Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Pasirinkite keliautojus
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums

Nuostabi Centrinės Amerikos gamta ir spalvingas majų pasaulis: kelionė su grupe ir lietuviškai kalbančiu gidu už 3499€

 • Gvatemala, Gvatemala
 • 2023 gruodis
Martynas rekomenduoja
Martynas Starkus sako:
 • „Majų turgūs - viena spalvingiausių vietų žemėje. Galima tiesiog gerti nuostabią Gvatemalos kavą ir stebėti žmones.“

Kelionės metu jūsų laukia:

 • Majų civilizacijos paminklai – Tikalis Gvatemalos džiunglėse ir rafinuotas Kopanas Hondūre!
 • Antigva ir jos kolonijinis paveldas bei didžiulis Atitlano ežeras trijų ugnikalnių ir 12 vaizdingų indėnų miestelių apsuptyje.
 • Hondūro deimantas Kopanas ir įstabių stelų parkas Kirigvoje.
 • Poilsis prie Ramiojo vandenyno!
   

Gvatemaloje ir Hondūre vis dar plytinčios didžiausios Centrinės Amerikos džiunglės paskatino daugybę praėjusių amžių keliautojų, archeologų ir nuotykių ieškotojų tyrinėti iškilią ir mažai pažįstamą majų civilizaciją. Neabejojame - keliaudami po šį kraštą jūs taip pat virsite nuotykių ieškotojais: atrasite į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą įspūdingo dydžio majų miestą Tikalį ir jį supančius paatogrąžių miškus, tyrinėsite majų meną ir istoriją žaviajame Kopano mieste, kur vis dar skraido papūgos aros, gilinsitės į majų mitologiją buvusiame svarbiame jų centre Kirigvoje. O kur dar paslaptingasis Atitlano ežeras...Užburiantis vaizdais ežeras iki šiol glaudžia išlikusių majų palikuonių bendruomenes. Apsilankę jose sužinosite, kaip šie žmonės prisitaiko prie šiuolaikinio gyvenimo.. Kelionės pabaigoje ilsėsitės paplūdimiuose prie Ramiojo vandenyno.

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA. VILNIUS - TARPINIAI ORO UOSTAI - GVATEMALA  - ANTIGUA
Atskridę vėlų vakarą į Gvatemalą (skrydis su persėdimais), sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus. Gvatemalos sostinės oro uoste jus pasitiks profesionali vietinė gidė Lina - lietuvė, jau devynerius metus gyvenanti Gvatemaloje. Lydimi gidės nuvyksite į Antigvą (per 40 km nuo sostinės, apie 1val. kelio) ir užsiregistruosite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Antigvoje.

2 DIENA. ANTIGVA - MAJŲ TURGAUS DIENA IR VESTUVĖS - ANTIGVA (P,PI)
Po vėlyvų pusryčių, pailsėję kartu su gide lankysite autentišką majų miestelį Santa Maria de Jesus. Mažesni miestai turi aurą, kurios nerasite didesniuose miestuose, o šiandien penktadienis, miestelyje turgaus diena. Įsiliesite į autentiškos majų kultūros pažinimą, spalvas, ragausite, skanausite. Tai puiki vieta fotografijos mėgėjams. Pietausite ir tęsite kelionę susitikti su vietine audėjų bendruomene. Audimas Gvatemaloje nėra tik paprastas amatas. Kai kurios majų etnijos kol kas yra išlaikiusios tradicinius margai austus nacionalinius kostiumus, ypač jais mėgsta puoštis moterys. Tačiau kai kuriose vietovėse tos tradicijos laikosi ir vyrai. Kelionės vadovė iš margaspalvio moters dėvimo sijono ar palaidinės, vyrų kelnių audimo rašto gali nesunkiai nustatyti, kuriame Gvatemalos regione šie žmonės gyvena. Gvatemaloje niekuomet netrūksta spalvų ir žydinčių majų moterų. Susitiksite su bendruomenės moterimis ir dalyvausite majų meilės ir vestuvių papročių pristatymo ceremonijoje. Bus linksma!
Nakvynė Antigvoje.

