilsio paplūdimyje mėgėjams siūlyčiau neaplenkti juodųjų paplūdimių, kurių vulkaninės kilmės smėlyje esantys mineralai pasižymi gydomosiomis savybėmis, o Sacharoje nebuvusius keliautojus Tenerifėje nudžiugins iš Sacharos dykumos atkeliavusio geltonojo smėlio paplūdimys prie sostinės Santa Kruzo. Kaituotojams ir buriuotojams puikiai tiks El Medano paplūdimys, kuriame šių vandens pramogų mėgėjams itin palankus vėjas.Kelionių užrašai

Viešėdami saloje, būtinai važiuokite į kalnus ir aplankykite tarp kalnų įsikūrusį Maskos kaimelį, kuris dar visai nesenai dėl savo geografinės padėties buvo izoliuotas nuo išorinio pasaulio. Važiuojant kalnų serpentinais gali tekti užsilenkti automobilio veidrodėlius, kad galėtumėte prasilenkti su autobusu, bet vaizdai čia tikrąja to žodžio prasme užgniaužia kvapą.

Vietiniai restoranėliai ir Tenerifės virtuvė žavi ne mažiau nei pati sala. Norite lengvai užkąsti, paragaukite gardžiųjų vietinių sūrių, pagamintų iš mažųjų ožkyčių pieno. Išskirtinis Kanarų salų patiekalas, kurio niekur kitur nerasite, yra „papas arrugadas“ – raukšlėtosios bulvės. Virtos su lupenomis labai sūriame vandenyje, kol jis išgaruos, ir pagardintos mojos padažu, paruoštu iš įvairiausių prieskoninių žolelių.

Mėgstantiems mėsą reikėtų paragauti conejo estofado – triušienos, troškintos orkaitėje savo sultyse arba pomidorų padaže. Ožkiena Tenerifėje kepama tik orkaitėje arba krosnyje, salos gyventojai ypač mėgsta ožkienos karką be garnyro. Beje, tenerifiečiai dievina mėsą, keptą ant grotelių. Savaitgaliais kalnuose, kur vyksta iškylos, sunku rasti laisvų vietų.

O kaipgi saloje be jūros gėrybių? Valgiaraščiuose rasite didžiulį pasirinkimą: moliuskai, krevetės, vėžiagyviai, jūrų galvakojai ar smulkios žuvytės. Jas itin tinka pagardinti sūrokomis keptomis žaliosiomis paprikomis arba pomidorais ir rozmarinais. O tenerifiečių kepama natūrali žuvis ant grotelių, prie kurios patiekiamas aliejaus, žolelių ir citrinų sulčių kokteiliukas – neužmirškite paragauti užsukę į vietines užeigėles.
Kelionių užrašai
Na, o mėgstantiems apsipirkti, Tenerifė yra tikras rojus. Kadangi sala yra bemuitėje zonoje, čia viskas yra gerokai pigiau. Tenerifėje rasite garsių tarptautinių prekinių ženklų drabužių, avalynės išparduotuvių, taip pat ir ispaniškuosius, lietuvių jau pamėgtus ženklus „Massimo Dutti“, „Zara” ir kt. Jei nenorite permokėti kurortinėse zonose įsikūrusiose parduotuvėlėse, patariu rinktis salos sostinėje Santa Kruze esančius prekybos centrus bei nedidelius, bet populiarius, butikus. Įspūdingais išpardavimais, kurie prasideda liepą ir sausį, sala garsėja visoje Europoje, tad norintiems paatostogauti ir tuo pačiu apsipirkti rekomenduočiau vykti su kuo didesniu ir tuštesniu lagaminu.

Mano rekomenduojamos aplankyti TOP 3 VIETOS:

Debesų kalnas – Teidė

Viena iš labiausiai man patikusių Tenerifės lankytinų vietų – salos centre stūksantis 3718 metrų vulkanas, įtrauktas  į UNESCO ir beveik visuomet skendintis debesyse. Būtinai keltuvu pasikelkite į 3555 metrų aukštyje esančią apžvalgos aikštelę. Jeigu mėgstate pasivaikščiojimus, išbandykite 4–5 valandų kopimą su nepaprastomis salos panoramomis. Asmeniškai aš išbandžiau kopimą į viršų pėsčiomis ir nusileidimą keltuvu. Rekomenduoju! Pabandykite, neabejotinai patiks, puikių įspūdžių ir kadrų parsivešite garantuotai!
Kelionių užrašai
Teidė nenugludinta vėjo, dantyta, nelygi, išraižyta lavos kanalų. Kai kur garuoja sieringos dujos.  Verta pasidairyti ne tik į atsiveriantį Atlanto vandenyną ir Kanarų salas, bet ir į įspūdingą vietos kraštovaizdį.

