Kelionės kruiziniais laivais - nesibaigiantis poilsis

Keliones mėgstame daugelis. Jų metu atsipalaiduojame, pamirštame kasdienius darbus, pasikrauname energijos. Neretai sakoma, kad patirti įspūdžiai atperka visus kelionės vargus. Tačiau keliaudami kruiziniu laivu nesusidursite su jokiais rūpesčiais. Tai – tik prabanga, poilsis ir pramogos viduryje vandenyno!

Ieva Jonilienė

PIRMASIS KRUIZINIS LAIVAS PRIMINĖ IŠTAIGINGĄ PRIVAČIĄ JACHTĄ

Jau nuo senų laikų žmones viliojo plačiosios jūros ir vandenynai. Pirmoji oficiali laivybos kompanija buvo atidaryta dar 1818 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose ir siūlė reguliarias keleivių plukdymo paslaugas iš Niujorko į Angliją. Žmonės vertino galimybę pamatyti pasaulį, keliauti. Tokie reisai ėmė sparčiai populiarėti tarp to meto gyventojų. Tačiau, žinoma, kelionės laivais buvo išskirtinė prabanga, kurią galėjo sau leisti tik išties turtingi, aukštos klasės žmonės.
Netrukus pasiturintys gyventojai norėjo ne tik nuvykti iš vienos vietos į kitą, bet ir pasimėgauti pačia kelione. Jie troško daugiau prabangos, malonumų ir įvairių laisvalaikio pralei-dimo būdų. 1900 m. žmonijai buvo pasiūlytas pirmasis krui-zinis laivas „The Prinzessin Victoria Luise“. Laivas, kurio sumanytojas Vokietijos verslininkas Albertas Ballinas, priminė prašmatnią privačią jachtą, kurios ilgis siekė net 124 metrus, o plotis – beveik 16 metrų. Šia transporto priemone keliaudavo tik išskirtiniai JAV ir Europos šalių gyventojai. Per Atlanto vandenyną plukdantis laivas jau tuo metu turėjo 120 išskirtine prabanga ir komfortu pasižyminčių pirmos klasės kaju-čių. Plaukdami kruiziniu laivu žmonės galėjo valgyti aukštos klasės restoranuose, lankytis bibliotekoje, laiką leisti erdvioje sporto salėje ar specialiame pramogų kambaryje.
Kelionės kruiziniais laivaisNuo šio gražuolio ir prasidėjo tikrų kruizinių laivų era. Šiandien kruizai tapo viena populiariausių ir paklausiausių turizmo rūšių. Skaičiuojama, kad praėjusiais metais visame pasaulyje šia paslauga pasinaudojo per 19 milijonų keleivių, kurie išleido beveik 30 milijardų JAV dolerių.
Didžiausiu ir brangiausiu laikomas 360 metrų ilgio kruizinis laivas „Allure of the Seas“. Ši, per 900 milijonų eurų kainavusi transporto priemonė priklauso JAV kruizų kompanijai „Royal Caribbean“. Jame yra įrengta net 2 700 kajučių, kurių prabangiausia septynioms dienoms kainuoja per 11 000 JAV dolerių žmogui. Vienu metu šis milžinas gali priimti iki 6 300 keleivių ir dar 2 165 juos aptarnaujančius darbuotojus. Šiandieniuose kruiziniuose laivuose, kurių pasaulyje suskaičiuojama net keletas šimtų, galime mėgautis įvairiausiomis paslaugomis: nuo restoranų, kavinių, naktinių klubų, baseinų, vandens procedūrų iki parko su tikrais medžiais, pramoginio alpinizmo sienelių, golfo, ledo arenų ir kitų.

KARTĄ PAKELIAVĘS GERBĖJU LIKSI VISĄ GYVENIMĄ

Kelionės kruiziniu laivu – tai patogus, smagus, greitas ir ne toks jau, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, brangus užsiėmimas. Šiandien kruizais keliauja įvairaus amžiaus ir skirtingų pomėgių žmonės. Tokiuose laivuose galime pamatyti ir jaunavedžių, ir šeimų su mažais vaikais, ir garbaus amžiaus senjorų. Neretai, nors ir pasirinkę patogią transporto priemonę, savo svajonių vietą pasiekiame jau pavargę ir be jokios šypsenos veide. Taip niekada nenutiks keliaujant kruiziniais laivais. Žmonės čia ilsisi, pramogauja ir tiesiog mėgaujasi kelione. Sakoma, jog kartą pabandęs tokį keliavimo būdą gerbėju liksi visą gyvenimą. Kruizinis laivas – tai išties išskirtinė transporto priemonė, kurią renkantis galima ne tik aplankyti pasaulio valstybes, pažinti išsvajotus miestus, bet ir paskanauti įmantrių patiekalų, pasimėgauti aukštos klasės aptarnavimu ir smagiai praleisti laiką. Plaukiant laivu nuobodžiauti tikrai neteks. Priklausomai nuo laivo klasės ir dydžio yra siūloma daugybė pramogų ir paslaugų. Ypač daug dėmesio kruizinės kompanijos skiria svečių užimtumui ir komfortui. Mamoms visuomet yra galimybė savo atžalas saugiai palikti auklei, o jaunieji paaugliai, dar mažai besidomintys kultūriniais ar istoriniais objektais, gali važinėtis riedučiais, plaukioti baseine ar susirasti kitos, jiems priimtinos veiklos. Šiuolaikiniai laivai statomi su galingais stabilizatoriais, todėl yra atsparūs vandenyno ar jūros bangų supimui.