3 DIENA. ANTIGVA - KAVOS PLANTACIJOS (P,PI)
Po pusryčių kartu su gide keliausite tyrinėti senosios sostinės Antigvos. Antigva – vienas gražiausių kolonijinio stiliaus miestų visoje Pietų Amerikoje, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Ji 1543 m. įkurta ispanų šlovingai egzistavo 250 metų. Visus šiuos metus tai buvo religinė, administracinė, finansinė ir politinė Centrinės Amerikos širdis. Šis miestas smarkiai apgriuvo per 1773 m. žemės drebėjimą, todėl buvo apleistas ir nuspręsta sostinę perkelti į kitą slėnį – ten, kur sostinė įsikūrusi ir šiandien. Senasis miestas daugiau nei 150 m. liko stovėti apleistas ir beveik negyvenamas, kol 1940 m. buvo paskelbtas nacionaliniu Gvatemalos paveldu. Miestas plyti slėnyje Panchoy tarp trijų ugnikalnių, supamas vešlios augalijos ir daugybės vandens šaltinių. Įspūdinga, Europos baroko įkvėpta architektūra pasakoja Ispanijos konkistadorų ir vietinių indėnų užkariavimo istoriją, daugybė bažnyčių, vienuolynų bei koplyčių mena religinių ordinų laikus. Puikiai išlikusios ir gėlėse paskendusios turtingų bei įtakingų kolonistų šeimų rezidencijos atskleidžia šių šeimų buitį, asmeninio gyvenimo detales ir sunkiai įsivaizduojamą prabangą. Miestelis Antigva su daugiau nei 30 bažnyčių ir vienuolynų griuvėsiais - tai kolonijinės epochos paveldas ir svarbiausias krikščionybės centras visoje Centrinėje Amerikoje, saugantis unikalias religines ir meno tradicijas. 
Pietausite ir antroje dienos pusėje vyksite į kavos plantaciją Antigvos apylinkėse, kur susipažinsite su vietiniais gyventojais ir sužinosite, kaip kavą mėgstantys žmonės buriasi į kooperatyvus, augina kavą, užsiima amatais ir kaip tai padeda jiems gerinti šeimos ir bendruomenės gyvenimo kokybę. Ekskursijos metu susipažinsite su kavos auginimo, rinkimo, malimo procesais, galėsite paragauti kavos. Grįšite į viešbutį.
Nakvynė Antigvoje.

4 DIENA. ANTIGVA - ČIČIKASTENANGAS - ATITLANO EŽERAS (P,PI)
Po pusryčių vyksite link aukštikalnėse (1965 m virš jūros lygio) įsikūrusio Čičikastenango miesto - jau ne vieną šimtmetį vieno svarbiausių indėnų etninės grupės quiche centrų. Vis dėlto nei europiečių kolonizacija, nei modernieji laikai nesunaikino unikalios majų kultūros: prie nuostabaus grožio Atitlano ežero, apsupto ugnikalnių, ir aukštikalnėse įsikūrusiame Čičikastenango miestelyje pažinsite skirtingų etninių grupių majų indėnus. Jie, nors puikiai įsilieję į modernųjį pasaulį, vis dar gyvena pagal savo protėvių pasaulėžiūrą, skaičiuoja laiką pagal savą kalendorių, garbina saulę religinėse ceremonijose, rengiasi tradiciniais kostiumais ir praktikuoja senuosius amatus.
Aplankysite Šv. Tomo bažnyčią ir vienuolyną, kur pirmaisiais XVIII a. metais kunigavęs dominikonų vienuolis Francisco Ximénezas rado šventąją majų knygą. Tai pasirodė esąs patarimų rinkinys „Popol Vuh“, kur ne tik pasakojama majų istorija iki 1550 m., bet ir apibrėžiama jų pasaulėžiūra, mitologija ir tikėjimas, išlikę iki šių dienų. Bažnyčios papėdėje, centrinėje miesto aikštėje, plyti spalvingas turgus, kur nuo pasiūlos ir įvairovės raibsta akys, o pardavėjai susirenka iš visos Gvatemalos kalnų. Aplinkinių kaimų ir miestelių gyventojai jau iš vakaro atskuba čia parduoti savo prekių ir nusipirkti būtiniausių ūkiui daiktų, sužinoti naujienų. Pirmi kadaise galingos ir paslaptingai dingusios majų civilizacijos pėdsakai datuojami 2000 m. pr. Kr. XVI a. pradž. čia atkeliavę ispanai konkistadorai rado tik paslaptingai apleistus miestus – patys majai buvo išsikraustę į džiunglių arba kalnų gilumą. Užkariautojai per prievartą stengėsi atversti indėnus į krikščionybę, naikino jų kultūrą, degino majų chronikas, draudė net gydomuosius ir ritualinius augalus. Tačiau krikštijimas tik iš dalies buvo vaisingas, nes indėnai kiek galėdami priešinosi ir stengėsi išlaikyti savo protėvių tikėjimą ir papročius. Dažniausiai jie krikščionybės teiginius sujungdavo su savo tradiciniais tikėjimais ir papročiais. Čičikastenange išvysite quiche tautos indėnų, katalikų bažnyčioje besimeldžiančių savo dievams pagal senąsias majų tradicijas ir apeigas. Čia vis dar meldžiamasi saulei ir keturioms pasaulio kryptims, garbinamos bitės ir tikima, kad jų įsivaizduojamas pomirtinis pasaulis egzistuoja požemyje. Čičikastenango kultūra – tai nuostabaus quiche etninės grupės atkaklumo rezultatas: tauta net po pusės tūkstančio metų sugebėjo išsaugoti tradicijas, majų tautose gyvuojančias nuo 1000 m. pr. Kr.  Pietausite ir nakvynė viešbutyje Panachačelio mieste prie Atitlano ežero.
Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

