Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Pasirinkite keliautojus
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums
Išparduota

Uzbekistanas - rytietiško svetingumo ypatumai. Kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos už 2040€

 • Taškentas, Uzbekistanas
 • 2022 rugsėjis
Martynas rekomenduoja
Martynas Starkus sako:
 • „Čiorsų turgus yra būtina vieta kaskart atvykstant į Taškentą. Paragaukite šviežių vaisių, plovo ir būtinai įsigykite nuostabių, spalvingų uzbekiškų keramikos dirbinių.“

Kelionės metu jūsų laukia:

 • Į pasiūlymo kainą įskaičiuoti visi įėjimo mokesčiai, ekskursijos pagal programą, gido paslaugos, pervežimai, nakvynės viešbučiuose bei maitinimas pagal programą.
 • Pažintinė kelionė į Uzbekistaną organizuojama su grupe nuo 12 keliautojų, todėl kelionės metu ne tik atrasite paslaptingas šalies vietas, bet ir mėgausitės naujomis, gražiomis kelionės pažintimis jaukioje bendraminčių grupėje.
 • Tūkstantmečius Uzbekistanas buvo ne tik Centrinės Azijos, bet ir visų Artimųjų Rytų kultūrinis centras. Čia vis dar užpustytos dykumų smėlio slepiasi nepaprastos Šilko kelio istorijos...
   

Smilkalų, arbatos, prieskonių kelias - taip vadintas viduramžių prekybinis ir kultūrinis kelias, vedęs nuo Kinijos iki Romos Imperijos pakraščių, kol XIX a. gavo kitą vardą – Šilko kelias...Uzbekistane kupranugarių vilkstinių pėdsakai užpustyti dykumų slepia nepaprastas Šilko kelio istorijas. Tūkstantmečius Uzbekistanas buvo ne tik Centrinės Azijos, bet ir visų Artimųjų Rytų kultūrinis centras. Šalis buvo tarsi verdantis skirtingų kultūrų, tradicijų ir kalbų katilas, sukūręs nuostabiai turtingą dvasinį ir kultūrinį paveldą. Iš praeities istorijas pasakoja su dangaus spalvomis susiliejantys minaretai ir mečetės, spalvingais ornamentais dekoruoti rankų darbo kilimai, vėjyje besidraikančios šilko suknelės ir dykumų oazės virtusios didingais miestais.

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS - STAMBULAS - TAŠKENTAS
 
2 DIENA. TAŠKENTAS (P)
Atvyksite į Taškento oro uostą ir sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus. Pervežimas į viešbutį, poilsis po kelionės ir pusryčiai. Vėliau, ekskursija po Uzbekijos sostinę ir didžiausią šalies miestą Taškentą. Aplankysite Amiro Timūro aikštę, Taškento nacionalinį Menų Centrą, vietinį „Brodvėjų‘ - pėsčiųjų gatvę, kur įsikūrę vietiniai menininkai, suvenyrų prekiautojai, gausu kavinių ir restoranėlių. Apsilankysite Chorsu turguje, kur po didžiuliu kupolu slepiasi įvairiausios šalies gėrybės, paprastas ir spalvingas vietinių gyvenimas, lydimi gido išbandysite Taškento metro, pasižymintį išskirtine architektūra. Laisvas laikas pietums. Lankysite Taškento senamiesčio širdį Hasti Imamo architektūrinį ansamblį (XVa.), Barak-chano medresę (XVIa), kuri nuo 1943 m. yra Uzbekijos musulmonų (sunitų) dvasinis centras. Medresėmis (arab. Madrasa) vadinamos tiek pasaulietinės, tiek religinės švietimo įstaigos, senąsias islamo paslaptis saugančią Muyi-Mubarak mečetę, kuri žymi kalifo Osmano saugomu koranu bei auksiniu pranašo Mohamedo plauku, seniausią Taškente išlikusią Khodja Akhrar Vali Juma mečetę, Taikomosios dailės muziejų, XVI a. Kukeldash medresę ir kita. Grįšite į viešbutį. Nakvynė 3- 4* viešbutyje.


