Izraelis – atgaiva dvasiai ir kūnui

Kelionėms paskyriau 30 metų, tačiau rasti tą vienintelį sakinį, kuriuo galėčiau nusakyti visus Izraelio dovanojamus potyrius, be galo sunku. Galvojantiems ar planuojantiems kelionę į Izraelį galėčiau šią šalį apibūdinti viena rašytojos L. M. Montgomery mintimi: „Pasaulyje mums skirta tiek daug. Tik turėkime akis tai pamatyti, širdį – pamilti ir rankas – viską apglėbti...“.

Izraelis – atgaiva dvasiai ir kūnuiIzraelis man – pasaulio tobulybė: nepakartojama vieta naujiems potyriams ir savęs patikrinimui ar atradimui. Patikėkite, čia kažką artimo atras kiekvienas keliautojas!!!

Izraelis žavi viskuo: Jeruzalės senamiesčiu su kryžiaus keliu, Raudų siena, prie kurios turistai iš viso pasaulio plūsta vildamiesi, kad čia palikti norai išsipildys, Betliejumi, Nazaretu, Palaimų kalnu, Negyvąja jūra, Haifos Bahajų sodais bei žiedų jūra DYKUMOJE. O kur dar rytietiškų turgų kvapai ir skoniai…

Nors daugeliui lietuvių Izraelis vis dar akmenuotų kalnų ir dykumų šalis, šis mitas neabejotinai grius plačiau susipažinus su šalimi ir savo akimis įsitikinus, kad žmonių darbštumas ir išmintis gali lemti, jog dykuma keliautojus pasitiks žydinčiais sodais ir gėlynais.

Skubėti lėtai

Izraelyje patarčiau užmiršti nuolatinį skubėjimą, nes tikrąją šalies dvasią pajusite tik neskubėdami. Be to, čia reikia atverti savo sielą laimei ir šventai aurai, kuri tiesiog tvyro ore. Net ir nereligingi žmonės jaučia bendrą tikėjimo laimės jausmą.

Ypač užsukus į trijų religijų – krikščionybės, judaizmo ir islamo – meką – Jeruzalę. Kiekvieno keliautojo akis patrauks sidabro kupolu tviskanti Aksos mečetė. Pastatyta ant Šventojo kalno ji skelbia apie Mahometo pakilimą į dangų ant sparnuoto žirgo.

Netoliese esanti Raudų siena – vilties simbolis visam pasauliui. Prie jos melstis plūsta keliautojai iš viso pasaulio. Į sienos plyšius žmonės deda savo raštelius – laiškus Dievui su prašymais. Sakoma, kad ji yra arčiausiai Dievo ausies.

Vyrai ir moterys prie sienos rauda atskirai. Nusiteikite, kad prie Raudų sienos susikaupti reikės pastangų, nes vietinių ir iš užsienio atvykusių turistų čia niekad netrūksta.

Izraelis – atgaiva dvasiai ir kūnuiAtsipalaiduoti ir pasilepinti

Kiekvienas atvykęs į Izraelį trokšta išbandyti Negyvosios jūros malonumus. Ir ne veltui! Nuo neatmenamų laikų čia plūsta sveikatą norintys pagerinti žmonės. Mat jūra laikoma didžiausiu pasaulyje natūraliu SPA po atviru dangumi. Didelės koncentracijos mineralų ir druskų prisotintas pakrančių vanduo puikiai atpalaiduoja, maitina odą ir gydo nuo reumato. Turistai jūrą vertina ir dėl gydomosiomis savybėmis pasižyminčio juodojo purvo.

24 km į Rytus nuo Izraelio esanti Negyvoji jūra iš tiesų yra Mirties ežeras, nes dėl labai didelio druskingumo joje neauga jokie vandens augalai ir neplaukioja žuvys, aptinkama tik įvairių prisitaikiusių mikroorganizmų. Mirties ežeras yra trijų milijonų metų senumo. Vandens telkinys nyksta – kasmet vienu metru sumažėja vandens lygis. Norintiems prabangaus ir ilgesnio poilsio, rekomenduojama apsistoti Ein Bokek kurortiniame rajone, o skubantiems turistams skirtas kitoje pusėje esantis bendras paplūdimys.

Stebuklas, kuIzraelis – atgaiva dvasiai ir kūnuirį privalu pamatyti

Haifos Bahajų sodai – laikomi tikru saulės nubučiuoto Izraelio stebuklu, kurį trokšta pamatyti turistai Haifos mieste. Dažnai sakoma, kad tai viena iš lankomiausių vietų visuose Artimuosiuose Rytuose.

Sodus sudaro devyniolika terasų, kurios pribloškia neapsakoma estetika ir spalvomis. Kasmet čia apsilanko apie pusė milijono žmonių.

Haifos mieste taip pat siūlau aplankyti Karmelio kalną: nuo papėdės iki viršūnės kalnas lyg apžieduotas keliais aukštais, prie kiekvieno galima privažiuoti automobiliu. Parkai ir sodai, žalia žolė, balti akmens statiniai – traukia turistus. Šis kalnas laikomas vieta, kurioje gyveno pranašas Elijas, papėdėje yra jo vardu pavadinta ola.

Kad ir kurį miestą nuspręstumėte aplankyti, tikrai nenusivilsite.

Atrasti kažką savo

Izraelis ypatingas tuo, kad čia neegzistuoja jokie cenzai: nei amžiaus, nei krypties, nei poreikių. Absoliučiai kiekvienas keliauninkas atras kažką savo.

Keliaukite vienas, jei ieškote savęs, ar su grupe, jei norisi pažinti kraštą lydint patyrusiam ir profesionaliam vadovui.Izraelis – atgaiva dvasiai ir kūnui

Izraelis – nei pigi, nei brangi šalis. Sakyčiau – prieinama. Labai priklauso nuo to, ko ieškai, tą ir randi.

Į Izraelį galima važiuoti visais metų laikais – kiekvienas metų sezonas savaip gražus. Kovą ir balandį visus stebina ankstyvas žydėjimas ir žaluma. Žiemą gali tekti ir lietaus, bet gali būti ir 25 laipsnių šilumos.

Bet tai tik maža dalis to, ką patirsite, tačiau žinau – neabejotinai negalėsite pamiršti!

Kelionių ekspertė Rasa Alperavičienė