Dėl koronaviruso. NOVATURAS

Kelionių keitimo sąlygos (2020 04 27 14:00)

Lietuvos vyriausybės nutarimu karantinas šalyje pratęsiamas iki gegužės mėn. 11 d. Reaguodami į šiuos pakeitimus, balandžio 27 d. – gegužės 11 d. laikotarpiu „Novaturo“ užsakomųjų skrydžių suplanuotas keliones atšaukiame.

Primename, kad galite pasinaudoti itin geromis sąlygomis nemokamai pasikeisti kelionę į kitą, vėlesniam laikui už tą pačią kainą arba atidėti kelionės keitimą iki metų pabaigos.  

Kelionių keitimo sąlygos:

SAUGAUS KELIAVIMO PATARIMAI

Kelionių keitimo sąlygos (2020 04 15 16:00)

Poilsinės kelionės

03 13 – 04 30 išvykimų laikotarpis:

Nemokamas kelionės keitimas už tą pačią  kainą  siūlomais laikotarpiais;
Nemokamas kelionės keitimas su 10%  nuolaida pagal keitimo dieną galiojančias kainas (galioja į Džerbą keliones įsigijusiems klientams);
Nemokamas kelionės keitimas pagal keitimo dieną galiojančias kainas;
Nemokamas kelionės keitimo atidėjimas iki 2020 12 31.

05 01 – 06 30 išvykimų laikotarpis:

Nemokamas kelionės keitimas už tą pačią  kainą  siūlomais laikotarpiais;
Nemokamas kelionės keitimas su 10%  nuolaida pagal keitimo dieną galiojančias kainas (galioja į Barseloną, Korfu, Džerbą, Marmarį, Tunisą, Tivatą ir Pulą keliones įsigijusiems klientams);
Nemokamas kelionės keitimas pagal keitimo dieną galiojančias kainas;
Nemokamas kelionės keitimo atidėjimas iki 2020 12 31.

nuo 07 01 išvykimų laikotarpis:

Kelionės keitimas pagal sutarties sąlygas.

Pažintinės kelionės

03 11 – 05 31 išvykimų laikotarpis:

Kelionės keitimas už tą pačią  kainą;
Kelionės keitimo atidėjimas iki 2020 12 31.

nuo 06 01 išvykimų laikotarpis:

Kelionės keitimas pagal sutarties sąlygas.

Egzotinės kelionės

03 14 – 04 16 išvykimų laikotarpis:

Nemokamas kelionės keitimas už tą pačią kainą ;
Nemokamas kelionės keitimas pagal keitimo dieną galiojančias kainas;
Nemokamas kelionės keitimo atidėjimas iki 2020 12 31.

05 01 – 06  30 išvykimų laikotarpis:

Nemokamas kelionės keitimas pagal keitimo dieną galiojančias kainas;
Nemokamas kelionės keitimo atidėjimas iki 2020 05 31.

nuo 07 01 išvykimų laikotarpis:

Kelionės keitimas pagal sutarties sąlygas.

SVARBU: pažintinių kelionių klientams suteikiama galimybė atidėti keliones (atnaujinta 2020 03 26)

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas  nuo kovo 13 d. iki gegužės 5 d. atšaukiamos „Novaturo“ suplanuotos pažintines keliones lėktuvu ir autobusu. 

Visi klientai, kurie planavo keliauti nuo kovo 13 d. iki gegužės 5 d., savo išvykų planus kviečiami atidėti vėlesniam laikotarpiui. Jie gali nemokamai pasikeisti savo kelionės planus, pagal tuo metu galiosiančias kainas. Keisti galima kelionės išvykimo datą ar maršrutą.

Klientai raginami keliones nukelti šiltesniam laikotarpiui. NOVATURAS prašo klientų informuoti apie sprendimą iki 2020 m. gegužės 31 dienos.