3 DIENA. TAŠKENTAS - SAMARKANDAS (P)
Po ankstyvų pusryčių rytiniu traukiniu vyksite į Samarkandą. Atvykus dienos ekskursija po didingą istoriją menančią Timūro laikų sostinę. Samarkandas – vienas seniausių pasaulio miestų, garsėjęs kaip Rytų mokslo ir meno židinys. Tai dar viena kupranugarių vilkstinės stotelė Šilko kelyje ir bene pati žymiausia. Kultūrų kryžkelėje susikūrusiame mieste sakoma, kad yra įvairių laiptų į dangų, tad nėra svarbu, kuria kalba meldiesi. Lankysite Gur-Emir mauzoliejų, išvertus iš persų kalbos – „Emiro kapas“. Ant didelių ryškiomis spalvomis išpuoštų vartų matomas užrašas „Amir Timur Guragan“ reiškia, kad tai Timūro, jo sūnaus ir anūko Ulugbeko mauzoliejus. Statinį dengia didžiulis mėlynas kuponas, o pats mauzoliejus išmargintas žydrų ir žalių atspalvių plutelėmis. Šis mauzoliejus islamo architektūros istorijoje užima svarbia vietą ir yra lyginamas su Tadž Mahalu ar Humajūno kapaviete Delyje, ryškiaspalvį turgų Siab Bazaar, kur nuo seniausių laikų virė miesto socialinis gyvenimas: čia vyko svarbiausi pardavimai ir miesto šventės. Turgaus stalai nukrauti gardžiausiomis gėrybėmis – graikinių riešutų ir džiovintų vaisų krepšiais, vietiniais skanėstais, ryškiaspalviais įvairių rūšių prieskoniais. Laisvas laikas pietums. Keliausite į miesto širdį vadinamą Registano aikštę, kur išsidėsčiusios trys miestą puošiančios medresės: Ulugbeko, „Liūtų buveine“ vadinama Sher-Dor ir paauksuotoji Tilia-Kori. Įvairiausiais ornamentais, spalvingomis mozaikomis ir užrašais iš Korano dekoruotos islamiškos mokyklos laikomos Samarkando ir visos šalies brangakmeniais. Kitas islamiško pasaulio pasididžiavimas – viena didžiausių mečečių Bibi-Khanym. Pasak legendų, Timūras šią mečetę pavadinimo mylimos žmonos garbei. Daugybė architektų, menininkų ir statybininkų iš Rytų dirbo su šiuo kūriniu, į kurį gali sutilpti 10 tūkst. tikinčiųjų. Pažintį su didingu viduramžių miestu baigsite lankydamiesi XI–XV a. spalvingais ornamentais dekoruotų daugybės mauzoliejų architektūriniame komplekse Shah-i-Zinda. Nakvynė istoriniame viešbutyje.


4 DIENA. SAMARKANDAS (P,PI) 
Po pusryčių tęsite pažintį su Samarkandu. Aplankysite Timūro anūko, garsaus valdovo, matematiko ir astronomo Ulugbeko XVa. pastatytą observatoriją. Ulugbekas ir kiti mokslininkai atliko daug tikslių stebėjimų ir tyrimų šioje observatorijoje, tačiau tuometiniame kontekste toks valdovo darbas nebuvo palankiai priimtas islamo dvasininkų. Po Ulugbeko mirties observatorija buvo sugriauta, vertingų knygų biblioteka apiplėšta. Tik 1908 m. observatorija buvo atstatyta. Lankysite Afrosiabo muziejų bei Senojo testamento pranašo Danieliaus mauzoliejų, kuriame stovi 18 m. ilgio sarkofagas. Aplankysite šilko popieriaus dirbtuves, kur susipažinsite su šio senovinio Uzbekijos amato tradicijomis, susipažinsite su vietinių amatininkų rankų darbo šilko kilimais, kur pietausite šeimininkų namų sode. Už papildomą mokestį galėsite aplankyti  Khovrenko vynų manufaktūrą ir padegustuoti vynus (mokama atvykus).
Khovrenko vyninė – antra pagal senumą vyninė šalyje. Turtingas rusų pirklys D. Filatovas ją įsteigė 1868 m., bet po sėkmingos veiklos po 1917 m. revoliucijos buvo priverstas bėgti iš šalies. Traukdamasis geriausius vynus paslėpė rūsiuose, kur jie buvo rasti tik po 1960 metų. Dauguma Uzbekijos gyventojų musulmonai, todėl stebina, kad čia yra vynuogynų. Iš tikrųjų Sovietų Sąjungos laikais ši šalis buvo pagrindinė saldžiųjų vynų gamintoja, o, bendradarbiaudama su Gruzija, gaminusi ir sausesnius vynus. Vynuogės Uzbekijos teritorijoje auginamos jau ilgiau kaip 6 000 metų. Įdomu, kad vyndarystės kultūroje savo pėdsaką paliko ir Aleksandras Didysis, žygiuodamas per šalį 327 m. pr. Kristų. VII a. Uzbekijoje įsivyravo islamas ir alkoholis buvo uždraustas, todėl vynuogės valgytos tik kaip švieži vaisiai arba džiovintos ir vartotos kaip razinos. Ironiška, bet vyndarystės tradicijų atgimimą paskatino Čingischanas ir jo mongolų orda. XIII a. čia keliavęs Marco Polo išvydo didelius vynuogynus ir atkreipė dėmesį į vyno kokybę. Žlugus Bucharos ir Samarkando miestų civilizacijoms, vyno gamyba išblėso. Po 1917 m. Spalio revoliucijos Michailas Khovrenko iš naujo sukūrė Uzbekijos vyno pramonę, gamindamas prizinius saldžius vynus. Visai neseniai pradėti gaminti ir sausieji vynai, daugiausia naudojant mums pažįstamų vynuogių veisles: ʻRiesling’, ʻMalbec’, ʻPinot Noir’ ir, žinoma, ʻCabernet Sauvignon’. Nakvynė istoriniame Samarkando viešbutyje.
 
