Madingiausi kruizai

Ilgą laiką vyravo stereotipas, kad kruizai – tinkamas kelionės būdas tik sulaukus garbaus amžiaus, tačiau didžiulė jūrinių kruizų įvairovė tokį įvaizdį paneigė. Be to, kruizų kompanijos, atsižvelgdamos į šiuolaikinių žmonių gyvenimo būdą ir tempą, organizuoja įvairiausius poreikius atitinkančias keliones vandeniu. „West Express“ kruizinių kelionių ekspertai labiausiai rekomenduoja teminius maršrutus, kurie dabar yra „ant bangos“!

Upiniai kruizaiUPINIAI. Upėmis poilsiautojus plukdantys laivai nė iš tolo neprilygsta milžiniškiems jūrų kruiziniams laivams. Upėmis ir kanalais grakščiai plaukia kur kas mažesni, elegantiški, skoningi laineriai, o juose siūlomas poilsis – kiek kitoks, nei plaukiant jūra. Upiniai kruizai skirti visiems, norintiems ramios, atpalaiduojančios kelionės, nesiekiant kiekvieną minutę patirti vis naują atrakciją. Šie kruizai nėra skirti tiems, kuriuos vilioja baseinai, ledo arenos, kazino ar jausmas, jog plauki uždaroje valstybėje. Jie labiau subalansuoti žmonėms, kurių tikslas pažintinis, kultūrinis. Jie patiks keliautojams, mėgstantiems stebėti besikeičiantį gamtovaizdį, jausti netolimą krantą, grožėtis naktinių miestų šviesomis, o dienomis tyrinėti ir pažinti.

REKOMENDUOJAMI MARŠRUTAI: populiariausi – Nilu Egipte; vienas iš labiausiai „prisodrintų“ kultūros ir gamtovaizdžio prasme – kruizas Dunojaus upe (jį galima padalyti atkarpomis ir plaukti nuo 5 iki 12 dienų); Prancūzijos kanalais; upėmis Portugalijoje, Ispanijoje, centrinėje ir šiaurinėje Europoje. Pasiūla toli gražu neapsiriboja vien Europa – maršrutų įvairovė tikrai patenkins bet kokio keliautojo skonį: siūlomi egzotiški maršrutai ir Volgos upe, taip pat Peru, Mekonge ar Pietų Afrikoje.

Pramoginiai kruizaiPRAMOGINIAI PAŽINTINIAI. Šių kruizų tikslas – „lėtas“ plaukimas, kai nėra siekiama kuo daugiau apiplaukti. Tokių kelionių metu laivas stoja ilgiau ar net per naktį, kad galėtumėte pajusti tikrą miesto dvasią, aplankytumėte įdomiausius muziejus, meno galerijas ar tiesiog neskubėdami pasivaikščiotumėte miesto gatvėmis. Kai kurių maršrutų kruiziniai laivai atstoja viešbutį – laineriui sustojus kelioms dienoms – po ekskursijų grįžtate į jį pernakvoti. Pavyzdžiui, vienas iš MSC kruizų kompanijos maršrutų prasideda Havanoje su į kainą įskaičiuotu apgyvendinimu, maitinimu ir pramogomis vakare, o dienomis suteikiama galimybė tyrinėti Kubą. Tokie pat siūlomi kruizai ir po JAE: laivas laukia Dubajuje (nes daugelis aviakompanijų atskraidina keleivius vėlai vakare ar naktį), tuomet praleidžiamos kelios dienos šiame didmiestyje, toliau maršrutas tęsiasi į Omaną, Bahreiną.

REKOMENDUOJAMI MARŠRUTAI: MSC kruizai: Kuba–Jamaika–Kaimanų salos–Meksika (7 nakvynės) + Belizas ir Hondūras (15 dienų); Dubajus–Abu Dabis + esant pageidavimui Bahreinas, Kataras, Omanas.

 „Azamara“ kompanijos – prabangūs, tačiau intensyvūs kruizai nedideliais laivais. Jų metu susipažinsite su miestais ir šalimis arba kaip jie tai vadina „Destination Immersion“ – „pasinerkite į tą uostą, į kurį plaukiate, susiliekite su vietiniais, pažinkite ir paragaukite.“

Madingiausi kruizaiMUZIKOS GERBĖJAMS. „Royal Caribbean“ šeima, kurią sudaro 3 kompanijos – „Royal Caribbean“, „Celebrity“ ir „Azamara“, kviečia pasinerti į 80-uosius ar 90-uosius, kai skamba ne tik tų laikų muzika, bet ir pasipuošiama to laikotarpio apdarais, organizuojami žaidimai ir susitikimai su žvaigždėmis. Daugelis kruizinių kompanijų siekia nustebinti meno, muzikos ar šou gerbėjus. Garsiausi miuziklai ir „Cirque du Soleil“ pasirodymai laivuose vyksta kas vakarą. Nepamirštami ir mažieji, jiems organizuojami animacinių filmukų herojų pasirodymai ant ledo ar akrobatiniai šou. O jei mažieji pamišę dėl filmukų, būtina plaukti „Disney“ kompanijos kruizais.