Dėl egzotinių kelionių keitimo sąlygų (2020 03 24 07:01)

Klientams, kurie planavo keliauti kovo 14 - balandžio 16 d. laikotarpiu ir neišvyko į suplanuotas keliones:

 • Iki gegužės 31 d. NOVATURAS skiūlo pasikeisti savo suplanuotą kelionę už tą pačią kainą, keičiant kelionę į tą pačią kryptį, viešbutį, kambario tipą ir trukmę išvykimams iki šių metų gruodžio 10 d. arba laikotarpiu nuo 2021 01 01 – 2021 04 16.
 • Norintiems pasikeisti egzotinę poilsio kelionę į bet kurią kitą „Novaturo“ siūlomą egzotinę poilsio kelionę, t. y. keisti kelionės kryptį,  išvykimams iki 2021 04 16, kelionės kaina bus perskaičiuojama pagal keitimo dieną  galiojančias sistemoje kainas. Klientai apsispręsti ir atlikti keitimą gali bet kada per šiuos metus. Sumokėta įmoka bus pritaikyta naujai pasirinktai egzotinei poilsio kelionei ir naujai atliktai rezervacijai bus taikomos tos pačios apmokėjimo sąlygos, kokios buvo taikomos kovo 14 – balandžio 16 d. laikotarpiu.

Klientams, įsigijusiems keliones gegužės 1 - birželio 30 d. išvykimams ir norintiems keisti kelionės planus, siūlome:

 • Klientai gali pasikeisti savo suplanuotą kelionę be keitimo mokesčio pagal sistemoje galiojančias kainas, grįžimams ne vėliau kaip iki 2021 02 28.
 • Kelionės kryptį galima keisti tik tam pačiam pagal IATA skelbiamą informaciją priklausančiam regionui, t.y. Seišelių kryptį galima keisti į Mauricijų ir Zanzibarą, Balio kryptį į Tailandą, Puketą arba Vietnamą.
 • Apie norą keisti kelionę, klientai kelionių organizatorių turi informuoti  iki gegužės 31 d., bet ne vėliau kaip 21 d. iki pirminės kelionės išvykimo datos. Keitimas turi būti suformintas ne vėliau kaip iki gegužės 31 d.
 • Naujai atliktai rezervacijai bus taikomos tos pačios apmokėjimo sąlygos, kokios buvo taikomos iki  2020 06 30 užsisakytai kelionei.  

DĖMESIO: Šių metų gegužės 7 d. prasidės 2020 – 2021 m. žiemos atostogų sezono egzotinių krypčių pardavimai ir galėsime pasiūlyti platesnį egzotinių kelionių išvykimų pasirinkimą, tačiau labai svarbu, kad klientai apie savo pageidavimą keisti kelionę informuotų ne vėliau kaip 21 d. iki išvykimo, nors keitimo suforminimą bus galima atlikti ir po gegužės 7 d. (bet ne vėliau kaip iki gegužės 31).

Dėl įmokų grąžinimo keliautojams, kurių kelionės anuliuotos dėl URM ir Vyriausybės rekomendacijų (2020 03 19 18:42)

Kelionės minimu laikotarpiu buvo sustabdytos atsižvelgiant į valstybinių institucijų sprendimus dėl aplinkybių su kuriomis iki šiol nebuvo susidurta, todėl šiuo metu dėl teisinio reguliavimo neapibrėžtumo vyksta daug diskusijų tiek Lietuvoje, tiek Europoje. Konkretūs sprendimai dėl kelionių kainos grąžinimo dar nėra priimti, tačiau tikimės, kad netrukus atsiras daugiau aiškumo. Atsižvelgiant į tai, pinigų grąžinimo galimybė yra stabdoma iki kol bus priimti sprendimai, kurių tikimasi Lietuvos Respublikoje atšaukus ekstremalią situaciją (įskaitant karantino laikotarpį) ir URM rekomendacijas dėl kelionių į užsienio šalis nevykdymo, tačiau bet kuriuo atveju ne anksčiau nei 2020 m. balandžio 14 d. Tuo atveju, jei būtų numatytas pinigų grąžinimas, tokį grąžinimą kelionių organizatorius vykdytų tik pagal patvirtintą mokėjimų planą. Pagal VVTAT rekomendacijas NOVATURAS ragina ieškoti kompromiso – kelionių keitimo sąlygos išties lanksčios, išsirinkti atostogas klientai gali bet kada per šiuos metus, paprašykime keliautojų savo keliones nukelti vėlesniam laikui, o ne atšaukti.

SVARBU:  lankstesnės kelionių keitimo sąlygos (2020 03 18 18:18)

Suprasdamas klientų nerimą dėl būsimų kelionių, NOVATURAS siūlo dar lankstesnes kelionių keitimo sąlygas NOVATURO užsakomųjų skrydžių kelionėms.  Visiems klientams, kurie yra įsigiję keliones išvykimams iki birželio 30 d., suteikiama nemokamą galimybė keisti planus ir rinktis bet kurią kitą NOVATURO kelionę. Išsirinkti atostogas klientai gali bet kada per šiuos metus, o pati kelionė gali vykti ir kitąmet.

