Keliaujame su vaikais – atostogos kruize

Iki gimstant mažyliui aktyviai gyvenę ir po pasaulį keliavę žmonės, staiga ima ir atsisako šio savo pomėgio, argumentuodami tuo, kad kelionėse su mažu vaiku nepatogu, esą iki galo negali atsipalaiduoti, pasinaudoti visais atostogų teikiamais malonumais.

Kelionių ekpertė Laura BartkevičienėKą tik grįžau iš kruizo su 1,5 metukų dukryte ir galiu drąsiai sugriauti šį mitą – kelionės su mažaisiais yra GERIAUSIAS LAIKAS matyti, kaip jie auga, tobulėja ir atranda naujus dalykus.

Vaiko poreikiai – pirmiausia

Ruošdamiesi į kelionę su mažu vaiku, tinkamai pasirinkite maršrutą ir krūvį. Atsižvelkite į savo vaiko būdą, amžių ir aktyvumą. Maršrutą gerai apgalvokite, nes per didelis krūvis vaiką išvargins ir jis taps irzlus. Iš anksto nusiteikite, kad su mažyliu greičiausiai negalėsite aplankyti ir pamatyti tiek, kiek keliaudami dviese ar draugų kompanijoje.

Tačiau tai bus įsimintinos šeimos atostogos, nes galėsite stebėti, kaip jūsų mažylis tobulėja. O kruizas – ideali proga vaikui sulaukti didesnio tėvų dėmesio, atrasti naujus dalykus.

Kruizas tik senjorams mitas

Vis dar populiaru galvoti, jog kruizais plaukia tik senjorai, bet tai visiškas mitas. Plaukiant kruizu svarbu tinkamai pasirinkti maršrutą, kajutės tipą bei keliavimo kryptį pagal sezoniškumą.

Keliaujame su vaikais – atostogos kruizeKruizas yra kaip geras „plaukiojantis" viešbutis, rytais pasiekiantis vis naują uostą, todėl keliauti labai patogu ir įdomu. Visos baimės nepagrįstos, nes kruiziniai laivai pritaikyti įvairaus amžiaus keliautojams, jaunimui, o ypač šeimoms su vaikais.

Kruizu keliavau pirmą kartą ir likau sužavėta: kokybiškas poilsis, daug pamatyta ir planuose – kitų metų kruizas po Karibus. Tai tikriausiai labiau aktualu mamoms, bet, plaukiant kruizu, nereikia sukti galvos dėl maisto, kadangi siūlomas specialus vaikiškas meniu, o maistas visą dieną įskaičiuotas. Laive rasite ir kitų vaikams pritaikytų paslaugų: dieną mažyliai galės žaisti vaikų klube, aktyviai bendrauti, pliuškentis baseinuose, o nakties metu ramiai ilsėtis kajutėje.

Jaukios akimirkos su šeima

Keliaujame su vaikais – atostogos kruizeLaive gyvenimas aktyviai verda tiek dienomis, tiek vakarais, todėl keliaudami su vaikais kajutę rinkitės ramesnėje vietoje. Be to, sezono metu kruizai išperkami labai greitai, taigi kelionę geriausia užsisakyti bent jau prieš pusmetį.

Kruizuose naujų potyriai ir kokybiškas poilsis garantuotas. Galėsite su šeima neskubėdami mėgautis jaukiomis akimirkomis. Nesvarbu, kokį kruizą pasirinksite, jus kasdien sups komfortas, geras aptarnavimas, saugumas ir 5* lygio aptarnavimas. Viską išbandyti sunku ir suspėti, nes pramogų kruizuose per akis.

Plaukiojantis pramogų parkas

Laisvu nuo ekskursijų metu ir plaukiant iki kito kelionės taško, keleiviai gali mėgautis pramogomis. O jos kruizuose  NEĮTIKĖTINOS: sporto klubai, SPA, saunos, baseinai, vandens kalneliai, „Formulės-1“ treniruokliai, čiuožyklos, skrydžių imitatoriai, gyvi sodai, šokių pamokos, maisto gaminimo kursai, žaidimai, varžybos, koncertai, kazino, vakarėliai.

Skirtinguose kruizuose pramogų pasirinkimas nevienodas, tačiau verčiau užsibrėžti sau tikslą pasinaudoti jomis visomis, nei nerimauti, kad jų trūks.  Priklausomai nuo kompanijos, dažniausiai į kruizo kainą būna įskaičiuota: pasirinkta kajutė, atviri ir uždari baseinai, kalneliai, vaikų žaidimų kambarys, vakaro renginys kasdien, gyva muzika, šokių klubai, vanduo, arbata ir kava (valgio metu). Už papildomą kainą dažniausiai siūloma užsisakyti: pusryčius, pietus ir vakarienę, „all inclusive“ gėrimų paketą, SPA procedūras, ekskursijas uostuose, auklę ir kitas paslaugas.

Keliaujame su vaikais – atostogos kruizeSau mėgstamą veiklą čia atras kiekvienas: tiek vienišas keliautojas, tiek su antrąja puse ar vaikais.  Nepakartojama romantika stebint saulėlydį atviroje jūroje atmintyje išlieka ilgam. O kur dar vidutiniškai aplankyti 6 miestai bei jūroje sutikti jūros vėžliai ar delfinai...

Įkvepiančių kelionių!

Kelionių ekspertė Laura Bartkevičienė

(Tekste panaudota nuotraukų iš L. Bartkevičienės  kelionės archyvo).