Ką jaučia žmogus Maroke patekęs į dykumą?

Visiška tyla, malonus vėjelis, po kojomis šiltas smėlis ir nakties tamsoje siluetus nušviečianti mėnulio šviesa. Visas pasaulis priklauso tik tau – jautiesi toks didelis ir kartu toks mažas. Į kurią pusę bepažvelgsi – vien tik žvaigždės ir dangus, rodos, ranka juos pasieksi.

Kelionė į MarokąSutikti saulėlydį dykumoje – viena iš smagiausių pramogų Maroke. Galima apie tai ilgai pasakoti, bet tikrojo jausmo visgi neperteiksi. Todėl net nesvarstykite ir planuodami kelionę į Maroką į savo maršrutą būtinai įtraukite saulėlydžio sutikimą dykumoje. Neužmirškite fotoaparato, laukia be galo įspūdinga kelionė kupranugariais į dykumą.

Kelionė į MarokąSmėlio kopos nusidažo raudonais, geltonais, rudais atspalviais ir atsiveria tikrasis dykumos grožis. Net neabejoju, kad tai bus vienas iš gražiausių Jūsų vakarų gyvenime – saulės ir šešėlių žaismas, jokių kelio ženklų, o horizonte vien tik smėlis. Jei kada svajojote patekti į pasaką, Maroke pasijusite atsidūrę spalvingoje jos karalystėje...

Kodėl Kasablanka, Rabatas ir Fesas?

Kasablanka, nes šiame mieste rasite didžiausią šalies įžymybę – ant Atlanto vandenyno kranto stūksančią Chasano II-ojo mečetę, keliautojus stebinančią savo prabanga ir rekordinio aukščio minaretu. Įspūdis dar labiau sustiprėja, kai sužinai, kad vienu metu čia gali melstis 25 tūkst. tikinčiųjų ir dar mažiausiai tris kartus tiek gali tilpti aplink pastatą.

Rabatas, nes sostinėje privalu aplankyti Hasano bokštą ir mečetę, įspūdingą Mohamedo V-ojo mauzoliejų ir Atlanto vandenyno pakrantę.

Fesas, nes tai geriausiai išlikęs arabų miestas pasaulyje – buvusi Maroko karalystės sostinė – savo spalvomis, kvapniais rytietiškais aromatais ir įstabia architektūra sužavės ne vieną keliautoją. O Feso senamiestis (Fes el Bali medina) – taps šios kelionės top‘ų TOP‘U.

Top‘ų TOP‘AS

Feso senamiestis (Fes el Bali medina) – UNESCO saugomas senamiestis – tikras siaurų gatvelių labirintas. Paklaidžiokite, pasigrožėkite ryškiaspalvių natūralaus pluošto audinių gausybe, pasižvalgykite į marokietiškų dirbinius, keraminius indus, šviestuvus, šlepetes... Pernelyg užsisvajoję už kažkurio posūkio greičiausiai staiga suprasite, kad nebežinote, kur esate, nes Feso senamiestyje yra daugybė gatvelių ir jos neturi jokių pavadinimų.

Kelionė į MarokąBet leiskite sau paklysti. Nutolę nuo turistų srautų Medinoje atrasite grynakraujį vietinį gyvenimą. Į akis kris šimtmečius skaičiuojanti marokiečių apranga: dželabai – ilgi vyrų apsiaustai su kapišonais, ilgos suknios ir kaftanai, kuriuos dėvi moterys ir nuo svetimos akies savo veidus dengia hidžabais, nikabais ar čadromis, priklausomai nuo pamaldumo ir statuso. Tai visiškai kitoks Marokas, kurį atrasite ir pajausite patys...

Kelionė į MarokąAromatais, garsais ir spalvomis persismelkusiose posūkiuose atsiskleis visi šio miesto ir šalies atspindžiai. Prieskonių ir papuošalų, odos dirbinių krautuvėlės, turgeliai, kilimų prekeiviai – net galva sukasi. O Tanneries (odų apdirbimo kiemas / raugykla) rasite įėję pro teisingus vartus. Iš balkonėlių ir terasų atsiveria ypač geras raugyklų vaizdas: spalvingos betono vonios, rūgštus aromatas, gyvuojantis šimtmečius. Vaizdas ir aromatas – ne iš maloniųjų, bet tai muziejus po atviru dangumi – ir vietiniai, žinodami keliautojų reakciją, duoda mėtos šakelę, kad kvapas nebūtų toks aitrus.

Madingiausias tarp turistų

Niekas nežino kodėl, bet Marakešas tarp turistų tampa madingiausiu Maroko miestu. Pietų perlu arba Raudonąja oaze tituluojamame mieste žaliuoja 180 tūkst. palmių, apelsinmedžių, figmedžių ir granatmedžių. Visas marokietiškas gyvenimas čia verda Djamaa El Fna aikštėje: vietoje gaminamas ir čirškinamas maistas, spaudžiamos šviežios sultys, rengiami šokėjų, gyvačių užkalbėtojų, beždžionių dresuotojų, akrobatų ir istorijų pasakotojų šou bei skamba gyva muzika. Būtinai paragaukite mėtų arbatos, kuskuso, bastijos ir tadžinų.

Apsilankykite berberų turguje. Čia galėsite išbandyti savo derybinius įgūdžius ir kai kuriuos vietinius gaminius įsigyti už dvigubai mažesnę kainą.

Pajausti širdimi ir siela

Norintiems dar stipresnių įspūdžių ir autentikos, siūlau bent kelioms nakvynėms rinktis vietinius nakvynės namus – riadus. Senoviniuose tradiciniuose pasiturinčio marokiečio namuose su atviru vidiniu kiemu galėsite pasimėgauti sodu su mažu vandens telkiniu, dažniausiai fontanu. Kad susidarytumėte realų tokių namų vaizdą trumpai apibūdinsiu: sienas puošia senovinis marokietiškas tinkas tadelakt ir zeližo plytelės, paprastai su arabų kaligrafija bei citatomis iš Korano.

Smagiausias nakvynės riade momentas yra rytas – kai sėdi pusryčių ant stogo įrengtoje terasoje su vaizdu į miestą ar vandenyną. Tuomet apima jausmas, kad nesuklydai atostogoms pasirinkęs Maroką!

Įkvėpkite egzotikos!

Kristina