Viliojantys Andalūzijos miestai Kosta del Solio pakrantėje

Nuostabaus grožio gamta, maurų architektūros palikimas, draugiški žmonės ir gardus maistas – tokia yra Ispanijos Andalūzijos regione besidriekianti Kosta del Solio pakrantė. Pažinti įspūdingiausius šios vietos miestus kurortus kviečia „West Express“ turizmo projektų vadovė LAURA BARTKEVIČIENĖ.

Andalūzija – tai tikroji Ispanija, koridos ir flamenko Andalūzijos miestaigimtinė, čia gimė garsieji menininkai Pablo Picasso ir Federico Garcia Lorca. Šis kraštas bene labiausiai žavi unikaliu romėnų, arabų ir maurų kultūriniu paveldu, savita architektūra, kurių statinių išlikę įvairiuose šio regiono miestuose. Kalbant apie Kosta del Solio pakrantę – turistus čia vilioja ir nuostabi gamta, kalnai, jaukūs nedideli kurortai ir, žinoma, klimatas – kone ištisus metus šviečianti saulė“, – krašto išskirtinumus vardija kelionių ekspertė L. Bartkevičienė. 

Vienas svarbiausių Pietų Ispanijos uostų ir garsiausių kurortų, įsikūrusių būtent Kosta del Solio pakrantėje, – Malaga. Kokio tipo keliautojams labiausiai rekomenduotumėte aplankyti šį miestą?

Šią kryptį rekomenduočiau aktyviems keliautojams, mėgstantiems ne tik mėgautis šilta jūra bei smėlėtais paplūdimiais, bet kartu besidomintiems istorija, kultūriniu paveldu. Kosta del Solio pakrantė žavi mėgstančius vandens pramogas ir sportą. Kryptis tinkama ir meno gerbėjams, nes būtent Malagoje gimė ir užaugo garsusis tapytojas Pablo Picasso, taip pat temperamentingasis kino aktorius Antonio Banderasas. Šiam regionui neatsispirtų ir maisto bei vyno gurmanai.

Andalūzijos miestai


„ANDALŪZIJA BENE LABIAUSIAI ŽAVI UNIKALIU ROMĖNŲ, ARABŲ IR MAURŲ KULTŪRINIU PAVELDU, SAVITA ARCHITEKTŪRA, KURIŲ STATINIŲ IŠLIKĘ ĮVAIRIUOSE ŠIO REGIONO MIESTUOSE.“


Ką patartumėte planuojantiems vykti į šį regioną: kokius maršruto perliukus rekomenduotumėte – įspūdingiausios vietos ir pramogos?

Siūlyčiau apsistoti ne tik Malagos uostamiestyje, bet keliuose skirtinguose miestuose. Geriausia išsinuomoti automobilį. Keliaujant po Kosta del Solio pakrantę, labiausiai įsiminė apie 100 km nuo Malagos įsikūręs Rondos miestas. Jame išlikęs istorinis paveldas tiesiog persipina su gamtos grožiu – tarpekliais bei įspūdingais tiltais. Flamenko sostine vadinama Sevilija (Andalūzijos regiono administracinis centras – red. past.) mane pakerėjo išskirtine maurų architektūra, mozaikomis. Be abejonės, viena smagiausių pramogų Kosta del Solio pakrantėje yra plaukimas jachta – tai išbandyti siūlyčiau kiekvienam. Neabejingiems muzikai bei šokiams rekomenduočiau nueiti į ispaniškos muzikos koncertą ir pamatyti įspūdingų flamenko pasirodymų.


„KAŽKAS NEPAPRASTO, UNIKALAUS – RONDOS MIESTAS. JAME IŠLIKĘS ISTORINIS PAVELDAS TIESIOG PERSIPINA SU GAMTOS GROŽIU – TARPEKLIAIS BEI ĮSPŪDINGAIS TILTAIS.“


Papasakokite apie vietinių kasdienybę, kokį Andalūzijos miestaiįspūdį Jums paliko?

Vietiniai labai mėgsta bendrauti, laiką leisti šeimos ar draugų rate. Dažnai jie tiesiog vaikštinėja ar bėgioja promenada palei jūrą, poilsiauja paplūdimiuose, vakarieniauja jaukiose kavinėse, klauso gyvos muzikos, kuri čia skamba kone kiekvienoje miesto aikštėje. Pietų metu populiaru valgyti tapus, kurie siūlomi daugelyje vietos kavinių meniu. Apskritai, kaip ir būdinga šios šalies kultūrai, ispanai draugiški ir paslaugūs turistams, esant poreikiui visada stengiasi padėti.

Kokių lauktuvių patartumėte parsivežti iš šio regiono?

Juvelyrinių dirbinių, įvairių raštų bei spalvų keramikos, flamenko atributikos, ispaniško vietinio vyno ir, be abejonės, vytinto kumpio.


Andalūzijos miestaiREKOMENDUOJAMOS VIETOS ANDALŪZIJOJE:

kur renkasi madingi žmonės: Marbeljos kurorto centrinė zona – viena stilingiausių ir prabangiausių vietų, kurioje sutiksite ne tik madingų, bet ir įdomių žmonių. Taip pat čia rasite daug stilingų drabužių bei aksesuarų parduotuvių;

meno gerbėjams: Malagoje – Picasso muziejus, įsikūręs maurų elementais puoštuose Condes de Buenavista rūmuose; Sevilijoje – įspūdingi Real Alcázar de Sevilla rūmai, apsupti žaliuojančių sodų ir jaukių kiemelių;

gurmanams: Marbeljos pakrantėje gurmaniški jūrų gėrybių restoranai;

mėgstantiems muziką ar teatrą: Sevilijoje – flamenko muziejus Museo del Baile Flamenco;

kažkas nepaprasto, unikalaus: Rondos miestas;

sporto aistruoliams: krepšinio klubo Malagos „Unicaja“ varžybos.


Ne kartą girdėta, skaityta, bet niekuomet neatsibostanti Andalūzija vilioja maloniu klimatu net ir vėlyvą rudenį, taip pat kokybišku poilsiu ir akį glostančia architektūra.

Turite klausimų? Susisiekite keliones@westexpress.lt arba tel. 1312.