 Kelionės keitimo sąlygos:

 • Nemokamas keitimas taikomas išvykimams iki 2020 06 30.
 • Klientas apie kelionės keitimo poreikį būtinai turi informuoti likus ne mažiau nei 14 dienų iki keičiamos kelionės pradžios.
 • Išsirinkti naują kelionę ir ją užsisakyti klientas galės iki 2020 12 31.
 • Sumokėta įmoka už kelionę užskaitoma bet kuriai kitai pasirinktai „Novaturo“ kelionei.
 • Naujai rezervacijai taikomos tos pačios apmokėjimo sąlygas, kokios buvo taikomos iki  2020 06 30 užsisakytai kelionei.  

Dėkojame už bendradarbiavimą ir supratimą.

DĖL EGZOTINIŲ POILSINIŲ KELIONIŲ 

(!) Dėl klientų pargabenimo iš egzotinių poilsio krypčių (2020 03 17 12:27)

Dalijamės naujausia informacija dėl klientų grįžimo iš egzotinių poilsio krypčių, kuriuos vykdome su reisinėmis avialinijomis.

Stengiamės savo klientus pargabenti namo kuo greičiau – planuojame visus klientus iš egzotinių krypčių parskraidinti per šią savaitę (paskutinis klientų grįžimas numatytas iki kovo 22 d.). Dėl konkrečių grįžimo detalių bendraujame tiesiogiai su klientais ir jų kelionių agentais.

Dėl kelionių nutraukimo anksčiau ir su tuo susijusių sąlygų informuosime Jus papildomai ne anksčiau kaip 2020 m. kovo 19 d. Suprantame, kad dėl to kyla daug klausimų, visiems dabar itin įtemptas metas, prašome kantrybės ir supratingumo.

Dėl egzotinių poilsio kelionių (2020 03 16 11:17)

Atsižvelgdami tiek į Lietuvos Vyriausybės paskelbtą karantino  padėtį šalyje, tiek ir nuolat besikeičiančias kitų pasaulio valstybių tvarkas dėl judėjimo apribojimo, informuojame, kad nuo kovo 15 d. iki balandžio mėn. 14 d. NOVATURAS nevykdys suplanuotų egzotinių poilsio kelionių. Informacija dėl alternatyvų keisti keliones bus pateikta šią savaitę.

Šiuo metu visas dėmesys skiriamas bendravimui su aviakompanijomis dėl keliautojų, dabar esančių egzotinėse kryptyse, galimybių grįžti anksčiau.  Sprendimai dėl valstybėse taikomų apribojimų nuolat keičiasi, t.y. net ir numačius skrydį konkrečiu maršrutu, nėra garantijos, kad šis skrydis įvyks, todėl klientams taip pat siunčiame žinutes su rekomendacija vykdyti URM rekomendacijas ir registruotis Lietuvos Respublikos atstovybėse.

(!) Dėl grįžtamųjų Egipto skrydžių (2020 03 16 12:22) 

Atsižvelgdamas į Lietuvos Vyriausybės raginimą Lietuvos piliečiams grįžti į Lietuvą kuo greičiau, NOVATURAS informuoja, kad visus savo klientus, šiuo metu esančius Egipto kurortuose pargabens anksčiau.

Šiuo metu Egipto kurortuose yra 694 NOVATURO klientai, šiandien bus pargabenta 360 poilsiautojų, likusius planuojama susigrąžinti per rytdieną. Dėl tikslių grįžimo laikų su klientais susisieks mūsų atstovai užsienyje, kurie šiuo metu informuoja keliautojus apie skrydžių laikų pakeitimus bei iki kelionės namo prašo likti viešbučių teritorijose.

Dėl kelionių nutraukimo anksčiau ir su tuo susijusių sąlygų informuosime Jus papildomai ne anksčiau kaip 2020 m. kovo 19 d.

Pratęsiama nemokama gailmybė keisti kelionės planus (2020 03 16 17:37)

Atsižvelgdamas į situaciją, NOVATURAS pratęsia galimybę nemokamai pasikeisti kelionės planus klientams, kurių kelionė buvo suplanuota balandžio 15 d. - balandžio 30 d. laikotarpiu.  