5 DIENA. ATITLANO EŽERO ETNINIAI KAIMELIAI - SENOSIOS MAJŲ KULTŪROS ŽIDINIAI (P,PI)
Dar iki pusryčių nepraleiskite progos išvysti saulėtekį Atitlano ežere ir pajusti, kaip bunda ežeras ir jį supantys kalnai bei trys išdidūs ugnikalniai: Atitlanas, Tolimanas ir San Pedras. Saulei tekant, atsiskleidžia visas ežero ir jį supančių ugnikalnių grožis bei spalvų žaismas. Po pusryčių - kruizas po Atitlano ežerą. Kaip vulkaninių darinių rezultatas atsiradęs ežeras yra pats giliausias Gvatemaloje (jo gylis daugiau nei 300 m). Ežere palaidotos majams šventos salos, kur jų protėviai prieš porą tūkstančių metų plaukdavo atlikti ritualų. Vietinėmis legendomis apipintas Atitlanas garsus savo paslaptinguoju vėju Xocomil, kuris kyla kiekvieną popietę ir ima drumsti ežero vandenis. Vandens telkinys įkvėpė ne vieną rašytoją, poetą ir tikrai nepalieka abejingų keliautojų.
Ežero pakrantėse tingiai išsibarstę spalvingi skirtingų etninių grupių kaimeliai, kai kurie jų pasiekiami tik vandeniu. Apsilankysite kaimelyje San Juan La Laguna, kurį romantiškai įrėmina kalva, primenanti gulinčio majų vyro veidą. Miestelio žmonės garsūs amatais ir menais, ypač primityviąja tapyba, vaizduojančia majų gyvenimo ypatumus iš paukščio skrydžio. Taip pat susipažinsite su vietinėmis audėjomis. Jos iki šiol audžia rankomis ir savo audiniams naudoja natūralius, augalinės kilmės dažus. Audimas - tikroji bet kurios majų moters tapatybės išraiška. Į audinius jos sudeda visus savo išgyvenimus, patirtį ir tautos istoriją.
Jei laikas ir oras bus palankūs, užsuksite į Santjago Atitlano miestelį. Čia jus pakerės itin konservatyvi majų pasaulėžiūra, nulemta sudėtingos šios tautelės istorijos. Be to, turėsite galimybę pasigėrėti nuostabiais vyrų bei moterų kostiumais, išmargintais įvairiausių regiono paukščių motyvais. Vyksite į namus, tais metais saugančius Didįjį protėvį Rilaj Maam, dar vadinamą šventuoju Mašimonu. Dievybės galia tikima taip, kad Santjago Atitlano bažnyčioje ji garbingai sėdi ant altoriaus, nors Katalikų bažnyčia jos ir nepripažįsta. Tai viena įspūdingiausių religinio sinkretizmo apraiškų visoje moderniosios Gvatemalos istorijoje. Po ekskursijos išvyksite į Gvatemalą. Pietausite. Nakvynė viešbutyje Gvatemaloje.
Nuvažiuotas atstumas apie 100 km.

