Nuo stingdančio šalčio – į šypsenų šalį ir keliautojų rojų Tailandą

Termometro stulpeliui kasryt leidžiantis vis žemiau, rytais nesinori net pagalvoti apie tai, kad teks lysti iš po šiltos pūkinės antklodės, o ką jau kalbėti apie laukimą prie šviesoforo perėjoje. Tuomet tik ir norisi būti ten, kur šilta. Pastaraisiais metais ypač populiari Tailando kryptis – kai mus kausto šaltis, Tailande pats geriausias atostogų sezonas.
Tailandą aplankiusi kolegė Greta Pitrinaitė
Vargu, ar rasite keliautoją, kuris pavartęs Tailando nuotraukas internete nesakytų „aš noriu čia“. Taigi, nusprendę pabėgimui nuo lietuviškos žiemos pasirinkti Tailandą, tikrai nepasigailėsite. Tai viena iš populiariausių šalių pasaulyje atostogoms: tropinis klimatas (nei per karštas, nei per sausas ar per šlapias), atotrūkis nuo beprotiško gyvenimo tempo, „Man pen rai“ požiūris į gyvenimą („nesijaudink“, „neimk į galvą“, „nieko tokio“, „be problemų“), aukso ir smėlio baltumo paplūdimiai bei smaragdo spalvos jūra.

Tailando paplūdimysSalos, kurias privalu aplankyti

Atostogos Tailande man neįsivaizduojamos be jo salų: Koh Phi Phi, Puketo ir Koh Pha Ngan.

Visi trokštantys tikrosios egzotikos ir laukinės gamtos Tailande, turėtų aplankyti jaukią ir mažą salytę Koh Mook. Išsinuomavę motorolerį, ją galėsite apvažiuoti be didelių rūpesčių, žmonių nepaliesta gamta ir kraštovaizdžiai, besišypsantys vietiniai kviečiantys paragauti vietinių patiekalų.

Man ir su manimi keliavusiems draugams didžiausią įspūdį paliko Hong Island sala, kurioje nėra daug vietinio verslo prekyviečių ar barų. Saloje sutikome keletą grupelių turistų iš Europos, kurie, lygiai kaip ir mes, buvo abstulbę nuo salos grožio ir ramybės. Čia veikia vienas restoranas, gaminantis vietinės virtuvės patiekalus... Ragaujant nacionalinę Tailando sriubą šalia stalo ropojo didžiulis varanas.

Tailandas su draugaisPrie pačių vaizdingiausių priskirčiau Pi Pi (Kog Phi Phi) salas. Kadangi keliavau su kompanija, galiu patvirtinti, kad ne veltui įvairūs kelionių vadovai šias salas pristato kaip draugų salas. Mėgstate nardyti? Neužmirškite savo nardymo akinių ir vamzdelio! Net jei anksčiau ir nesate to daręs, būtinai išbandykite. Antraip, gailėsitės! Čia ypač smagu stebėti skaidriame vandenyje klestinčią augaliją ir gyvūniją. Nepraleiskite galimybės vykti į naktinį turą jūroje stebėti planktono! O šokti nuo uolų į permatomą smaragdinį vandenį kopsite ne vieną kartą – tik būtinai ryžkitės, nes tokia atrakcija pasitaiko ne per kiekvienas atostogas. Vos neužmiršau, raskite laiko ir nukakite iki Bagao paplūdimio, jis pasiekiamas tik jūros keliais. Bet, patikėkite, tikrai verta, nes galėsite mėgautis 800 m ilgio įlankos pakrante. Grįžę į krantą iš gyvenimo paplūdimyje persikelsite į vakarinį gyvenimą baruose. Naktinio gyvenimo paragauti būtina!