Klientai, įsigiję poilsinę kelionę lėktuvu minėtu laikotarpiu, turi galimybę iki kelionės pradžios likus ne mažiau kaip 14 dienų, pakeisti kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, kelionės kryptį ir/ar sezoną.

 • Nurodytos keitimo sąlygos galioja visoms jau padarytoms poilsinių kelionių rezervacijoms išvykimams iki balandžio 30 (imtinai).
 • Keičiant kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, kryptį ir/ar sezoną, kelionės kaina perskaičiuojama pagal keitimo dieną galiojančias kainas perkeliant sumokėtą avansinį mokėjimą naujai rezervacijai.
 • Keliaujančių asmenų skaičius bei keliaujantys asmenys (jų vardai ir pavardės) negali būti keičiami.

Klientams suteikiama galimybė atidėti keliones (papildyta 2020 03 13 13:52)

Šiandien Lietuvos vyriausybė bei Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja mėnesiui laiko susilaikyti nuo kelionių į užsienį. Į pasikeitusią situaciją reaguojame nedelsdami ir pagal vyriausybės rekomendacijas nuo šiandien iki balandžio 14 d. „Novaturo“ užsakomųjų skrydžių suplanuotas keliones atšaukiame. Artimiausi skrydžiai bus vykdomi užsienyje esantiems žmonėms pargabenti į Lietuvą pagal numatytą grafiką.

Visų klientų, kurie planavo keliauti nuo šiandien iki balandžio 14 d., savo išvykų planus kviečiame atidėti vėlesniam laikotarpiui. Jie gali nemokamai pasikeisti savo kelionės planus, pagal tuo metu galiosiančias kainas. Keisti  galima kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, kelionės kryptį ir/ar sezoną.

Raginame keliones nukelti šiltesniam laikotarpiui. Stebime situaciją ir, jei ji dar keisis, būtinai imsimės visų reikalingų priemonių ir keliones vykdysime tik būdami užtikrinti dėl žmonių saugumo.

Sulaukiame daug Jūsų skambučių  ir užklausų, susijusių su kelionių keitimo sąlygomis kovo 13 d. – balandžio 14 d. laikotarpiu.  Informuojame, jog vykdome konsultacijas su valstybinėmis institucijomis, kurių sprendimai ir rekomendacijos šiuo klausimu bus priimti ne anksčiau kaip kovo 19 d. Apie sprendimus informuosime jau kitą savaitę. Šiuo metu klientams, kurie įsigijo keliones kovo 13 d. – balandžio 14 d. laikotarpiui, siūlome sumokėtą įmoką už kelionę užskaityti bet kuriai kitai „Novaturo“ kelionei. Dėl kelionės klientai gali apsispręsti bet kuriuo metu per šiuos metus – sumokėta įmoka bus užskaityta pasirinktai kelionei, išlaikant tas pačias apmokėjimo sąlygas, kokios buvo taikomos kovo 13 d. – balandžio 14 d. laikotarpio kelionei.

SVARBU: įvažiavimo į šalis taisyklės (2020 03 06 18:25)

Dėl COVID-19 viruso šalys atnaujina įvažiavimo į šalį taisykles, kurios galioja ir mūsų aviakompanijų partneriams. Laiške žemiau išrinkome mūsų klientams siūlomų poilsio krypčių informaciją. Taisykles atnaujinusių šalių sąrašą  ir joms galiojančias taisykles rasite ČIA .

EGIPTAS. Informacija atnaujinta 2020 03 06

Keliautojų, kurie lankėsi Bahreine, Kinijoje, Taivane, Prancūzijoje, Vokietijoje, Honkonge, Irane, Irake, Italijoje, Japonijoje, Korėjoje, Kuveite, Makao, Malaizijoje, Singapūre, Šveicarijoje, Ispanijoje, Tailande ar Vietname,  atvykus į Egiptą bus tikrinama sveikata. Šie keleiviai papildomai oro uoste turės:

a) užpildyti sveikatos kortelę „Health Observation Card“ (jos bus dalinamos Egipto oro uoste)

b) jų sveikata gali būti dar kartą patikrinta 14 dienų laikotarpiu

SEIŠELIAI. Informacija atnaujinta 2020 02 26

Keleiviai, kurie 14 dienų laikotarpiu lankėsi Kinijoje, Honkonge, Irane, Italijoje, Korėjoje, Makao, nebus įleidžiami į šalį.