6 DIENA. GVATEMALA - FLORESAS - TIKALIS - FLORESAS (P,Pi)
Anksti ryte vyksite į oro uostą ir skrisite į Floreso provincijos Peteno regioną. Čia saugomi džiunglių stūkso tūkstančiai majų aukso amžių menančių miestų. Atvykę autobusu važiuosite į bene garsiausią visų laikų majų civilizacijos miestą, savo mįslių nenorintį atskleisti Tikalį, esantį Tikalio nacionaliniame parke ir įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 
Turtinga ir sena majų civilizacijos istorija jaudina iki šiol. Archeologai vis dar dirba šiame nepakartojamame mieste ir kasmet apie jį ir jo gyventojus sužino naujų dalykų. Tankių džiunglių supamas Tikalis, jo šventyklos, rūmai, aikštės, grįstos gatvės ir vandens tiekimo sistema mums mena svarbaus majų miesto istoriją: jo valdovų kovas ir kultą, ritualus, unikalią majų laiko skaičiavimo bei matematikos sistemas, astronominius išradimus ir meno klestėjimą. Tvirtinama, kad prieš nuosmukį Tikalyje galėjo gyventi net iki 200 tūkst. žmonių. Iki X a. šis neįtikėtino dydžio miestas buvo apleistas, civilizacija patyrė nuosmukį. Kodėl? Archeologai tvirtina, kad dabartinės klimato kaitos ir gamtinių išteklių intensyvaus naudojimo problemos nebuvo svetimos ir senajai majų kultūrai, tad šiandien galime iš jų civilizacijos daug ko pasimokyti. Ekskursijos metu sustosite papietauti. Su gide aplankysite įspūdingas piramides, aikštes, šventyklų kompleksus. Miestas buvo toks didelis, kad nueiti nuo vieno lankomo objekto iki kito užtrunka 10 - 20 minučių. Pakilsite į 60 - 75 m aukščio piramides, nuo kurių atsiveria tiesiog nuostabūs miesto ir džiunglių vaizdai. Vakarop vyksite į žavų Floreso miestelį, įsikūrusį saloje. Pietausite. Nakvynė viešbutyje Florese.
Nuvažiuotas atstumas apie 120 km (apie 3 val). 

7 DIENA. FLORESAS - SAFARIS DULSĖS UPE - LIVINGSTONAS (P,PI)
Po ankstyvų pusryčių su nedidelėmis kuprinėmis (pasiruošę būtiniausių daiktų rinkinį dviem dienom) vaizdingais kalnų keliais išvyksite į Dulsės upės regioną. Motorinėmis valtimis persikelsite iki transporto į Rio Dulsę.  Dulsės upe į Livingstono miestą, įsikūrusį Dulsės upės deltoje prie Karibų jūros. Plaukdami turėsite galimybę stebėti vešlų atogrąžų pakrančių mišką ir mangroves, kupinas įvairiaspalvių ir balsingų paukščių, pasigrožėti ne mažesne vandens gyvūnų įvairove. Nuostabios žalumos ir vešlumo upės pakrantėse matyti įspūdingi kontrastai: prabangios vilos, pastatytos ant vandens, kurių šeimininkai čia atplaukia jachtomis, vietinių indėnų pašiūrės ir vaikai, mediniais luotais plaukiantys į mokyklą. Sustosite papietauti restorane. Rekomenduojame paragauti tradicinės garífuna etnijos, gyvenančios Gvatemalos Karibuose, jūrų gėrybių sriubos su kokosais ir bananais. Į pavakarę atvyksite į Livingstoną. Livingstonas – Karibų jūros ir Afrikos šalių tradicijų „salelė“. Prie Atlanto vandenyno įsikūręs ir balto smėlio paplūdimių supamas Livingstonas ypatingas savo tingia Karibų jūros dvasia ir vietiniais gyventojais - etnine grupe garifuna. Šie žmonės - tai vergų iš Afrikos ir Karibų jūros aborigenų palikuonys, turintys savo kalbą, išlaikę unikalius papročius ir virtuvės tradicijas. Pasaulyje žinomas jų savitas šokių stilius. Garifuna kalba, šokiai ir muzika įtraukti į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. Nakvynė viešbutyje Livingstone.
Nuvažiuotas atstumas apie 190 km (apie 4 val.).

