Atakuoja naujas vandens sporto virusas

Tik be panikos! Žmogaus sveikatai jis visai nepavojingas. Priešingai, padeda atsipalaiduoti, fantastiškai praleisti laiką su draugais, užmegzti naujų kontaktų, netgi pagerinti dvasinę ir fizinę savijautą. Taip, esate visiškai teisūs – tai vis labiau populiarėjančios irklentės, vandenlentės, burlentės ir kt.
Vandens pramogų stovyklos Adventure camp instruktorius Darius Daraška
Nors Lietuvos ežeruose ir upėse irklentės, vandenlentės ir burlentės vis dar naujiena, tai šauni pramoga ne tik vandens pramogų gerbėjams, bet ir puiki atsipalaidavimo priemonė daug dirbantiems, patiriantiems nuolatinį stresą ir negalintiems daug laiko skirti atsipalaidavimui ar naujų pramogų paieškai.

Tinka visiems, visur ir visada

Irklentėms nereikia specialių oro sąlygų ir specialaus fizinio pasirengimo. Lietuvoje šaltuoju metų laiku vandens pramogomis gal ir nepasimėgausi, tačiau visus šaltuosius mėnesius – gruodį, sausį ar vasarį – galima rasti puikių alternatyvų. Pavyzdžiui, Ispanija – nuostabi kultūra, geras oras ir draugiški vietiniai. Kad ir Palamos miestelis: tiesioginis skrydis, viskas gerokai pigiau, greičiau ir žmonėms patogiau. Tai puikus pasirinkimas ne sezono laikotarpiu: mažas turistų srautas, neužgrūsti paplūdimiai, mažesnės kainos.

Vandens pramogų stovykla. Gera nuotaika.„Irklente galima pradėti plaukti jau po pusvalandžio, reikia tik įdėmiai išklausyti instruktoriaus nurodymų. O šiaip svarbiausia – geras nusiteikimas ir pasiryžimas daryti tai, ką liepia instruktoriai“, – apie šalyje populiarėjančią vandens pramogą sako šaltuoju metų laiku Ispanijoje organizuojamos  vandens pramogų stovyklos „Adventure  camp“  instruktorius Darius Daraška.

Pasak instruktoriaus, bet kokias baimes verta pamiršti. Dažnai galvojama, kad šiomis aktyviomis pramogomis gali užsiimti profesionalai. Tačiau, D. Daraškos teigimu, jų organizuojamoje stovykloje žmonės gali išbandyti kelis sportus (banglentės, burlentės, jėgos aitvarai, vandenlentės, irklentės), mat orientuojamasi į viską, kas susiję su vandeniu ir vėju.

„Žmonės dažnai bijo to, ko jie nežino. Jeigu kalbėčiau apie pagrindines baimes, tai dažniausios iš jų – vandens ir gylio baimė. Paprastai žmonės sako – aš nemėgstu šokti, panirti ir panašiai, bet tuomet kalbi su žmogumi, bandai įtikinti ir nuteikti juos, kad čia viskas gerai, esame netoli kranto, parodai technikas, kaip elgtis ir t. t.“, – sako instruktorius.
Vandens pramogų stovykla. Burlentės ABCJo teigimu, pavyzdžiui, mokantis burlente, būna daug kritimų į vandenį, burė gali užkristi ant žmogaus ir pan. Po bure gali netgi trumpai pabūti įkalintas, tačiau, kai žinai, kaip elgtis, pabandai ir gaunasi. Viską žinodamas, žmogus baimę nustumia į šoną ir jaučiasi puikiai.

„Svarbiausia negalvoti, kad kažkas neišeis, todėl net nebandysiu. Gal kažkas mokės geriau, o aš tik trukdysiu...Yra daug pradedančių nuo nulio. Kai kas jau būna išbandęs skirtingas vandens pramogas, bet dažniausiai paaiškėja, kad visi yra vienodo lygio, todėl galvoti, kad visi bus profai, o aš pilka pelytė – nedera“, dar svarstančius, bet labai norinčius bent trumpam pabėgti nuo šaltuko, rutinos ir darbų išbandyti vandens pramogų stovyklą siūlo pašnekovas.