 
5 DIENASAMARKANDAS - NURATA (P, V)
Po pusryčių autobusu vyksite  Nuratos – oazės Kyzylkumo dykumoje - kryptimi. Kyzylkumo dykuma dar vadinama „raudonojo smėlio dykuma“. Didžioji dykumos dalis padengta smėlio kopomis - barchanais. Pakeliui lankysitės keramikos dirbtuvėse. Guijduvan keramikos dirbtuvės žinomos visoje šalyje ir yra saugomos UNESCO. Dirbtuvių savininkas su malonumu demonstruos gražiais rytietiškais raštais puoštą keramiką. Per šį regioną iš Persijos į Kiniją vingiavo Šilko kelias, kuriuo tuometiniai prekybininkai gabendavo retas ir brangias prekes, gal būt, dėl galimybės kontroliuoti prekybinius kelius ir šalia esančius miestus pretenzijas į šią teritoriją reiškė ne vienas valdovas.Naujų teritorijų čia žvalgėsi ir Aleksandras Makedonietis. Žvilgtelėsite į Aleksandro Makedoniečio tvirtovės liekanas ir tęsite kelionę link Sarmyšo tarpeklio dar vadinamu Bronzos amžiaus dailės galerija. Raižiniai uolose liudija tuometinio žmogaus santykį su gamta, jų papročius, tikėjimą. Tarpeklyje yra archeologinių liekanų, siekiančių akmens amžių, įskaitant dvi petroglifų vietas su iš viso 10 000 senovinių uolų raižinių. Žvalgydamiesi į vis naujus atsiveriančius vaizdus, pasieksite ir jurtų stovyklavietę dykumoje. Sustojus ir užsimerkus įsismelkia nepaprastas dykumos jausmas, o pakilus į kopos viršūnę, iš kur atsiveria stebuklinga panorama, stebimas neapsakomo grožio saulėlydis. Vakarienė prie laužo, skambant tradicinei liaudies muzikai ir dainoms, galėsite pajodinėti “dykumų laivais“. Nakvynė po žvaigždėtu Kyzylkumo dykumos dangumi jurtų stovykloje.
 
 6 DIENA. NURATA-BUCHARA (P,PI-pietų dėžutės)
Išvyksite prie Aidarkulio ežero, lankysitės keramikos dirbtuvėse. Guijduvan keramikos dirbtuvės žinomos visoje šalyje ir yra saugomos UNESCO. Dirbtuvių savininkas su malonumu demonstruos gražiais rytietiškais raštais puoštą keramiką. Tęsite kelionę į Bucharą – vieną seniausių ir istoriškai svarbiausių Vidurinės Azijos miestų, įkurtą daugiau nei prieš 2500 metų. Buchara buvo įsikūrusi prie pat Šilko kelio, todėl čia klestėjo prekyba, kūrėsi karavansarajai. Dėl unikalios architektūros, gausybės mečečių, mauzoliejų, medresių, išlikusių nuo seniausių amžių, šis miestas 1993 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Senamiesčiui būdinga viduramžių arabiška architektūra su siauromis gatvelėmis, turgumis. Buchara, laikomas miestu muziejumi, kuriame yra apie 140 architektūros paminklų. Tai Avicenos (Ibn Sino) gimtasis miestas, pasaulyje žinomo filosofo Nasredino miestas. Užsiregistravę į viešbutį, turėsite laiko pasivaikščioti ir susipažinti su šiuo miestu-muziejumi. Nakvynė tradiciniame butikiniame viešbutyje.