8 DIENA. LIVINGSTONAS - KIRIGVA - KOPANAS (HONDŪRAS) (P,PI)
Po pusryčių Livingstone, laivu plauksite atgal į Rio Dulsės miestelį. Iš čia gerais kalnų keliais važiuosite link Hondūro. Pakeliui apsilankysite archeologiniame Kirigvos parke, UNESCO paveldas. Šis parkas - tai paatogrąžių miško oazė, apsupta beribių bananų plantacijų. Įdomu tai, kad būtent šios plantacijos mena išskirtinį Gvatemalos istorijos tarpsnį, kai XX a. pirmoje pusėje JAV įmonė monopolininkė „United Fruit Company“ ne tik Gvatemalą, bet ir visą Centrinę Ameriką apsodino bananais ir juos ėmė pardavinėti Vakarų šalims. Įsigijusi teisę sodinti bananus įmonė iškirto didžiulius atogrąžų ir paatogrąžių miškų plotus, o medieną pardavė. Ši įmonė, vadinta verslo aštunkoju, buvo tokia įtakinga, kad turėjo savo laivyną, geležinkelius ir kontroliavo Centrinės Amerikos vyriausybes. Nedidelė teritorija, kur įsikūręs Kirigvos parkas, vis dar saugo šiai zonai tipišką augaliją ir gyvūniją. Kirigva, manoma, buvo vienas iš Tikalio įtakos sferoje buvusių majų miestų pietrytinėse majų žemėse. Šis miestas, įsikūręs prie Motagvos upės, buvo svarbus uostas, įkurtas prekybos keliams kontroliuoti. Iki 738 m. jį valdė galingas gretimas miestas Kopanas. Tačiau 738 m. Kopano valdovas, vadintas XVIII Triušiu, lankydamasis Kirigvos mieste, buvo nužudytas ir vietinio valdovo paaukotas dievams. Taip Kirigva tapo nepavaldi Kopanui ir galėjo nebemokėti didžiulių duoklių. Kirigvos valdovas pasirinko titulą, lygų Kopano valdovo titului, o apie savo miesto klestėjimą skelbė statydamas skaptuotus smiltainio monumentus. Į UNESCO paveldo sąrašą Kirigva įtraukta 1981 m. dėl įspūdingo aukščio monolitų stelų, kurių aukščiausia siekia daugiau nei 10 m, įstabių altorių ir akmenų, vadinamų zoomorfais. Išskaptuoti rašmenys, dievai ir mitologinės zoomorfinės būtybės pasakoja ne tik šio miesto istoriją, mitologiją, bet ir byloja apie majų pasaulio sukūrimą 3114 m. pr. Kr. Atvykę į Hondūrą užsiregistruosite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Kopane.
Nuvažiuoto atstumo trukmė apie 5 val. prie normalaus pasienio darbo.

9 DIENA. KOPANAS (HONDŪRAS) (P,V)
Po pusryčių aplankysite Kopano griuvėsių archeologinį kompleksą, esantį Hondūro teritorijoje. Tai bene įspūdingiausia majų civilizacijos vietovė visoje  Centrinėje Amerikoje, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Apžiūrėsite įspūdingą akropolį, iš kur valdė ir susirinkdavo valdovai ir jų patarėjai, didžiąją aikštę, kurioje aukojimus stebėdavo ir per šventes šurmuliuodavo miesto liaudis. Šiais laikais Kopanas šlovinamas kaip majų miestas, pasiekęs ypač aukštą meno lygį. Itin gerbiami raštininkai šimtmečiais akmenyse fiksuodavo miesto ir valdovų istoriją. Raižyti akmens reljefai stebina elegancija, lankstumu – kaip kietos akmens skulptūros gali atrodyti tokios trapios, gracingos ir gyvos? Kaip šiuos raižinius tų dienų menininkai kūrė primityviais įrankiais? Žavųjį Kopano miestą spalvomis džiugina iš parko „Macaw Mountain“ į laisvę paleistos papūgos aros. Senieji miesto gyventojai tikėjo, kad šios papūgos yra dievų pasiuntinės žemėje. Sveiki atvykę į “ Macaw Mountain”- paukščių parką ir gamtos rezervatą ! Apsilankysite Kopano archeologiniame parke su muziejumi.
Kopane stūkso ir įspūdingieji hieroglifų laiptai, papuošti visame Žemės Vakarų pusrutulyje ilgiausiu, net 1 250 dantiraščio simbolių senoviniu tekstu. Kadangi laiptai ne vieną kartą buvo sugriuvę ir glifai susikeitė vietomis, majų rašto tyrinėtojai vis dar stengiasi iššifruoti tekstą. Po trumpo poilsio vyksite gurmaniškai majų tematika vakarienei ir majų istorijos bei archeologinių atradimų Kopane prezentacijai į Davido Sedato namus, kur vakarieniausite. Nakvynė Kopane.