Keleiviai, kurie yra  Kinijos, Honkongo, Irano, Italijos, Korėjos ar Makao piliečiai, nebus įleidžiami į šalį.  

TURKIJA. Informacija atnaujinta 2020 03 02

Keleiviai, kurie 14 dienų laikotarpiu lankėsi Kinijoje, Irane, Irake, Italijoje ar Korėjoje nebus įleidžiami į šalį. 

VIETNAMAS. Informacija atnaujinta 2020 03 02

Keleiviai, kurie 14 dienų laikotarpiu lankėsi Kinijoje, nebus įleidžiami į šalį.
Keleiviai, kurie 14 dienų laikotarpiu lankėsi Korėjoje bus karantinuojami.
Keleiviai, kurie 14 dienų laikotarpiu  lankėsi Irane ar Italijoje, bus kanatinuojami dviem savaitėms.

Atnaujinta URM rekomendacija dėl kelionių į Tenerifę (2020 03 04 16:51)

Šiandien Užsienio Reikalų Ministerija sušvelnino rekomendacijas dėl kelionių į Tenerifę (daugiau informacijos skaitykite čia), rekomenduoja imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis. Rekomendacija susilaikyti nuo kelionių į Kosta Adechė kurortą ir jo apylinkes panaikinta.

 Partneriai kryptyje informuoja, kad poilsis saloje yra saugus, turizmas vyksta įprastai, todėl klientams nėra pagrindo keisti kelionių planus. Nuo šiandien klientams, norintiems atsisakyti suplanuotų atostogų Tenerifėje, galioja įprastos organizuotos kelionės keitimo ar atšaukimo sąlygos. Išimtis ir toliau taikoma klientams, suplanavusiems atostogas „H10 Costa Adeje Palace“ viešbutyje, jiems bus pasiūlytos kitos apgyvendinimo alternatyvos. Minėto viešbučio pardavimai lieka sustabdyti visam sezonui.

SVARBU: atnaujinta informacija dėl kelionių į Tenerifę ir Italiją (2020 02 28 16:04)

TENERIFĖ

Šiandien Vartotojų teisių apsaugos tarnyba išplėtė sąrašą vietovių, į kurias savo keliones susiplanavę keliautojai turi teisę susigrąžinti pinigus (daugiau informacijos skaitykite čia).

Atsižvelgdami į VVTAT pakeitimus, informuojame, kad visi klientai 2020 02 28 – 2020 03 31 laikotarpiu atostogas susiplanavę Kosta Adechė kurorte, savo keliones gali pasikeisti į bet kurią kitą „Novaturo“ kelionę arba susigrąžinti pinigus. Keliautojai keisti gali tiek kelionės kryptį, tiek ir laikotarpį. 

Visi keliautojai 2020 02 28 – 2020 03 31 laikotarpiu planavę vykti į Kosta Adechės (Costa Adeje) miestą Tenerifėje, gali savo kelionę keisti į bet kokią kitą „Novaturo“ kelionę. Klientai taip pat turi teisę kelionės planų atsisakyti ir atgauti visus sumokėtus pinigus. Kosta Adechėje karantinui uždarytas vienas „H10 Costa Adeje Palace“ viešbutis. Mūsų partnerių duomenimis, gyvenimas ir turizmas saloje vyksta įprastai.

ITALIJA

Užsienio reikalų ministerija taip pat sugriežtino rekomendacijas dėl kelionių į Šiaurės Italiją (daugiau informacijos skaitykite čia).

Pagal naujausias Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas, suplanuotus skrydžius iš Vilniaus į Bergamą atšaukiame. Visiems, kurie su mumis 2020 02 29 – 2020 03 21 laikotarpiu planavo vykti į Bergamą, siūlome rinktis bet kokią kitą „Novaturo“ kelionę. Klientai taip pat turi teisę kelionės planų atsisakyti ir atgauti visus sumokėtus pinigus. Dabartiniais duomenimis, gyvenimas ir turizmas kalnų slidinėjimo kaimeliuose vyksta įprastai. 