7 DIENA. BUCHARA (P)
Po pusryčių vyksite į ekskursiją po miestą. Pamatysite Samanidų mauzoliejų (IX–X a.) ir greta esantį Čašma Ajubo mauzoliejų (XIV a.), Bolo chauzo architektūrinį kompleksą (XX a. pradž.), kurį sudaro mečetė, minaretas ir baseinas. Tai vienintelis išlikęs statinys Registano aikštėje, laikomas klasikiniu Vidurio Azijos mečečių pavyzdžiu. Aplankysite Bucharos tvirtovę (Arko citadelę, IV a. pr. Kr.). Nuo senųjų laikų tvirtovė buvo Bucharos valdovų rezidencija, kurioje, be atskirų paties valdovo ir jo šeimos rūmų, buvo įsikūrusios šventyklos, mečetės, pinigų kalykla, miesto iždas, administracija, juvelyrų ir kitų amatininkų dirbtuvės, kilimų, drabužių, brangenybių sandėliai ir net kalėjimas. Per visą Bucharos istoriją tvirtovė keletą kartų buvo sunaikinta ir vėl atstatyta, dabartinė išvaizda atkurta pagal XVI a. rūmus. Išvysite 47 m aukščio Bucharos Kalono minaretą (XII a.), kuris išliko dėl Čingischano geros valios jo nesugriauti. Kaliano mečetę (XII a.) bei Miri Arabo medresę (XVI a.). Apsilankysite Nadir Divan Begio medresėje. Apžiūrėsite Lebi chauzo tvenkinį, kurį supa puošnus architektūrinis ansamblis – dvi medresės, viena jų – didžiausia mieste Kukeldašo medresė ir chanaka (gyvenamasis klajoklių sufijų pastatas), Čhor Minor. Lankysitės žydų kvartale. Bucharoje buvo gausi žydų bendruomenė ir dauguma Centrinės Azijos žydų XVI a. gyveno Bucharoje ir vaidino didelį vaidmenį vystant šį miestą. Po Sovietų sąjungos griūties dauguma jų migravo į kitas šalis ir iki šiol kalba savita kalba, kuri gali būti dialektas Senovės Persijos. Laisvas laikas pietums. Galėsite savarankiškai pasivaikščioti po Bucharos turgų (XV-XVI a.),esantį po kupolais, įsigyti suvenyrų, atsigaivinti arbata. Vakare nacionalinis pasirodymas Nadir Divan Begio medresėje. Nakvynė tradiciniame viešbutyje.
Pastaba: šią dieną praleiste vaikščiodami pėsčiomis, todėl bus reikalinga  patogi avalynė.


8 DIENA. BUCHARA - CHYVA (P,PI- pietų dėžutė)
Po pusryčių autobusu (greitojo traukinio maršrutas kol kas dėl pandemijos yra sustabdytas) išvyksite į Chyvą . Kelionės metu galėsite grožėtis mistinės raudonos dykumos Kyzylkumo vaizdais. Pravažiuosite Chorezmo vilajetą-sritį, kuri praeityje buvo vadinama „Tūkstančio ir šimtų miestų valstybe”. Šio dykumos apsupto praeities palikimo paslaptis siekia išsiaiškinti istorikai ir archeologai. Važiuodami matysite nesibaigiančią egzotišką dykumos panoramą ir senąją Amudarja upę. Atvykę į Chyvą įsiregistruosite į viešbutį. Nakvynė istoriniame viešbutyje šalia įėjimo į Ičen Kala.

9 DIENA. CHYVA (P)
Chyva – tai unikalus miestas, savo „pradžios laikų“ atmosfera panašus į muziejų po atviru dangumi. Miestas yra padalytas į dvi dalis – išorinę (Dičen Kala) ir vidinę (Ičen Kala) – miesto senamiestį. Sienomis, kurių aukštis siekia 10 m, apjuostas senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. X a. Chyvos miestas minimas kaip pagrindinis Šilko kelio prekybos centras. Miesto ekskursija pėsčiomis po vidinę miesto dalį (Ičen Kala) architektūrinį kompleksą (XII–XIX a.). Aplankysite paskutinio chano rezidenciją bei Ismail Khodja mauzoliejų, Muchamedo Amin-chano medresę. Ji yra didžiausia medresė ne tik Chyvoje, bet ir visoje Vidurio Azijoje. Medresė buvo pastatyta XIX a. vid. Chyvos valdovo Muchamedo Amin-chano įsakymu ir buvo pavadinta jo vardu. (Chanas – viduramžiais paplitęs Azijos šalių valdovų arba vienas aukščiausių diduomenės titulų.) Laisvas laikas pietums. Pamatysite Kūnia Arko pilį (XVI–XVII a.), Kalta Minoro minaretą, stebinantį dydžiu ir išskirtiniu dizainu (minareto pagrindo skersmuo – 14,5 m, aukštis – 29 m), Taš Chaulio rūmus (XIX a.), Jumos mečetę (X a.) ir kitus miesto architektūros pasididžiavimus. Vaikščiosite po siauras jaukias gatveles, menančias Šilko kelio istorijas, saulę palydėsite ant rausvai nuspalvintos miesto sienos. Nakvynė viešbutyje.
Pastaba: šią dieną praleiste vaikščiodami pėsčiomis, reikės kopti  ir leistis laiptais, todėl bus reikalinga patogi avalynė.