Gyventojai Teidės ugnikalnyje išrausę daugybę vandens kanalų, kuriais gėlas vanduo surenkamas į rezervuarus. Anksčiau vandens kanalais keliautojai galėjo laisvai vaikštinėti, dabar dėl saugumo tai uždrausta. Bet aštrių pojūčių mėgėjai gali kreiptis į vietinius ekskursijų organizatorius. Nepatingėkite, ekskursijos į keliautojus masinančius kanalus tikrai yra „must“.

Egzotinių gyvūnų rojus – Loro parkas

Kelionių užrašaiKartu keliavę draugai su savo mažaisiais patvirtintų – tai vienas iš įspūdingiausių Europoje parkų. Jam paskirkite visą dieną ir nusiteikite niekur neskubėti, nes ten tikrai yra ką pažiūrėti. Šiame zoologijos ir botanikos sode auga įvairiaspalvės penkių kontinentų gėlės. Šiandien parko teritorija siekia per 1,3 ha ploto ir lankytojus džiugina per 4 000 papūgų, bezdžionių, gorilų, delfinų, krokodilų ir kitų gyvūnų rūšių bei porūšių.

Parke veikia didžiausias Europoje delfinariumas, o  didžiausiame pasaulyje pingvinariume galima pasižvalgyti į skirtingų rūšių pingvinus. Čia vyksta jūrų liūtų, delfinų, orkų pasirodymai, kurie priverčia iš nuostabos išsižioti ne tik mažuosius lankytojus, bet ir suaugusiuosius. Po kiekvieno pasirodymo galite prieiti prie gyvūnų dresuotojo ir paklausinėti jo apie gyvūnus. Turistai čia taip pat kviečiami pasivaikščioti po 18 m ilgio tunelį-akvariumą.

Apsilandymo vertas ir salos pietuose netoli Kosta Adechės kurorto veikiantis Siamo vandens pramogų parkas. Nemokami autobusai į parką kursuoja iš Plaja Fanabės ir Kosta Adechės kurortų. Net 14 atrakcionų, balto smėlio paplūdimys, jūra ir didžiausia pasaulyje dirbtinė 3 metrų banga. Aukščio ir adrenalino mėgėjams siūlau išbandyti garsiausią parko atrakcioną – Power of Tower. Atrakcionu leidžiamasi vertikaliai, patenkama į stiklinį tunelį po vandeniu aplink kurį plaukioja rykliai. Net neabejoju, jau norisi išbandyti!

Pirmoji kelionė į Naująjį pasaulį

Kelionių užrašaiJauniausia Tenerifės sala La Gomera – laikoma Naujuoju pasauliu. Siaurutės senamiesčio gatvelės, vaizdingi kalnų masyvai, nokstančių bananų giraitės ir lauramedžių miškai. Viena iš man smagiausių pramogų – keltu iš Tenerifės per valandą pasiekiamoje saloje paklajoti vaiduokliškame lauramedžių ir kerpių miške. Nesuskaičiuojami takai ir takeliai, aukštyn kylantys stačiais sustingusios lavos šlaitais.

La Gomera sala turėtų be galo patikti gamtos mylėtojams ir norintiems pabėgti nuo miesto triukšmo. Jos žaluma tiesiog užburia. Garachonajaus nacionalinis parkas, esantis saloje, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Galėčiau dar vardinti ir vardinti, ką Tenerifėje vertėtų aplankyti ir pamatyti. Bet saloje visko tiek daug, kad spėčiau nusibosti. SVARBIAUSIA, kad sala puiki vieta atostogoms ir poroms, ir šeimoms su vaikais, ir vyresniems keliautojams.

Linkiu gerų atradimų!

Sigita