SVEIKATA

Jei taip nutiktų, kad kelionės metu keliautojas patektų į karantino situaciją, mes klientais rūpinsimės ir sieksime, kad žmonės dėl to nepatirtų papildomų išlaidų. Kiekvienas toks atvejis gali būti individualus, todėl tiksliai aplinkybes įvertinti iš karto sunku, jei reikėtų, tokius atvejus vertintume atskirai. Visais klausimais, susijusiais su sveikatos priežiūra kelionėje, reikėtų kreiptis į draudimu besirūpinančią kompaniją. Jie detaliai paaiškins, kaip pasirūpinti savo sveikata kelionėje, jei tokios pagalbos prireiktų.

Ką keliautojams reikia žinoti apie koronavirusą? (2020 02 27 15:14)

Jau kuris laikas visi spaudoje sekame žinutes, susijusias su koronavirusu.  Šią savaitę jų itin gausu dėl Italijos ir Tenerifės atvejų, taip pat pranešami atskiri pavieniai užfiksuoti atvejai kitose šalyse. Šiai dienai gyvename tokiame žinių sraute ir  suprantame, kad klientai nerimauja, Jūs sulaukiate didesnio kiekio skambučių su įvairiais pasiteiravimais, užklausomis.

 Visi mes dirbame ir stengiamės padaryti viską, kad suvaldytume nerimą. Mūsų komanda kasdien seka skelbiamią informaciją, nuolat palaiko ryšius su Užsienio reikalų ministerija, užsienio partneriai siunčia informaciją iš krypčių. Turizmo asociacija Tenerifėje praneša, kad salos kurortuose visas kasdienis gyvenimas vyksta įprastai, sala priima naujus turistus, skrydžiai vykdomi kaip suplanuota, poilsiautojai ramiai leidžia savo suplanuotas atostogas.

 Europos šalių vyriausybės taip pat kviečia nepanikuoti ir imasi visų saugumo priemonių. Vakar Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija dėl koronaviruso. Toks sprendimas priimtas siekiant geriau ir efektyviau suvaldyti galimas viruso grėsmes.  Iš esmės tai reiškia, kad  bus galima paprasčiau naudoti valstybės rezervą situacijai suvaldyti, įsigyti reikalingas priemones be viešųjų pirkimų ir t.t.  Šis sprendimas niekaip neturi įtakos mūsų kaip kelionių organizatoriaus veiklai ir nekeičia galiojančių URM rekomendacijų.  

TENERIFĖ

Tenerifės viešbutyje „H10 Costa Adeje Palace“, kuris uždarytas karantinui, nėra nė vieno „Novaturo“ kliento. Artimiausiais reisais keliausiantys klientai turi galimybę vietoje Kosta Adechė rinktis kitus kurortus. Mūsų partnerių duomenimis, gyvenimas ir turizmas saloje vyksta įprastai.

ŠIAURĖS ITALIJA

Mes kelionių į karantinui uždarytus kaimelius nevykdome. Vienintelės mūsų šiuo metu organizuojamos kelionės yra slidinėjimo. Žmones skraidiname į Bergamo oro uostą, iš kur keliautojai pervežami į slidinėjimo kurortus, esančius šiauriau nuo Bergamo. Mūsų slidinėjimo kurortai nuo karantinui uždarytų miestelių yra nutolę per kelis šimtus kilometrų. Dabartiniais duomenimis, gyvenimas ir turizmas kalnų slidinėjimo kaimeliuose vyksta įprastai.

KELIONIŲ PLANŲ KEITIMAS

Pagal Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos rekomendacijas, pinigus už keliones atgauti gali planavę keliones į Kiniją ir 12 karantinuotų Italijos kaimelių, į kur vykti nerekomenduojama - mes į šias vietas kelionių ir nevykdome, todėl galioja įprastos sutarčių keitimo ar nutraukimo sąlygos. Pakeitimai galimi keliautojams į Tenerifės Kosta Adechė miestą - jie turi galimybę apsistoti kituose kurortuose. 

PINIGŲ UŽ NUTRAUKTAS KELIONES GRĄŽINIMAS

Pagal galiojančias URM rekomendacijas, pinigus už keliones atgauna visi keliautojai, kurie planavo vykti į Kiniją bei 12 Šiaurės Italijos miestelių: Codogno, Castiglione d'Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano, Vo’ Euganeo. Nutraukiant kitų kelionių sutartis, galioja įprastos sutarties sąlygos. 