Net neabejoju, kad, kaip ir aš, norėsite aplankyti judriausią ir didžiausią salą TailandePuketą. Jeigu esate gamtos mylėtojas, šioje saloje Jums be galo patiks. Čia netrūksta unikalios augmenijos bei gyvūnijos. Nukakite iki salos šiaurinės dalies – pinijomis apaugęs Maikao krantas, į kurį kartą metuose kiaušinių dėti išlipa didžiuliai jūros vėžliai, privers aiktelėti (jei ne garsiai, tai bent mintyse). 48 km ilgio ir 21 km pločio saloje galėsite panardyti, pažaisti golfą, paplaukioti jachta, leistis į ekskursiją valtelėmis  po jūros olas, stebėti gyvačių šou ir ragauti gyvatienos. Jei vykti planuojate su vaikais, manau, jiems tikrai patiks 35 hektarų plote įsikūręs teminis pramogų parkas „Phuket Fantasea“, kuriame pasirodo tailandiečių nacionaliniai herojai, drambliai ir net tigrai.

Koh Pha Ngan sala garsi savo „pilnaties“ ir „juodojo mėnulio“ vakarėliais. Per pilnatį kiekvieną mėnesį tūkstančiai žmonių dalyvauja fiestose, kurios dažniausiai vyksta paplūdimiuose. Dienomis saloje rasite viską, ką įsivaizduojate galvodami apie pasakiškas atostogas paplūdimyje: baltą smėlį, žydrą vandenyną, kokoso palmes.

Tailando paplūdimys3 privalu padaryti

Išsinuomoti motorolerį
ir apvažiuoti visą salą. Nenulipant nuo motorolerio salą aplėksite per 30–60 min. Turizmas nesugadino šios salos, todėl važiuodami galėsite mėgautis pro šalį plaukiančiais Tailando vaizdais ir vietinių šypsenomis bei mojuojančiomis rankomis ir vaikų „Helllllllllloooooooooooo“. Važiuodami nepamirškite laikytis saugumo reikalavimų ir taisyklių, kad puikios atostogos neapkarstų.

Nardyti.
Galima vežtis savo įrangą ar ją išsinuomoti vietoje. Tailandas garsėja savo povandeniniu pasauliu, todėl kaip niekur kitur reikia išbandyti visas įspūdingas nardymo vietoves.

Paragauti Tailando virtuvės.  Šios šalies virtuvė tiesiog nuostabi. Pagal patiekalų gaminimą ši virtuvė panaši į kinų, o pagal aštrumą – į meksikiečių. Sakoma, kad Tailando virtuvė – viena geriausių pasaulyje. Turguose turistams siūloma paragauti visokių daugiakojų arba, priešingai, bekojų apskritai, keptų aliejuje.  Beje, Tailande būtina paragauti egzotinių vaisių: specifiniu skoniu ir kvapu garsėjančio duriano, geltonųjų mangų, rožinių obuolių, gerai sunokusių drakono vaisių ir kitokių.

Ypač egzotiški tailandietiški mėsos ir paukštienos patiekalai. Iš mėsiškų patiekalų populiariausia vištienos užkandėlė sati – marinuoti vištienos gabaliukai, kepti krosnelėje. Tailando virtuvėje gaminama daugybė europiečiams neįprastų patiekalų: kiauliena su medumi, pupelės su cukrumi, saldūs vaisiai, įdaryti aštriu mėsos įdaru, ir pan.

Nacionaliniai patiekalai – aštrios jautienos salotos (Jam Mu Jay) su daržovėmis, vištienos sriuba su kokosų pienu (Tom Yum), suktinukai su daržovėmis ar kt. (Spring Rolls), vištienos vėrinukai (Jacitori). Na ir būtinai – Tom Yum sriuba bei geltonojo ir raudonojo kario.

Pabaigai

Tailandas. Keliautojų rojusVieno pasakojimo apie Tailandą nepakaktų. Visgi baigdama noriu priminti, kad prieš vykdami įsitikintumėte, ar Jūsų pasas galioja ne trumpiau kaip 6 mėn. iki kelionės. Taip pat jums reikės vizos. 15 dienų galiojančią vizą galite gauti šios šalies pasienyje arba Lietuvoje, kreipdamiesi į kelionių agentūrą ar Tailando Karalystės garbės konsulą.

Dar reikėtų pasirūpinti skiepais. Rekomenduotina pasiskiepyti nuo hepatito A, hepatito B, vidurių šiltinės, difterijos, stabligės, pasiutligės ir japoniško encefalito.

Nepakartojamos kelionės į šypsenų šalį!

Greta, „West Express“