REKOMENDUOJAMI MARŠRUTAI: „Royal Caribbean“: Barselona–Maljorkos Palma–Marselis–Florencija–Roma–Neapolis; „Disney Cruises“: Majamis–Meksika–„Disney“ privati sala Kastavei Kei–Majamis.

Meditaciniai kruizaiMEDITACINIAI. Grožio ir SPA procedūros – neatsiejama kruizo dalis. Kiekviena kruizinė kompanija ne tik skaniai maitina, bet ir rūpinasi, kad palaikytumėte gerą fizinę formą, tad kruize galite mėgautis treniruoklių sale, alpinizmo sienele, bėgimo takeliu po denius ir kita aktyvia veikla. Kasmet MSC kompanijoje organizuojamos holistinės atostogos jūroje, jų metu žymiausi specialistai susivienija ir organizuoja paskaitas, maisto ruošimo pamokas, pasakoja apie vegetarizmą, veganizmą ir makrobiotinę virtuvę.

REKOMENDUOJAMI MARŠRUTAI: holistinės atostogos su „MSC Divina“: JAV–Mergelių salos–Sent Kitsas ir Nevis–Martinika–Barbadosas–Gvadelupa.

Jogos praktikos kruizai su „Katarina Line“ palei Kroatijos pakrantę: Splitas–Pušica–Korčula–Lastovas–Ravnikas–Bolas–Šolta. Kruizo metu su patyrusiu jogos mokytoju praktikuosite jogą, maudysitės skaidriuose Adrijos vandenyse ir leisite vakarus istoriniuose miesteliuose.

Vestuviniai kruizaiVESTUVINIAI / MEDAUS MĖNESIO. Daugelyje kruizų galite ir susituokti. Tokia santuoka yra simbolinė, tuokia kapitonas, bet geros emocijos ir įspūdžiai garantuoti. Vestuvėms ar medaus mėnesiui praleisti tikriausiai nėra netinkamo kruizo nuo romantiškų palmėmis nusagstytų Karibų salų iki istorija ir įspūdinga architektūra dvelkiančių Viduržemio jūros miestų. Taip pat yra galimybė pradėti kruizą viename pasaulio gale ir pabaigti kitame. Rudenį ir pavasarį daugelis laivų keičia savo plaukimo maršrutus ir rudenį iš Viduržemio regiono traukia į Karibus, o pavasarį atvirkščiai. Tokia kelionė skirta tikriems medaus kopinėtojams, nes sustojama retai ir daug laiko lieka vienas kitam.

REKOMENDUOJAMI MARŠRUTAI: MSC kruizai: Italija–Graikija–Egiptas–Jordanija–Omanas–Kataras–Jungtiniai Arabų Emyratai; JAV–Bahamos–Mergelių salos–Antigva–Barbadosas.

„Royal Caribbean“: Puerto Rikas–Sent Tomasas–Sent Kitsas–Antigva–Sent Lusija–Barbadosas.


Kruizinių kelionių ekspertė — Rūta BaltrūnėSvajojate leistis į nuotykius kruizu? Susisiekite su „West Express“ kruizinių kelionių eksperte Rūta Baltrūne – ruta.baltrune@westexpress.lt


„Jie patiks keliautojams, mėgstantiems stebėti besikeičiantį gamtovaizdį, jausti netolimą krantą, grožėtis naktinių miestų šviesomis, o dienomis tyrinėti ir pažinti.“

„Daugelis kruizinių kompanijų siekia nustebinti meno, muzikos ar šou gerbėjus. Nepamirštami ir mažieji, jiems organizuojami animacinių filmukų herojų pasirodymai ant ledo ar akrobatiniai šou.“

„Vestuvėms ar medaus mėnesiui praleisti tikriausiai nėra netinkamo kruizo nuo romantiškų palmėmis nusagstytų Karibų salų iki istorija ir įspūdinga architektūra dvelkiančių Viduržemio jūros miestų.“