10 DIENA. CHYVA  -  URGENČAS - TAŠKENTAS (P)
Vyksite į Urgenčą ir skrisite į Taškentą. Taškente  būsite nuvežti į viešbutį. Laisvas laikas. Vakare norintiems apsilankymas Taškento operoje ( informacija bus pateikta vėliau). Nakvynė viešbutyje iki skrydžio į Lietuvą. 

11 DIENA. TAŠKENTAS-STAMBULAS- VILNIUS  
Skrydis Taškentas –Stambulas- Vilnius

PASTABOS:

 • keliautojų skaičius – mažiausiai 12; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, kaina perskaičiuojama;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, logistiką ar transporto priemones, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, COVID-19, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui: dėl vizų pratęsimo, įėjimo į objektus mokesčių, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • susisiekimas traukiniu gali būti keičiamas į susisiekimą autobusu dėl sutrikusio traukinių eismo ar pan.; 
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • viešbučių kategorijos nurodytos pagal Uzbekistano viešbučių klasifikavimo sistemą;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje;
 • informacija dėl COVID-19 reikalavimų Turkijos oro linijose ir Uzbekistane bus atnaujinta 30 dienų prieš kelionę ir vėliau naujinama.  

2022m. rugsėjo 27 - spalio 7d. (10 naktų)
Geriausia kaina!
 • Maitinimas pagal programą
 • Ekskursijos pagal programą
 • Lietuviškai kalbantis kelionės vadovas
 • Lėktuvo bilietai
2235€
Kaina asmeniui už 10n.

Kelionės avansas 1117.5€
2022m. rugsėjo 27 - spalio 7d. (10 naktų)
Geriausia kaina!
 • Maitinimas pagal programą
 • Ekskursijos pagal programą
 • Lietuviškai kalbantis kelionės vadovas
 • Lėktuvo bilietai
2040€
Kaina asmeniui už 10n.

Kelionės avansas 1020€

Dėmesio! Pasiūlymuose pateikiame išskirtines kainas, turinčias didžiausią paklausą. Tad jei pasiūlymas sudomino, nelaukite kol pabrangs!

Domina kitos datos ar turite klausimų? Parašykite mums ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis! 

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai.

Kas įeina į kelionės kainą?

ĮEINA

 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą
 • Traukinio bilietai ekonomine klase Taškentas - Samarkandas
 • Skrydis Urgenčas - Taškentas
 • 10 nakvynių istoriniuose, tradiciniuose viešbučiuose (3+*)
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai
 • Maitinimas pagal programą: 10 pusryčių (P), 3 pietūs arba pietų dėžutės, 1 vakarienė (V)
 • Lydinčio vietinio gido paslaugos
 • Transportas: autobusas visos kelionės metu
 • 1 litras mineralinio vandens dienai/asmeniui
 • Nacionalinis pasirodymas Nadir Divan Begio medresėje
 • Lydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos
 • Skrydis Vilnius - Stambulas - Taškentas ir atgal

NEĮEINA

 • Gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas
 • Medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, draudimas nuo COVID-19 ( bus informuojama papildomai), kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (yra kelionės anuliacijos mokesčiai)
 • Programoje nenumatytos papildomos ekskursijos
 • Khovrenko vynų manufaktūros lankymas pagal pageidavimą, mokama vietoje apie 12-15€
 • Bilietai į Taškento operos teatrą pagal pageidavimą, kaina bus pateikta vėliau
 • Mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose
 • Arbatpinigiai gidams ir vairuotojams
 • Asmeninės išlaidos
Į kainą įskaičiuotas Uzbekistanas. Pažintinė kelionė su grupe.
Norite pasitarti dėl kelionės?  Parašykite mums