10 DIENA. KOPANAS - RAMIOJO VANDENYNO PAKRANTĖ (P,PI)
Ryte grįšite į Gvatemalos Respublikos teritoriją ir vyksite prie Ramiojo vandenyno pakrantės. Pasiruoškite ilgam važiavimui, kelias užims apie 6 valandas. Sustosite prie Ipalos vulkano, į kurį kopsite. Ipalos vulkanas - užgesęs ugnikalnis į pietus nuo Ipalos miesto, aukštis apie 1650 m, krateris 1 km skersmens. Gražus, nesudėtingas, vidutinio sunkumo žygis, apie pusantros valandos einant lėtai (ypač kai karšta!), geras apavas ir vanduo - būtini. Kopiant link kraterio atsiveria nuostabūs vaizdai į aplinkinius slėnius. Galėsite  išsimaudyti ir atsigaivinti vulkano kraterio Ipalos ežere. Vėlyvas atvykimas į poilsio viešbutį  prie Ramiojo vandenyno su vulkaninio smėlio paplūdimiais.Nakvynė.

11-12 DIENOS. POILSIS GVATEMALOS KURORTE (P,V)
Poilsis prie Ramiojo vandenyno jaukiame atostogų viešbutyje Monterrico nacionaliniame parke. Viešnagės metu galėsite pažvejoti, plaukti į mangroves ar pasivaikščioti paplūdimiu. Viena iš nuostabiausių ir emociškai smagiausių pramogų jūros vėžlius parlama vos gimusių vėžliukų paleidimo į laisvę ceremonijoje. Vakarienės ir nakvynės viešbutyje prie Ramiojo vandenyno.
 
13–14 DIENOS. GUATEMALA - TARPINIAI ORO UOSTAI - VILNIUS
Anksti ryte vyksite į Gvatemalos miesto oro uostą. Skrydis Gvatemala - tarpiniai oro uostai JAV ir Europoje - Vilnius.

PASTABOS:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • grupė į Gvatemalą skrenda savarankiškai;
 • nakvynių skaičius - 12;
 • keliautojų skaičius - 12; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupės kaina perskaičiuojama;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau informacijos Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Kelionės datų ir keliautojų pasirinkimas
gruodžio 8 - 21d. (13 naktų)
Geriausia kaina!
 • Maitinimas pagal programą
 • 4★ viešbutis
 • 3★ viešbučiai
 • Lietuviškai kalbantis kelionės vadovas
 • Lėktuvo bilietai
3499€
Kaina asmeniui už 13n.

Kelionės avansas 1749.5€

Dėmesio! Pasiūlymuose pateikiame išskirtines kainas, turinčias didžiausią paklausą. Tad jei pasiūlymas sudomino, nelaukite kol pabrangs!

Domina kitos datos ar turite klausimų? Parašykite mums ir mūsų kelionių ekspertai susisieks su Jumis! 

Šią ir kitas keliones galite įsigyti išsimokėtinai.

Kas įeina į kelionės kainą?

ĮEINA

 • Lietuvė gidė ir kelionės vadovė, pasitinkanti grupę Gvatemalos oro uoste ir lydinti visos kelionės metu
 • Visi pervežimai pagal programą privačiu transportu
 • 9 nakvynės 3+★ viešbučiuose, 3 nakvynės 4★ viešbutyje pagal vietinį Gvatemalos standartą
 • Ekskursijos pagal programą ir visi įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus
 • Majų tematikos vakarienė Kopane su archeologu David Sedat
 • Privati motorizuota valtis Atitlano ežere ir Rio Dulsės nacionaliniame parke
 • Skrydis Gvatemala - Floresas su įskaičiuotu 18 kg bagažu; už papildomą svorį galima apmokėti oro uoste
 • Vietinių gidų paslaugos, kur reikia
 • Maitinimas pagal programą: 12 pusryčių, 8 pietūs ir 4 vakarienės
 • Lėktuvo bilietas Vilnius - Gvatemala - Vilnius (per tarpinius oro uostus)

NEĮEINA

 • Būtinas elektroninis leidimas (ESTA) keliaujant į JAV ir biometrinis pasas
 • Pasienio mokesčiai Hondūre (apie 4 USD)
 • Gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas
 • Medicininių išlaidų draudimas
 • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas
 • COVID-19 testai, jei tuo metu reikalingi
 • Papildomos ekskursijos
 • Mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose (jei yra)
 • Arbatpinigiai gidei, vairuotojui, kambarinėm, lagaminų nešikams
 • Asmeninės išlaidos
Į kainą įskaičiuotas Kelionė: Gvatemala ir Hondūras
Norite pasitarti dėl kelionės?  Parašykite mums