Martynas Starkus. Balis - mėgstantiems improvizuoti

Martynas Starkus. Balis - mėgstantiems improvizuoti.Nors paskambinus  žurnalistui ir keliautojui Martynui Starkui, kalba turėjo suktis apie septyniolika tūkstančių salų turintį Indonezijos salyną. Pokalbis nejučia pasisuka Balio link. Kodėl? Nes Balis – puikiai tinka laisvam, ieškančiam įspūdžių ir kartu norinčiam pailsėti žmogui.

Balio sala ypatinga ir rasti kitą tokią labai sunku:  besitęsiančios ryžių terasos, žydros pakrantės, džiunglės, ugnikalnis, nuostabus koralinis rifas ir... vietinių paprastumas.

Čia gyvena laimė

Baliečiai yra be galo paprasti žmonės, tokie optimistiški ir niekada nesiliaujantys šypsotis, kad nori nenori užsikreti giedra nuotaika.Martynas Starkus. Balis - mėgstantiems improvizuoti

„Norite atsidurti kitos kultūros apsuptyje, kurioje dar niekada nebuvote – tuomet būtinai į Balį.  Tai nesibaigiančios laisvės ir pozityvo šalis, – įspūdžiais dalijasi žurnalistas ir keliautojas Martynas Starkus.

Nors Balyje klesti skurdas ir kai kurie žmonės miega pašiūrėse, o gatvėse prašo išmaldos, juos retai kada pamatysi be šypsenos. Jie laimingi ir ta laime sugeba užkrėsti tave.  Niekas niekur neskuba, tiesiog mėgaujasi gyvenimu ir už tai, ką šiandien turi, dėkoja malda.

„Balis – draugiškų žmonių sala. Kaip ir kiekvienoje kelionėje, budrumo negalima prarasti, bet kaip tu elgiesi su vietiniais, taip ir tau bus atsakyta“, – sako M. Starkus.

Vietiniai niekuomet nepuls su tavimi ginčytis, tau visuomet pritars, šypsosis. Balyje jautiesi lyg namuose ir čia norisi pasilikti ilgam.

Martynas Starkus. Balis - mėgstantiems improvizuotiBalis – rojus norintiems „explorinti“

Balis yra nuostabaus grožio sala, kurią per gan trumpą laiką galima apkeliauti skersai ir išilgai. Tropinės džiunglės, palmių giraitės, kalnų viršūnės, krištolinio tyrumo vandenynas su auksinio smėlio paplūdimiais. Kad ir į kurį salos kraštą patrauktumėte, visur lydės nepaprasti vaizdai. Peizažas keičiasi vos ne už kiekvieno posūkio: čia kokosų palmės, čia ryžių terasos, čia bambukų sąžalynai ar kalnų perėjos ir kriokliai.

„Išsinuomokite motorolerį ir pasivažinėkite po salą. Joje tikrai yra ką veikti, o transporto priemonę gausite prie bet kurio viešbučio“, – pataria Balį šiemet apkeliavęs M. Starkus.

Turistų lankomiausios vietos – drugelių parkas, beždžionių miškas, visos senosios šventovės ir Ugnikalnio ežeras. Rekomenduotina užsukti į įspūdingą paukščių parką.
Beje,  Balis – banglentininkų ir nardytojų rojus, tinkamiausias bangas čia ras ir pradinukai, ir profesionalai. Legendiniai Bali paplūdimiai – Ulu Watu, Padang Padang, Dream Land. Martynas Starkus. Balis - mėgstantiems improvizuotiGeriausia vieta paviršiniam nardymui – Ahmed. Nardytojai čia pasijunta lyg tikrame akvariume.

Vakarėlių liūtams rekomenduotina traukti į linksmybių sostine tituluojamą Kutą. Jei barai ir klubai ne jums, tradicinį meno ir garsiuosiųjų Balio šokių patartina ieškoti Ubud miestelyje, laikomame salos meno ir kultūros centru. Bene didžiausią įspūdį paliks tradiciniai baliečių šokiai – Kecak! Tai spektaklis, pasakojantis induistų legendą, kovą tarp gėrio ir blogio dievų. Įspūdinga choreografija, drabužiai ir nepamirštami ritmai.

Monkey Forest parke-miške auginamos beždžionės drąsios ir kartais net įžūlios, todėl lankydamiesi čia likite apdairūs ir perdaug neatsipalaiduokite.

Martynas Starkus. Balis - mėgstantiems improvizuotiTraukdami per džiungles būtinai aplankykite GitGit krioklius, užsukite į ant ežero kranto įsikūrusią šventovę Pura Ulun Danau Bratan ir Singaradja ir Lovina  juoduosius lavos smėlio paplūdimius. Vienas iš įspūdingiausių paplūdimių Balyje – Uluvatu. Ant 100 m aukščio skardžio esančiame paplūdimyje keliautojai stebi saulėlydžius ir į krantą dūžtančias vandenyno bangas. Po dienos kelionių ideali vieta poilsiui – natūralios karštosios Banjar versmės.

Atsipalaiduokite ir neskubėkite

Balyje užmirškite planus ir laikrodį. Neįsprauskite savęs į laiko rėmus. Vieniems čia užtenka savaitės, kitiems negana ir mėnesio – norisi daugiau ir ilgiau.
Martynas Starkus. Balis - mėgstantiems improvizuoti
„Negaliu pasakyti, ką privalote pamatyti, taip paprasčiausiai nėra. Pasakyčiau kitaip – pasidomėkite, ką Balyje galima pamatyti ir tada nuspręsti, ką norite pamatyti“, – pataria žymus keliautojas.

Įvertinkite ir tai, kad kelionės į Indoneziją metu kelių dienų tikrai prireiks adapciniam laikotarpiui dėl laiko skirtumo. Jei vykstate šeimos atostogų, pažinties su Baliu nepradėkite nuo Kutos – tai turistinis, naktinių linksmybių miestas, ypač populiarus tarp jaunimo.

Reikia pagalbos ir patarimų? Kreipkitės į„West Express“ kelionių ekspertus.