Ribų nėra

Vandens pramogų nuotykiams – amžiaus ribos nėra. D. Daraškos teigimu, „Adventure camp“ renkasi nuo pilnametystės sulaukusių iki į keturiasdešimtmečių. Važiuoja ir po vieną, ir po kelis, ir intravertai, ir ekstravertai. Finale visi apsišlifuoja, susiburia į gerą kompaniją, o paskutinę dieną būna geriausi draugai.

„Jaunimas pakrutina ir „palaužo“ vyresniuosius, pastarieji paprotina jaunus“, – šypsosi vandens nuotykių stovyklos instruktorius.
Vandens pramogų stovykla. DžiaugsmasSvarbiausia gerai nusiteikti ir atsisakyti visų baimių ar norų nenorų. Kartais tiesiog randama priežastis – šaltas vanduo ar didelės bangos. Bet kai barjeras perlipamas ir įveikiamas išankstinis nusistatymas, išlipama su geriausiomis emocijomis.

Kas lengviausia ir sudėtingiausia – labai individualu. Dažniausiai didžiausią efektą palieka surfinimas nuo bangų. Efektas greitas ir paprastas. Žmogus gauna lentą, jam parodoma, ką daryti ir PRAŠOM, jau mėgaujamasi pramoga.

„Pasiiri rankomis ar irklu ir banga tave jau neša. Net jei ir neatsistoji, vis tiek jau čiuoži. Pats galiu visą dieną būti vandenyje, tai lyg meditacija. Vanduo skaidrus, šiltas labai nėra, bet įsivaizduokite, koks vibe‘as, kai stovi ant irklentės, matai dugną, smėlį, jūros žvaigždes“, – sako Darius.

Anot instruktoriaus, nėra nieko geriau, kai aplink tave jūra, jūra ir kiti plaukikai. Kartais pasivaržai, kam sekasi geriau, kas toliau... Visa diena vandeny ir tik pozityvios emocijos krante!

Dažniausios klaidos

Vandens pramogų stovykla. Buriavimas.Pradedantieji daro visas klaidas, kurias ir turėtų. Bet skaudžiausios – automobilyje palikti svarbūs asmeniniai daiktai.

„Paskutinėje kelionėje turėjome pamoką – mums išdaužė langą ir pasisavino keletą asmeninių daiktų“, – prisimena pašnekovas.

Anot jo, lyg ir nesmagi patirtis pasitarnavo komandos sutvirtinimui. Kartu visi įvertino pamoką ir buvo kalbų ašis visam likusiam stovyklos laikui. Visi buvo atsipalaidavę, mėgavosi šviečiančia saule ir nepagalvojo, kad situacija gali taip pasisukti. Paprastai visi kylantys klausimai ir problemos sprendžiamos vietoje su visa komanda.

Ten, kur vanduo, yra ir žemė

Be vandens užsiėmimų, be abejo laukia ir žygiai pakrante, ekskursijos po vietos miestus ir miestelius „barbekiu“, linksmi vakarai.

D. Daraška prisimena, kad viename  iš „Adventure camp“ turėjo užsidegusį vaikščioti ir lipti į kalnus dalyvį. Pastarasis pats išguglino geriausius keliukus, o komanda ėjo 15 km žygį. Taip nuo pietų iki kol sutemo (Tadas Jeršovas savo ruožtu komandai suorganizavo žygį vaizdingu maršrutu jūros pakrantėmis, per miestelius, miškus, bastijonus ir tunelius).Adventure Camp - žygis kalnais

Susiorganizavus galima aplankyti Barseloną ar Žironą. Netoliese yra įdomių žvejų miestelių, pilių, senamiesčių su viduramžių gatvelėmis ir architektūra.

„Spaudimo jokio nėra. Kažkas pavargo, blogai jaučiasi ar nenori, tiesiog lieka namuose. Aplink netrūksta kavinių, parduotuvių, greta paplūdimys, taigi visuomet gali pasiėmęs irklentes vienas pasiplaukioti. Žodžiu, neaprėpiama laisvė...“, – pokalbį baigia D. Daraška.

Adventure Camp komanda

 KVIEČIAME << REGISTRUOTIS >> Į VANDENS PRAMOGŲ STOVYKLĄ ISPANIJOJE

vandens pramogų stovykla, skrydžiai, poilsinės kelionės, egzotinės kelionės, kruizai