KRUIZAI ORGANIZUOJAMI Į VISUS PASAULIO KRAŠTUS

Šiandien kelionių agentūros gali pasiūlyti įvairiausių krypčių ir trukmės pažintinių kelionių. Itin mėgstami lietuvių yra kruizai Viduržemio jūra.
Viduržemio jūros kruizai – tai kelionė po senosios Europos istoriją, pažintis su įvairių šalių kultūra, tradicijomis, žaviomis ir savitomis salomis. Kiekvieną dieną pasiekiami vis nauji uostai, mieli Viduržemio jūros miesteliai, ragaujamas nuostabus maistas. Viduržemio jūros kruizai trunka nuo 5 iki 14 dienų, o jų metu aplankomos tokios šalys kaip Italija, Ispanija, Graikija, Malta, Kroatija, Kipras, Turkija ir Egiptas. Išlipus į krantą, kruizinės kompanijos siūlo pačias įvairiausias ekskursijas – nuo turtingų istorinių vietų ir gamtos pažinimo iki įvairiausių pramoginių ekskursijų.

Kelionės kruiziniais laivaisKruizai tinka tiems žmonėms, kurie mėgsta derinti komfortišką poilsį ir pažintines keliones. Per Australijos ir Azijos kruizus aplankomos tolimos ir mums mažai pažįstamos šalys: Kinija, Korėja, Japonija, Tailandas, Malaizija, Šri Lanka, Singapūras, Taivanas, Australija ir Naujoji Zelandija. Visos šalys yra ne tik labai įdomios, bet ir kontrastingos. Jos skiriasi savo kultūra, tradicijomis, spalvomis ir net kvapais. Natūralios gamtos grožis kontrastuoja su kultūrų įvairove, senove ir modernumu. Spindintys auksu Tailando, Vietnamo, Rytų Kinijos miestai, senosios šventyklos ir budizmo dvasia, dangoraižiai, civilizacijos nepaliesti balti paplūdimiai – tai ir dar daugiau galima patirti išplaukus į šiuos kruizus. Pagrindiniai uostai, iš kurių išvykstama į Australijos ir Azijos kruizines keliones, – tai Šanchajus, Honkongas, Singapūras, Tokijas, Bankokas ir Sidnėjus.

Artimųjų Rytų kruizai iš kitų išsiskiria galimybe pažinti unikalias šių šalių tradicijas ir istoriją, pamatyti futuristinę architektūrą ir aplankyti šurmulingus, vietinius turgus. Kelionės po šias šalis – tai tikras kvapą gniaužiantis arabiškų naktų potyris. Kruizai prasideda Dubajuje arba Europos uos tuose. Atsižvelgiant į kruizo maršrutą per kelionę aplankomas įspūdingasis Dubajus, Abu Dabis, Fudžeira, Bahreinas, Maskatas, Chasabas. Į kai kuriuos kelionių maršrutus įtraukti ir Indijos uostai – Mumbajus, Goa, Mangalorė, Kočis. Jeigu išplaukiama iš Europos, aplankomas ir Sueco kanalas bei senieji Egipto miestai. Karibų jūros kruizai daugeliui asocijuojasi su nepaprasto grožio vaizdais. Nenuostabu, jog keliaudamas jais gali pasijusti tarsi tikrame rojaus kampelyje. Saulėti paplūdimiai, krištolo skaidrumo vanduo, įspūdingos privačios salos, palmės, kriokliai – ko gi daugiau reikia norint nepamirštamai praleisti atostogas. Trokštantiems daugiau nuotykių siūloma aplankyti ir atogrąžų miškus, Jamaikos džiungles, nardant stebėti spalvotą jūros gyvūniją ir nuskendusius laivus, jodinėti arkliais paplūdimyje ar laipioti paslaptingomis majų piramidėmis. Plaukimas kruiziniu laivu – išties išskirtinis, patogus ir ilgam įsimenantis keliavimo būdas. Mėgaukitės gyvenimo teikiamais malonumais – plaukite, pažinkite, atraskite!

KRUIZAI SUŽAVĖS TUOS, KURIE:

  • trokšta įspūdžių įvairovės! – ją patirs tiek keliaujantys dviese, tiek su draugų kompanija ar šeima;
  • mėgsta derinti poilsį su aktyviomis pramogomis: nuo pažintinių ekskursijų, ramaus poilsio denyje mėgaujantis nuostabiais vaizdais ar ilsintis SPA centruose iki aktyvaus laisvalaikio sporto kompleksuose ir triukšmingo naktinio gyvenimo klubuose, restoranuose, kazino ir pan.;
  • ieško maksimalaus įspūdžių paketo už puikų kainos ir kokybės santykį;
  • vertina patogumą, nes nesvarbu, kiek šalių aplankote per kruizą – lagaminą pakuosite tik kartą. Maitinimas įskaičiuotas į kruizo kainą. Be to, gyvensite komfortiškose kajutėse;
  • mėgsta romantiką... Kruizai puiki idėja ir jaunavedžiams!
  • mėgsta poilsiauti su visa šeima – vaikams taikomos didžiulės nuolaidos, o per kelionę jų laukia daugybė pramogų.