Norite pasitarti ar gauti individualų pasiūlymą?
Susisiekite telefonu
+370 5 2190 769
arba parašykite mums:
Įveskite vardą.
Įveskite telefoną.
Įveskite El. paštą.
Įveskite žinutę.
Atsinaujinome!
Po daugiau nei šešerių metų atėjo metas atsinaujinti!
Atsižvelgdami į jūsų augančius poreikius atnaujinome savo internetinę svetainę, kuri tapo gerokai funkcionalesnė naudojimui ir žinoma patogesnė. Kviečiame susipažinti!
Kelionės, kurių verta laukti 0
Pažymėkite patikusias keliones ir dalinkitės jomis su artimaisiais, ar išsisaugokite jas savo el. pašte.
Gauti kelionės pasiūlymą
1312 Parašykite mums

Pažintinė kelionė į egzotišką ir svetingą Azerbaidžaną: 4★ viešbutis, pusryčiai, gido paslaugos tik 345€

 • 2021 rugpjūtis
 • 2021 rugsėjis
 • 2021 spalis
Rekomenduojame šį pasiūlymą, nes:
 • Kada, jei ne dabar, planuoti turiningą ir egzotika persmelkiančią savaitgalio kelionę į svetingąjį Azerbaidžaną?!
 • Pietų Kaukazo regione įsikūrusi kontrastų šalis garsėja svetingumu ir nuostabiais istoriniais paminklais. Charizmatiški vietiniai gyventojai, puikūs vaizdai, magiški purvo vulkanai, žaliuojanti gamta ir lankytinų vietų gausi sostinė Baku.
 • Į pažintinės kelionės kainą įskaičiuota: 4★ viešbutis, pusryčiai, pervežimai iš oro uosto, ekskursijos, gido paslaugos.

Kelionės data pasirenkama individualiai

Kelionėje pamatysite:

 • UNESCO saugomi milžiniški Širvano šachų rūmai
 • Mistinė ugnies šventykla Ateshgah ir liepsnojantis Janardago kalnas
 • Kobustanas – priešistorinių raižinių ir 400 purvo vulkanų žemė
 • Antra pagal dydį pasaulyje promenada Baku Boulevard

KELIONĖS PROGRAMA

1 DIENA.VILNIUS – TARPINIS ORO UOSTAS - BAKU

Savarankiškai atvyksite į Baku būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį. Laisvas laikas.

2 DIENA. BAKU (Pusryčiai)

Jūsų lauks apžvalginė ekskursija po miestą. Jos metu pamatysite senąją Ičeri Šecher tvirtovę su daugiau kaip dešimt mečečių, rūmais, karavansarajais, pirtimis, bokštais ir kolonomis apsupta turgaus aikšte. Senamiestyje, 22 ha apimančioje senojoje miesto dalyje, gausu vienas kita grožiu ir svarba lenkiančių kultūrinių paminklų. Kelis jų aplankysite ir jūs. Apžiūrėsite milžinišką Širvano šachų rūmų kompleksą, kurį sudaro patys rūmai, divanchanas, požeminė kapavietė, šacho mečetė su minaretu, viduramžių mokslininko ir filosofo Seyido Yahya Bakuvio mauzoliejus, Murado vartai, tvenkinys ir pirčių liekanos. XV a. Širvano šachų dinastijos atstovas Ibrahimas I perkėlė šalies sostinę iš Šamachi į Baku ir pradėjo naujos valdovo rezidencijos statybas. Šiandien tai vienas labiausiai dėmesio vertų Azerbaidžano architektūrinių paminklų, saugomų UNESCO. Taip pat išvysite netoliese esantį Mergelės bokštą. XII a. menantis mistikos gaubiamas statinys kadaise galėjo turėti kelias funkcijas – gynybinę, mokslinę (astronominė observatorija) arba religinę (zoroastrizmo centras). Šiuo metu bokšte įrengtas muziejus, kuriame saugomos senovės buities rakandų kolekcijos bei reti rankų darbo kilimai. Apsilankysite meno studijoje kilimų dirbtuvėse ir viduramžių turgaus aikštėje, kur galėsite apžiūrėti įvairiausius archeologinius radinius.

3 DIENA. BAKU–APŠERONO PUSIASALIS–BAKU (Pusryčiai)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją po Ateshgah ugnies šventyklą, esančią netoli Baku. Ši buvusi okultinių apeigų šventykla įkurta vietoje, kurioje dega natūrali gamtinė ugnis. Manoma, kad dar gilioje senovėje natūralios ugnies jėgos suteikė šaliai Ugnies žemės, arba Azerbaidžano, vardą. Taip šioje vietoje XVIII a. buvo įkurtas vienuolynas. Celėse, kuriose kažkada apsistodavo iš viso pasaulio atvykę maldininkai, šiandien įkurtas muziejus. Čia saugoma daug unikalių eksponatų, menančių tolimą ir paslaptingą šalies istoriją. Aplankysite Mardakano sargybos bokštą, priklausantį Apšerono pusiasalio bokštų grandinei. Kai užpuldavo priešai, šių bokštų viršūnėse būdavo įžiebiama ugnis ir taip gyventojams pranešama apie artėjantį pavojų. Keturkampis bokštas buvo pastatytas XIV a. ir yra apie 25 m aukščio. Papietavę vietiniame nacionaliniame restorane (už papildomą mokestį), važiuosite link Janardago kalno, dar vadinamo degančiu kalnu, kurio šlaituose dega natūralios gamtinės dujos, sukurdamos ypatingą atmosferą. Šią paslaptingą vietą savo kelionių metu aprašė net didysis keliautojas Marco Polo. Po vakarienės nacionaliniame restorane jūsų lauks 3 val. trukmės ekskursija po Baku. Jos metu susipažinsite su šio miesto istorija ir architektūra. Apsilankysite Baku centru nusidriekusiose gausiose parduotuvių gatvėse Nizami ir Rasulzade, pasigrožėsite fontanų aikšte, kurioje linksmai vandens purslus purškia daugybė skirtingais konstrukcijų sumanymais žavinčių fontanų. Apžiūrėsite 6 m aukščio paminklą Persijos poetui Nizamiui Ganjaviui. Baigiantis ekskursijai, autobusu važiuosite į kalnų parką, iš kurio atsiveria nuostabios miesto panoramos. Apsilankysite Martyrs alėjoje ir apžiūrėsite paminklą, skirtą Osmanų imperijos kariams, žuvusiems Azerbaidžane Pirmojo pasaulinio karo metais. Nakvynė viešbutyje Baku.

