Kaip įsigyti geriausią kelionę už mažiausią kainą?

Tai vienas aktualiausių klausimų daugeliui ketinančių įsigyti kelionę. Mes, lietuviai – šaunūs keliautojai. Drąsūs, žingeidūs, smalsūs, aktyvūs. Žinome, ko norime, vertiname kokybę. Taupumo geną taip pat turime. Pinigais nesišvaistome ir ieškome optimaliausių kelionės variantų. Tikiuosi, per daugelį darbo turizme metų sukaupta patirtis, pravers Jums planuojant savo atostogas.

Rugpjūčio kelionės pigiausios spalį

Nenorėdami permokėti, vasaros atostogomis turėtumėte pasirūpinti dar rudenį. Būtent spalį įprastai prasideda Lietuvos kelionių organizatorių būsimos vasaros sezono kelionių pardavimai. Ieškantys patrauklių kainų būtent tuo metu gali tiKelionių ekspertė Sigita Samoškaitėkėtis geriausių kainos pasiūlymų ir rinktis iš didžiausios kelionių pasiūlos.

Tai ypač aktualu turintiems konkrečių pageidavimų viešbučiams, galintiems atostogų vykti tik tam tikromis datomis – šeimoms, medikams, mokytojams ir kt. Vėliau, sezonui įsibėgėjus, pasirinkimas mažėja, o populiariausių viešbučių norimoms datoms dažnai nebelieka.

Be to, jau ne vienerius metus vasaros atostogas iš anksto perkantys keliautojai puikiai žino, kad starto metu pirkti ypač apsimoka. Tai daug geriau nei laukti paskutinės minutės ir iki galo nebūti tikram, ar ją pagausi. Šių metų praktika parodė, kad laukusieji labai rizikavo ir ne vienas apskritai liko be atostogų, nes gerų paskutinės minutės pasiūlymų tiesiog nebuvo. Atostogų klausimą palikus paskutinei minutei, teks rinktis iš to, kas likę, arba didinti savo atostogų biudžetą, kadangi mažesnė pasiūla lemia didesnes gerų pasiūlymų kainas.

Kaip įsigyti geriausią kelionę už mažiausią kainą?Kad Naujieji neateitų netikėtai...

Žiemos švenčių keliones geriausia planuoti, kai iki jų liko daugiau nei trys mėnesiai ir širdyje dar vasara. Jeigu norisi šventes sutikti svetur, apie tai reikėtų galvoti jau dabar, jei to dar nepadarėte! Šventinio sezono kelionių pasiūlymai tiesiog tirpsta akyse, pasirinkimas mažėja, lėktuvų bilietai brangsta ir laiko svarstyti lieka vis mažiau.

Pirmiausia reikėtų  apsispręsti, koks preliminarus bus švenčių biudžetas, tai padės nuspręsti dėl kelionės trukmės (kelių dienų, savaitės ar savaičių) bei krypties (ar Naujuosius sutiksite kaimyninėse valstybėse, ar kažkurioje iš Europos sostinių, ar dar toliau – už žemyno ribų).

Skrydžiams – 80 dienų

Kaip įsigyti geriausią kelionę už mažiausią kainą?Yra nemažai spėlionių ir tyrimų dėl to, kada geriausia įsigyti skrydžio bilietus. Žinoma, tikrą tiesą žino tik konkreti skrydžių kompanija, tačiau tam tikrą „bendrą vardiklį“ atrasti galima.

Tradiciškai manoma, kad geriausias laikas pirkti skrydžio bilietus yra apie 80 dienų iki skrydžio. Dažnai gerų šventinio laikotarpio kainų pasiūlymų skrydžių kompanijos pateikia būtent rugsėjo mėnesį. Teigiama, kad geriausias laikas ieškoti bilietų yra anksti ryte (nuo 5 iki 7 val.) arba vakare (po 8 val. vakaro).

Bene brangiausias laikas kažkur skristi – tarp Kalėdų ir Naujųjų. Išvykstantys ar grįžtantys pirmąją švenčių dieną gali tikėtis gerokai mažesnių skrydžių kainų. Jei galite sau leisti paatostogauti savaitę ar bent keliomis dienomis ilgiau, nei trunka piko laikotarpis, dažnai skrydį gausite gerokai mažesne kaina.

Visos taisyklės turi išimčių, tačiau laukiantys paskutinės minutės turėtų žinoti, kad įprastai paskutinė galimybė rasti pigų lėktuvo bilietą yra 21 diena iki skrydžio. Pats brangiausias laikas – 7 dienos iki skrydžio. Taigi kelionės atidėlioti paskutinei minutei tikrai neverta.

Idėjos 2017-ųjų šventėms

Jeigu šventes planuojate sutikti užsienyje,  gruodžio geriau nelaukite. Tuomet ne tik susidursite su didesnėmis kelionių pasiūlymų kainomis, bet gali būti ir taip, kad daugelio kelionių pasiūlymų apskritai nebebus.

Kaip įsigyti geriausią kelionę už mažiausią kainą?Patariama rinktis, kol dar yra iš ko. Šventinių kelionių kainos prasideda nuo 88 eurų. Jei nenorite išleisti daug,  originalus Naujųjų sutikimas galėtų būti naujametinis kruizas Ryga–Stokholmas–Ryga. Naujuosius galite sutikti ir „mažuoju Paryžiumi“ laikomame Lvove, šventiškame Tel Avive, prabangos ir dykumų šalyje – Jungtiniuose Arabų Emyratuose, jaukiojoje Tenerifėje ar dykumoje eglutes puošiančiame Egipte. Jeigu šventinio laikotarpio metu galite leistis į ilgesnę kelionę, tuomet galėtumėte šventes sutikti Žaliajame KyšulyjeKenijoje ar Šri Lankoje. Jei vilioja Naujųjų sutikimas mieste, didelėje minioje žmonių, stebint puikius renginius ir fejerverkus,  tam puikus pasirinkimas – Milanas, Barselona, Roma ar Londonas. Beje, puiki kelionė šventiniu laikotarpiu – išvyka į kalėdinę mugę Berlyne ar Drezdene, Milane, Krokuvoje ar Varšuvoje, Taline, Vienoje ar meduoliais kvepiančioje Prahoje.

Teprasideda atostogos!

Kelionių ekspertė Sigita Samoškaitė