SVEIKATA

Jei taip nutiktų, kad kelionės metu keliautojas patektų į karantino situaciją, mes klientais rūpinsimės ir sieksime, kad žmonės dėl to nepatirtų papildomų išlaidų. Kiekvienas toks atvejis gali būti individualus, todėl tiksliai aplinkybes įvertinti iš karto sunku, jei reikėtų, tokius atvejus vertintume atskirai. Visais klausimais, susijusiais su sveikatos priežiūra kelionėje, reikėtų kreiptis į draudimu besirūpinančią kompaniją. Jie detaliai paaiškins, kaip pasirūpinti savo sveikata kelionėje, jei tokios pagalbos prireiktų.

Visus raginame šioje situacijoje nepasiduoti nerimui. 

Išsamūs paaiškinimai į klientų užduodamus klausimus dėl pinigų grąžinimo, kelionės atsisakymo, karantino ir t.t>>

Dėl karantino „H10 Costa Adeje Palace“ viešbutyje Tenerifėje (2020 02 25 18:11):

Šiandien paskelbta informacija, kad „H10 Costa Adeje Palace“ viešbutyje Tenerifėje paskelbtas karantinas. Informuojame, kad „H10 Costa Adeje Palace“ viešbutyje šiuo metu nėra nė vieno „Novaturo“ kliento iš Lietuvos. Minėto viešbučio pardavimai yra sustabdyti. 

Tiksliname, kad artimiausias skrydis, kuriuo keliausiantys mūsų klientai yra pasirinkę minėtą viešbutį, yra numatytas kovo 13 d. Iš viso reiso 2 žmonės planavo apsistoti minėtame viešbutyje, jie, savaime suprantama, bus perkelti į kitą viešbutį.

Artimiausio skrydžio klientams, kurie suplanavę apsistoti Kosta Adechė kurorte ir kreipsis dėl viešbučio keitimo, pasiūlysime galimybių apsistoti kituose kurortuose. 

Mūsų partnerių duomenimis, gyvenimas ir turizmas saloje vyksta įprastai. Žmonių saugumas – mūsų didžiausias prioritetas, todėl, jei aplinkybės keistųsi, imtumėmės visų reikalingų priemonių. 


Dėl koronaviruso Italijoje (2024 02 24 17:12):

Dalijamės naujausia informacija dėl koronaviruso Italijoje.

Kaip šiandien popiet pranešė Užsienio reikalų ministerija, dėl viruso lietuviams nerekomenduojama vykti į 12 miestelių Šiaurės Italijos Lombardijos ir Veneto regionuose. Keliauti visur kitur nėra nerekomenduojama, bet patariama laikytis saugumo priemonių.

Populiariausi slidinėjimo kurortai, kur atostogauja mūsų klientai, yra Bormijus, Livinjas, Val di Fasa, Val di Fiemė, Val Rendena, Val di Solė, Val Gardena. Šie slidinėjimo kurortai nuo karantinui uždarytų miestelių yra nutolę bent per 300 kilometrų. Žinoma, situaciją nuolat stebime ir jai pasikeitus, imtumėmės būtinų veiksmų, kad žmonės būtų saugūs. Nuolat bendraujame su partneriais kryptyse, turizmo asociacijomis ir atnaujiname informaciją.

Skrydžius vykdome su aviacijos partneriais „GetJet Airlines“, kurie laikosi aviacijos saugumu besirūpinančių institucijų reikalavimų. Pagal jas, kol kas skrydžiai numatomi vykdyti įprastai ir judėjimas Šengeno erdve nėra ribojamas. Oro uostuose imamasi papildomų saugumo priemonių, žmonės gali būti paprašyti pasimatuoti temperatūrą.

Suprantame, kad situacija kelia nerimo ir šiuo metu esantiems Italijoje, ir tiems, kurių kelionės vyks netrukus. Mes remiamės kompetentingų institucijų rekomendacijomis, todėl šiai dienai kelionių organizavimo planai nesikeičia ir vyksta įprastai. Kelionių keitimo ar nutraukimo atvejams taikomos įprastos organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygos  – reikėtų kiekvieną sutartį žiūrėti individualiai. 

Žmonių saugumas mums svarbiausias. Kol kas situacija tokia, bet ją nuolat stebime ir jei reikės, reaguosime greitai. Situacija bet kada gali pasikeisti, todėl ir sprendimai nėra galutiniai.