Į Marsą žemėje – Fuerteventūrą – daryti smėlio angelų

Kelionių užrašaiVulkaninės kilmės Kanarų sala – Fuerteventūra – tarp keliautojų garsi savo balto, auksinio ir juodo vulkaninio smėlio paplūdimiais. Nereikės net lakios fantazijos, kad laukiniuose paplūdimiuose nesutikę nė menkiausios dvasios pasijustumėte tarsi kitoje planetoje. Būtinai išsinuomokite automobilį ir patyrinėkite salą. Kelionė siaurais serpantinų keliukais neabejotinai bus neužmirštama – siauri ir staigūs vingiai bei skardžiai visai šalimais, važiavimas bekele ieškant, kaip „užkopti“ į kurį nors kalną, širdį kartkartėm numuša į kulnus. Tik tuomet prisimeni, kad automobilio nuomos sutartyje griežtai parašyta, jog negalima nuvažiuoti nuo asfaltuoto kelio. O važiuoji ir abejoji :), ar pavyks grįžti neprakirstomis padangomis. Bet užlipęs ant kalno pamatai, dėl ko važiavai!

Kelionių užrašaiFuerteventūros pietuose plyti ugnikalnio formuotas ir akmenuotų kalvų nusėtas nacionalinis 2600 ha ploto  Jandi parkas. Garantuoju – užsiropštusiems į 807 metrus iškilusią aukščiausią salos viršukalnę La Zarza tikrai užgniauš kvapą. Pirmiausia, nuo vaizdo ir truputį – nuo kopimo. Kopti geriausia giedrą dieną – tada ir vaizdas “giedras“, tačiau nepamirškite apsaugos nuo saulės ir pasiimkite pakankamai vandens. Na, ir saugokitės, kad nenupūstų vėjas! :)

Аplankykite Parque Natural de Corralejo parko rezervatą. Baltų smėlio kopų kalnai Los Apartaderos ir Roja bei vėjuotas balto smėlio paplūdimys privers pasijausti patekus į rojų. Ypač vandens sporto mėgėjus. Dangus Corralejo pakrantėje nuolat pilnas spalvingų jėgos aitvarų. Kita pramoga prieinama absoliučiai visiems – nusiridenkite nuo balto smėlio kopos ir padarykite po smėlio angelą. Mažieji keliautojai tikrai norės dar ir dar!

Užsukite į Cofete paplūdimį – neįtikėtino ilgio, akmenuotas, laukinis ir tuščias, o  pasiekiamas tik žvyrkeliu per kalnus paplūdimys mažai lankomas turistų. Jis vienas gražiausių, kokius esu mačiusi. Kelionių užrašai

El Cotillo paplūdimyje mane sužavėjo jo atšiaurus grožis: tamsūs akmenys, vienišas švyturys ir prie lagūnos kranto lūžtančios bangos. Šalia esančiame miestelyje yra puikių žuvies restoranų jūros gėrybių mėgėjams. Jeigu Fuerteventūroje atostogausite su šeima, būtinai  aplankykite zoologijos bei botanikos sodą „Oasis Park“. Tai egzotinis kampelis gamtos ir gyvūnų mylėtojams. Milžiniškame plote, siekiančiame beveik 20 futbolo stadionių plotą, pasigrožėsite 3000 augalų ir gyvūnų kolekcija. Mažuosius žavi jūrų liūtų, plėšriųjų paukščių pasirodymai, ožkų, asilų ar kupranugarių safaris. Smagiausia, kad gyvūnus galima maitinti! Įsigykite vietoje parduodamą rinkinuką, ir patikrinkite, ar žirafos ėda šieną? :) Vaikams, o taip pat ir tėveliams, didelė atrakcija yra Morro Jable uoste veikianti vėžlių veisykla – galima stebėti, kaip inkubatoriuose iš kiaušinių ritasi maži jūriniai vėžliukai. Garantuoju, šie reginiai tikrai paliks neišdildomą įspūdį.

Kelionių užrašaiLankantis saloje būtina paragauti ožkos sūrio gaminių, mat vietiniai juokauja, kad ožką Fuertevetūroje sutiksi dažniau nei žmogų. Saloje iš ožkų pieno spaudžiami sūriai, gaminamos užtepėlės, ožkų pieno likeris. Jei būsite Betankūrijoje, būtinai užsukite į ožkų fermą-muziejų „Finca Pepe“ – paragausite tradicinių skanėstų ir pasirūpinsite gardžiomis lauktuvėmis.

Fuerteventūra – fantastiškai nežemiško grožio vieta su laukine gamta, mažais kaimeliais ir begaliniu laisvės pojūčiu, užplūstančiu vos nusileidus lėktuvui.

Keliaujam pasilepinti pietų saule!

Rūta