4 DIENA. BAKU–KOBUSTANO VALSTYBINIS GAMTOS REZERVATAS–BAKU (Pusryčiai)

Po pusryčių išvyksite į istorinį ir archeologinį Kobustano valstybinį gamtos rezervatą. Kobustanas – tai istorinė vietovė po atviru dangumi, kurioje galima pamatyti neolito laikotarpio raižinių ant uolų. Piešiniai atrasti 1930 m., o greitai po to buvo įkurtas ir pats rezervatas. Šioje vietoje suskaičiuojama net 6 tūkst. piešinių, kuriems yra daugiau nei 12 tūkst. metų. Jie atspindi akmens amžiaus žmonių gyvenimą ir kasdienybę, pavyzdžiui: medžioklę, poilsį, šokius, lydimus melodingų garsų, išgautų tam tikru akmeniu, kurį galima vadinti muzikinių instrumentų pradininku. Dėl idealių gamtinių sąlygų Kobustano rezervato teritorijoje priešistoriniai žmonės įsirengė daugybę urvų, naudotų kaip pastoges. Taip pat jūsų lauks ekskursija po purvo vulkanus – įdomų ir mįslingą gamtos reiškinį, aptinkamą vos 26 pasaulio šalyse. Iš 800 purvo vulkanų, žinomų mūsų Žemėje, net apie 400 jų yra pasklidę po Azerbaidžaną, o dar tiksliau – Kobustano provinciją. Pagal purvo vulkanų skaičių, jų įvairovę, aktyvumą pasaulyje nėra kitos šalies, galinčios prilygti Azerbaidžanui. Todėl neatsitiktinai jis ir vadinamas ugnies šalimi. Kasmet Azerbaidžane įvyksta vidutiniškai trys ar keturi purvo vulkanų išsiveržimai. Jie labai panašūs į lavos ugnikalnių išsiveržimus, tačiau vietoje magmos spjaudosi purvu. Beje, jis ne karštas, o dažnai netgi labai šaltas. Sakoma, kad vulkaninis purvas turi daug vertingų mikroelementų, todėl naudojamas medicinoje. Taip pat jis itin vertinamas statybos srityje kaip puiki gamybinė medžiaga. Ir, be abejonės, gyvi ir aktyvūs Azerbaidžano purvo vulkanai pritraukia daugybę mokslininkų ir turistų. Apsilankysite Bibi-Heybat mečetėje – vietinių vadinamoje Fatimos mečete. Būtent taip savo vizito metu 1840 m. Alexandre’as Dumas apibūdino šią šventovę. 1994 m., kai Azerbaidžanas atgavo nepriklausomybę, tuometis prezidentas Heydaras Aliyevas įsakė statyti naują Bibi-Heybat mečetės pastatą toje pačioje vietoje, kur jis buvo sunaikintas bolševikų. Moderni atkurta mečetė yra klasikinis Širvano architektūros mokyklos pavyzdys: trys kupolai, turintys senosios mečetės formą, ir du minaretai. Kupolus puošia žalios ir turkio spalvos veidrodėliai, kurių kraštai išrašyti paauksuotomis frazėmis iš Korano. Šiandien tai dvasinis regiono musulmonų centras ir vienas didžiausių islamo architektūros paminklų Azerbaidžane. Pasivaikščiosite po promenadą Baku Boulevard, žinomą kaip Pakrantės bulvarą ir laikomą antra pagal dydį pasaulyje. Tai viena ryškiausių miesto įžymybių, itin mėgstama poilsio vieta tiek vietinių, tiek sostinės svečių. Romantiškoji promenada gali pasigirti ne tik populiarumu, bet ir solidžiu amžiumi – 2009 m. ji atšventė 100 metų jubiliejų. Esant palankioms oro sąlygoms, jei pageidausite, turėsite galimybę pasimėgauti kruizu po Baku įlanką (0,5 val.). Laisvas laikas. Galėsite nusipirkti suvenyrų vietiniuose turgeliuose. Nakvynė viešbutyje Baku.

5 DIENA. BAKU–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS (Pusryčiai)

Po pusryčių būsite nuvežti į oro uostą skrydžiui.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 4;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 2;
 • priemoka už vienvietį kambarį - nuo 60 EUR;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje

 

Sudomino kelionė? Parašykite mums
Kas įeina į kelionės kainą?

ĮEINA

 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą
 • 4 nakvynės 4* viešbutyje
 • Ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus
 • Maitinimas pagal programą: 4 pusryčiai
 • Angliškai arba rusiškai kalbančių gidų paslaugos

NEĮEINA

 • Lėktuvo bilietai į Baku ir atgal
 • Azerbaidžano viza (nuo 25 USD)
 • Kitos įprastos kelionių išlaidos.
Kiti kelionių plasiūlymai